בנק ישראל: אם חברות יתקשו לגייס - אנחנו נקנה אג"חים קונצרניות בבורסה

היום ב"אינטרסנטים": ראיון עם אנדרו אביר, המשנה לנגיד בנק ישראל ■ עמוס הראל, הפרשן הצבאי של "הארץ", על הגל השני של הקורונה ■ ומנכ"ל ישראייר אורי סירקיס אומר: "הציבור עדיין מהסס להזמין טיסות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים16

פודקאסט "האינטרסנטים", 21.6.2020, בהגשת איתן אבריאל וסמי פרץ: אנחנו מתחילים עם הגל השני של מגפת הקורונה ועם הדו"ח של מרכז המידע והידע הלאומי למאבק בקורונה, הקובע שבלא נקיטת צעדים מידיים ושקילה מחדש של ההקלות, עלול קצב התחלואה בישראל להגיע בתוך כחודש לכ-1,000 חולים חדשים ביום. אבל מיהו בדיוק מרכז המידע? מי חתום על הדו"ח? האם יש לו נתונים שונים מאלה שאנחנו מקבלים ומנתחים מדי יום? עמוס הראל, הפרשן הצבאי של "הארץ", יהיה איתנו כדי להסביר את הדברים (02:09).

אנחנו מדברים עם אנדרו אביר, המשנה לנגיד וחבר הוועדה המוניטרית בבנק ישראל, על התגובה של הבנק המרכזי למשבר הקורונה, ובאופן מיוחד על פעולות שלו בבורסה ובשוקי הכספים. אביר אומר לנו שבמידה ותהיה החמרה של המשבר, יש לבנק את האפשרות להגדיל את התוכניות המוניטריות הקיימות, וגם להפעיל תוכניות חדשות - לרבות רכישה של אג"ח קונצרניות, וככל שיידרש. אבל מה צריך לקרות כדי שבנק ישראל יתחיל לרכוש ניירות ערך בבורסה? כיצד הבנק המרכזי יבחר באיזו חברה להשקיע ובאיזו לא? איך זה בדיוק יעבוד? (12:10).

אנדרו אביר
אנדרו אביר, המשנה לנגיד בנק ישראלצילום: עופר וקנין

מחפשים דיל לחו"ל? אנחנו מדברים גם על ענף התעופה, על המו"מ להצלת חברת אל על, על פתיחת השמים המתוכננת ל-1 באוגוסט, ועל המעבר של ישראל מסטטוס של מדינה "ירוקה" למדינה ירוקה קצת פחות. אנחנו עושים את כל זה עם מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס, שאותו אנחנו שואלים אם היה מקבל את הצעת אל על לו היה במקום משרד האוצר, והאם ההצעה שהונחה לרכישת ישראייר על ידי הטייסים ומשקיעים נוספים - היא רצינית (30:04).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker