המסחר בבורסה ננעל: ת"א 35 ירד ב-0.35%, פז הוסיפה 3.8%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבורסה בתל אביבצילום: בלומברג
עדכונים

המסחר בבורסה: ת"א 35 ירד ב-0.35%, אקסיליון ירדה ב-9%

למרות העליות החדות שנרשמו אתמול בבורסה בארה"ב, הבורסה בתל אביב סיימה את יום המסחר ללא דרמות מיוחדות. מדד ת"א 35 ירד ב-0.35%, מדד ת"א 125 איבד 0.15% מערכו, מדד ת"א 90 עלה ב-0.1%. מדד הנדל"ן עלה ב-0.2% ומדד הבנקים ירד ב-0.2%. הדולר נחלש מול השקל ב-0.2% לשער של 3.27 שקלים לדולר.

פז עלתה ב-3.8%, לאחר שקבוצת הקמעונות פרשמרקט הגישה הצעה להתמזג איתה בעסקת מניות. פרשמרקט, שעלתה אתמול (ב') ב-5%, הוסיפה 0.9% לערכה. קבוצת עזריאלי עלתה ב-1.1%, לאחר שדיווחה כי היא מתמודדת על רכישת השליטה בחברה בינלאומית בחו"ל בתחום חוות השרתים תמורת מאות מיליוני דולרים, וכן מגדילה את החזקתה בחברת קומפאס הפועלת בתחום חוות השרתים בארה"ב.

מדד הנפט והגז איבד 1% מערכו בהובלת ישראמקו, שירדה ב-1.7%. קבוצת דלק עלתה ב-0.26%, דלק קידוחים הוסיפה 0.93% לערכה, רציו ירדה ב-0.7%. זאת אחרי שהשותפים במאגר הגז לוויתן, קבוצת דלק ורציו, הודיעו על השקעה של 250 מיליון דולר בקידוח חמישי במאגר.

מניית חברת הקמעונות צאם, שמייצרת מוצרי ביצים לשוק המוסדי, קפצה ב-46% - אחרי שדיווחה כי מתקיימים מגעים ראשוניים להשקעה בה מצד קרן פימי.

רני צים מרכזי קניות ירדה ב-0.9%, אחרי שדיווחה על קבלת היתר בנייה להקמת שלב א' במרכז מסחרי בטייבה, הצפוי להיפתח לקהל בעוד כשנה וחצי.

אקסיליון ירדה ב-9%. החברה הודיעה שעמי בר לב יחל לכהן כיו״ר דירקטוריון פעיל במקומו של אורן דרור, שנאלץ לסיים את תפקידו בעקבות לחץ שהופעל עליו על ידי חלק מבעלי המניות.

אזורים עלתה ב-0.9%. החברה דיווחה על כך שמכרה ברבעון השני 434 יחידות דיור בסכום של כ-1 מיליארד שקל (כולל מע"מ), לעומת התקופה המקבילה ב-2020, שבה מכרה 210 דירות בסכום של כ-347 מיליון שקל.

בעקבות העלייה בביקוש: אזורים מכרה כ-900 דירות ב-2 מיליארד שקל מתחילת השנה

חברת הנדל"ן אזורים דיווחה היום (ג') על זינוק במכירות במחצית הראשונה של  השנה, בעקבות ביקוש שיא לנדל"ן למגורים. אזורים, שבשליטת הרשי פרידמן, דיווחה על מכירות של 434 דירות בכמיליארד שקל ברבעון השני של 2021, לעומת 210 דירות שנמכרו בכ-347 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2020. במחצית הראשונה של השנה, אזורים מכרה 885 דירות בכ-2 מיליארד שקל.

זהו זינוק משמעותי במכירות של אזורים, שמעיד על הביקוש הרב בענף הנדל"ן. לשם השוואה, ב-2020 כולה מכרה החברה 976 דירות בכ-1.8 מיליארד שקל, וב-2019 אזורים מכרה 995 דירות בכ-1.73 מיליארד שקל.

לכתבה המלאה

פרשמרקט מציעה לדירקטוריון פז לרכוש את השליטה בחברה

חברת קמעונות המזון פרשמרקט, שבשליטת יוסי ושלומי אמיר, מצטרפת למרוץ לרכישת השליטה בחברת פז. פרשמרקט מציעה לדירקטוריון פז להעביר לפז את הבעלות המלאה בחברת פרשמרקט תמורת הקצאה של 36% ממניות פז לבעלי מניותיה של פרשמרקט.

פרשמרקט מציעה להעניק לבעלי מניותיה זכות לרכוש עוד 9% ממניותיה של פז במחיר שיסוכם בין פרשמרקט לבין דירקטוריון פז, אך לא יותר משווי עסקת המיזוג. ההצעה של פרשמרקט משקפת שווי חברה של 2.1 מיליארד שקל לפרשמרקט - גבוה ב-8.7% משווייה של החברה בבורסה.

פרשמרקט דורשת שפז תתחייב שלא לבצע כל פעולה שתוביל להפחתת הונה העצמי, כולל לא לחלק דיווידנד, ומתחייבת לאותה מדיניות. פרשמרקט דורשת שפז לא תקבל כל החלטה מהותית ולא תמכור נכסים מהותיים ומתחייבת גם היא למדיניות זו .פרשמרקט מבהירה שהצעתה תקפה לשבעה ימים בלבד.

לכתבה המלאה

"זוג עיניים נוסף" לעזרת הרופאים: איידוק מגייסת 66 מיליון דולר

חברת איידוק (Aidoc), שפיתחה טכנולוגיית בינה מלאכותית (AI) לפיענוח צילומי דימות בבתי חולים, הודיעה היום (שלישי) שגייסה 66 מיליון דולר בסבב C. קרן General Catalyst האמריקאית הובילה את הסבב, שמעלה את סך ההשקעות בחברה ל-140 מיליון דולר.

בחברה מסרבים למסור נתונים כספיים על פעילותה, אך מציינים כי "גיוס מקרן צמיחה כזו מבוסס על הכנסות, ולא על חלום רחוק". בסבב הגיוס האחרון השתתפו גם המשקיעים הקודמים בחברה - הקרן האוסטרלית Square Peg, TLV Partners, Magma Alpha Intelligence Capital ו-Maor Investments.

לכתבה המלאה

ת"א 35 יורד ב-0.13%; ת"א 90 עולה ב-0.4%

למרות העליות החדות שנרשמו אתמול (ב') בבורסה בארה"ב, הבורסה בתל אביב מתנהלת היום ללא דרמות מיוחדות. מדד ת"א 35 יורד ב-0.13%, מדד ת"א 125 עולה קלות ב-0.06%, מדד ת"א 90 עולה ב-0.4%.

מדד הנדל"ן עולה ב-0.26% ומדד הבנקים יורד ב-0.4% - בהובלת מזרחי טפחות שיורד ב-0.9%, ודיסקונט שמאבד 0.7%.

פז עולה ב-3.5%, אחרי שקבוצת הקמעונות פרשמרקט הגישה הצעה להתמזג איתה בעסקת מניות. פרשמרקט מוסיפה 1.2%, לאחר שעלתה אתמול ב-5%. קבוצת עזריאלי מזנקת ב-2.5%, לאחר שדיווחה כי היא מתמודדת על רכישת השליטה בחברה בינלאומית בחו"ל בתחום חוות השרתים, תמורת מאות מיליוני דולרים, וכן מגדילה את החזקתה בחברת קומפאס, הפועלת בתחום חוות השרתים בארה"ב.

מדד הנפט וגז יורד ב-0.7% בהובלת ישראמקו, שנשחקת ב-1.7%. קבוצת דלק עולה ב-1.1%, דלק קידוחים מנתרת ב-2%, רציו מוסיפה 0.4% לערכה. זאת אחרי שהשותפות במאגר הגז לווייתן, קבוצת דלק ורציו, הודיעו על השקעה של 250 מיליון דולר בקידוח חמישי במאגר.

מניית חברת הקמעונות צאם, המייצרת מוצרי ביצים לשוק המוסדי, קופצת ב-40%, אחרי שדיווחה כי מתקיימים מגעים ראשוניים להשקעה בה על ידי קרן פימי. רני צים מרכזי קניות יורדת ב-0.5%, אחרי שדיווחה על קבלת היתר בנייה להקמת שלב א' במרכז מסחרי בטייבה, הצפוי להיפתח לקהל בעוד כשנה וחצי.

אקסיליון צונחת ב-7.5%. החברה הודיעה כי עמי ברלב יחל לכהן כיו״ר דירקטוריון פעיל במקומו של אורן דרור, שנאלץ לסיים את תפקידו בעקבות לחץ שהופעל עליו על ידי חלק מבעלי המניות.

אזורים מקפצת ב-1.3%. החברה דיווחה על כך שמכרה ברבעון השני 434 יחידות דיור בסכום של כ-1 מיליארד שקל (כולל מע"מ), לעומת 210 דירות בתקופה המקבילה ב-2020, בסכום של כ-347 מיליון שקל.

אפולו פאוור נערכת לקפיצה בביקוש; תקים מפעל בהשקעה של 80 מיליון שקל

חברת אפולו פאוור, המפתחת יריעות סולאריות, נערכת לגידול בכושר הייצור שלה, שיתמוך בצמיחתה העתידית ובשווי שוק של 1.7 מיליארד שקל - שאליו טיפסה החברה בעקבות עלייה של 3,325% במנייתה מתחילת 2020.

אפולו פאוור, המנוהלת על ידי עודד רוזנברג, החלה בהקמת מפעל ייצור אוטומטי ליריעות סולאריות שמיועדות לתחומי הסולאר הצף על מאגרי מים ועל מבנים קלים שאינם יכולים לשאת פאנלים סולאריים. המפעל, שיוקם באזור התעשייה מבוא כרמל בסמוך למטה החברה ביקנעם, צפוי להיות בעל כושר ייצור שנתי מקסימלי של 190 מגה-ואט, לעומת כושר ייצור שנתי של 10 מגה-ואט בלבד במפעל הנוכחי של החברה.

לכתבה המלאה

גל העזיבות בהראל נמשך: אייל אפרת הודיע על סיום תפקידו

פרישה נוספת של בכיר בחברת הביטוח הראל: אייל אפרת, ראש חטיבת הטכנולוגיות בחברה, הודיע היום (ג') על סיום תפקידו. אפרת, שבחן כמה אפשרויות מחוץ להראל, צפוי לפרוש מהחברה בתחילת אוקטובר.

באחרונה הודיעו על פרישתם מהחברה גם דורון גינת, משנה למנכ"ל ומנהל תחום הפנסיה; ושגיא יוגב, מנהל החטיבה לביטוח כללי. השניים פרשו מהראל על רקע מינויו של ניר כהן לתפקיד מנכ"ל הראל ביטוח, במקומו של מישל סיבוני; וכן בשל הכוונה לבצע שינוי ארגוני, שבמסגרתו יועבר אגף ביטוח חיים לחטיבת הבריאות, שתשמש חטיבת הבריאות והחיים, שאותה ינהל אלון אלירז.

לכתבה המלאה

אורן דרור פורש מיידית מתפקיד יו"ר אקסיליון - עמי ברלב ימונה במקומו

שבועיים לאחר שהודיע על התפטרותו המיידית מתפקיד מנכ"ל אקסיליון, אורן דרור סיים אתמול (ב') את כהונתו גם כיו"ר החברה, שמפתחת תוכנה מבוססת בינה מלאכותית לאופטימיזציה של התנועה בערים. דרור, שמחזיק ב-21% ממניותיה של אקסיליון, יוסיף לכהן כדירקטור בחברה.

עמי ברלב, שמונה בסוף יוני לדירקטור באקסיליון, מונה על ידי הדירקטוריון ליו"ר פעיל במקומו של דרור. ברלב שימש יו"ר פעיל בחברות שנסחרות בישראל ובנאסד"ק (אינטרנט זהב ובי קומיוניקיישנס), ומשמש כיום יו"ר פעיל של קבוצת הטכנולוגיה והלוויינות הבורסאית סאטקום. ברלב כיהן גם כדירקטור בחברות ציבוריות בתחומי הטכנולוגיה, התקשורת, התעופה (ישראייר) והנדל"ן, ושימש בעבר, בין היתר, דירקטור בבזק, פלאפון, בזק בינלאומי, וכן בחברות סטארט-אפ.

לכתבה המלאה

החברה האמריקאית שעושה לטבע מיגרנה

שלוש שנים לאחר שהושקה בארה"ב, נראה שהסבירות שאג'ובי (Ajovy), הזריקה המקורית למניעת מיגרנה שפיתחה טבע, תגיע ליעד מכירות של מיליארד דולר בשנה — מצטמצמת והולכת. זאת עקב התרופה האוראלית של חברת ביוהבן (Biohaven) שמתרחבת.

ה–FDA אישרה בסוף מאי 2021 לשווק את נורטק (Nurtec), תרופה לטיפול ולמניעה של מיגרנה, באמצעות טבליה, גם לטיפול מניעתי במיגרנה אפיזודית — כלומר, מיגרנה ממנה סובל המטופל במשך 15 ימים או פחות בחודש. עם קבלת האישור הפכה נורטק לתרופה היחידה שאושרה הן כטיפול מניעתי הן כטיפול במיגרנה חמורה, לאחר שהתרופה אושרה בפברואר 2020 בידי ה–FDA לטיפול במיגרנה חמורה במבוגרים.

לכתבה המלאה

קנה שקט: שלמה אליהו הזרים 155 מיליון שקל לאליהו הנפקות - ודירוג האג"ח עלה

לשלמה אליהו, בעל השליטה של קבוצת הביטוח והפיננסים מגדל, התווסף באחרונה כאב ראש גדול בעיצומו של תהליך הבראה והשבחה של הקבוצה - לחפש מנכ"ל חדש למגדל ביטוח. זאת, בעקבות ההודעה המפתיעה של המנכ"ל, רן עוז, על עזיבתו לישראכרט, שם ישמש מנכ"ל.

לפחות בכל הקשור למצב חובותיו האישיים - המרוכזים בחלקם הגדול בחברת אליהו הנפקות, שדרכה הוא מחזיק בכ-68.5% ממגדל - יהיה לאליהו קצת שקט בתקופה הקרובה. חברת הדירוג מדרוג העלתה את דירוג האשראי של אליהו הנפקות מ-A3 ל-A2, וכן קבעה לאליהו הנפקות אופק דירוג יציב. בעקבות כך הריבית השנתית שיישאו האג"ח תרד ל-4.1%. אליהו הנפקות חייבת לבעלי האג"ח (שנסחרים בפלטפורמת רצף מוסדיים) כ-1.1 מיליארד שקל.

לכתבה המלאה

מגמה שלילית במסחר בת"א; מדד הבנקים נחלש ב-0.7%

למרות העליות החדות שנרשמו אתמול (ב') בוול סטריט, הבורסה בתל אביב פתחה את המסחר במגמה שלילית. מדדי ת"א 35 ו-125 יורדים ב-0.3%, מדד ת"א 90 מאבד 0.24%, ומדד הנדל"ן נחלש ב-0.2%. מדד הבנקים משיל מערכו 0.7%, בהובלת מזרחי טפחות שיורד ב-1%, ופועלים שנחלש ב-0.7%.

מדד הנפט והגז מתחזק ב-0.3%. קבוצת דלק עולה ב-0.5%, דלק קידוחים מטפסת ב-0.5%. רציו מוסיפה לערכה 0.75%, לאחר שהשותפים במאגר הגז לווייתן הודיעו על השקעה של 250 מיליון דולר בקידוח חמישי במאגר.

רני צים מרכזי קניות עולה ב-1.2%, לאחר שהחברה דיווחה על קבלת היתר בנייה להקמת שלב א' במרכז מסחרי בטייבה, הצפוי להיפתח לקהל בעוד כשנה וחצי.

מדד ת"א 35

אקסיליון יורדת ב-0.4%, על רקע הודעת החברה שלפיה עמי ברלב יחל לכהן כיו"ר דירקטוריון פעיל שלה, במקומו של אורן דרור, שנאלץ לסיים את תפקידו בעקבות לחץ שהופעל עליו על ידי חלק מבעלי המניות.

מניית אזורים מטפסת ב-0.5%. החברה דיווחה כי מכרה ברבעון השני של השנה 434 יחידות דיור בהיקף של כמיליארד שקל (כולל מע"מ), זאת, לעומת 210 דירות שנמכרו בתקופה המקבילה ב-2020, בהיקף של כ-347 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker