נעילה שלילית בבורסה; ת"א 35 ירד ב-0.8%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבורסה בתל אביב
הבורסה בתל אביב
עדכונים

נעילה שלילית בבורסה; ת"א 35 ירד ב-0.8%

היום השני של שבוע המסחר המקוצר בבורסה בתל אביב ננעל במגמה שלילית. מדד ת"א 35 ירד ב-0.8%, מדד ת"א 125 איבד 0.7%. מדד הבנקים נחלש ב-0.6% בהובלת מניית דיסקונט שאיבדה 1.5%.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.8 מיליארד שקל, בדומה לממוצע. המניה שריכזה את מחזור המסחר הגדול ביותר היא אנלייט, שירדה ב-2% במחזור הגבוה פי שלושה מהמחזור הממוצע. טבע איבדה 1.5%, קבוצת דלק ירדה ב-1.6%, פתאל נחלשה ב-2.6%, דלק רכב זינקה ב-6.8%, וגילת השילה מערכה 5.9%.

מדד ת"א 35

מגמה שלילית נרשמה גם בשוק איגרות החוב. האג"ח הממשלתיות הלא צמודות ירדו עד 0.22% בטווח הארוך. האג"ח הצמודות ירדו עד 0.23%. מדדי התל בונד ירדו ב-0.02%-0.06%.

שערו היציג של הדולר נקבע על 3.291 שקלים, והוא נסחר כעת ב-3.296 שקלים. היורו היציג נקבע על 3.919 שקלים, והוא ונסחר כעת ב-3.927 שקלים.

מגמה שלילית בבורסה; ת"א 90 מאבד 0.7%

המסחר בבורסה בתל אביב ממשיך להתנהל במגמה שלילית. מדד ת"א 35 יורד ב-0.55%, מדד ת"א 125 נחלש ב-0.6%, ומדד ת"א 90 מאבד 0.7%. מדד הנפט והגז יורד ב-1.3%.

מדד ת"א 90

מדד הבנקים משיל 0.7% בהובלת מניית דיסקונט שיורדת ב-1.1% ולאומי שנחלשת ב-0.7%.

מניית מודיעין אנרגיה עולה ב-15%, קדימהסטם מזנקת ב-19%, רובוגרופ  מוסיפה לערכה 9%, נלה דיגיטל מתחזקת ב-8.4%, באטם עולה ב-2%, ומניית שיכון ובינוי מטפסת ב-5%.

כך איבדה שרי אריסון 7 מיליארד שקל בפחות משלוש שנים

גם אם ניתן להבין במידה מסוימת את הרצון של שרי אריסון ואפרת פלד "להיפטר" משיכון ובינוי, עדיין קשה להסביר מבחינה כלכלית הגיונית כיצד הן הסכימו ביוני 2018, לפני קצת פחות מ-3 שנים, למכור את שיכון ובינוי (כ-47%) לידי איש העסקים הישראלי לשעבר נתי סיידוף תמורת כ-1.1 מיליארד שקל בלבד. מחיר זה שיקף לשיכון ובינוי שווי שוק של כ-2.2 מיליארד שקל, שהיה נמוך אז בכ-14% ממחירה בבורסה. את התמורה הזו השקיעה אריסון בניירות ערך שונים.

שיכון ובינוי נסחרת כיום לפי שווי שוק שיא של כמעט 9 מיליארד שקל - תשואה של כ-250% בשלוש שנים, כשהאנליסטים שמסקרים את החברה סבורים כי יש לה עדיין לאן לעלות. בהתאם לכך, שווי השוק הנוכחי של החזקותיו של סיידוף בשיכון ובינוי הוא כ-4.1 מיליארד שקל, והוא מורווח על השקעה זו בכ-3 מיליארד שקל (כ-900 מיליון דולר). גם בתסריט תיאורטי שבו שיכון ובינוי תמחק בגין הפרשה באפריקה כ-2 מיליארד שקל - עדיין יישאר לסיידוף רווח עצום של כ-2 מיליארד שקל, בעסקה שכנראה היתה המוצלחת ביותר בקריירה שלו עד כה.

לכתבה המלאה

הסיבוב המהיר של דורון כהן: זה הסכום שיקבל מנכ"ל דסק"ש הפורש

דיסקונט השקעות (דסק"ש) דיווחה לבורסה היום (ב') כי מנכ"ל החברה, דורון כהן, יסיים את תפקידו בתקופה הקרובה, לאחר קצת יותר משנה. כהן שימש גם בתפקיד יו"ר סלקום וכן כיהן כדירקטור בנכסים ובנין ואפסילון.

העזיבה של כהן מגיעה בתקופה שבה השליטה בדסק"ש עוברת מידי אדוארדו אלשטיין לקבוצת משקיעים בראשות מגה אור של צחי נחמיאס, שכוללת את רמי לוי, חן למדן, אלקו החזקות וספי צביאלי.

מניית דיסקונט השקעות

עבור כהן, שהתרומה שלו לדסק"ש היתה שולית, זהו סיבוב אישי מתגמל מאוד - שכן לאחר מינויו לתפקיד אישר דירקטוריון דסק"ש בראשות אלשטיין להעניק לו 2.5 מיליון אופציות למניות דסק"ש במחירי מימוש של 8-6 שקלים למניה.

לכתבה המלאה

המסחר בבורסה מתנהל בירידות; אייסקיור מדיקל עולה ב-4%

הבורסה לניירות ערך פותחת את היום השני של שבוע המסחר המקוצר במגמה שלילית. המדדים ת"א 35, ת"א 125 ומדד ת"א 90 יורדים עד 0.55%. מדד ת"א בנקים יורד 0.63% בהובלת מניות לאומי ומזרחי טפחות שמאבדות 1.1%. מדד ת"א נדל"ן יורד ב-0.2%.

מניית אייסקיור מדיקל עולה ב-4%, באטם עולה ב-3%. סלקום מוסיפה 2.4%.

להב אל. אר, שבשליטת אבי לוי, ובגמ, שבשליטת איש העסקים אורי מנצור, רואות את הפירות מרכישת השליטה בדלק ישראל באוקטובר מאיש העסקים יצחק תשובה. דלק ישראל פוצלה לשתי חברות נפרדות לאחר הרכישה – דלק ישראל ודלק נכסים – כשהראשונה עוסקת בתחום הפעלת תחנות דלק וקמעונות, והשנייה עוסקת בפיתוח נדל"ן ומימוש זכויות בנייה בתחנות הדלק ומחוצה להן.

דלק נכסים, בניהולו של פליקס שופמן, הקימה באחרונה שותפות עם חברת הנדל"ן אזורים, שמטרתה להקים מתחמים של בנייני מגורים בתחנות דלק, שבהן אפשר לעשות זאת על פי תוכניות בניין (תב"ע). השותפות, שנקראת דלק אזורים עומדת לרכוש תחנת דלק בירושלים בכ-90 מיליון שקל במטרה להקים בשטח שכונת מגורים של כ-250 יחידות דיור.

מגה אור, שבשליטת צחי נחמיאס, הטייקון החדש שהשתלט על דיסקונט השקעות (דסק"ש), יורדת הבוקר ב-1.4% ואילו דסק"ש עולה ב-1.36%

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker