הבורסה נסגרה בירידות: מדד הבנקים איבד 1.5%

מניית אורמת טכנולוגיות זינקה ב-12.6% לאחר שפירסמה דו"חות חיוביים ■ מניות חברות הקניונים מליסרון ועזריאלי ירדו ב-5.5% ו-3% בהתאמה ■ החברה לישראל ירדה ב-4.2%

שתפו בפייסבוק
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה לניירות ערך סיימה את יום המסחר השני של השבוע במגמה שלילית, בדומה למגמה בבורסת וול סטריט. מדד ת"א 35 ומדד  ת"א 125 איבדו 0.4% כל אחד. מדד ת"א 90 ירד ב-0.6%.

מדד הבנקים ירד ב-1.5% בהובלת הפועלים, ות"א ביטוח ירד ב-1.6% בהובלת 30. הפניקס שירדה ב-3.3% . מחזור המסחר הסתכם ב-1.76 מיליארד שקל.

מניית אורמת טכנולוגיות זינקה ב-12.6%, לאחר שפירסמה דו"חות טובים. מניות חברות הקניונים מליסרון ועזריאלי ירדו ב-5.5% ו-3% בהתאמה. החברה לישראל ירדה ב-4.2% .

מניית קבוצת דלק ירדה ב-1.4%. דלק הודיעה היום שמכרה בעסקות מחוץ לבורסה כ-5% מהפניקס תמורת כ-200 מיליון שקל . החברה ממשיכה להתמודד עם עומס חובות עצום של כ-8 מיליארד שקל לבעלי האג"ח והבנקים, ומנסה ולהגיע עמם להסדר משולב.

חברת הנדל"ן אמות עלתה ב-0.5% לאחר שפירסמה דו"חות שהושפעו לרעה בשל ירידה בשווי הנכסים, בעקבות משבר הקורונה. פתאל החזקות ירדה  ב-3.66%. איסתא עלתה ב-1.8%, אחרי שדיווחה שהחברה הבת, איסתא נכסים מוכרת 50% מפרויקט נדל"ן במגדל העמק תמורת 25 מיליון שקל.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר שפתחה את המסחר בעליות, הבורסה לניירות ערך בתל אביב עברה להיסחר במגמה שלילית, בדומה למגמה המעורבת והתנודתית במסחר באירופה. מדד הנפט והגז יורד ב-2%.

מדד ת"א 35 יורד ב-1.1%, מדד ת"א 125 מאבד 1.2%, ת"א נדל"ן יורד ב-1.4%, ת"א 90 יורד ב-16%, מדד הבנקים יורד ב-1.9% בהובלת הפועלים והבינלאומי - שמאבדים 2.3% כל אחד - ומזרחי טפחות, שיורד ב-2%.

מניית קבוצת דלק יורדת ב- 4.5%. דלק הודיעה היום שמכרה בעסקות מחוץ לבורסה כ-5% מהפניקס תמורת כ-200 מיליון שקל. החברה ממשיכה להתמודד עם עומס חובות עצום של כ-8 מיליארד שקל לבעלי האג"ח והבנקים ומנסה ולהגיע אתם להסדר משולב.

חברת הנדל"ן אמות עולה ב-1.3% לאחר שפירסמה דו"חות שהושפעו לרעה בגלל ירידה בשווי הנכסים בעקבות משבר הקורונה. פתאל החזקות יורדת ב-3%. איסתא עולה ב-3%, אחרי שדיווחה שהחברה הבת איסתא נכסים מוכרת 50% מפרויקט נדל"ן במגדל העמק תמורת 25 מיליון שקל.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה לניירות ערכה גם הבוקר שיחת ועידה ליועצי השקעות ומנהלי תיקים בישראל. את הדיון ניהל יניב פגוט. "הירידות החדות בשווקים יצרו הזדמנות לפעול באגרסיביות, ולכן הגדלנו במרץ את החלק של חו"ל בתיק המניות" אמרה גת מגידו, סמנכ"לית השקעות ראשית בפסגות. לדבריה, "הגם שבתקופה האחרונה יש תחושה שהמשבר הדביק את כולם, היציאה ממנו היא שונה בין אזורים גיאוגרפיים וגם בין סקטורים. אני לא בטוחה שהמדיניות בישראל היא כזו שאני מרגישה מספיק בטוחה איתה כדי להגדיל את ההשקעות בארץ.

"לכן, בתיק שלנו אנחנו נמצאים עם מעל 65% בחו"ל עם דגש על ארה"ב, במיוחד בסקטור הטכנולוגיה והבריאות", אמרה. גם יוטב קוסטיקה, כלכלן ראשי במור בית השקעות, ציין כי במור הגדילו את החשיפה הגלובלית במהלך המשבר, בעיקר בארה"ב.

לכתבה המלאה

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת מיט טק הפועלת לייצר בשר תעשייתי במעבדה, גייסה 7.83 מיליון שקל בהנפקה פרטית מבתי ההשקעות מור (1.04 מיליון שקל), פסגות (1.5 מיליון שקל) ומיטב דש (תכלית, 0.95 מיליון שקל), איילון (0.42 מיליון שקל) וסיבל (0.285 מיליון שקל).

בגיוס קיבלו בעלי המניות החדשים 4.1 מיליון מניות לצד 4.1 מיליון אופציות לא רשומות למסחר לשלוש שנים. הם יוכלו לממש אותן בתוספת מימוש של 303 אגורות במחיר של 1.9 שקל ליחידה, מחיר המניה הממוצע ב-30 הימים שקדמו לגיוס. מטרת הגיוס, המהווה כ-7.87% מהון המניות המונפק ללא דילול וכ-8.8% בדילול מלא, היא להאיץ את פיתוח החברה. 

לכתבה המלאה

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת הנדל"ן המניב אמות מציגה לראשונה את התוצאות הכספיות של נזקי משבר הקורונה. אמות, שמנוהלת על ידי אבי מוסלר, הרוויחה 89 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2020 - ירידה של 14% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019.

הירידה ברווחי החברה נובעת מהפרשה של 43 מיליון שקל ברבעון החולף. אמות הפרישה 36 מיליון שקל לירידה בשווי הנכסים המסחריים שלה, כתוצאה ממשבר הקורונה - שאילץ את החברה לתת הנחות של 33 מיליון שקל לשוכרים במרכזים המסחריים שלה בגין התקופה שבין 15 במארס 2020 ל-30 ביוני 2020. החברה לא תגבה כלל שכר דירה ודמי ניהול על התקופה שבין 15 במארס ל-30 באפריל, ומ-1 במאי ועד סוף יוני היא תגבה שכר דירה כשיעור מהפדיון של השוכר. כמו כן, יינתנו הנחות מדמי הניהול, בכפוף לסיוע שיקבל השוכר מהתוכנית הממשלתית.

לכתבה המלאה

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קבוצת דלק ממשיכה לממש נכסים כדי להגדיל נזילות. דלק, המנוהלת על ידי עידן וולס, מכרה בעסקות מחוץ לבורסה את המניות האחרונות של חברת הביטוח הפניקס שהיו בבעלותה - המהוות 5% מהחברה. מדובר במניות שהגיעו לקבוצת דלק במסגרת עסקות החלף שהקבוצה עשתה עם הבנקים.

המניות נמכרו תמורת כ-200 מיליון שקל. המכירה צפויה להניב לדלק תזרים של כ-60 מיליון שקל, שישתחרר כפיקדונות שדלק הפקידה בבנקים. בימים הקרובים יתברר אם דלק תפרע את ההלוואה מבנק לאומי, של 100 מיליון שקל, ובכך תשחרר שיעבוד של 5.7% מדלק קידוחים, בשווי של 280 מיליון שקל.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחזיקי אגרות החוב יצטרכו להוריד את הכובע בפני הדירקטורים החיצוניים של נכסים ובניין - יחזקאל דסקל, אירית הורוביץ ויפתח בן יעקב - שלא הסכימו לכהן כבובות בדירקטוריון של החברה.

דיווח לקוני שנשלח היום (ב') לבורסה על התפטרותו של אדוארדו אלשטיין מתפקיד היו"ר, חושף קרב שהתנהל בשבועות האחרונים בין הדירקטורים החיצוניים בנכסים ובניין לבעל השליטה שמחזיק בכ-70% מהמניות של החברה.

לכתבה המלאה

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מדד ת"א 35

לאחר 4 ימים של עליות, גם היום נפתח המסחר בבורסה לניירות ערך במגמה חיובית. מדד ת"א 35 עולה קלות ב-0.1%, ת"א 125 מוסיף 0.3% ומדד הבנקים מתחזק ב-0.3% .המסחר נפתח לאחר שבשבוע שעבר נרשמו עליות בבורסות ארה"ב ואירופה.

חברת הנדל"ן אמות שבשליטת אלוני חץ, פירסמה דו"חות חיוביים לרבעון הראשון של 2020 והציגה שיפור בפרמטרים התפעוליים.

אל על  נסחרת לאחר שמשרד האוצר הודיע אתמול כי יסכים לתת ערבות מדינה להלוואה של 400 מיליון דולר אך בתנאי שהחברה תעמוד בשורה של תנאים  כמו ביצועי מהלכי התייעלות מוגדלים, הזרמה של 100 מיליון שקל מצד הבעלים ועוד.

קבוצת דלק תמשיך לרכז את עניין המשקיעים. החברה שנאבקת עם חובות עתק של כ-8 מיליארד שקל לבנקים ובעלי אג"ח, מקדמת בימים אלה מימוש נכסים ומנסה להגיע להסדר חוב משולב עם בנקים ובעלי אג"ח.

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker