המסחר בבורסה ננעל בעליות; מיט-טק זינקה בכ-10%

מדד ת"א 35 עלה בכ-1%, ת"א 125 הוסיף כ-0.7% ■ מיט-טק זינקה לאחר שהשלימה סבב גיוס מבתי השקעות ורמי לוי ■ מניית בזק עלתה בכ-5.5% ושל החברה האם בי-קום ב-9% ■ מניית טבע הוסיפה 5%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסה ננעל בעליות; מיט-טק זינקה בכ-10%

אחרי מסחר תנודתי והפכפך הבורסה לניירות ערך בתל אביב סיימה את יום המסחר השני של השבוע במגמה חיובית. מדד ת"א 35 עלה ב-1.04%, ת"א 125 הוסיף 0.72%, ת"א נפט וגז עלה ב-0.63%, בעוד שמדד הנדל"ן ירד ב-1.23%.

מניית בזק עלתה ב-5.4% ושל החברה האם בי-קום ב-9%. מניית טבע הוסיפה 5%.

חברת מיט-טק שעוסקת בהדפסת רקמה המורכבת ממספר תאים באמצעות מדפסות תלת מימד, קפצה ב-9.8%, לאחר שהחברה השלימה גיוס ממשקיעים כמו רמי לוי (השקיע באופן פרטי) וכן בתי השקעות מור,פסגות, כלל ומיטב דש.

מניית חברת הביטוח מגדל ירדה ב-1%, לאחר שהחברה דיווחה על צעדי התייעלות שהיא מתכננת, לבצע בעקבות משבר הקורונה ושלטענתה יביאו לחיסכון של 50 מיליון שקל בשנים הקרובות.

יו"ר הדירקטוריון ניר גלעד והמנכ"ל רן עוז, יפחיתו את שכרם בשיעור של 10% עד סוף 2020. בנוסף, שכרם של חברי הדירקטוריון יופחת ב-8% ושכרם של יתר נושאי המשרה הבכירים והסמנכ"לים יופחת באופן מדורג בעד 8%.

אחרי שנפלה בכ-50% מתחילת השנה, מניית בזן עלתה ב-2%. זאת לאחר שהחברה מינתה את משה קפלינסקי למנכ"ל החברה. קפלינסקי היה בעבר מנכ"ל בטר פלייס ונשר.

הפניקס ירדה בכ-1%, לאחר שהחברה פרסמה דו"חות חלשים לרבעון הראשון של השנה שבו הציגה הפסד של 577 מיליון שקל, שנבע מהפסדים בשוק ההון.

רמי לוי איבדה 4.5% לאחר פרסום דוחות כספיים.

מניית יצרנית מדי המים ארד ירדה ב-2.4%, לאחר שחברי קיבוץ דליה מכרו אתמול כ-12% ממניות החברה תמורת כ-156 מיליון שקל.

חברת פתאל החזקות ירדה ב-5% בעקבות חשש להתפרצות גל שני של מגיפת הקורונה שעלולה להביא לסגירה מחודשת של בתי מלון. 

מניית צור שמיר ירדה ב-3% בעקבות תוצאות חלשות שפרסמו חברות הבנות איי.די.איי ביטוח ומימון ישיר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

באלטשולר שחם רוצים לנצל את הזינוק במניה ולממש 55 מיליון שקל

חברת הגמל של אלטשולר שחם נמצאת בשיא ונסחרת לפי שווי של 2.7 מיליארד שקל. מבחינת בית ההשקעות נראה שזה זמן טוב לממש חלק מהאחזקה שלהם בחברה ובית ההשקעות מתכנן להפיץ כ-55 מיליון שקל ממניות אלטשולר שחם גמל. ככל הידוע, העסקה עדיין לא בוצעה ונמצאת בשלבי מו"מ מתקדמים.

הרווח הנקי של החברה ברבעון הראשון של השנה הסתכם ב-25.4 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של כ-19 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. החברה הודיעה על חלוקת דיווידנד התואם למדיניות חלוקה של 75% מהרווח הנקי, סך הדיווידנד יעמוד על כ-19 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אפריקה מגורים סגרה את הרבעון הראשון עם רווח של כמיליון שקל

חברת אפריקה מגורים לישראל פירסמה אתמול את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2020 והחליטה לא לבצע כל שינוי בשווי נכסיה. החברה הנשלטת על ידי קבוצת לפידות, בשליטת יעקב לוקסנבורג, הציגה רווח נקי של מיליון שקל לעומת 14 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019 . הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב-761 אלף שקל לעומת רווח נקי של 13.95 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

הכנסות החברה מיזמות פרויקטים ברבעון הראשון של 2020 הסתכמו ב-283 מיליון שקל, כ- 18% יותר מהרבעון המקביל. הכנסות החברה מייזום דיור להשכרה הסתכמו ב-2.1 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עזריאלי הפסידה 224 מיליון שקל בגין ירידת שווי בנדל"ן להשקעה

מניית עזריאלי

מניית עזריאלי עולה היום (ב') ב-1.25%, לאחר שהחברה פירסמה את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2020. עזריאלי הציגה רווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 93 מיליון שקל, לעומת 369 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. הכנסות החברה הסתכמו ברבעון הראשון ב-550 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל ב-2019.

החברה הצליחה לשפר את ה-NOI ב-2.7%, לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, ל-410 מיליון שקל. ה-FFO המיוחס לפעילות הנדל"ן של הקבוצה נפל ב-11.5% ל-305 מיליון שקל. עזריאלי רשמה הפסד של 224 מיליון שקל בגין ירידת שווי בנדל"ן להשקעה. עיקר הירידה, 185 מיליון שקל, מקורה בירידה בשווי של מרכזי המסחר והקניונים בישראל שבהם היא מחזיקה, בשל תוכנית ההקלות החד פעמיות שעליה הכריזה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מיט טק מזנקת ב-9%, מדד הנדל"ן מאבד 1.7%

הבורסה לניירות ערך נסחרת ביציבות. מדד ת"א 35 עולה קלות ב-0.1%, ת"א 125 יורד ב-0.2%, ת"א נדל"ן יורד ב- 1.7% ומדד הבנקים מאבד 1%. זאת למרות העליות שנרשמות בבורסות אסיה ואירופה.

מיט טק, שעוסקת בהדפסת רקמה המורכבת ממספר תאים באמצעות מדפסת תלת מימד, קופצת ב-9%. זאת, לאחר שהחברה השלימה גיוס ממשקיעים כמו רמי לוי (שהשקיע באופן פרטי) וכן מבתי ההשקעות מור, פסגות, כלל ומיטב דש.

מניית חברת הביטוח מגדל יורדת ב-1.8%, לאחר שהחברה דיווחה על צעדי התייעלות שהיא מתכננת לבצע בעקבות משבר הקורונה ושלטענתה יביאו לחיסכון של 50 מיליון שקל בשנים הקרובות. לפי התוכנית, יו"ר הדירקטוריון, ניר גלעד, והמנכ"ל, רן עוז, יפחיתו את שכרם ב-10% עד סוף 2020, שכרם של חברי הדירקטוריון יופחת ב-8% ושכרם של יתר נושאי המשרה הבכירים והסמנכ"לים יופחת באופן מדורג עד 8%.

אחרי שנפלה מתחילת השנה בכ-50%, מניית בזן עולה ב-1.7%, לאחר שהחברה מינתה את משה קפלינסקי למנכ"ל. קפלינסקי היה בעבר מנכ"ל בטר פלייס ונשר.

הפניקס יורדת ב-1.7%, לאחר שהחברה פירסמה דו"חות חלשים לרבעון הראשון של השנה, ובהם הציגה הפסד של 577 מיליון שקל, שנבע מהפסדים בשוק ההון. רמי לוי יורדת 1.5% לאחר פרסום הד"וחות.

מניית ארד יורדת ב-1.7%, לאחר שחברי קיבוץ דליה מכרו אתמול כ-12% ממניות החברה תמורת כ-156 מיליון שקל. חברת פתאל החזקות יורדת ב-5% בעקבות חשש להתפרצות גל שני של מגיפת קורונה, שיביא לסגירת מחודשת של בתי מלון. מניית צור שמיר יורדת ב-5% בעקבות תוצאות חלשות שפרסמו חברות הבנות איי.די.איי ביטוח ומימון ישיר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מיט טק גייסה 20 מיליון שקל; רמי לוי השקיע 2.5 מיליון שקל

מניית מיט טק

מיט טק, שעוסקת בייצור בשר תעשייתי במעבדה, משיכה לגייס כסף. החברה סגרה היום (ב') גיוס פרטי של 20 מיליון שקל. בגיוס השתתפו כמה גופים מוסדיים, ובהם בתי ההשקעות מור, מיטב ופסגות וגופי Family Office מישראל וארה"ב. רמי לוי השקיע באמצעות חברה פרטית שבעלותו 2.5 מיליון שקל, וקבוצת אדום, יבואני בשר, השקיעה 5.5 מיליון שקל.   

ההנפקה כללה מניות במחיר של 3 שקלים למניה וכתבי אופציה במחיר מימוש של 3.95 שקלים לתקופת מימוש של שלוש שנים. המחיר משקף דיסקאונט של 4.4% על מחיר השוק. שווייה של מיט טק בבורסה הוא 190 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המניות זינקו - אבל הכלכלנים מזהירים: "העליות היו מהירות מדי, צפוי תיקון ניכר"

בורסת תל אביב
בורסת תל אביבצילום: אייל טואג

באחד הגיליונות שפירסם "אקונומיסט" במאי תחת הכותרת "פער מסוכן — השוק נגד הכלכלה הריאלית", הופיע איור שבו פעורה תהום עמוקה בין וול סטריט למיין סטריט. באמצעות האיור ביקשו ב"אקונומיסט" למקד את תשומת הלב בהבדלים הניכרים בין ביצועי הבורסות, שזינקו לאחר המפולת, למצב הכלכלה האמריקאית, שנפגעה באורח קשה מהקורונה.

גם בישראל, הפער בין הבורסה למצב הכלכלה הריאלית דוקר את העין, ונראה שהמשקיעים באופוריה. מדדי המניות זינקו ב–20%–30% מאז השפל ב–23 במארס. מדד האג"ח הממשלתיות הצמודות עלה ב–10%, ומדד האג"ח השקליות טיפס ב–4%, כששני המדדים רחוקים רק ב–2% מרמתם טרום המשבר. במקביל, השקל ממשיך להפגין עוצמה, וכמעט חזר לרמתו מול הדולר ערב המשבר.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העבר העסקי ממשיך לרדוף אחרי הדירקטורים באולטרה אקוויטי שקרסה

דן פרידמן
דן פרידמןצילום: עמי ארליך

העבר העסקי ממשיך לרדוף את סוחרי השלדים ובעלי השליטה לשעבר של אולטרה אקוויטי השקעות שקרסה, ירון ייני ומוטי מנשה. נאמן הסדר הנושים של החברה, רו"ח יעקב קובי נבון, הגיש בבית המשפט הכלכלי בתל אביב תביעה על סך 10 מיליון שקל נגד הדירקטורים הקודמים בחברה: מנשה, ייני, עו"ד שגיא בן ישי, עמית שניצר, רות פלמון, ועו"ד אילן ג'ורג'י. התביעה עומדת גם נגד חברת מיטב דש נאמנויות (כיום אלטשולר שחם נאמנויות), וחברת הביטוח שביטחה את הדירקטורים, מנורה מבטחים.

בתביעה גורס נאמן ההסדר כי יש להעניש את הדירקטורים הנתבעים על כך שהחליטו למכור את מניות חברת גינסטון תעשיות - שנרכשו על ידי אולטרה אקוויטי ב-2015 ב-50 מיליון שקל – תמורת 7 מיליון שקל בלבד ("נזיד עדשים", כפי שצוין) לניסים דג'לדטי וגד טפר, המקורבים לייני ומנשה. לדבריו הנאמן, המכירה התבצעה ב"פער בלתי נתפס לעומת שווים האמיתי של המניות במועד מכירתן של 18.3 מיליון שקל".

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפסדי הקורונה מצטמצמים: תשואה חיובית לקופות הגמל והקרנות במאי

הבורסה בתל אביב
הבורסה בתל אביבצילום: אייל טואג

אחרי הקריסה במארס והזינוק באפריל, התשואות בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות במאי היו חיוביות - אך מתונות. לפי הערכות ראשוניות של בית ההשקעות מיטב דש, בקופות הגמל הכלליות בגופים השונים התשואה היתה בממוצע 1.1%, בטווח שבין 0.8% ל-1.4%. קופות הגמל המנייתיות השיגו תשואה של 2.5%, בטווח שבין 2% ל-3%; תשואה של 1.1% נרשמה בקופות הגמל המדדיות, בטווח שבין 0.8% ל-1.4%; ובקופות השקליות התשואה הממוצעת היתה 0.1%, ונעה בין תשואה אפסית עד 0.3%. 

בקרנות הפנסיה (החדשות, המקיפות) ממוצע התשואות במאי היה כ-1%. במיטב דש מעריכים כי במסלול של עד גיל 50, התשואה הממוצעת היתה 1.2% (בטווח של 1% עד 1.5%); במסלול לגילי 60-50 ממוצע התשואה היה 1.1% (בטווח של 0.8% עד 1.4%) ובמסלול של בני 60 ומעלה, הממוצע היה 0.9% (בטווח של 0.6% עד 1.2%).

ההסבר לתשואות המתונות הוא העליות שנרשמו בשוקי העולם במאי, לצד ירידות בישראל. כך למשל, בארה"ב עלה הדאו ב-4.3% במאי, מדד S&P עלה ב-4.5% ומדד נאסד"ק עלה ב-6.8%. המגמה באירופה היתה דומה: ה-DAX הגרמני עלה ב-6.7% וה-CAC הצרפתי עלה ב-2.7%. בישראל, לעומת זאת, ת"א 35 ירד במאי ב-0.7%, ת"א 125 ירד ב-0.9% ות"א 90 ירד ב-2.7%. לצד זאת, בשוק האג"ח המקומי נרשמה מגמה חיובית הן באפיק הקונצרני והן באפיק הממשלתי. כך למשל, מדד תל בונד 20 עלה ב-0.7%, ותל בונד 40 ותל בונד 60 עלו ב-0.8% כל אחד. איגרות החוב הממשלתיות הצמודות למדד עלו ב-1.7% ואילו איגרות החוב השקליות עלו ב-0.4%.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

למרות הקורונה - רבעון מאכזב לרמי לוי

תור לקניות בסניף של רמי לוי בבני ברק. למצולמים אין קשר לכתבה
תור לקניות בסניף של רמי לוי בבני ברק. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: ניר קידר

נגיף קורונה, שהיטיב עם כל קמעוניות המזון היטיב גם עם חברת רמי לוי, אם כי במידה נמוכה משמעותית. רמי לוי הרוויחה 29 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2020 - גידול של 13% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019.

מניית רמי לוי

המכירות של רמי לוי צמחו ב-17% ברבעון החולף בהשוואה למקבילו ב-2019 והסתכמו ב-1.6 מיליארד שקל. הכנסות החברה מאחדות את פעילות קמעונות המזון, שכוללת 52 סניפים על שטח של 93 אלף מ"ר, חברת תקשורת סלולרית, 96 בתי קפה של קופיקס, 35 מרכולים של סופר קופיקס ו-24 סניפים של רשת גוד פארם.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בכירי מגדל מקצצים משכרם עד 10% בשל משבר הקורונה

מניית מגדל

מגדל דיווחה הבוקר (ב') על שורה של צעדי התייעלות שעליהם הסכימו ועד העובדים וההנהלה, בעקבות משבר הקורונה, שהוביל לירידות חדות בשוקי ההון בארץ ובעולם ופגע בהכנסות החברה. מגדל היא היחידה מחברות הביטוח שכמעט לא הוציאה עובדים לחל"ת.

שכרם של יו"ר הדירקטוריון, ניר גלעד והמנכ"ל, רן עוז, יקוצץ ב-10% עד סוף 2020. שכרם של חברי הדירקטוריון יופחת ב-8% ושכרם של יתר נושאי המשרה הבכירים והסמנכ"לים יופחת באופן מדורג עד 8%.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מים חמים במוצבים 24/7: הפיילוט של ברנמילר ומשרד הביטחון

מניית ברנמילר

ברנמילר אנרג'י, שבשליטת אבי ברנמילר, הודיעה על פיילוט להקמת מערכת לחימום מים במוצבי צה"ל בהר חריף שבנגב באמצעות אגירת חום. הפיילוט נעשה בשיתוף עם משרד הביטחון, באמצעות אגף אמון (מבצעים, לוגיסטיקה ונכסים) ואגף ההנדסה והבינוי, יחד עם רשות החדשנות, שהעניקה מענק למיזם.

המערכת של ברנמילר מאפשרת השבת חום הנפלט מתהליך ייצור החשמל בגנרטורים הקיימים, אגירתו, ייצור קיטור ואספקתו בצורת מים חמים לפי צורכי הבסיס. לפי ברנמילר, השבת החום מהגנרטורים מאפשרת אספקת מים חמים ללא שריפה של דלקים; חוסכת 36 אלף ליטר סולר בשנה ומפחיתה פליטות מזהמים של 112 טונות פחמן דו-חמצני בשנה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אחרי מינוי קפלינסקי: מניית בזן עולה ב-3.6%

מניית בזן

הבורסה לניירות ערך פתחה את היום השני של שבוע המסחר במגמה מעורבת. כך, בעוד מדדי ת"א 35 ות"א 125 עולים קלות ב-0.2%, מדד הבנקים ממשיך את ירידות היום הקודם - ויורד ב-1.5%.

מדד הבנקים יורד בהובלת הפועלים (שיורד 3%) ודיסקונט (שמאבד 2%), בעוד מזרחי טפחות עולה ב-1%. מזרחי טפחות פירסם אתמול (א') את דו"חותיו הכספיים לרבעון הראשון - ונרשמה בהם ירידה של 25% ברווח הנקי מפעילות שוטפת ל-303 מיליון שקל. המגמה המעורבת בתל אביב נרשמת למרות העליות בבורסות אסיה ואירופה.

אחרי שנפלה מתחילת השנה בכ-50%, מניית בזן עולה ב-3.6%. זאת, לאחר שהחברה מינתה את משה קפלינסקי למנכ"ל. קפלינסקי כיהן בעבר כמנכ"ל בטר פלייס ונשר.

הפניקס יורדת בכ-1%, לאחר שהחברה פירסמה דו"חות חלשים לרבעון הראשון של השנה, שהציגו הפסד של 577 מיליון שקל. רמי לוי יורדת 1.5% לאחר פרסום דו"חות כספיים. מניית מדי המים ארד נסחרת בירידה לאחר שחברי קיבוץ דליה מכרו אתמול 12% ממניות החברה תמורת 156 מיליון שקל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הכשרת הישוב עברה לרווח של 86 מיליון שקל

מניית הכשרת היישוב

קבוצת הכשרת הישוב, שבשליטת משפחת נמרודי, פירסמה אמש את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2020. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות עלה ברבעון ל-86 מיליון שקל, לעומת הפסד של 21 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות החברה עלו ב-29% ל-119 מיליון שקל לעומת, 92 מיליון שקל במקביל. הגידול נבע מעלייה בהכנסות מייזום בניה למגורים בחו"ל ומעלייה בהכנסות מהשכרת נכסים.

הכשרת הישוב, שנסחרת לפי שווי של כ-950 מיליון שקל, עוסקת בתחום ייזום והשכרת נכסים מניבים בישראל ובפולין - שטחי מסחר, משרדים ופארקים לוגיסטיים; וכן ייזום פרויקטים למגורים בפולין והתחדשות עירונית בישראל. מנכ"ל החברה הוא עופר נמרודי.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הקורונה פוגעת קשה גם בהפניקס

מניית הפניקס

חברת הפניקס סיכמה את הרבעון הראשון של 2020 בהפסד כולל של 577 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 382 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. 

עיקר ההפסד מגיע מהפסדים בהשקעות בעיקר בגין הפוליסות המשתתפות ברווחים בהיקף של 8.7 מיליארד שקל לעומת רווח של 3.1 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הפסדים אלה השפיעו רק חלקית על תוצאות הקבוצה. כתוצאה מכך, החברה לא תוכל לגבות דמי ניהול משתנים. היקף האי-גבייה הוא 517 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker