הבורסה נעלה את שבוע המסחר בירידות; מליסרון קפצה ב-8.3%

ת"א 35 ירד ב-0.9%, ת"א 125 נחלש ב-0.8% ומדד הבנקים נפל ב-2.4% ■ סלקום הציגה דו"חות חלשים וירדה ב-3.9% - בזק קופצת ב-8.3% ■ קבוצת דלק נפלה ב-9.6%, ודלק קידוחים איבדה 7%

שתפו בפייסבוק
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מליסרון

לאחר ארבעה ימים רצופים של עליות, הבורסה נעלה את שבוע המסחר במגמה שלילית, בדומה למגמה באירופה וארה"ב. מדד ת"א 35 ירד ב-0.9% ומדד ת"א 125 איבד 0.8%. מדד הבנקים נפל ב-2.4%, בהובלת הפועלים שירד ב-3.1% ודיסקונט שנחלש ב-2.7%.

מדד הנדל"ן ירד ב-0.77%, מדד נפט והגז נחלש ב-3.1%, בהובלת קבוצת דלק שנפלה ב-9.6% ודלק קידוחים שאיבדה 7%.

בזק עלתה ב-8.3% לאחר פרסום דו"חות טובים, וסלקום, שהציגו דו"חות חלשים, איבדה 3.9%.

מליסרון, שביצעה הפחתה בשווי הנכסים ורשמה הפסד של 86 מיליון שקל בשל השפעות נגיף הקורונה על הקניונים, זכתה להמלצות חיוביות של אנליסטים ועלתה ב-8.3%. החברה ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אל על חתמה על הסכמים למכירת חמישה מנועי מטוסים ותרשום עליהם רווח הון של 1.5 מיליון דולר לפני מס. מימוש העסקות כפוף להשלמת בדיקה טכנית של המנועים ומסמכיהם לשביעות רצונם של הקונים. אם יתגלו ממצאים בבדיקות שיתקיימו בשבועות הקרובים עלולות לחול הפחתות בתמורה ובהתאמה ברווח ההון.

לכתבה המלאה

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דו"חות חברת מליסרון שפורסמו הבוקר חושפים טפח קטן ממה שממתין לתחום הנדל"ן בעקבות משבר הקורונה. החברה סיכמה את הרבעון הראשון של 2020 עם הפסד של 86 מיליון שקל, לעומת רווח של 138 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019. זאת בין היתר בעקבות הפחתה של 311 מיליון שקל בשערוך הנכסים של החברה. המשבר התחיל לתת את אותותיו בדו"חות רק במארס: בינואר ובפברואר החברה עבדה כרגיל - ו-2019 אף הייתה השנה הרווחית בתולדותיה.

ה-NOI מנכסים זהים (הכנסות החברה מנכסיה המניבים מכל סוג, בעיקר דמי שכירות ודמי ניהול, בניכוי העלויות הנדרשות לתפעול הנכסים) של מליסרון עלה ברבעון הראשון של 2020 ב-1.7% ל-296 מיליון שקל, בהשוואה ל-291 מיליון שקל ברבעון המקביל 2019.

לכתבה המלאה

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת הייעוץ גיזה הזהירה כי מניית קבוצת דלק, בשליטתו של יצחק תשובה, מסוכנת מאוד, מתומחרת ביתר – וצריכה לרדת ב-63% ביחס למחיר הנוכחי בשוק. בניתוח של גיזה – שהתבסס על מחיר השוק של דלק קידוחים - נקבע כי השווי הכלכלי של קבוצת דלק מסתכם בכ-476 מיליון שקל, הרבה פחות ממחיר השוק - 1.3 מיליארד שקל. השווי גוזר למניית דלק מחיר יעד של 36 שקל בלבד, לעומת 106 שקל בשוק.

אמש (ד')  לאחר פרסום העבודה בשירות המידע של תומר קורנפלד – גיזה טענה כי טעתה במודל ובמחיר היעד שנקבע בעבודה. בגיזה החליטו לשנות גישה ביחס לאופן התמחור של מניית דלק, רטרואקטיבית, וטענו שצריך לחשב את מחיר היעד של דלק בהתאם לשווי הכלכלי של החברה הבת דלק קידוחים – ולא בהתאם למחיר השוק שלה (כפי שבוצע בתחילה). בהתאם לכך, מחיר היעד נקבע על 114 שקל ב"תשואת שוק".

לכתבה המלאה

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה ממשיכה להיסחר בירידות, בדומה למגמה באירופה ובהתאם לחוזים על המדדים בארה"ב, שמסמנים פתיחת מסחר שלילית. מדד ת"א 35 יורד ב-1.3% ומדד ת"א 125 נחלש ב-1.1%. מדד הבנקים נופל ב-2.4%, בהובלת פועלים שמאבד 3%, לאומי 2.6% ודיסקונט 2.3%. 

מדד הנדל"ן יורד ב-0.5% ומדד הנפט והגז מאבד 2.25%, בהובלת קבוצת דלק שנופלת ב-7% ודלק קידוחים שמאבדת 6%.

הבוקר פירסמו חברות התקשורת את תוצאותיהן הכספיות לרבעון ראשון של 2020. בזק, שהציגה דו"חות טובים יחסית למצב, עלתה ב-4.9%, וסלקום, שהציגה דו"חות חלשים, יורדת ב-2.6%.

כמו כן, פירסמו את תוצאותיהן נובולוג, שפירסמה דו"חות טובים; חברת הנדל"ן מליסרון, שביצעה הפחתה בשווי הנכסים ורשמה הפסד של 86 מיליון שקל בשל השפעות נגיף הקורונה על הקניונים עולה ב-2.6%, ורושמת את המחזור הגבוה ביותר בבורסה; וריט 1, שמתחזקת קלות.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מניית בזק

הבורסה לניירות ערך פותחת את היום האחרון של שבוע המסחר במגמה שלילית. מדד ת"א 35 מאבד 0.9% ומדד ת"א 125 יורד ב-0.44%. מדד הבנקים נחלש ב-1.2%, כשמניות בנק לאומי ובנק הפועלים מאבדות 1.7% ו-1.1% בהתאמה. מדד הנדל"ן דווקא עולה קלות ב-0.3% .

הבוקר פירסמו חברות התקשורת את תוצאותיהן הכספיות לרבעון הראשון של 2020. בזק עולה ב-4.2%, לאחר הצגת דו"חות טובים בהתחשב במצב, בעוד סלקום נחלשת ב-1%, לאחר דו"חות חלשים.

חברת נובולוג פירסמה דו"חות טובים וכן חברות הנדל"ן. מליסרון, שביצעה הפחתה בשווי הנכסים ורשמה הפסד של 86 מיליון שקל בשל השפעות נגיף הקורונה על הקניונים, עולה ב-4.6%. מנייית ריט 1 שגם כן פירסמה את תוצאותיה עולה ב-4.4%.

המסחר נפתח אחרי שאתמול בבורסה בתל אביב ובארה"ב נרשמה מגמה חיובית עם עליות במדדים המובילים.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker