יום המסחר בת"א הסתיים בעליות; דמרי ופרטנר זינקו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

יום המסחר בת"א הסתיים בעליות; דמרי ופרטנר זינקו

המסחר בבורסה הסתיים בעליות שערים. תא 35 עלה ב-1.35%, תא 125 עלה ב-1.4% ומדד הבנקים ב-1.3%

כוכב המסחר היה הדולר. השער היציג סגר ברמה של 3.33 שקל לדולר - היחלשות של 0.15% ושער חליפין שרחוק רק 2.4% מהשפל היסטורי ביולי 2008 שעמד על 3.25 שקל לדולר.

בין המניות שעוררו עניין, ניתן למנות את דמרי, שזינקה ב-14.8% לאחר שהחברה פירסמה דו"חות כספיים טובים. סלקום עלתה ב-3.7% לאחר פרסום הדו"ח הכספי שלה, ופרטנר התחזקה ב-7.9% - לאור הערכות כי הצעתה להצטרף כמשקיעה בפרויקט הסיבים, תופסת עניין בקרב קרנות התשתיות והמוסדיים.

לקראת סוף המסחר הפתיעו חלק ממניות הביטוח ורשמו עליות שערים חדות. מנורה עלתה ב-5.1% וביטוח ישיר ב-2.9%. 

מחזור המסחר הגבוה ביותר נרשם במניית בנק לאומי - 82 מיליון שקל  ועליה של 1.9%. מחזור המסחר היה גבוה מהממוצע ועמד על 1.8 מיליארד שקל. 

שוק האג"ח התנהל במגמה מעורבת. האג"ח הממשלתי הצמוד למדד ארוך הטווח - ירדו עד 0.6%, ואילו בטווח הקצר והבינוני הם עלו עד 0.2%. כך היה גם באג"ח הממשלתי הלא צמוד למדד. האג"ח קצר הטווח והבינוני עלו עד 0.03% ואילו האג"ח הארוכות ירדו עד 0.27%.

עובדי שפיר קיבלו אופציות – בפעם הקודמת הם הרוויחו מיליונים

ענף התשתיות חסין למשבר הקורונה: במהלך הסגרים הוגדר הענף חיוני, ולכן העבודה בפרויקטים נמשכה כסדרה כמעט בצורה מלאה, בעוד שבחלק מהפרויקטים העבודות אף הואצו. לפי הערכות, הענף ימשיך להתאפיין בפעילות גבוהה גם בשלבי היציאה מהקורונה, בעקבות השקעות נרחבות של המדינה בתחומים שנועדו לייצר מנועי צמיחה למשק.

אחת המרוויחות מהמצב בענף היא שפיר הנדסה שבשליטת האחים ישראל, הראל, גיל וחן שפירא. שפיר, מחברות התשתיות הגדולות במשק, הגיעה אל המשבר במצב מצוין – ונראה שגם הקורונה פגעה בה בצורה מינימלית מאוד. מנייתה של שפיר עלתה השנה בכ-10%, כך שהחברה נסחרת לפי שווי של כ-8 מיליארד שקל, לעומת שווי של 9.6 מיליארד שקל בשיא בתחילת השנה.

לכתבה המלאה

מניית שפיר הנדסה

הבורסה נסחרת בעליות

הבורסה בתל אביב נסחרת בעליות. מדד ת"א 35 ומדד ת"א 125 מטפסים ב-1% ומדד הבנקים מתחזק ב-1.1%.

הרווח התפעולי של ויקטורי קפץ ב-60% בעקבות הקורונה והתפוררות יינות ביתן

מניית ויקטורי

גידול חד במכירות של חנויות זהות, פתיחת סניפים חדשים והתפרצות נגיף הקורונה הובילו לצמיחה חזקה בהכנסותיה וברווחיה של חברת קמעונאות המזון ויקטורי ברבעון השלישי של 2020.

ויקטורי, שבשליטתו וניהולו של אייל רביד, הרוויחה 16 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2020, גידול של 70% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019. הכנסותיה של ויקטורי צמחו ב-38% לעומת הרבעון המקביל ב-2019 - והסתכמו ב-616 מיליון שקל. הגידול החד בהכנסות נבע מעלייה של 11.6% במכירות של חנויות זהות, כלומר חנויות שפעלו במתכונת מלאה הן ברבעון השלישי של 2020 והן ברבעון המקביל לו ב-2019, ומתוספת נטו של 10 סניפים ו-8,400 מ"ר של שטחי מכירה בסוף הרבעון השלישי.

לכתבה המלאה

הדולר רחוק מהתחתית ההיסטורית של 2008 רק ב-2.6%

הדולר נסחר כעת ב-3.34 שקלים לדולר - וזהו אחד השערים הנמוכים שבו נסחר המטבע הירוק מאז 2008. מחיר התחתית של השקל-דולר הוא 3.25 שקל לדולר מיולי 2008.

בתחילת השבוע, העריכו כלכלני סיטיגרופ כי הדולר יירד ב-20% ב-2021 במקרה שחיסון לקורונה יופץ בעולם והסחר העולמי יתאושש, ויחזיר את הצמיחה הגלובלית. "הפצת החיסון תבטל את כל הסימנים לשוק דובי (שוק בירידה) והדולר ייחלש כפי שקרה בתחילת שנות ה-2000, אז הוא התחיל מגמה רב שנתית של היחלשות", כך כתבו כלכלני סיטיגרופ, ובהם קלווין טסה, בסקירה למשקיעים.

לכתבה המלאה

המתווה המסתמן של בנק ישראל: דחייה חלקית של תשלומי משכנתא והלוואות צרכניות

הפיקוח על הבנקים מקדם מתווה חדש לדחיית חובות בגין הלוואות צרכניות ומשכנתאות. במצב הנוכחי לווה שהיה מעונין בדחייה קיבל אותה מהבנקים אוטומטית בעזרת תשלומי קרן של החוב בגין הלוואות צרכניות ומשכנתאות. לפי המתווה שמסתמן לא תהיה דחייה גורפת של התשלומים - ומעתה היא תיעשה באופן דיפרנציאלי.

המתווה יהיה רלוונטי למשקי בית שהכנסתם ירדה באופן ניכר בעקבות משבר הקורונה - כלומר ב-40% לפחות, ובעלי הכנסה נטו של עד 20 אלף שקל. ההלוואה תיפרש למשך תקופה הארוכה פי שניים לעומת תקופת ההלוואה המקורית. כלומר, לווה שלמשל נותרה שנה לפירעון ההלוואה שלו יקבל הארכה בשנה נוספת. תקופת הארכה מקסימלית תעמוד על ארבע שנים. בנוגע להלוואות מחברות כרטיסי האשראי ככל הנראה תתבצע דחייה של שלושה-שישה חודשים בהחזר החוב.

לכתבה המלאה

רכישת בית הזיקוק של פז: AOT במגעים לצירוף שותף ישראלי

בית הזיקוק של פז באשדוד. 28% מהכנסותיו הם מיצואצילום: אילן אסייג

חברת הסחר בסחורות AOT Energy הגישה בחודש שעבר הצעה לרכישת בית הזיקוק של פז באשדוד. הצעתה של AOT Energy היא אחת משלוש הצעות לא מחייבות שהוגשו לרכישת בית הזיקוק, לצד הצעתה של קבוצה משותפת למלאכי אלפר, לשעבר מנכ"ל בית הזיקוק באשדוד וקרן יאנג, והצעה של חברת התשתיות שפיר.

Energy AOT היא חברת סחר בדלקים שבסיסה בשוויץ. החברה סוחרת בנפט גולמי וזו אחת הסיבות לעניין שלה ברכישת בית הזיקוק באשדוד, בתזקיקים, בדלקים כבדים, בגז טבעי ובפחם. בשנים האחרונות היא גם פעילה בשוק האנרגיות המתחדשות.

לכתבה המלאה

העלייה בהכנסות לא עזרה: סלקום סיימה את הרבעון בהפסד

מניית סלקום

ההכנסות של סלקום ברבעון השלישי של 2020 עלו ב-3% והסתכמו ב-956 מיליון שקל (278 מיליון דולר), בהשוואה ל-928 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד – כך עולה מהדו"ח הכספי של החברה. העלייה בהכנסות מיוחסת לעלייה של 19.2% בהכנסות מציוד, שקוזזה כנגד ירידה של 2% בהכנסות משירותים, בעיקר שירותי רומינג (חבילות חו"ל). ההפסד התפעולי ברבעון השלישי הסתכם ב-6 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של 36 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2019. עיקר ההפסד התפעולי נבע מפגיעת הקורונה בהכנסות החברה מפעילות הרומינג.

ההכנסות משירותים הסתכמו ב-695 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2020, ירידה של 2% בהשוואה ל-709 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות משירותים במגזר הנייד הסתכמו ב-414 מיליון שקל, ירידה של 5.7% בהשוואה ל-439 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ירידה זו נבעה בעיקר מירידה בהיקף פעילות הרומינג של החברה, שקוזזה באופן חלקי מהכנסות של החברה הבת גולן טלקום.

לכתבה המלאה

המסחר בבורסה נפתח בעליות; שפיר הנדסה קופצת ב-3.7%

מדד ת"א 35

המסחר בבורסה נפתח בעליות, על רקע פרסום הדו"חות הכספיים של החברות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.54%, מדד ת"א 125  מוסיף 0.5% ומדד הבנקים מתחזק ב-0.7%. מניית מיטב דש מטפסת ב-1.6%, לאחר פרסום הדו"ח הכספי שלה שבו דיווחה על עלייה ברווח. מניית סלקום נסחרת ללא שינוי, לאחר פרסום הדו"ח הכספי שבו רשמה הפסד של 37 מיליון שקל ברבעון. שפיר הנדסה קופצת ב-3.7% וי.ח. דמרי מזנקת ב-3.2% - לאחר שפירסמו דו"חות כספיים טובים.

מחזור המסחר בפתיחה נמוך מאוד ומסתכם ב-20 מיליון שקל.

הדולר נסחר ללא שינוי, והיורו נחלש קלות - ב-0.05%.

האג"ח הממשלתיות הצמודות למדד עולות בעד 0.03%, ואילו האג"ח הממשלתיות הלא-צמודות למדד יורדות עד 0.02%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker