המסחר בת"א נסגר בעליות חדות; מדד הביומד הוביל בעלייה של 2.8%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבורסה בתל אביבצילום: בלומברג
עדכונים

המסחר בת"א נסגר בעליות חדות; מדד הביומד הוביל בעלייה של 2.8%

המסחר נסגר בעליות. ת"א 35 עלה ב 1.5%, ת"א 125 הוסיף 1.6% לערכו, ומדד הגלובל בלוטק זינק ב-1.9%. מדד הבנקים קפץ ב-2.4%, מדד הנפט והגז נהנה מעלייה של 2.3%, ומדד הביומד הוביל את העליות עם זינוק של 2.8%. מחזור המסחר הסתכם ב-625 מיליון שקל.

גם במדדי התל בונד נרשמה היום מגמה חיובית. התל בונד 20,40,60 עלו בעד 0.06%, תל בונד שקלי רשם עלייה של 0.05%, ותל בונד תשואות נהנה מעלייה של 0.02%.

בחוב הממשלתי נרשמו ירידות שערים. מדד אגרות חוב ממשלתיות שקליות ירד ב-0.13%, ומדד אגרות החוב הממשלתיות הצמודות ירד ב-0.17%. מדד אגרות החוב ממשלתיות ל-10 שנים פלוס ירד ב-0.42%, ומדד אגרות חוב ממשלתיות בריבית קבועה ירד ב-0.35%.

נכנסת למשחק האי־קומרס: מליסרון רוכשת את גרו

חברת הקניונים מליסרון הבינה שהיא אינה יכולה להותיר את שוק המסחר המקוון (אי־קומרס) למתחרות, והחליטה להשקיע כ-100 מיליון שקל בשנים הקרובות בפיתוח זרוע דיגיטל ושירותים מתקדמים. כחלק מההשקעה החליטה כעת מליסרון לרכוש את חברת הדיגיטל גרו (GROO) מקרן סקיי.

מטרתה של מליסרון בצעד זה היא לחזק ולהשביח מחד את עסקי הליבה של חנויות השוכרים בקניונים שבמרכזי הערים. אלה יוכלו בין היתר להשתמש בטכנולוגיות שיווק והסחר המתקדמות ובפתרונות הלוגיסטיים החדשניים של שוק המסחר המקוון, ובמקביל, יוכלו לשדרג את חוויית הקנייה, כך שהלקוחות יוכלו ליהנות ממרכזי קניות מתקדמים המשלבים קניות דיגיטליות ופיזיות כאחד.

לכתבה המלאה

מגדל משקיעה 10 מיליון דולר בסטארט-אפ Venn

בצל הדרמה על האפשרות כי מנכ"ל מגדל, רן עוז, יסיים את תפקידו, מתברר כי מגדל השקיעה 10 מיליון דולר בסטארט-אפ הישראלי Venn.

ההשקעה נעשתה כחלק מסבב הגיוס הנוכחי של Venn, שבו אספה החברה 60 מיליון דולר, ובסך הכל 100 מיליון דולר בסבבים האחרונים. סבב הגיוס הגיע על רקע דיווחי החברה על צמיחה משמעותית בפעילותה ב-2020, דווקא תחת הגבלות התנועה שיצרה הקורונה והשהייה הממושכת בבתים.

הפלטפורמה שפיתחה Venn פונה לחברות נדל"ן וניהול נכסים, ומציעה ממשק ניהול, שירותים ותקשורת עבור בעלי הנכס והדיירים בבניינים משותפים, לצד ניהול החללים המשותפים בנכס וקבלת שירותים מעסקים מקומיים. מאז הקמתה ב-2017, המוצר נוסה בקהילות של Venn בשכונת שפירא בתל אביב, בניו יורק, בקנזס סיטי ובברלין.

לכתבה המלאה

קרדן ישראל וגבע נדל"ן ישתפו פעולה בתחום הלוגיסטיקה

קרדן ישראל וגבע נדל"ן ישתפו פעולה בתחום הלוגיסטיקה, כך דיווחה היום (א') קרדן ישראל. שתי החברות ישקיעו יחדיו במיזמי נדל"ן, בדגש על פרויקטים בתחום הלוגיסטיקה, ובהם מרכזים לוגיסטיים (מרלו"ג), חוות שרתים ועוד. קרדן ישראל דיווחה כי מדובר בסכומים מהותיים, כך ששתי החברות צפויות להשקיע מאות מיליוני שקלים בלוגיסטיקה.

פעילות השותפות של גבע נדל"ן, המנוהלת על ידי ערן לב וגלעד רוזה, עם קרדן ישראל - שבשליטת אבי שנור (31%), יוסף גרינפלד (18.2%), גיל דויטש (17.3%) ורוני בירם (17.3%) - תמומן באמצעות מימון חיצוני והון עצמי. במסגרת ההסכם, קרדן ישראל תעניק הלוואה לגבע נדל"ן לצורך העמדת חלקה בהון העצמי. הלוואה זו תובטח בשעבוד חלקה של גבע נדל"ן בנכסי השותפות וברווחי השותפות.

לכתבה המלאה

רן עוז: "המעבר לישראכרט תפס אותי בהפתעה"

מנכ"ל חברת הביטוח מגדל לשעבר, רן עוז, שיגר הבוקר (א') מכתב לדירקטוריון החברה, ובו הודיע על סיום תפקידו בחברה לאחר שנתיים. במקביל, מינויו לתפקיד מנכ"ל ישראכרט אושר פה אחד בדירקטוריון החברה. "בימים האחרונים קיבלתי פנייה מוועדת האיתור של ישראכרט לחזור לחברה ולשמש בה מנכ"ל", כתב עוז, והוסיף כי "מהרגע שהגיעה אלי ההצעה, הדברים התגלגלו במהירות שיא. ההחלטה לחזור לישראכרט באה מרצון אישי לסגור מעגל בארגון שאני מעריך ואוהב, שמשלב מיקוד בפיננסים וטכנולוגיה, ושימשתי בו שנים דירקטור ויושב ראש הדירקטוריון. אני מניח שזה תופס אתכם בהפתעה, האמת גם אותי".

עוד כותב עוז: "בשנתיים האחרונות במגדל, הובלנו מהלכים שהביאו את החברה לרווחיות, צמיחה ומובילות - בדיוק כפי שהצבנו בפנינו בתוכניות העבודה. באופן אישי, היתה זו תקופה מאתגרת, אך גם מלאת סיפוק, עשייה, שינויים והצלחות. המהלכים שאותם ביקשנו להוביל לא הושלמו במלואם, אך החברה עשתה בתקופה זו כברת דרך משמעותית, ואני מותיר חברה עם שדרה ניהולית חזקה, יעילה, הנמצאת בתנופה של צמיחה ורווחיות".

לכתבה המלאה

פפושדו יקבל מימון ב-100 מיליון שקל ממנורה מבטחים לטובת התחדשות עירונית

המחסור בקרקעות באזורי הביקוש הופך את פרויקטי ההתחדשות העירונית והחברות העוסקות בתחום למוצר מבוקש. מנורה מבטחים תעמיד אשראי בסך 100 מיליון שקל לטובת ים סוף נדל"ן, חברת הנדל"ן של משפחת פפושדו, לטובת ההון העצמי בפרויקטים של התחדשות עירונית. את העסקה מטעם מנורה מבטחים הובילו ג'ואנה ויסמן, מנהלת תחום אשראי לא סחיר ואריק דרך, מנהל מחלקת אשראי עסקי.

מנורה תממן כ-60% מההון העצמי בכל פרויקט התחדשות עירונית. לים סוף נדל"ן יש כיום כ-1,500 יח"ד בפרויקטי התחדשות עירונית בשלהי הקמה וכ-1,000 יח"ד בפרויקטי התחדשות עירונית בשלבי תכנון מוקדמים יותר. בין הפרויקטים של החברה, פרויקט HIGHLINE ברמת גן, במסגרתו ייהרסו ארבעה בניינים וייבנו שני מגדלים בני 29 קומות עם 285 יח"ד. בנוסף, ים סוף נדל"ן מקדמת פרויקט פינוי בינוי בשכונת לבנה במתחם הבושם בתל אביב, במסגרתו מתכננת חברה בקבוצה להקים כ-474 יחידות דיור וכן פרויקט פינוי בינוי בהרצליה, בשיתוף חברת לוינשטיין, להקמת 660 יח"ד.

לכתבה המלאה

נופר אנרגיה תרכוש מקרן נוי את תחנת הכוח באשלים ב-580 מיליון שקל

חברת נופר אנרגיה מתכננת לבצע עסקת בעלי עניין מהותית. נופר, שבשליטת עופר ינאי, תרכוש מקרן נוי את הבעלות המלאה בחברת מגלים - שמחזיקה בתחנת הכוח התרמו-סולארית באשלים - תמורת 580 מיליון שקל.

נופר תיקח על עצמה את החוב הבנקאי של הפרויקט לבנק הפועלים ולבנק האירופי להשקעות (EIB), שמסתכם, על פי הערכות, ב-1.8 מיליארד שקל, ועומד לפירעון ב-2041; וכן חוב נוסף לקרן נוי בסכום של 570 מיליון שקל, שייפרע לאחר פירעון החוב לבנקים. קרן נוי מחזיקה ב-19.8% ממניותיה של נופר, וכחלק מהעסקה תישקל אפשרות שחלק מהתמורה שתשלם נופר לקרן נוי תהיה בהקצאת מניות.

לכתבה המלאה

אירודרום רוכשת את FlyTech תמורת 12 מיליון שקל

חברת אירודרום רוכשת את FlyTech הפועלת בשוק האזרחי, ומתמחה במתן שירות איסוף מידע אווירי על ידי רחפנים וניתוחו באמצעות יישומי בינה מלאכותית - בתמורה ל -12 מיליון שקל. כ-4.3 מיליון שקל ישולמו באופן מיידי, ו-7.4 מיליון שקל נוספים יינתנו בדמות של 2.5 מיליון מניות אירודרום.

הכנסותיה של FlyTech במחצית הראשונה של 2021 הסתכמו ב-1.5 מיליון שקל והרווח התפעולי הסתכם ב-600 אלף שקל. ב-2020 גלגלה החברה הכנסות בסך 2 מיליון שקל והציגה רווח תפעולי של 938 אלף שקל.

לכתבה המלאה

מגזר התשתיות לוהט: שפיר הנדסה גייסה 350 מיליון שקל

שפיר הנדסה גייסה 350 מיליון שקל בהנפקת סדרת אג"ח חדשה למשקיעים מוסדיים. זאת, על רקע הצפי לגל של פרויקטים בתשתיות בישראל בשנים הקרובות. החברה זכתה לביקוש של 615 מיליון שקל בהנפקת סדרת האג"ח ג'. איגרות החוב יישאו תשואה שנתית שקלית של 2.34%, והן במח"מ (משך חיים ממוצע) של 7.89 שנים, כשמועד הפירעון הסופי הוא בנובמבר 2037. את ההנפקה הובילו לידר הנפקות וברק קפיטל חיתום.

שפיר, שבשליטת האחים שפירא, נסחרת לפי שווי של כ-8.7 מיליארד שקל בבורסת תל אביב. שפיר פועלת באמצעות חברות בנות בתחומי התעשייה, התשתיות, הזכיינות, וייזום נדל"ן. מניית החברה ירדה ב-0.1% מתחילת 2021. באחרונה הודיעה שפיר כי היא שוקלת להתרחב לתחום הלוגיסטיקה על ידי רכישת חברת פריץ לוגיסטיקה לפי שווי של 300 מיליון שקל. שפיר עוסקת בעיקר בתחום התעשייה והתשתיות, כשמגזר התשתיות בישראל צפוי ליהנות מפרויקטים בשווי 100 מיליארד שקל, שאותם המדינה מתכננת לקדם בשנים הקרובות.

לכתבה המלאה

עליות חדות בבורסה: אקסיליון מזנקת ב-12%

מניית אקסיליון

בבורסה נראות עליות חדות במחזור של 200 מיליון שקל. מדד ת"א 35 מטפס ב-1.3% מדד ת"א 125 מוסיף לערכו 1.3%. מדד גלובל בלוטק רושם זינוק יומי של 1.8%, מדד הבנקים נהנה מעליה חדה של 1.6% ומדד SME60 עולה גם הוא ב-1.6%.

מדד ביומד קופץ ב-2.5% ומדד פרוטליקס מזנק ב-7.4%. אינטרקיור, שהודיעה על רישם לנאסד"ק, נהנית מזינוק של 7.1%. די אן איי ביומד רושמת עליה חדה של 6% ואבוג'ן מטפסת ב-4.7%. תיקון עולם קנבטי קופצת ב-5% על רקע הדיון בכנסת על הוצאת הCBD מפקודת הסמים ואי הפללת בגירים.

מחזור המסחר הכי גבוה היום הוא מרכזת בזן, שמטפסת ב-2.2%. ג'נרישן קפיטל רושמת ירידה של 1.8% במחזור השני הכי גבוה במסחר ורציו יהש נהנית מעליה של 0.8% במחזור השלישי הכי גבוה במסחר. בזק עולה ב-1.1%, אקסיליון מזנקת ב-12% ודלק קבוצה רושמת עליה חדה של 6.8%.

המסחר בבורסה נפתח בעליות חדות; ת"א 35 עולה ב-1.2%

שבוע המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בעליות חדות במרבית המדדים. ת"א 35 עולה ב-1.2%, ת"א 125 מוסיף 1.2%, מדד הבנקים מטפס ב-1.3%, מדד הביומד מתחזק ב-1.6%, מדד הנפט והגז מזנק ב-2.1%, מדד SME60 עולה ב-1%, ומדד הנדל"ן נהנה מעלייה של 1%. מחזור המסחר בפתיחה מסתכם בפחות מ-30 מיליון שקל.

חברת קרדן ישראל תיסחר על רקע כניסה לפעילות חדשה בתחום הלוגיסטיקה, באמצעות הקמת זרוע בתחום הנדל"ן הלוגיסטי יחד עם חברת גבע נדל"ן. החברה תמקד את פעילותה בתחומי הלוגיסטיקה השונים, בהם מבנים לוגיסטיים, בנייני רמפה, מחסנים אוטומטיים וחוות שרתים בהיקף של מאות מיליוני שקלים. קרדן ישראל תהיה אחראית למימון הפעילות ותחזיק בפרויקטים השונים בשיעורים של 58%-67%. גבע נדל"ן תהיה אחראית לאיתור, השבחה וניהול הפרויקטים.

מדד ת"א 35

חלל תקשורת תיסחר על רקע הדיווח על הארכת ההתקשרות עם חברת yes לשימוש בלוויין עמוס 7 בשנתיים נוספות, בתמורה ל- 14 מיליון דולר. הארכת ההתקשרות תוביל את צבר ההזמנות של חלל להיקף של כ-100 מיליון דולר. במקביל, החברה האריכה את חוזה ההתקשרות עם חברת אסיהסאט, בעלת הלוויין עמוס 7, בשנתיים נוספות, תמורת סכום מופחת של כ-14 מיליון דולר לשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker