הבורסה בת"א נסגרה בעליות; אנרג'יאן זינקה ב-17%

במדדים המובילים נרשמו עליות של קרוב לאחוז ■ מדד הביומד קפץ ב-2.7% ■ הנפט הגז התחזק ב-1.6% ■ אופקו זינקה ב9.4%, נאוויטס ב-6.8% ושיכון ובינוי, מיטרוניקס ורבוע נדל"ן, ב-6% ■ הכשרת הישוב, נורסטאר, קמהדע ודלק קידוחים צנחו ב-7%-6%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה בת"א נסגרה בעליות - זינוק בביומד ובנפט והגז

הבורסה סגרה את יום המסחר בעליות. ת"א 35 עלה ב-0.8%, ת"א 125 הוסיף לערכו 0.8% מדד ת"א 90 טיפס ב-1%, מדד בנקים הוסיף לערכו 0.1%.

מדד הנדל"ן נהנה מעליה של 0.9%, ומדד הביומד זינק ב 2.7%. במדד הנפט הגז נרשמו עליות של 1.6%. מחזור המסחר במניות הסתכם ב-1 מיליארד שקל. 

אנרג'יאן זינקה ב 17% במחזור יומי של 10.9 מיליון שקל. מתחילת השנה הניבה המניה תשואה שלילית של 50%. אופקו זינקה ב9.4%, נאוויטס יהש נהנתה מעלייה יומית של 6.8%, שיכון ובינוי רשמה זינוק של 6.1%, מיטרוניקס נהנתה מעליה של 5.9%, ורבוע נדל"ן מזינוק יומי של 5.8%. 

בהכשרת הישוב נרשמה ירידה של 6.8%, נורסטאר השילה מערכה 6.65% קמהדע נפלה ב 6.65, ודלק קידוחים הציגה ירידה יומית של 5.8%.

בגזרת מדדי התל בונד  204050 נרשמו היום ירידות חדות. מדד התל בונד 20 ירד ב 0.6% ומציג מתחילת השנה תשואה שלילית של 6.4%, התל בונד 40 ירד ב 0.9% והתשואה בו מתחילת השנה עומדת על תשואה שלילית של 4.3%, מדד התל בונד 50 ירד היום ב 0.4% והתשואה בו מתחילת השנה מציגה תשואה שלילית של 5.4% . מדד התל בונד השקלי שירד מתחילת השנה ב 6.4% ירד היום בעוד 0.05%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה בת"א נסחרת בעליות; אנרג'יאן מזנקת בכ-19%

העליות בבורסה נמשכות. ת"א 35 עולה ב-0.7% ות"א 125 מוסיף לערכו 0.8%. מדד הנדל"ן נסחר בעלייה של 1.1%, מדד הבנקים מזנק ב-1%, ת"א 90 מטפס ב-1.2% ומדד הביומד מזנק ב-2.2%. את העליות במדדים מוביל מדד הנפט והגז שמזנק ב-2.5%.

זינוק של 18.4% רושמת מניית אנרג'יאן, נאוויטס יהש מוסיפה לערכה 6%, כלל עסקי ביטוח מטפסת ב-5.8%, דלק רכב נהנית מעלייה של 5.6% ואשטרום קבוצה עולה ב-5.1%.

מנגד, קמהדע רושמת נפילה של 5.6%, נורסטאר נופלת ב-4.4%, דלק קידוחים רושמת ירידה חדה של 3.8% ובזק נסחרת בירידה חדה של 2.6%.

מחזור המסחר במניות מסתכם ב-940 מיליון שקל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אייל לפידות הקים חברת השקעות עם ציון קינן בסמוך למינויו לתפקיד מנכ"ל שיכון ובינוי

מניית שיכון ובינוי

על רקע המו"מ שמתנהל בין אייל לפידות, מנכ"ל שיכון ובינוי, לבין תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי, על התנאים הכספיים של סיום העסקתו של לפידות, מתפרסמות ידיעות על פעילות של לפידות שלא במסגרת החברה: לפידות הקים חברת השקעות בבעלות שווה עם ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר.

חברת ההשקעות, שנקראה לימונדה מ.מ. השקעות, הוקמה ב-28 במאי 2019 ונסגרה ב-18 ביוני 2020 לאחר ששני בעלי מניותיה (חברת מונסטון שבבעלותו המלאה של אייל לפידות וחברת א.ג מעיין שבבעלותו המלאה של ציון קינן) הגישו בקשת פירוק מרצון בהליך מזורז ב-18 בפברואר 2020. החברה פורקה לאחר שהשניים הצהירו כי החברה אינה פעילה, ואין לה נכסים וחובות.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה בתל אביב מתחדשת: גרסה באנגלית לאתר מאיה

מאז כניסתו של איתי בן זאב לתפקיד מנכ"ל הבורסה הוא מנסה להפוך אות למתחרה ראויה של מקבילותיה בעולם. בן זאב הנפיק את בורסת תל אביב בהנפקה גלובלית והצליח לעורר עניין רב בקרב משקיעים בחו"ל. בנוסף, הוא יזם מהלך לרישום כפול של חברות מהעולם בישראל, הכניס ברוקרים מחו"ל לשוק המקומי וכעת הודיעה הבורסה על מהלך נוסף התואם את האסטרטגיה. השקת מערכת המאיה האינטרנטית – מערכת הודעות המסחר לפעילים – בשפה האנגלית.

מטרת המהלך היא להנגיש ביתר קלות את המידע המקומי הכתוב במערכת המאיה בעברית - בשפה האנגלית – כך שכלל המשקיעים ברחבי העולם המעוניינים לסחור במניות אגרות החוב והאופציות המקומיות יוכלו לעשות זאת.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה: ממליץ לסגור את בזן ב-2025

מניית בזן

הפרופ' אבי שמחון, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, אמר היום (ב') בוועדת הפנים של הכנסת כי הוא ממליץ לסגור את מפעלי בתי הזיקוק ב-2025. השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, אמרה בדיון כי בכוונתה להביא לממשלה הצעת החלטה שתקבע לוח זמנים לסגירת מפעלי הזיקוק.

שמחון אמר בדיון: "לא הגענו להסכמה בקרב אנשי הצוות על המלצות דו"ח מקינזי, אבל הגעתי למסקנה שאפשר וצריך לסגור את בזן עד סוף 2025. בזן לא צריכים להיות במפרץ חיפה. התשלובת מונעת קידום המטרופולין ובלי סגירת התשלובת לא ניתן יהיה לקדם את מטרופולין חיפה. אנחנו ממליצים לסגור את בזן. כבר היום אנחנו מייבאים תזקיקים. נצטרך להמשיך ולייבא תזקיקים. ערך היבוא קטן בהשוואה לתועלת שבסגירת המפעלים".

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ישראכרט שיפרה נזילות - ועולה ב-0.5%

מניית ישרכארט

הבורסה בתל אביב פתחה את יום המסחר השני של השבוע בעליות קלות. ת"א 35 מוסיף 0.3% ות"א 125 מטפס ב-0.1%. מדד הבנקים נסחר בעלייה של 0.4% ומדד הנדל"ן נסחר בירידה של 0.2%. מחזור המסחר בפתיחה הוא 24.7 מיליון שקל.

ישראכרט הודיעה כי חתמה על הסכמים בסך של 1.55 מיליארד שקל, שאותם תקבל מתאגידים בנקאיים שאינם בנק הפועלים ומטרתם לשפר את רמת הנזילות ולגוון את מקורות המימון עם ההיפרדות מהבנק. הסכמים אלה מצטרפים להסכמים בהיקף כולל של 2.6 מיליארד שקל שעליהם חתמה החברה בחודשים האחרונים.

אנרג'יאן מזנקת היום ב-16%, לאחר עדכון אותו שלחה למשקיעים על עסקת אדיסון. נאוויטס רושמת זינוק יומי של 6.8%. פתאל החזקות עולה היום ב-5% - לאחר שקרסה מתחילת יוני ב-15%, ומתחילת 2020 קרסה מנייתה ב-70% על רקע מגפת הקורונה ששיתקה את עסקיה.

קבוצת אשטרום, שספגה ירידה של 18% מתחילת יוני, מתחזקת ב-4.8%. החברה לישראל, שמנייתה התרסקה ב-24% מתחילת יוני, מוסיפה היום 4.1% לערכה.

חברות הקנאביס המקומיות, שחוו אתמול ירידו חדות, ייסחרו על רקע ההודעות האחרונות של המתחרות בענף.

חברת הקנאביס שיח, בבעלות משפחת שריד, דיווחה כי חתמה על הסכמים לשיווק ולמכירת מוצרים בהיקף כולל של 62.5 מיליון שקל לשמונה בתי מרקחת בישראל.

פארמוקן הודיעה שהשלימה גידול תפרחות קנאביס בתנאי מעבדה – פיתוח שלשיטתה צפוי לאפשר לה ייצור הדיר של חומרים פעילים לשוק הפארמה. על פי הדיווח של החברה, גידול בתהליך זה בוצע עד כה במספר מצומצם של מעבדות בעולם. עוד הבהירה החברה שהיא נערכת לניסוי שיכלול גידול של 500 תפרחות, שיהוו ביסוס להתכנות גידול מסחרי בשיטה זו.

טוגדר הודיעה כי חתמה על הסכם למכירת לפחות 3.6 טונה קנאביס רפואי בהיקף של 9.72 מיליון דולר מהחווה באוגנדה. תאגיד קנדי לו מפעל במקדוניה ישלם לטוגדר מחיר של 2.7 דולר לגרם תפרחות מיובשות בתקן GACP. על פי ההסכם, בשנה הראשונה יימכרו לפחות 1,200 ק"ג תפרחות מיובשות, ובשנה השנייה לפחות 2,400 תפרחות מיובשות. החוזה יגיע ליישום אך ורק לאחר שלשני הצדדים יהיו רישיונות והיתרים לפעול בתחום הקנאביס. אז יוכל הרוכש למכור את הסחורה בכל מדינות האיחוד האירופי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker