המסחר נסגר בירידות: מדד הבנקים צנח ב-2.1%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבורסה של תל אביבצילום: בלומברג
עדכונים

המסחר נסגר בירידות: מדד הבנקים צנח ב-2.1%

המסחר בבורסה בתל אביב נסגר בירידות, על רקע העלייה בתחלואה בקורונה בכמה יישובים בישראל, והדיווחים כי הבנק הפדרלי צפוי להעלות את הריבית כבר בשנה הבאה. מדד הבנקים צנח ב-2.1%, ת"א 35 ירד ב-1%, ות"א 125 איבד 0.8% מערכו.

מדד הנדל"ן סגר בירידה של 0.9%, וירידה חדה של 2.1% נרשמה גם במדד הנפט והגז. מדד הביטוח ספג ירידה של 1.15%.

בניגוד למגמה האדומה, מדד הטכנולוגיה סגר את היום בעלייה קלה של 0.5%, ומדד התקשורת והטכנולוגיה נהנה מעלייה חדה של 1%.

מחזור המסחר במניות הסתכם ב- 714 מיליון שקל.

באפיק הסולידי, מדדי התל בונד הציגו ירידות חדות של עד 0.36%. תל בונד תשואות רשם ירידה של 0.2%

באפיק הממשלתי נרשמה מגמה מעורבת. מדד ממשלתיות ל-2-0 שנים עלה ב- 0.02%. מדד ממשלתיות כללי טיפס ב-0.1%, מדד ממשלתיות ל-10 שנים פלוס רשם עלייה של 0.13%, ומדד ממשלתיות בריבית קבועה ל-10 שנים פלוס, זינק ב- 0.77%.

בי. ג'י. איי תבצע הנפקת זכויות למימון רכישת הבעלות המלאה בישראייר

חברת בי.ג'י.איי, שבשליטת רמי לוי ושלום חיים, הגישה טיוטה ראשונה של תשקיף מדף ותשקיף להנפקת זכויות לרשות ניירות ערך. בי.ג'י.איי צפויה להשתמש בתמורה שתקבל מהנפקת הזכויות כדי להחזיר את ההלוואה שלקחה בסכום של 33 מיליון שקל לצורך מימון רכישת ישראייר.

החברה שילמה 82.5 מיליון שקל בתמורה ל-51% ממניות ישראייר. את המניות בי.ג'י.איי רכשה מעורך הדין אופיר נאור, לשעבר כונס הנכסים, ללא איגרות החוב מסדרה ט', שהנפיקה חברת איי.די.בי פיתוח. בנוסף, ההנפקה תאפשר לבי.ג'י.איי להקטין את סך ההתחייבויות שלה ל-0, מצב שמהווה תנאי למימוש ההזדמנות שקיבלה, כחלק מהעסקה עם ישראייר.

לכתבה המלאה

התרגיל של הפניקס על חשבון המדינה – והפנסיה המובטחת של טייסי אל על

ביום חמישי, באישון ליל, הוציאה חברת הביטוח הפניקס דיווח לא שגרתי לבורסה – על תביעה משפטית שעשויה להשפיע על החברה. הפניקס לא התנדבה לפרסם את המידע, היא נאלצה לעשות זאת בעקבות תחקיר של העיתונאי אבי עמית לתוכנית "זמן אמת", שתשודר בכאן 11 ביום שלישי.

בדיווח לבורסה סיפרה הפניקס על תביעה נגזרת ובקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה לבית המשפט הכלכלי ביפו. לטענת התובעים, הפניקס פעלה להמשך שיווק פוליסות מבטיחת תשואה (המגובות באג"ח הממשלתיות מסוג ח"ץ) גם לאחר שהמדינה אסרה על שיווק פוליסות אלה. השיטה של הפניקס היתה פשוטה: עבור כל מי שצורף לפוליסות האלה בוצע תיארוך לאחור (Backdating) של תאריך ההצטרפות.

לכתבה המלאה

הירידות בבורסה נמשכות

הירידות בבורסה נמשכות אל מחצית יום המסחר. ת"א 35 יורד ב-0.9%, ת"א 125 משיל 0.8%, מדד הבנקים נופל ב-1.7%. מדד sme60  יורד ב-1.1%. מדד הנדל"ן יורד ב-0.9% ומדד הביומד משיל מערכו 1.5%.

למרות הירידות, מספר מניות מזנקות בחדות היום במסחר. את הזינוק החד ביותר בבורסה היום רושמת מניית מטריסלף, שטסה ב-38%. לפני כמה ימים השלימה חברת מטריסלף, העוסקת בתחום הרפואה הרגנרטיבית והנדסת רקמות, הנפקה ראשונית לציבור. החברה גייסה 24 מיליון שקל לפי שווי של 70 מיליון שקל.

 חברת הביטוח ליברה, שהונפקה לפי שווי של 450 מיליון שקל, מזנקת ב-36% במסחר.

תדיר גן רושמת עלייה של 17%. מובייל מקס נהנית מעלייה של 12%. לייבפרסון, שהובילה היום לאיחור בפתיחת המסחר, עולה בכ-8%.

שיכון ובינוי מזנקת ב-3% לאחר שזכתה בחוזה בשווי של 1.5 מיליארד דולר בארה"ב להקמת תעלה להסטת שיטפונות במדינת צפון דקוטה.

ליברה מזנקת ב-37% ביום המסחר הראשון שלה

מניית ליברה עולה ב-37% ביום המסחר הראשון שלה בבורסה בתל אביב, אחרי שמוקדם יותר זינקה גם ב-45%. החברה הונפקה בשבוע שעבר, לאחר שגייסה בשלב המוסדי 25 מיליון שקל במניות לפי שווי של 450 מיליון שקל (לפני הכסף).

השווי המבוקש שהופיע בתשקיף החברה היה 400 מיליון שקל, אולם החברה ציינה כי בעקבות הביקושים מצד המשקיעים המוסדיים, הוחלט להעלות את מחיר המניה ביחס למוצג בתשקיף. עם המשקיעים המוסדיים בליברה נמנים בתי ההשקעות מיטב דש ומור וקרן הגידור נוקד.

ליברה, שהוקמה בדצמבר 2017 על ידי אתי אלישקוב, השיקה את פעילותה באוקטובר 2018 ופועלת בתחום ביטוחי הרכב והדירה. נכון להיום, לליברה 100 אלף מבוטחים. את הרבעון הראשון של 2021 סיימה ליברה ברווח כולל (לפני מס) של כ-6.6 מיליון שקל - גידול של 277% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

הבורסה נפתחה בירידות; מניות שבהן השקיע פסגות מתאוששות

מדד ת"א 35

הבורסה פתחה את יום המסחר באיחור של שש דקות, בעקבות זינוק במניית לייבפרסון. לאחר הפתיחה, המניה זינקה ב-7.5%. מדד ת"א 35 יורד ב-0.8%, מדד ת"א 125 משיל 0.7%, מדד ת"א 90 מאבד 0.5% ומדד הבנקים צולל ב-0.9%. מדד

מדד הטכנולוגיה נסחר בניגוד למגמה השלילית היום בתל אביב, ועולה בכמעט 0.2%. גם מדד הביומד נחלש, ומחסיר 0.9%. מדד הנדל"ן מאבד 0.5%, מדד הנפט והגז יורד ב-1% - בדומה למדד מעלה, שמשיל מערכו 1%. מחזור המסחר בפתיחה נכון לשעה 10:15 מסתכם ב-65 מיליון שקל.

במרכז העניין היום בבורסה יהיו המניות שהחזיק בית ההשקעות פסגות, שעברו כעת לניהולו של בית ההשקעות אלשטשולר שחם. בין אותן מניות ניתן למצוא את אלקטריאון, שלאחר קריסה של 17% ביום חמישי האחרון עולה כעת בפתיחה  ב-1.7%. החברה הבהירה למשקיעים כי בית ההשקעות אלשטולר שחם לא מימש כל מניות. גם סונוביה, שבה השקיע פסגות וירדה בשיעור דומה ביום חמישי שעבר, מזנקת ב-6.5%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker