חברות הנדל"ן המניב נפלו; טבע חזרה להיות המניה בעלת השווי הגבוה בבורסה

בעוד המסחר בבורסה ננעל בעליות קלות, מניות הנדל"ן המניב נפלו בכ-4% ■ עזריאלי הצטמקה ב-2.6% ומניית גזית גלוב נפלה ב-3.9% ■ הפניקס איבדה 3.5% על רקע פרסומים על פיטורים המוניים בחברה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה בת"א ננעלה בעליות קלות - טבע שוב הכי גדולה

המסחר בבורסה נסגר בעליות שערים קלות. מדד תא 35 עלה ב-0.35%, מדד תא 125 עלה ב-0.01%, ומדד הבנקים ירד ב-1.7%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.7 מיליארד שקל, מחזור ממוצע לתקופה זו. קרנות הנאמנות גייסו היום כ-100 מיליון שקל.

היסטוריה קטנה נרשמה כשטבע שבה להיות המניה בעלת שווי השוק הגבוה בבורסה, לאחר שעלתה ב-1.2%.

את עיקר הדרמה רשמו מניות הנדלן המניב, שפתחו את היום בירידות חדות כאשר בשיאן הגיעו ל-6%-5%, ואת יום המסחר, סגרו בירידות של עד 4%. מניית מליסרון ירדה ב-1.2%, מניית עזריאלי ירדה ב-2.6% ומניית גזית גלוב ירדה ב-3.9%.

מניות הביטוח נסחרו במגמה מעורבת, כאשר מניית הראל עולה ב-0.6% ומניית הפניקס יורדת ב-3.5% על רקע פרסומים לפיטורים המוניים בחברה. מניית איילון ירדה ב-0.7%.

הדולר נחלש קלות אל מול השקל ב-0.03% לרמה של 3.4 שקל לדולר ולאחר קביעת היציג, המשיך להיחלש. היורו התחזק ב-0.06% לרמה של 3.86 שקל ליורו, ולאחר קביעת היציג הוא המשיך להתחזק.

בשוק האגח, המגמה המעורבת נשמרה, כאשר האגח הממשלתי הלא צמוד למדד והצמוד למדד לטווחי הזמן הארוכים, עלו עד 0.38% ואילו הקצרים ירדו עד 0.19%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה עברה לירידות קלות; הדולר נחלש

הבורסה עברה להיסחר בירידות קלות. מדד ת"א 35 נחלש ב-0.28%, מדד ת"א 125 מאבד 0.2% ומדד הבנקים יורד ב-1.7%. מנית איילון עולה ב2.5%.

שוק האג"ח נסחר במגמות מעורבות. האג"ח הממשלתיות הלא צמודות למדד והצמודות למדד לטווחי הזמן הארוכים עולות עד 0.38%, ואילו לטווחים הקצרים הן יורדות עד 0.04%.

הדולר נחלש אל מול השקל ב-0.03% לרמה של 3.44 שקלים לדולר. היורו מתחזק אל מול השקל ב-0.04% לרמה של 3.86 שקלים ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסה מתנהל בעליות קלות; מחזור המסחר נמוך

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בעליות קלות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.17%, מדד ת"א 125 עולה ב-0.28% ומדד הבנקים יורד ב-1.43%. מחזור המסחר קצת נמוך לשעה זו, ועומד על 533 מיליון שקל.

הדולר נחלש אל מול השקל ב-0.03% לרמה של 3.44 שקל לדולר, והיורו מתחזק אל מול השקל ב-0.1% לרמה של 3.86 שקל ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

על רקע משבר הקורונה: הבנקים מוותרים לבזן

חברת בתי זיקוק (בזן), שבשליטת החברה לישראל (33%), קיבלה מהבנקים כתב ויתור על אחת מאמות המידה הפיננסיות שלהן התחייבה בהסכם המימון עם קבוצת בנקים. הצורך בכך נוצר בעקבות הירידה החדה בביקוש לתזקיקים כמו דלק סילוני, ונפילה במרווח הזיקוק של החברה ברבעון הראשון של 2020, כתוצאה ממשבר הקורונה. בנוסף, בשל המשבר, יש חוסר ודאות בנוגע למרווח הזיקוק ברבעונים הקרובים.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מהישרדות לצמיחה? מנהלי הדור הישן מתקשים לנהל אופנה של הדור החדש

מניית גולף

ביום חמישי החליט מנכ"ל גולף, רביב ברוקמאייר, לפרוש לאחר ארבע שנים בתפקיד. ברוקמאייר מונה למנכ"ל במטרה להבריא את קבוצת האופנה המקרטעת, שמאז 2015 נתונה במשבר עמוק. הוא החליף בתפקיד את אלי מיזרוח, שיישם תוכנית אסטרטגית שנכשלה, ופרש כשגולף עברה להפסדים.

ברוקמאייר הגיע עם ניסיון עשיר. בין היתר, הוא כיהן כמנכ"ל מגה, נעמן, הום סנטר, חברת הדלק טן ובונז'ור. ואולם, בתקופתו צנחה המניה ב–70% למחיר הנמוך אי־פעם. גולף מתקשה להציג רווחים משמעותיים ולהתמודד עם התחרות בענף והמעבר הגובר לרכישות באינטרנט. החברה עדיין נתפשת חסרת חדשנות. קודם לברוקאמייר גם היו"ר אפי רוזנהויז עזב את גולף, בעיצומה של תוכנית ההבראה, לאחר שהיה יו"ר פעיל שלוש שנים, ולאחר שגם לו היה ניסיון עשיר בקמעונות, בין היתר, כמנכ"ל שופרסל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"מחזיקי האג"ח של דלק לא הגיעו לחוף מבטחים; יש סיבה שהאג"ח ב–40 אגורות"

מניית קבוצת דלק

ביום רביעי האחרון אישרו מחזיקי האג"ח של קבוצת דלק, שבשליטתו של יצחק תשובה, את אחד מהסדרי החוב הגדולים שהיו בישראל — והשני עליו חותם תשובה בתוך עשור. מחזיקי האג"ח, להם חייבת דלק כ–6 מיליארד שקל, אישרו את ההסדר ("מתווה לחיזוק ביטחונות") ברוב משמעותי של יותר מ–95%. עם אישור ההסדר, תשובה קנה לעצמו שנה של שקט, שבמהלכה ינסה לבצע מהלכים שונים במטרה להבריא את מצבה הפיננסי של הקבוצה.

אחד מאדריכלי ההסדר היה דן אבנון, מנכ"ל משותף בהרמטיק, הנאמן בחלק מסדרות החוב של דלק. לצד חברי הנציגות, יוני שר (הראל) ושמואל אשל (מנורה), אבנון היה מהגורמים הדומיננטים בגיבוש ההסדר. אבנון העדיף לכל אורך המשא ומתן לחתור להסדר ולא לבצע מהלכים אגרסיביים, כמו העמדת החוב לפירעון מיידי ופנייה לבית המשפט — ולא היסס לנקוט פעולות שיובילו לתוצאה הרצויה מבחינתו. זאת, מאחר שהוא העריך כי שיקום החוב (ריקברי) בהסדר יהיה גבוה יותר מאשר בדרכים אחרות.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אחרי ההפסדים: הפניקס תחת בעלות אמריקאית תפטר מאות עובדים

מניית הפניקס

לאחר שחברות הביטוח דיווחו על הפסדים של 2.5 מיליארד שקל ברבעון הראשון, כל אחת כחצי מיליארד שקל, הן בוחנות מחדש את מצבת כוח האדם שלהן. הפניקס היא החברה הראשונה שנמצאת במו"מ עם עובדיה על תוכנית התייעלות, בעקבות משבר הקורונה.

הפניקס נמכרה לפני כשנה לקרנות ההשקעה האמריקאיות סנטרברידג' וגלטין. היא סיכמה את הרבעון הראשון עם הפסד כולל שהיה הגבוה בענף - 577 מיליון שקל - ובחברה החליטו על צמצום כוח האדם.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יועז הנדל, אבי גבאי ומשבר הקורונה: הסיבות לזינוק במניות התקשורת

מניית בזק

מרבית מניות התקשורת זינקו בחדות בשבועות האחרונים. אתמול אמנם היה תיקון במניות האלה על רקע ירידות חדות בכלל השוק, אך בסיכום החודש האחרון זינקה מניית בזק ב–21% לשווי חברה של 10.2 מיליארד שקל. החברה האם בי־קום, שהיא מעין אופציה על מניית בזק, ניתרה בחודש האחרון ב–90%, ושווי החברה טיפס ל–1.05 מיליארד שקל.

חברת התקשורת סלקום, שעומדת להשלים את רכישת גולן טלקום, זינקה בחודש האחרון ב–22%, והחברה כבר נסחרת לפי שווי של 1.93 מיליארד שקל. לעומתה, מנייתה של חברת פרטנר, המתחרה של סלקום, ירדה בחודש האחרון ב–1%, והיא נסחרת לפי שווי חברה של 2.81 מיליארד שקל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר נפתח בעליות קלות; דלק מטפסת ב-1.6%

המסחר בבורסה נפתח בעליות קלות על רקע עלייה מתונה של 0.1% בחוזים בארה"ב. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.5%, מדד ת"א 125 מתחזק ב-0.42% ומדד הבנקים מוסיף 0.07%. 

מניית איילון, שקפצה אתמול ב-11%, נסחרת הבוקר ללא שינוי. מניית טבע עולה ב-0.84%. מניית דלק קבוצה מתחזקת ב-1.6%. מניית אוגווינד מטפסת ב-0.3% ומשלימה עלייה של כ-600% מתחילת השנה.

שוק האג"ח פותח את המסחר במגמות מעורבות. האג"ח הממשלתיות הצמודות למדד יורדות עד 0.4%, ואילו האג"ח הממשלתיות הלא צמודות עולות עד 0.03%.

הדולר מתחזק אל מול השקל ב-0.24% והיורו מתחזק ב-0.1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker