המחצית הכי סוערת אי פעם בבורסת ת"א הסתיימה בעליות

מדד הנפט והגז בהובלת מניית אנרג'יאן זינק היום ב-5.6% ■ רק מדד הבנקים נסחר בירידות - 1% ■ בסיכום המחצית,מדד ת"א 35 איבד 20%; מדד הבנקים צנח בכמעט 30% ואילו מדד הביטוח נפל ב-37% ■ מדד הנדל"ן שהיה הלהיט של 2019 ירד ב-36%

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המחצית הכי סוערת אי פעם בבורסת ת"א הסתיימה בעליות

עליות של 0.5%-1% סגרו את יום המסחר האחרון ביוני - שהוא גם יום המסחר האחרון במחצית הראשונה של 2020 – המחצית הכי סוערת אי פעם בבורסה.

מדד ת"א 35 טיפס ב-0.65%, ואילו מדד ת"א 125 סגר בעליה של 1.1%. מדד הנפט והגז בהובלת מניית אנרג'יאן זינק ב-5.6%. מדד הנדל"ן עלה ב-1.8%. רק מדד הבנקים נסחר בירידות (1%). 

בקבוצת גזית גלוב נמשכה המפולת כאשר נורסטאר וגזית גלוב איבדו עוד 4% כל אחת. נורסטאר צנחה בכמעט 50% בחודש. 

מנגד, מניית כלל ביוטכנולוגיה זינקה ב-7% אחרי שפל ארוך. גם מניית פרטנר עלתה ב-7%, וביטוח ישיר הוסיפה 6%. 

בסיכום המחצית, איבד מדד ת"א 35 - 20%; מדד הבנקים צנח בכמעט 30% ואילו מדד הביטוח נפל ב-37%. מדד הנדל"ן שהיה הלהיט של 2019 ירד בכ-36%. גם מדדי האג"ח ספגו ירידות חדות במחצית הראשונה של השנה. הגדיל לעשות מדד התל בונד גלובל שאיבד 13%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדיוונד הגישה בקשה לאישור שיווק של תרופת הדגל בארה"ב

מדיוונד שבשליטת כלל ביוטכנולוגיה (35%) הגישה בקשה לרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לאשר את שיווקה של התרופה NexoBrid (נקסובריד) כתרופה ביולוגית שמיועדת להטריית (הסרת רקמה שרופה ומתה) של כוויות במבוגרים. ה-FDA מחויב להשיב לבקשה בתוך 60 יום.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חצי שנה של רכבת הרים מטלטלת - הדולר באותו מקום

שער הדולר

הדולר היציג נקבע על 3.466 שקלים לדולר – עלייה של 0.9% מהשער של אתמול.

חצי שנה בדיוק לתוך 2020 והדולר נמצא כמעט באותו שער שאתו פתח את השנה.

אלא שבדרך עבר המטבע האמריקאי רכבת הרים מטלטלת וזינוק עד לכמעט 4 שקלים באמצע מארס. מאז אותו רגע, יורד הדולר בעקביות מול השקל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

על רקע הרעה ביחסי העבודה: טייסי אל על חזרו לשבש את לוח הטיסות

מניית אל על

טייסי אל על חזרו לשבש את לוח הטיסות על רקע המתיחות הגוברת בין הטייסים לבין הנהלת החברה.

ביממה האחרונה דיווחו טייסים ששובצו לטיסות מטען ולטיסות מיוחדות על מחלה וכתוצאה מכך התקשתה החברה לאייש את הטיסות. ההרעה ביחסי העבודה מתרחשת על רקע טענות של הטייסים להפרה שיטתית של הסכם העבודה, הלנת שכר, הוצאת 100 טייסים מצי מטוסי הבואינג 787 (דרימליינר) לחופשה ללא תשלום מבלי לאפשר להם לנצל את ימי החופשה שנצברו לזכותם כדי לקבל את השכר המלא בתקופת ניצול ימי החופשה, ולא את דמי האבטלה שמוגבלים ב-10,500 שקל לחודש.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

השבוע החיובי של אנרג'יאן נמשך - עולה ב-13%

מניית אנרג'יאן

עליות קלות בבורסה של תל אביב. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.2% ומדד ת"א 125 עולה ב-0.4%. מדד הנדל"ן עולה ב-1% ומדד הנפט והגז מזנק ב-3%.

מבין המניות הגדולות מובילה מניית אנרג'יאן, שמזנקת ב-13% אחרי פרסום ראיון עם המנכ"ל, מתיוס ריגאס, הבוקר ב-TheMarker. מניות קבוצת ביטוח ישיר וצור עולות בעקבות דיווח על משקיעים שמתעניינים ברכישת נתח מחברת מימון ישיר לפי שווי של מיליארד שקל. מניית מגדל ביטוח מטפסת ב-5%.

בין המניות שיורדות היום נמנות שתי יבואניות רכב - קרסו, שצונחת ב-6%, ודלק רכב, שמאבדת 3.5%.

בשוק המט"ח הדולר מתחזק ב-0.75% לרמה של 3.46 שקלים לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נזקי הקורונה נחשפים: פתאל הפסידה 307 מיליון שקל; מוכרת שלושה מלונות באירופה

מלון של רשת פתאל באמסטרדם
מלון של רשת פתאל באמסטרדםצילום: פתאל

פתאל החזקות, רשת בתי המלון שבשליטת דוד פתאל, פירסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2020 בצל ההתמודדות עם משבר הקורונה החל ממארס 2020.

החברה הפסידה ברבעון הראשון כ-307 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ-88 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019 (מיוחס לבעלי המניות). ההפסד לאחר נטרול השפעת התקן החשבונאי IFRS 16 מסתכם בכ-230 מיליון שקל לעומת הפסד של 52 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

פתאל העריכה כי הכנסותיה והרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) צפויים לרדת באופן מהותי ברבעון השני והשלישי של השנה כתוצאה ישירה מסגירת מרבית מלונות הקבוצה ברבעון השני ועצירת פעילותה העסקית עקב משבר הקורונה. ביולי תבצע החברה הנפקת זכויות בהיקף של כ-100 מיליון שקל במסגרתה ישקיע דוד פתאל 57 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדדי המניות המובילים של תל אביב עולים בכ-0.3% ומדד הנפט והגז מטפס ב-1.5%

היום האחרון של המחצית הראשונה והמטלטלת של 2020 נפתח בעליות קלילות. זאת אחרי שאתמול סגרו מדדי המניות בארה"ב בעליות של 1%-2% והבוקר עולות הבורסות במזרח.

מדדי המניות המובילים של תל אביב עולים בכ-0.3% ומדד הנפט והגז מטפס ב-1.5%.

מניית נורסטאר שבשליטת חיים כצמן עולה ב-3% אחרי שצנחה אתמול. בחודשים האחרונים היא אחת משלוש המניות הגרועות במדד ת"א 125. אנרג'יאן עולה בעוד 8% אחרי שזינקה אתמול בחדות.

מניות נוספות שמטפסות: פלסאון, אחלקו וקרסו. קמהדע נחלשת ב-3.3% וגם איסתא ונכסים ובניין מאבדות גובה.

בשוק המט"ח הדולר מטפס ב-0.5% לרמה של 3.45 שקל לדולר  והיורו נסחר ברמה של 3.87 שקל ליורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker