המסחר בבורסה נסגר בירידות: ת"א 125 ירד ב-0.3%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבורסה בתל אביבצילום: אייל טואג
עדכונים

המסחר בבורסה נסגר בירידות: ת"א 125 ירד ב-0.3%

המסחר בבורסה הסתיים בירידות קלות. מדד ת"א 35 ירד ב-0.16%, מדד ת"א 125 ירד ב-0.32% ומדד הבנקים ירד ב-0.8%.

מחזור המסחר עמד על 1.4 מיליארד שקל בלבד. בין המניות שעוררו עניין ניתן למנות את מניית מגדל שירדה ב 2.5% על רקע התפטרות המנכ"ל רן עוז אתמול, מניית נופר אנרגיה שירדה ב 8.9%. זאת על רקע עיסקת רכישת מגלים מקרן נוי שמחזיקה בכ-20% וריכזה מחזור מסחר גובה בבורסה שעמד על כ-21 מיליון שקל.

את מחזורי המסחר הגדולים ריכזו אלוני חץ (57 מיליון שקל), פועלים (55 מיליון שקל) ומזרחי (54.8 מיליון שקל). פרשמרקט הוסיפה לשוויה 5.2% ופוקס שפירסמה את תשקיף טרמינל איקס עלתה ב-0.56%.

הדולר התחזק ב-0.18% לרמה של 3.28 שקל לדולר והיורו התחזק ב-0.34% לרמה של 3.89 שקל ליורו.

שוק האג"ח סגר את המסחר ללא מאפיין בולט. האג"ח הממשלתי הלא צמודות למדד קצר הטווח עלו עד 0.02% ואילו הארוכות ירדו עד 0.3%. האג"ח הממשלתיות הצמודות למדד עלו עד 0.26% כמעט לכל אורך טווחי הזמן. בשני אג"ח הצמודות הבינוניות נרשמו ירידות של 0.05%. מדד התל בונד 20 ירד ב-0.02%, מדד התל בונד 40 ומדד התל בונד 60 ירדו ב-0.03%.

כיל דרשה פיצוי של 181 מיליון דולר מממשלת אתיופיה - והפסידה בתביעה

חברת כיל (איי.סי.אל) הפסידה בהליך הבוררות שהגישה נגד ממשלת אתיופיה במאי 2017, שבו תבעה מהממשלה פיצוי של 181 מיליון דולר בתוספת ריבית. זאת, בגין הטענה שהממשלה האתיופית התנהלה בצורה שרירותית, מפלה ובלתי חוקית כשהטילה - ללא בסיס חוקי - שומת מס על החברה הנכדה אלאנה פוטאץ' אפר (Allana Potash Affar), שהוחזקה על ידי חברה בת הולנדית של כיל.

כחלק מהתביעה, טענה כיל שממשלת אתיופיה הפרה את ההסכם לעידוד השקעות והגנה הדדית על השקעות על פי ההסכם שבין אתיופיה להולנד. רשות המסים האתיופית דרשה את המס בטענה שהעסקה שבמסגרתה רכשה כיל את החברה הבת הקנדית אלאנה, ייצרה לאחרונה רווח הון שחייב במס באתיופיה.

לכתבה המלאה

קוקה קולה ישראל תשקיע 2 מיליון דולר בחלב המתורבת של ביו מילק

חברת ביו מילק, שמפתחת חלב מתורבת, עושה צעד לפיתוח אסטרטגיית השיווק העתידית שלה, בעזרת ניצול של אחד ממערכי ההפצה הגדולים במדינה. ביו מילק חתמה על מזכר הבנות עם החברה המרכזית לייצור משקאות קלים (קוקה קולה ישראל) להשקעה ושיתוף פעולה במחקר ופיתוח של מוצרים מבוססי חלב מתורבת.

קוקה קולה ישראל מעורבת בשוק החלב באמצעות הבעלות המלאה בחברה הבת מחלבת טרה, כך שכניסה לתחום החלב המתורבת מגדרת את השקעתה בתחום חלב הבקר, כפי שנעשה בכניסתה לתחומים נוספים בשוק המשקאות (בהם ההשקעה בפריגת וביקב תבור), במקביל לשוק המשקאות המוגזים, שסובל מרגולציה וממודעות גוברת לנזקים הבריאותיים של אותם משקאות.

לכתבה המלאה

"מליסרון נסחרת ב-26% פחות משווייה"

חברת מליסרון - ענקית הקניונים והמשרדים שבשליטת ליאורה עופר - נסחרת ב-26% פחות משווייה, שאמור להיות 13.5 מיליארד שקל. כך עולה מסקירה שהכין עוז לוי, מנהל המחקר של איפקס קפיטל.

שווי השוק של מליסרון, המנוהלת על ידי אופיר שריד, הוא 11.2 מיליארד שקל כיום, וכך מסביר לוי את התמחור שנתן לה: "החברה צפויה לרשום שיפור הדרגתי ומשמעותי בתזרים התפעולי ובתזרים הנקי, שעשויים להסתכם עד 2025 בכ-1.3 מיליארד שקל וכ-1 מיליארד שקל, בהתאמה. זאת, בין היתר, בזכות חתימה על חוזים חדשים, פרויקטים בפיתוח והקמה, וחיסכון משמעותי בהוצאות המימון".

לוי מעריך כי מליסרון "תפעל לכניסה למגזרי פעילויות חדשים כדי לגוון את תמהיל נכסיה, בין היתר, כתוצאה מהשנה המאתגרת שעברה בזמן הקורונה במתחמי המסחר. לאור השיפור הצפוי בתזרים והמחיר הנוח יחסית שבו נסחרת המניה, אנו ממליצים על מניית החברה בהמלצת קנייה במחיר יעד של 285 שקל למניה".

לכתבה המלאה

הכין אותה להנפקה: סגר הקורונה הקפיץ את ההכנסות של טרמינל X ב-290%

לפני ההנפקה הצפויה בבורסת תל אביב בחודש הקרוב, חשפה היום (שני) טרמינל X - המפעילה את אתר הסחר המקוון של קבוצת פוקס - את הצמיחה החזקה שממנה נהנתה ברבעון הראשון של השנה. טרמינל X תנסה לגייס לפי שווי של יותר מיליארד שקל.

הכנסות טרמינל X זינקו ב-265% ברבעון הראשון של 2021, והסתכמו ב-93 מיליון שקל, בהשוואה ל-25 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2020. הזינוק החד נרשם בעקבות הסגרים והמגבלות שהוטלו בעת מגפת הקורונה, שהובילו לסגירת החנויות הפיזיות.

לכתבה המלאה

"הקורונה היתה מערכת השיווק הכי טובה שלנו": החברה שרכבה על המגפה לבורסה

השאיפה של כולם היא לחזור לשגרה ולהסתובב בכל מקום חופשיים ממסכה - ללא חשש מנגיף קורונה ווריאנטים שמגיעים ממדינות שונות. זה לא הולך לקרות בקרוב, והביקוש לכל אמצעי שיכול להוריד את הסיכויים להידבקות בקורונה רק ממשיך לעלות. על הגל הזה רוכבת אורה סמארט אייר (Aura Smart Air) שהונפקה בבורסת תל אביב לפני כחודש וחצי לפי שווי של כ-130 מיליון שקל, וכעת נסחרת לפי שווי של 236 מיליון שקל.

"הקורונה היתה מערכת השיווק הכי טובה שלנו, כל מה שניסינו להסביר בארבע שנים, נהפך פתאום למובן מאליו בעקבות המגפה", אומר אביעד שניידרמן, מנכ"ל ומייסד-שותף של אורה סמארט אייר.

לכתבה המלאה

מדוע רכשה נופר תחנת כוח עם חוב של 2 מיליארד שקל?

מערכת היחסים של בעל השליטה ומנהליה הבכירים של חברת האנרגיה המתחדשת נופר עם קרן נוי — שהחלה עוד לפני שהונפקה — נמשכת ואף עולה מדרגה. נופר אנרגיה, שבשליטת עופר ינאי, מתכננת לבצע עסקת בעלי עניין מהותית עם קרן נוי, שלפיה היא תרכוש מהקרן את הבעלות המלאה בחברת מגלים, שמחזיקה בתחנת הכוח התרמו־סולארית באשלים תמורת 580 מיליון שקל.

לפי העסקה, נופר תיקח על עצמה את החוב הבנקאי של הפרויקט לבנק הפועלים ולבנק האירופי להשקעות (EIB) — שמסתכם על פי הערכות ב–1.5 מיליארד שקל, ועומד לפירעון ב–2041; וחוב נוסף לקרן נוי ולחברות הביטוח הפניקס ומנורה בסכום של 550 מיליון שקל, שנושא ריבית צמודה של 6% — וייפרע לאחר פירעון החוב לבנקים.

לכתבה המלאה

משק אנרגיה במו"מ להשקעה בפרויקטים סולאריים באפריקה

חברת משק אנרגיה, שבשליטת שמונה ארגוני קניות של הקיבוצים, ממשיכה במאמציה להרחיב את פעילותה לחו"ל.

החברה, המנוהלת בידי חן מלמד, חתמה על מזכר הבנות לא מחייב לרכוש עד 20% ממניותיה של חברה זרה — שעוסקת בפיתוח, מימון, הקמה ותפעול של פרויקטים סולאריים באפריקה. משק אנרגיה קיבלה תקופת בלעדיות של 60 יום, שבמהלכה תבצע בדיקת נאותות של החברה הנרכשת במקביל לניהול משא ומתן לצורך חתימה על הסכם מפורט. לפי הערכות, אם יתגבש המשא ומתן להסכם מחייב, תשקיע משק אנרגיה 100 מיליון שקל במניות החברה הזרה.

לכתבה המלאה

המסחר בבורסה נפתח בירידות קלות; מדד ת"א 35 יורד ב-0.05%

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בירידות קלות. מדד ת"א 35 יורד ב-0.05%, מדד ת"א 125 נחלש ב-0.03%, ומדד הבנקים משיל מערכו 0.08%. מחזור המסחר בפתיחה אפסי - 15 מיליון שקל.

בין המניות שיעוררו עניין: נופר שנסחרת בירידה של 1.1%; כלל ביטוח שעולה ב-0.68% לאחר שאלפרד אקירוב הגדיל את אחזקתו בחברה ל-11%; פרטנר שיורדת ב-1.1%; קבוצת דלק  שנחלשת ב-1.5%; ומליסרון שמשילה מערכה 0.7%.

מניית כלל ביטוח

בשוק מטבע החוץ, הדולר נסחר הבוקר ללא שינוי, והיורו מתחזק ב-0.25% לרמה של 3.88 שקלים.

שוק האג"ח נפתח במגמה מעורבת, כשהאג"ח הממשלתי הצמוד למדד קצר הטווח יורד עד 0.1%, ואילו האג"ח הממשלתי הצמוד למדד ארוך הטווח נסחר ללא שינוי. האג"ח הממשלתי הלא צמוד למדד קצר הטווח נחלש עד 0.2%, ואילו האג"ח הממשלתי הלא צמוד למדד ארוך הטווח מטפס עד 0.03%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker