המסחר ננעל בירידות חדות; המדדים המובילים נחתכו ב-3%, פתאל צנחה ביותר מ-13%

ת"א 35 ירד ב-2.9%, ת"א 125 איבד 3% ומדד הבנקים נחלש ב-3.1% ■ ארקו קפצה בכ-5.4% על רקע דיווחה על רווחיות ברבעון השני ■ הבורסה נפתחה בעיכוב לאחר פתיחה אנגלית שנבעה מזינוק במניית לייבפרסון, שעלתה היום ב-9.4%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר ננעל בירידות; מדד הבנקים צנח ב-3.1%

המסחר בתל אביב ננעל בירידות חדות מעט מאלו שנרשמו בתחילתו. ת"א 35 איבד 2.9%; ת"א 125 ירד ב-3%.

מדד הבנקים נפל ב-3.1%, בהובלת מזרחי טפחות - שאיבדה 3.8%. המנייה שריכזה את מחזור המסחר הגבוה ביותר - 36 מיליון שקל - הייתה לאומי, שירדה ב-2.9%.

מחזור המסחר הסתכם ב-800 מיליון שקל, נמוך יחסית לממוצע בתקופה האחרונה, גם אם מתחשבים בעובדה שמדובר ביום ראשון

פתאל צנחה ב-13.5%; קבוצת עזריאלי איבדה 5%; שיכון ובינוי ירדה ב-5.9%; אלטשולר שחם גמל איבד 6.9% מערכו; טבע ירדה ב-4.9%.

גם מניות האנרגיה המתחדשת איבדו מעט גובה. אנרג'יקס ירדה ב-5.4%; אנלייט איבדה 6.6%; אלקטריאון, שזינקה ב-6% בתחילת המסחר, סיימה את יום המסחר עם ירידה של 3.9%. החברה הנפיקה מניות בסוף השבוע האחרון בשווי של 125 מיליון שקל; קבוצת דלק ירדה ב-7.3%.

בצד הירוק של המסחר היום היו לייבפרסון, שעלתה ב-9.4%; כיטוב פארמה שהוסיפה 13.8%; וארקו החזקות, שעלתה ב-5.4% על רקע דיווחה על עליה ברווחיות ברבעון השני.

בשוק האג"ח, האג"ח הממשלתי הלא צמוד עלה בטווח הארוך בעד 0.23%. האג"ח הממשלתי הצמוד ירד בעד 0.49%. תל בונד 20 ירד ב-0.85%; תל בונד 40 ירד ב-0.62% ותל בונד 60 ירד ב-0.73%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הירידות בבורסה מעמיקות; פתאל צונחת ב-9%

מניית פתאל

הבורסה תל אביב נסחרת בירידות. מדד ת"א 35 יורד ב-2.7% ומדד ת"א 125 מחסיר 2.6%. מדד הבנקים נחלש ב-2.5%.

פתאל צונחת ב-8.8%, אוגווינד מזנקת ב-16.3%. טבע יורדת ב-4.4%, לייבפרסון מזנקת ב-8.2%, כיטוב פארמה קופצת ב-15% וארקו עולה ב-9.5%, על רקע דיווחים על עליה ברווחיות ברבעון השני.

סאפיינס מאבדת 6.8% ומיט-טק יורדת ב-5.6%.

האג"ח הממשלתיות הלא צמודות נסחרות ביציבות ברובן, ועולות בטווח הארוך בעד 0.4%. האג"ח הממשלתיות הצמודות יורדות בעד 0.17%. ירידות גם באפיק הקונצרני: תל בונד 20 יורד ב-0.52%, תל בונד 40 נחלש ב-0.34% ותל בונד 60 מאבד 0.43%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בתוך שנה וחצי: דלק קידוחים נדרשת לפרוע חובות של 12 מיליארד שקל – ותלויה במיחזור

מניית דלק קידוחים

שותפות דלק קידוחים, בשליטתו העקיפה של יצחק תשובה, פירסמה הבוקר (א') את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2020. דלק קידוחים דיווחה על גירעון עמוק של 2 מיליארד דולר בהון החוזר – כלומר, לשותפות עודף התחייבויות שוטפות על פני מקורות, שמקורו בצורך לפרוע את החוב הפרויקטלי למאגר לווייתן עד פברואר 2021. בשנה וחצי הקרובות, השותפות נדרשת לפרוע חובות בסכום כולל של כ-3.4 מיליארד דולר (כ-12 מיליארד שקל).

הדו"חות הכספיים מלמדים שדלק קידוחים תלויה במיחזור החוב של לווייתן להמשך קיומה. השותפות ציינה שכדי לעמוד בהתחייבויותיה בשנה הקרובה היא נדרשת לגייס כ-2.5 מיליארד דולר לפחות. עם זאת, השותפות הזהירה כי המשבר הכלכלי הנוכחי עשוי, בין היתר, לפגוע ביכולת לבצע מימון מחדש בלווייתן, לגרום לאירועי הפרה על הלוואות שיקנו לגופים המלווים עילה להעמדת החובות לפירעון מיידי ולפגוע ביכולתה לעמוד בפירעון התחייבויותיה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

במקום לטוס לחו"ל - בחברות מוצרי הבנייה החבוטות מקווים שתשפצו את הבית

מניית חמת

אחרי שנים של גאות בשוק הנדל"ן למגורים — שממנו נהנות לא רק החברות שמשווקות דירות, אלא גם אלה שמייצרות את מוצרי הבנייה — התפרצות הקורונה פגעה בתוצאות הכספיות ובביצועי המניות בענף. יש חמש חברות שעוסקות בתחומים הללו שנסחרות בבורסת תל אביב. הבולטות בהן הן חמתאינרום וקליל תעשיות — שמניותיהן ירדו מתחילת השנה ב–20%–40%. בחברות הנוספות, פלסאון ומנדלסון תשתיות, פעילות מוצרי הבנייה זניחה יותר.

כ–75% מהפעילות בענף מוצרי הבנייה מוקדשים לייצור ושיווק מוצרים המיועדים לשיפוצי דירות. בשנים האחרונות החברות הפועלות בענף סיפקו חומרים לשיפוץ של כ–150 אלף דירות בשנה. שאר הפעילות היתה בפרויקטים שמיועדים לבנייה חדשה במסגרת פרויקטי "מחיר למשתכן", דיור להשכרה והתחדשות עירונית.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ויזל לא היה צריך לשדוד את הקופה הציבורית - ישראל כ"ץ נתן לו את המפתחות

מניית פוקס

ספק אם מישהו בקבוצת פוקס צפה מראש את הסערה הציבורית שהתעוררה לאחר שהתגלה כי החברה החליטה לחלק דיווידנד של 49 מיליון שקל — החלטה שהתקבלה אף שהקבוצה קיבלה מהמדינה מענק בסך 13–18 מיליון שקל בגין החזרת עובדים מחל"ת, ולאחר שוויזל ניסה להציג עצמו בתקשורת כרובין הוד של העסקים במשבר הקורונה.

בפוקס הופתעו מהתגובה הקשה. חלוקת הדיווידנד דווחה ביום חמישי האחרון עם פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון, והיא על חשבון רווחי 2019, לאחר שפוקס הקפיאה את חלוקת הרווחים במארס בשל המשבר. בפוקס חשבו שמגיעה להם הערכה על דחיית סיפוקים — לא גינוי על גריפת מיליונים מכספי המדינה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ממרוויחות הקורונה: בשווי 1.5 מיליארד שקל, אלקטריאון מגייסת במניות

מניית אלקטריאון

בראיון עם אורן עזר, מנכ"ל אלקטריאון, שמפתחת כביש בעל יכולת טעינה אלחוטית, שנערך לפני כשנה - כשהחברה הגיעה לשווי שיא עד אז של כמעט 700 מיליון שקל, הוא נשאל איך זה הגיוני שהחברה נסחרת בשווי גבוה יותר מאל על וחברות מבוססות אחרות. בתשובה ציין עזר: "לא הייתי משקיע דולר באל על, שכן איך אקבל אותו חזרה? אני רוצה להשקיע בחברות שיש להן חזון שהחברה הולכת לגדול, כמו פייסבוק, גוגל, אמזון ואפל. אל תשוו את אל על אלינו".

כעבור שנה, ועל רקע משבר הקורונה, שווי השוק של אל על צנח מ–470 מיליון שקל ל–300 מיליון שקל, בעוד השווי של אלקטריאון צמח ל–1.5 מיליארד שקל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אל על מזמינה את לקוחותיה להמר על הישרדותה: קנו אג"ח זבל ב-20% תשואה

ועדת הכלכלה של הכנסת בראשות חבר הכנסת יעקב מרגי (ש"ס) תקיים ביום רביעי דיון שעשוי להיות מכריע לגבי גורלן של חברות התעופה הישראליות, ובעיקר אל על. הוועדה תדון בהצעה לקבוע הוראת שעה שתתקן את חוק שירותי תעופה (חוק טיבי).


הוראת השעה תתיר לחברות התעופה להחזיר לרוכשי כרטיסי טיסה שבוטלה את כספם לא אחרי 21 יום מיום שרוכש הכרטיס פנה לחברת התעופה בבקשה להחזיר לו את כספו, כפי שנקבע בחוק המקורי מ–2012, אלא בתוך 90 יום. מטרתה של הוראת השעה, על פי דברי ההסבר להצעת החוק, היא לסייע לחברות התעופה — שסובלות מקשיי תזרים מזומנים בשל הירידה בביקוש לכרטיסי טיסה כתוצאה ממשבר הקורונה. אל על דיווחה על חוב של 321 מיליון דולר לרוכשי כרטיסים מראש, נכון למחצית מאי 2020, כשפירסמה את הדו"ח הכספי ל–2019.

לכתבה המלאה

מניית אל על
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה נפתחה בירידות; מדד ת"א 35 יורד ב-2%

מדד ת"א 35

לאחר שביום שישי צנחו בורסות וול סטריט לשפל של יותר משבועיים, בצל התגברות החששות מפני הנזק הכלכלי שעלול להמיט גל שני של מגפת וירוס הקורונה, גם המסחר בתל אביב נפתח הבוקר בירידות. מדד ת"א 35 יורד ב-1.9%, מדד ת"א 125 מאבד 1.8%. מדד הבנקים נחלש ב-2.2%.

הבורסה נפתחה בעיכוב לאחר פתיחה אנגלית שנבעה מזינוק של יותר מ-7% במניית לייבפרסון, על רקע פער הארביטראז' החיובי של 7.7% שעמו חזרה מהמסחר בארה"ב. כעת מזנקת המניה ב-8%. 

מניית אלקטריאון, שהנפיקה בחמישי בלילה מניות בשווי 125 מיליון שקל, מזנקת ב-5.8% על אף הדילול במניות המחזיקים הקיימים בעקבות ההנפקה.

מניית טבע מאבדת 3.6% בפתיחה על רקע פער הארביטראז' השלילי עמו חזרה למסחר. קמהדע יורדת ב-6.1%.

לאחר הסערה שסבבה סביב ההחלטה על חלוקת הדיווידנד לאחר קבלת המענק מהמדינה, והחזרתו של המענק, יורדת מניית פוקס ב- 3.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker