הבורסה ננעלה בעליות קלות; קבוצת דלק עלתה ב-6.8%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

הבורסה ננעלה בעליות קלות; קבוצת דלק עלתה ב-6.8%

הבורסה ננעלה בעליות קלות. מדד ת"א 35 עלה ב-0.3% ומדד ת"א 125 עלה ב-0.4%. מדד הבנקים ירד ב-0.2%, בהובלת פועלים שירד ב-0.6%. החריג למגמה היה דיסקונט שעלה ב-1.3%. מחזור המסחר הסתכם במיליארד שקל, גבוה יחסית לממוצע ביום ראשון.

המניה שריכזה את מחזור המסחר הגבוה ביותר היתה קבוצת דלק שעלתה ב-6.8%, והשלימה זינוק של יותר מ-30% בימים האחרונים על רקע תוצאותיה הכספיות של דלק קידוחים, שהיום עלתה רק ב-0.2%.

מניית פתאל עלתה ב-4.1%. מניית ביטוח ישיר (איידיאיי) עלתה ב-3.8% לאחר פרסום הדו"חות הכספיים.

פז נפט ירדה ב-3.1%. דסק"ש עלתה ב-6.7%. קנון עלתה ב-6.1%.

האג"ח הממשלתיות הלא צמודות עלו בטווח הארוך בעד 0.18% והיתר נסחרו ביציבות. האג"ח הממשלתיות הצמודות עלו בטווח הארוך בעד 0.1% והיתר ירדו בעד 0.08%. מדדי התל בונד עלו ב-0.17%-0.20%.

הראל לוקר נבחר פה אחד כיו"ר החדש של חברת פז במקום אברהם ביגר

הראל לוקר, יו"ר חברת התעשייה האווירית, נבחר הבוקר (א') פה אחד על ידי דירקטוריון חברת פז כיו"ר החדש של החברה - במקומו של אברהם ביגר. זה הודיע ביום חמישי על התפטרותו, על רקע דו"ח ביקורת פנימי חמור בנוגע להוצאות שיזם בהיקף של 25 מיליון שקל ולא קיבלו אישור דירקטוריון, וכן על רקע חשיפת העובדה שקיבל הקצאה של 70 אלף אופציות מהחברה המוחזקת ג'נסל מבלי שקיבל את אישור וועדת התגמול ומבלי שיידע את הדירקטוריון.

ככל הידוע, ביגר התפטר הבוקר מדירקטוריון ג'נסל. לוקר אמור לכאורה להיכנס לתפקידו ב-1 בינואר 2021  שכן ביגר הודיע לדירקטוריון שיפרוש מתפקידו בסוף דצמבר 2020. אולם סביר להניח שנוכח משבר האמון הקשה שבין ביגר לדירקטוריון פז, בין השאר על רקע יוזמתו לשנות את היתר השליטה בחברה מאחורי גבו של הדירקטוריון, הוא ינוטרל מתהליכי קבלת ההחלטות בחברה כמעט מיידית.

לכתבה המלאה

עליות קלות בבורסה; חמת מזנקת ב-15%

המסחר בבורסה בתל אביב עבר לעליות קלות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.4%, מדד ת"א 125 מטפס ב-0.5% ומדד הבנקים מוסיף לערכו 0.2%.

קבוצת דלק מזנקת ב-6.4%, בהמשך לעליות בימים האחרונים עקב התוצאות הכספיות החיוביות של דלק קידוחים, שמנייתה עולה ב-1.8%. ביטוח ישיר (איי.די.איי ביטוח) עולה ב-7.6% בעקבות פרסום הדו"חות הכספיים, לפיהם הרווח הכולל של החברה ברבעון השלישי עלה ב-50%.

פרשקובסקי קופצת ב-7.7% וחמת מזנקת ב-15%, גם כן על רקע פרסום דו"חות.

המגמה חיובית גם בשוק האג"ח. האג"ח הממשלתיות הלא צמודות עולות ברובן בעד 0.2%. האג"ח הממשלתיות הצמודות עולות בעד 0.1%.  מדדי התל בונד עולים ב-0.14%-0.15%. 

פתיחת המסחר: מדד ת"א 35 נסחר ביציבות, מדד ת"א 125 עולה ב-0.2% ומדד הבנקים יורד ב--0.3%

המסחר ביום הראשון לשבוע נפתח ביציבות יחסית כשמדובר במדד תא 35 , ובעלייה של 0.2% במדד תא 125מדד הבנקים יורד ב-0.3%. זאת אף שמניות הארביטראז' חזרו עם השפעה חיובית של 0.3% על מדד ת"א, לאור סגירת המסחר בבורסת ניו יורק במגמה שלילית בשישי האחרון.

דסק"ש מזנקת ב-7.3% בפתיחה לאחר שמכירתה לידי קבוצת משקיעים בראשות מגה אור אושרה ביום שישי האחרון. מניית ביטוח ישיר (איידיאיי) עולה ב-4.6% לאחר פרסום הדו"חות שמסכמים את הרבעון השלישי.

קבוצת דלק עולה ב-5.5% ואנרג'יאן עולה ב-4.4%. 

מביג מק לביג דאטה: הקאמבק המדהים של מקדונלד'ס שהכפיל את שווי המניה

כריס קמפצ'ינסקי רחוק מלהיות מידה אקסטרה לארג'. מנכ"ל מקדונלד'ס בן ה–52 הוא בחור רזה ושרירי שרץ מרתונים. קשה להאמין שהוא אוכל ארוחה של מקדונלד'ס פעמיים ביום, חמישה ימים בשבוע. "יש ימים שאני מתפרע ויש ימים שאני מקפיד באכילה, אבל אני אוכל הרבה מקדונלד'ס", הוא מודה בראיון.

אכן, הנאמנות שלו מעמידה בצל את זו של הלקוחות הכי טובים: בממוצע, 10% מהלקוחות הגדולים ביותר מבקרים במסעדות הרשת פעם בשבוע.

לכתבה המלאה

המניות זינקו ב-56%: הצעירים החובבנים שהצליחו לנצח את המקצוענים

מנהלי ההשקעות במשרדיהם היוקרתיים לא מבינים איך בתקופה כל כך מורכבת בשווקים — מגפה משתוללת, מיתון, גל חדש של ניסויים במדיניות מוניטרית ופיסקלית — המשקיעים החובבנים הצליחו להביס את המקצוענים בוול סטריט ואת האלגוריתמים המתוחכמים של קרנות הגידור. בשנה של תנודתיות קיצונית בשווקים, המניות שהסוחרים החדשים הכי אוהבים עלו ב–56% והביסו את ביצועי מדד S&P 500 ב–45%, ובכמעט פי שניים מהמניות החביבות על קרנות הגידור, לפי גולדמן סאקס.

התשואה העודפת של החובבנים הושגה הודות להימורים על חברות תעופה, מפעילות שיט תענוגות ומכוניות חשמליות. התוצאה היא שכיום מציפות את טוויטר תמונות מסך של משקיעים חובבנים עם רווחים של שש ספרות.

לכתבה המלאה

היסטריית הגיימינג: ההנפקה החמה בעולם היא של פלטפורמת המשחקים רובלוקס

תשכחו מפורטנייט או מיינקראפט. הורים בכל מקום כבר יודעים שיש משחק חדש בעיר שתופס יותר ויותר מזמנם הפנוי ותשומת לבם של הילדים: רובלוקס (Roblox).

החברה שעומדת מאחורי התופעה התרבותית הזאת הגישה ביום חמישי מסמכים לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) לצורך הנפקה ראשונית, ותוך כדי גם חשפה שאיפה גדולה יותר, שהיא החלום האולטימטיבי של גיימרים ואוהבי מדע בדיוני: יקום וירטואלי מדמה חיים שבו ישתתפו מיליארדי אנשים. בהתחשב בהצלחה של רובלוקס השנה, והפער שפתחה מהמתחרים - לא הייתי מהמר נגד זה.

לכתבה המלאה

להימנע מטרנדים ו"שיטת מצליח": האותיות הקטנות שיגדילו את התשואות

קרנות נאמנות הן מאפיקי ההשקעה הפופולריים בקרב הציבור, גם לאחר שבשיא המשבר נפדו מהן סכומים משמעותיים. יש סוגים רבים של קרנות למגוון אפיקי השקעה — קרנות מניות, אג"ח וסחורות. הקרנות המנוהלות מאפשרות להשקיע בסל ניירות ערך מקומיים או זרים, באמצעות מנהל השקעות בשר ודם, שעומד בראש הקרן ומנווט את השקעותיה.

בישראל פועלות כ–1,100 קרנות מנוהלות ועוד כ–1,000 קרנות פסיביות, שמנהלות יחד נכסים בשווי של כ–320 מיליארד שקל. בין הציבור לקרנות מתווכים בדרך כלל יועצי ההשקעות בבנקים — וזה לא מפתיע, שכן משקיעים מהציבור יתקשו להתמצא בסבך הקרנות. יועצי ההשקעות בבנקים מסתמכים לרוב על מערכות דירוג ממוחשבות שבוחנות פרמטרים היסטוריים, כמו תשואה וסיכון, ומדרגות את הקרנות בהתאם.

לכתבה המלאה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker