הבורסה סגרה יום מסחר תנודתי בירידות ובמחזור נמוך מהממוצע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

הבורסה סגרה יום מסחר תנודתי בירידות: מדד ת"א 35 ירד ב-0.32%

הבורסה סגרה יום מסחר תנודתי בירידות: מדד ת"א 35 ירד ב-0.32%, מדד ת"א 125 ירד ב-0.13% ומדד הבנקים ירד ב-1.48%. מחזור המסחר עמד על 1.2 מיליארד שקל, נמוך מהממוצע.

בין המניות הבולטות ניתן למנות את מניית או.פי.סי שעלתה ב-14.2%, מניית אנרג'יאן שעלתה ב-18% בעקבות החוזה ברמת חובב. מניית פוקס עלתה ב-10.8% לאור שיתוף הפעולה שלה עם ג'מבו היוונית. מנגד, מניית אורמת טכנולוגיות ירדה ב-7.2% ומניית דלק קידוחים ירדה ב-5.3%.

הדולר נחלש ב-0.32% לרמה של 3.41 שקל לדולר, לאחר קביעת השער היציג, מתחזק הדולר ב-0.28%. היורו נחלש ב-0.46% לרמה של 4.05 שקל ליורו. לאחר קביעת היציג נמשכת ההחלשות ביורו ב-0.23%.

בשוק האג"ח - האג"ח הממשלתי הלא צמוד ארוך הטווח עלה עד 0.87% ואילו האג"ח הממשלתי הלא צמוד קצר הטווח ירד ב-0.01%. האג"ח הממשלתי הצמוד ארוך הטווח עלה עד 0.48% ואילו בטווחי הזמן הבינוניים והקצרים הם ירדו עד 0.1%. מדד התל בונד 20 עלה ב-0.09% ומדד התל בונד 560 עלה ב-0.1%.

רמי לוי: קונסים אותי ללא סיבה, מכרתי מוצרים בזול יחסית להתחייבות

רמי לוי, הבעלים של רשת רמי לוי שיווק השקמה, שיגר היום (ד') מכתב חריף למנכ"ל משרד הכלכלה, דוד לפלר, בעקבות החלטת ועדת המכסות להטיל עליו קנס של 2.6 מיליון שקל בגין הפרת הוראות הליך יבוא בשר מוזל לצרכן.

לוי, שהקנס הוטל עליו ביום שני, דורש מהמשרד לעכב את המהלך, טוען כי המידע שגוי וההחלטה בעניינו לא מידתית. לוי טוען כי משרד הכלכלה הפיץ מידע כוזב, הוא דורש לתקן את הפרסום באמצעי התקשורת, ואף מאיים כי ינקוט צעדים משפטיים נגד ההחלטה ומקבליה (ועדת המכסות) באופן אישי.

לכתבה המלאה

מניית רמי לוי

הבורסה עברה לירידות

יום מסחר תנודתי בבורסה, שעוברת כעת לעליות. מדד ת"א 35 יורד ב-0.4%, מדד ת"א 125 נחלש ב-0.3% ומדד הבנקים מאבד 0.76%.

המסחר בבורסה עבר לעליות

המסחר בבורסה עבר לעליות. מדד ת"א 35 מוסיף 0.08%, מדד ת"א 125 עולה ב-0.26% ומדד הבנקים מטפס ב-0.56%.

בשוק המט"ח, הדולר נחלש ב-0.18% והיורו מאבד 0.42%.

ההשקעה השנייה של מילניום פודטק: חברה ממכון ויצמן המייצרת צבעי מאכל טבעיים

שותפות המו"פ מילניום פודטק מבצעת השקעה שנייה, מעט לאחר שהשלימה הנפקה ראשונה בבורסה. השותפות תשקיע 1.8 מיליון דולר בחברת פיתולון (Phytolon), המפתחת טכנולוגיה לייצור צבעי מאכל טבעיים.

ההשקעה תיעשה כחלק מסבב גיוס A של פיתולון, שבו היא מגייסת 4.1 מיליון דולר. מילניום פודטק, שתמנה דירקטור בפיתולון, גייסה באחרונה 42 מיליון שקל במסגרת שתי הנפקות הון.

לכתבה המלאה

משק אנרגיה נכנסת לתחום טעינת הרכבים – רוכשת 50% מחברת סונול EVI

משק אנרגיה, זרוע האנרגיה המתחדשת של הקיבוצים, רוכשת 50% מחברת סונול EVI, המפתחת פתרונות טעינה לרכבים חשמליים, בעסקה לפי שווי חברה של כ-6 מיליון שקל. משק אנרגיה תרכוש את חלקם של בעלי המניות הפרטיים בסונול EVI ותצטרף לסונול, שתמשיך להחזיק במחצית מהמניות. העסקה תאפשר למשק אנרגיה להרחיב את פעילותה לתחום הרכב החשמלי, המשיק לתחום פעילותה העיקרי – אנרגיה מתחדשת.

עם השלמת העסקה תהפוך משק אנרגיה לחברת האנרגיה המתחדשת הראשונה שמשלבת ייצור חשמל נקי באמצעות שדות סולאריים, אגירת אנרגיה, עמדות טעינה ופתרונות שונים לרכבים חשמליים. על פי ההערכות החברה, היקף ההשקעות הנדרש על מנת להגיע לנתח של כ-20% בשוק פתרונות הטעינה לרכבים חשמליים צפוי לעמוד על כ-40 מיליון שקל במהלך חמש השנים הבאות.

לכתבה המלאה

הישג לאנרג'יאן: כריש יספק גז לתחנת הכוח ברמת חובב - במחיר הזול בישראל

חברת האנרגיה היוונית אנרג'יאן, המחזיקה במאגר כריש, ניצחה בהליך המכרזי את לווייתן ותמר – ותספק גז טבעי לתחנת הכוח המופרטת ברמת חובב. לפנות בוקר נחתם ההסכם בין אנרג'יאן לקבוצת אדלטק ולשיכון ובינוי. מחיר הגז בהסכם הוא הנמוך בישראל – פחות מ-4 דולרים ליחידת חום. המחיר משקף את ירידת מחירי הגז העולמית והתחרות הגוברת.

הצדדים חתמו על שני הסכמים בהיקף כולל של יותר מ-2.5 מיליארד דולר - לאספקה של 1.4 מיליארד מ"ק (BCM) בשנה. ההסכם הראשון נוגע לאספקת גז לתחנה ברמת חובב - שתקבל את עיקר הכמות, 0.8-1 BCM בשנה, לתקופה של 20 שנים.

לכתבה המלאה

ירידות עם פתיחת המסחר בת"א; זינוק במניית אנרג'יאן

עלייה חדה של 7% במניית אנרג'יאן, על רקע החוזה ברמת חובב, הובילה לפתיחה אנגלית בבורסה בתל אביב. עם פתיחת המסחר נרשמו ירידות, כשמדד ת"א 35 נחלש ב-0.4%, מדד ת"א 125 מאבד 0.3% ומדד הבנקים יורד ב-0.68%. אורמת יורדת ב-6%, מנורה נחלשת ב-1%, ומניית טבע עולה ב-0.32%.

המסחר בשוק האג"ח נפתח במגמות מעורבות כאשר האג"ח הממשלתיות הלא צמודות למדד בטווחי הזמן הבינוניים והארוכים עולות עד 0.2%, ואילו האג"ח הממשלתיות הצמודות למדד בטווחי הזמן הבינוניים והארוכים יורדות עד 0.1%.

המסחר במט"ח נפתח הבוקר בהתחזקות הדולר ב-0.11% לרמה של 3.42 שקלים לדולר, ובהיחלשות היורו ב-0.25% לרמה של 4.05 שקלים ליורו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker