המסחר בת"א נסגר בעליות קלות; מדד הביטוח עלה ב-0.9%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבורסה בתל אביבצילום: אייל טואג
עדכונים

המסחר בת"א נסגר בעליות קלות; מדד הביטוח עלה ב-0.9%

הבורסה בתל אביב סיכמה את יום המסחר הראשון של השבוע בעליות קלות. ת"א 35 עלה ב-0.1%, ת"א 125 הוסיף לערכו 0.1%, מדד הבנקים טיפס ב-0.1%, מדד הנפט והגז ירד ב-0.9%, ומדד הביטוח התחזק ב-0.9%. מחזור המסחר במניות היה נמוך והסתכם ב-531 מיליון שקל בלבד.

מדד הביטוח

את הזינוק הגבוה ביותר במסחר רשמה מניית תאת טכנולוגיות, שזינקה ב-32%. גלוב אקספ זינקה ב-18%; וונטייז עלתה ב-13%; ואקסיליון התחזקה ב-12%. מנגד, מניית סייפ-טי גרופ נפלה ב-9%; מדיוי השילה מערכה 6%; ושמיים רשמה ירידה חדה של 5.5%.

עליות קלות במדדים המובילים בבורסה; אקסיליון מזנקת

יום המסחר הראשון של השבוע בבורסה בתל אביב מתנהל בעליות קלות במדדים המובילים. מדד ת"א 35 עולה ב-0.2%, מדד ת"א 125 מוסיף לערכו כ-0.2%, מדד הבנקים מטפס ב-0.2%, מדד ת"א SME60 מאבד 0.4%, מדד הנפט והגז משיל 0.3%, ומדד הביטוח מטפס ב-0.4%.

תנודות חדות נרשמות במניית אקסיליון, שמזנקת ב-13%; אקווריוס מטפסת ב-12%; ג'נסל מתחזקת ב-8.7%. אלקטרה נדל"ן רושמת עלייה של 3%; אקופיה נהנית מתזוזה מעלה של 2.6%; ודלתא עולה ב-2.6%. מנגד, אנרג'יאן נופלת ב-3.1%, דלתא מותגים יורדת בשיעור זהה; ראדא משילה 3%; וקנון מאבדת 1.8%. מחזור המסחר במניות מסתכם ב-258 מיליון שקל.

מניית אקסיליון

בגזרה הסולידית, מדדי התל בונד 20, 40 ו-60 רושמים עליות של עד 0.12%. מדד תל בונד שקלי עולה ב-0.06%. מדד תל בונד תשואות מוסיף לערכו 0.1%.

באפיק הממשלתי, מדד ממשלתי לטווח של 2-0 שנים יורד ב-0.03%. מדד ממשלתי ל-10 שנים פלוס מטפס ב-0.23%. מדד ממשלתי בריבית קבועה ל-10 שנים פלוס עולה ב-0.42%.

חברת החשמל והחברות המחזיקות במאגר תמר דיווחו על התקדמות במגעים לעדכון הסכם רכש הגז והנחה במחיר

חברת החשמל דיווחה היום (ראשון) על התקדמות במגעים לרכישת הגז מול מאגר תמר, שיוביל לכך שהיא תשלם פחות מ-4 דולרים ליחידת חום - מה שיכול להוביל לירידה אפשרית בחשבון החשמל של הציבור. ואולם מהדיווח של חברת החשמל עולה כי ההסכם נחתם מול שותפות תמר, ולא מול החברות שמחזיקות במאגר בנפרד – בניגוד לניסיון של רשות התחרות לעודד תחרות בשוק הגז.

במסגרת הסכמי הגז המקוריים שעליהם חתמה חברת החשמל ב-2012 – לפני הרפורמה בה – היא שילמה בשיא 6.35 דולרים ליחידת חום. באותם הסכמים נקבעו שתי פותחניות שבהם יהיה עדכון למחיר – הפותחנית הראשונה בתחילת יולי 2021, והשנייה ב-2024. בפותחניות האלה נקבע שחברת החשמל תוכל ליהנות מהורדה של 25% במחיר הגז ב-2021 ומהורדה של 10% נוספים ב-2024. לפי ההודעה של חברת החשמל, במסגרת ההתקדמות במשא ומתן ההורדה תהיה גבוהה מ-25%, אך היא לא דיווחה על השיעור המדויק.

ההורדה בשיעור של 25% היתה צפויה. למשל, בדו"ח עתודות ותזרים שפירסמה במארס ישראמקו, המחזיקה ב-29% ממאגר תמר, כתבה השותפות כי במסגרת התזרים כבר הונח שהחברה תבצע הפחתה מקסימלית של 25% במועד ההתאמה הראשון בתחילת יולי 2021, והתאמה נוספת של 10% במועד השני בתחילת יולי 2024. כלומר, החברה כבר תימחרה בתוצאות החזויות את ההורדה המקסימלית במחיר – כאילו ההסכם כבר היה חתום.

לכתבה המלאה

ג'נסל חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם ענקית התקשורת דויטשה טלקום

חברת ג'נסל, שמפתחת פתרונות אנרגיה מבוססים תאי דלק, עשתה את הצעד המשמעותי ביותר בפיתוח פעילותה עד כה. ג'נסל, שמנוהלת על ידי רמי רשף, חתמה על הסכם מסגרת לשיתוף פעולה עם ענקית התקשורת הגרמנית דויטשה טלקום - חברת התקשורת הגדולה באירופה - ובאמצעות אחזקתה בחברת T-Mobile (43%), שהיא חברת הסלולר השלישית בגודלה בארה"ב עם 103 מיליון מנויים.

כחלק מההסכם תבחן דויטשה טלקום את האפשרות לשלב את המוצר G5, המבוסס על תאי הדלק שפיתחה ג'נסל כחלופה לשימוש בגנרטורים של דיזל לצורך גיבוי ברשת התקשורת שלה. G5 הוא פתרון גיבוי חשמל לזמן ארוך בהספק של 5 קילו-ואט, שמיועד לחברות וארגונים שמספקים שירותים קריטיים, ועל כן חייבים להבטיח אספקת חשמל רציפה כמו אתרי בתי חולים, חדרי ניתוח, מרכזי נתונים ואתרי תקשורת.

לכתבה המלאה

המסחר בת"א נפתח בעליות קלות; ג'נסל מזנקת

הבורסה בתל אביב פתחה את שבוע המסחר בעליות קלות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.1%, מדד ת"א 125 מוסיף 0.1%, מדד הבנקים מטפס ב-0.1%, ומדד הנדל"ן נסחר ללא שינוי מהפתיחה. מחזור המסחר בפתיחה: 30 מיליון שקל.

את העלייה החדה ביותר מבין מניות מדד ת"א 125 רושמת ג'נסל, שמזנקת ב-10% לאחר שהודיעה על שיתוף פעולה אסטרטגי עם מפעילת התקשורת האירופית דויטשה טלקום, שבמסגרתו תיבחן אפשרות לשילוב מערכות תאי הדלק של החברה בחלק מרשתות התקשורת של דויטשה - במטרה לצמצם את פליטות הפחמן הדו-חמצני. אקווריוס רושמת עלייה של 9.5%. את מחזור המסחר הגבוה ביותר בבורסה רושמת מניית הפועלים, שיורדת ב-0.1%.

מניית חלל תקשורת תיסחר על רקע חתימת הסכם הארכת התקשרות עם ספקית התקשורת ההונגרית Magyar Telecom, להפצת פלטפורמת הטלוויזיה שלה (T-Home DTH) עד לסוף 2024. חוזה ההארכה החדש מוערך בכ-30 מיליון שקל, כשצבר ההזמנות הכולל מסתכם בכ-70 מיליון שקל.

מניית ישראל קנדה תיסחר על רקע העסקה שבה לאומי פרטנרס תרכוש מידי משפחת נקש 7.5% ממניות החברה הבת ICR לפי שווי של 850 מיליון שקל.

נכסים ובניין ודסק"ש ייסחרו על רקע ההחלטה על איחוד פונקציות בחברות וחלוקת העלויות ביניהן, לפי שיעור שיוסכם בין הצדדים, ומינוי של מנכ"ל דיסקונט השקעות, דורון כהן, כמנכ"ל נכסים ובניין.

מניית אולמד סולושנס תיסחר על רקע הודעתה על מכירת החברה הבת אליום - המתמקדת בייצור ושיווק סטנטים פריפריאליים לשחרור ומניעת חסימות בעיקר בתחום האורולוגיה - למפיץ החברה בגרמניה תמורת כ-20 מיליון שקל, וכן סך של 50% מהרווח הנקי של אליום אם המכירות יעלו על 12.8 מיליון דולר בארה"ב, במהלך תקופה של שלוש שנים שתחילתה ב-1 באוגוסט 2021.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker