סגירה אדומה בבורסה; סלקום נפלה ב-5%, אל על קרסה ב-2.8%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

סגירה אדומה בבורסה; סלקום נפלה ב-5%, אל על קרסה ב-2.8%

מניית סלקום

הבורסה לניירות ערך סיימה את יום המסחר השני של השבוע במגמה שלילית. זאת בדומה לירידות שנרשמו בבורסות אירופה.

מדד ת"א 35 ירד ב-1.2%, מדד ת"א 125 איבד 0.9%, ומדד ת"א בנקים נחלש ב-.1.1%. מדד הנדל"ן ירד ב-0.4%, בעוד מדד ת"א נפט וגז איבד 0.7%.

קבוצת אשטרום ניתרה בכ-4% - העלייה החדה ביותר במדד ת"א 35, בעוד מניית לייבפרסון ירדה ב-4.5%. מניית נייס ירדה ב-2.1%. מניית אנרג'יאן איבדה 3.4%.

מניית איי.סי.אל ירדה ב-2%, ומניית החברה האם שלה, החברה לישראל, נפלה ב-2.8%. מניית חברת אקופיה עלתה ב-0.1%, בעקבות הודעתה על ביצוע של התקנה נוספת של הפתרון שלה לניקוי רובוטים עבור לקוח בינלאומי. מניית אל על קרסה ב-2.8% לאחר שהודיעה על הארכת חל"ת לכ-5,000 עובדים.

מניית פרטנר, שעלתה אתמול ב-17.5% בעקבות הדיווח על מגעים להכנסת משקיעים למיזם סיבים אופטיים, נחלשה היום ב-2.2%. סלקום נפלה ב-5%.

מור השקעות ירדה ב-0.64%. החברה מנהלת מגעים לרכישת חברת בורסה של פסגות. כן פייט קפצה ב-18% לאחר דיווח על תוצאותיה בניסוי בטיפול בסרטן.

מניות הסייבר דוהרות - לאן נעלמה צ'ק פוינט?

בשבוע שעבר נסקה וויקס (Wix) לשווי של 19 מיליארד דולר, ונהפכה להיות החברה הישראלית הגדולה בעולם במונחי שווי שוק. לזמן קצר, גם נייס וסולאראדג' זכו בתואר דומה. השווי הגבוה שאליו הגיעו שלוש החברות מלמד על הדרך הארוכה שהן עשו בשנים האחרונות, אך הוא גם מעיד על מצבה של צ'ק פוינט, מהנציגות הישראליות הבכירות בוול סטריט, שאיבדה את הבכורה.

צ'ק פוינט ירדה החודש ב-13% לאחר שפירסמה תחזיות מאכזבות. מניות יורדות ועולות וצ'ק פוינט עוד עשויה לעקוף את שאר החברות בהמשך, אבל הירידה הנקודתית מדגימה את מצבה של צ'ק פוינט. דווקא בתקופה שבה חברות הטכנולוגיה וחברות הסייבר נמצאות בגאות יוצאת דופן, צ'ק פוינט בקושי צומחת - 4% ב-2020, והשוק אינו אופטימי ביחס למצבה העסקי.

לכתבה המלאה

"להטיס את פוקס קדימה עם חדשנות": האם הראל ויזל נהפך למשקיע הון סיכון?

פוקס (30,950 +1.64%) , שבשליטת המשפחות ויזל ופוקס, מצטרפת לטרנד הטכנולוגיה: הקבוצה הודיעה על השקה של אקסלרטור - תוכנית האצה עבור סטארט-אפים - בשם FOX LABS. פוקס תשקיע ביחד עם קרסו מוטורס כ-6 מיליון דולר בבייביארק - סטארט-אפ המפתח כיסא בטיחותי חכם לתינוקות. לאחר ההשקעה, כל אחת מהחברות תחזיק בכ-22% ממניות בייביארק. מניית פוקס עולה בתגובה ב-1.5%.

האקסלרטור של פוקס מיועד לאיתור והשקעה של מיזמים הפועלים בתחומי הריטייל-טק (חדשנות בחנויות פיזיות, עולמות האיקומרס, תחום הלוגיסטיקה ושרשרת האספקה, פתרונות לניהול דאטה ומועדוני לקוחות, פתרונות תשלום ועוד). האקסלרטור מציע ליזמים לחבור לפוקס, ולהיעזר בקשרים שלה בעולם הקמעונות, ולבדוק באמצעותה ובאמצעות נקודות המכירה שלה את המיזמים שלהם – לעתים, תוך ביצוע השקעות מצד פוקס. כלומר, פוקס מציעה ליזמים "מגרש משחקים" לבחינת מוצרים חדשניים, קונספטים ומודלים עסקיים.

לכתבה המלאה

קופצת ב-7%: קומפיוג'ן מרחיבה את שיתוף הפעולה עם ענקית הפארמה BMS

חברת קומפיוג'ן, שמפתחת תרופות לטיפול בסרטן באמצעות גיוס מערכת החיסון של הגוף (אימונותרפיות), מרחיבה את ההסכם לשיתוף פעולה קליני עם ענקית הפארמה, בריסטול מיירס סקוויב (BMS).

על פי תנאי ההסכם המורחב, BMS תספק את התרופה האימונותרפית המאושרת Opdivo. זאת עבור הרחבת הניסוי הקליני בשלב 1b, לצורך בחינת הנוגדן COM701 שפיתחה קומפיוג'ן כנגד חלבון הבקרה PVRIG שאותו זיהתה קומפיוג'ן ב-2016 בשילוב עם Opdivo בסוגי סרטן נבחרים. הניסוי צפוי להתחיל ברבעון השני של 2021. בעקבות הרחבת ההסכם עולה מניית קומפיוג'ן ב-7.2% במסחר בבורסה.

לכתבה המלאה

שחל מתקנת טעות של 20 שנה, ובוחנת רישום כפול בארה"ב או בישראל

חברת שחל, המפתחת מכשור רפואי לניטור מרחוק של חולים כרוניים, בוחנת רישום כפול של מניותיה בבורסה מובילה בארה"ב או בבורסה בתל אביב. בשחל מסבירים כי הרישום הכפול נועד להנגיש את פעילותה למשקיעים בינלאומיים ולהרחיב את בסיס המשקיעים הקיים של החברה.

ואולם נראה שבעלי מניותיה, בעיקר המוסדיים הישראליים, ישמחו לחקות את הצלחתן של חברות הרפואה מרחוק בשוקי ההון בארה"ב בעקבות מגפת הקורונה - כמו אמוול (Amwell), שהוקמה על ידי שני רופאים ישראלים לשעבר, רועי ועידן שנברג.

לכתבה המלאה

הירידות בת"א נמשכות; אנרג'יאן יורדת ב-3.5%

הבורסה לניירות ערך ממשיכה להיסחר ביום השני של שבוע המסחר החדש במגמה שלילית. זאת בדומה לירידות הנרשמות בבורסות אירופה. מדד ת"א 35 יורד ב-1%, מדד ת"א 125 מאבד 0.9%, מדד ת"א בנקים יורד ב-1%, בהובלת מניית דיסקונט שמאבדת כ-1.1%. מדד נדל"ן ת"א יורד ב-0.3%, בעוד שמדד ת"א נפט וגז יורד ב-1.5%. מניית אנרג'יאן יורדת ב-3.5%.

מניית איי.סי.אל יורדת ב-2%, בעוד שהחברה האם שלה - החברה לישראל - מאבדת 4%. מניית חברת אקופיה עולה ב-1%. זאת לאחר שהודיעה על ביצוע התקנה נוספת של פיתרון שלה לניקוי רובוטים אצל לקוח בינלאומי.

מניית פרטנר, שעלתה אתמול ב-17.5% בעקבות הדיווח על מגעים להכנסת משקיעים למיזם סיבים אופטיים, יורדת היום ב-2.5%. סלקום יורדת ב-4%. מור השקעות עולה ב-1%. החברה מנהלת מגעים לרכישת חברת הבורסה של פסגות.

מורי ארקין הצטרף לדירקטוריון סקאוטקאם

מורי ארקין הצטרף לדירקטוריון חברת סקאוטקאם (ScoutCam), שמפתחת ומוכרת פתרונות ראייה מותאמות לקוח המבוססות על מצלמות וידאו זעירות ועמידות לתנאי סביבה קיצוניים. החברה נסחרת בבורסה מעבר לדלפק OTCQB.

ארקין, שהשקיע לפני קצת פחות משנה 2 מיליון דולר בחברה, הוא הבעלים של חברת אחזקות שמחזיקה בתיק השקעות בתחום מדעי החיים - שמוערך במיליארד דולר - באמצעות חמש זרועות ההשקעה שלה: ביוטק, מיכשור רפואי, דרמטולוגיה, קרן גידור בתחום הפארמה והביוטק, ובריאות דיגיטלית.

לכתבה המלאה

פתיחה שלילית בבורסה

הבורסה לניירות ערך פותחת את יום השני של שבוע המסחר החדש במגמה שלילית. מדד ת"א 35 יורד ב-1%, מדד ת"א 125 מאבד 0.9%, מדד הבנקים יורד ב-1%, בהובלת מניות לאומי ודיסקונט שמאבדות כ-0.9%. מדד הנדל"ן יורד ב-0.4% .

מניית איי.סי.אל יורדת ב-3.5%. החברה לישראל מאבדת 3.8%. מניית אקופיה עולה ב-3.5%, לאחר שהודיעה על ביצוע של התקנה נוספת של הפתרון שלה לניקוי רובוטים אצל לקוח בינלאומי.

מניית פרטנר, שעלתה אתמול ב-17.5% בעקבות הדיווח על מגעים להכנסת משקיעים למיזם הסיבים האופטיים, יורדת ב-4.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker