המסחר בבורסה ננעל בירידות קלות; רבוע נדל"ן זינקה ב-6%

בזמן שהבורסות בארה"ב שוברות שיאים, בורסת תל אביב עלתה השבוע ב-0.5% ■ מדד ת"א 35 איבד היום 0.37% ומדד ת"א 125 ירד ב-0.2% ■ מנגד, מדד הבנקים טיפס היום ב-0.5% ומדד הביומד הוסיף 1.2%

TheMarker
עדכונים

ירידות קלות עם סגירת המסחר; מדד הביומד התחזק ב-1.2%

רבוע

בורסת תל אביב סגרה את יום המסחר האחרון של השבוע בירידות קלות. מדד ת"א 35 איבד 0.37% ומדד ת"א 125 ירד ב-0.2%. מנגד, מדד הבנקים טיפס ב-0.5%, מדד הביומד הוסיף 1.2% ומדד הנדל"ן עלה ב-0.3%. בסך הכל עלתה הבורסה ב-0.5% השבוע, בזמן שהבורסות בארה"ב שוברות שיא אחרי שיא.

מבין המניות הגדולות, המניה שזינקה יותר מכולן היום היתה רבוע נדל"ן - שהוסיפה 6% אחרי השתלטותה על קניון TLV. מניות נוספות שהתחזקו היו דלק רכב שטיפסה 4.6%, אלקטרה נדל"ן ודנאל.

מבין המניות שירדו נציין את אפקון החזקות שאיבדה 2.7%, אופקו, תמר פטרוליום, חילן ושטראוס.

בשוק המט"ח, הדולר נסחר בשער של 3.47 שקלים לדולר והיורו ב-3.85 שקל ליורו.

בבילון מזנקת ב-30%

בבילון מזנקת ב-30% בעקבות מכירת המניות שהיו בידי נועם לניר מבעלי השליטה בחברה (כ-23%), לידי השותפה שלו בחברה קרן אלפא.

בבילון עולה לשווי של 114 מיליון שקל, שזה נחמד אך הרבה פחות מהשווי שבו נסחרה החברה לפני כמה שנים כשעוד לניר חשב שהוא משתלט על האינטרנט באמצעות החברה.

בבילון פיתחה תוכנה לתרגום בין שפות והיה לה רגע של עדנה כאשר באמצעות הורדת התרגומון שלה היא השתילה במחשבים של מי שהוריד את התוכנה עוגיות - שבאמצעותן היא שיווקה והפיצה תוכנות ומוצרים אחרים.

מניית בבילון

רבוע נדל"ן ואלביט מטפסות

נמשכות הירידות הקלות בבורסה. מדד ת"א 35 מאבד 0.4% ואילו מדד ת"א 125 יורד ב-0.3%.

אחרי ההודעה על על מכירת חלקה בסטארט-אפ אינסייטק תמורת כ-100 מיליון דולר (ולפי שווי של 700 מיליון דולר), אלביט הדמיה עולה ב-7%, ואילו אלביט מדיקל מטפסת ב-4.5%.

רבוע נדל"ן שבשליטת מוטי בן משה ממשיכה את מסע העליות שלה מאז שהודיעה על רכישת קניון TLV מידי משפחת גינדי. רבוע נדל"ן שנסחרת כבר בשווי של 2.8 מיליארד שקל זינקה 30% החודש ו-116% מאז תחילת 2019.

מניות נוספות מתחום הנדל"ן שיסגרו את 2019 עם תשואה מטורפת הן אשטרום עם תשואה של 220%, ישראל קנדה (206%), פרשקובסקי (173%), צמח המרמן (157%), שיכון ובינוי (131%), בוני תיכון (120%) ואזורים (115%).

ישרס מכרה לגב ים 50% מפרויקט רמת הנשיא בחיפה ב-70 מיליון שקל

חברת הנדל"ן ישרס שבשליטת שלמה אייזנברג (32.5% במישרין ובעקיפין) תרשום רווח הון של 32 מיליון שקל בעקבות עסקה למכירת אחזקתה בפרויקט רמת הנשיא בחיפה, שכולל בנייה של 711 יחידות דיור בתשעה בניינים.

ישרס תמכור את אחזקתה בפרויקט (50%) לחברת גב ים, שמוחזקת על ידי נכסים ובניין (35%), תמורת 70 מיליון שקל - בעקבות התמחרות שקיימו השתיים. סכום זה כולל תשלום עבור מניותיה של ישרס בפרויקט, וכן החזר הלוואות בעלים בסכום של 40 מיליון שקל שישרס העמידה לפרויקט.

לכתבה המלאה

רני צים: "תנכה את הערבים - ותקבל קניונים בינוניים"

רניצים

"שאל את כל חברות הנדל"ן המניב. המגזר הערבי הוא הפספוס הכי גדול שלהן" — אומר רני צים, בעל השליטה בצים מרכזי קניות (75%). צים חושב שהחברה הערבית היא מנוע צמיחה עצום, והחליט שהחברה שהקים תעשה הכול כדי לא להחמיץ את הפוטנציאל הגלום בו.

אתמול זכתה צים מרכזי קניות במכרז שערך כונס הנכסים של קבוצת אליעזר פישמן לרכישת קניון סיטי 1 באזור התעשייה נצרת עילית תמורת 97 מיליון שקל. המחיר משקף 2,600 שקל למ"ר מבונה. צים מעריך שהנכס נרכש במחיר הזדמנותי, משום שעלות הקמתו כפולה מעלות רכישתו, אבל הוא לא מיצה את בשנים האחרונות הפוטנציאל העסקי שלו.

לכתבה המלאה

ישראל קנדה תנהל את מלון סוליי באילת

קנדה

ישראל קנדה ממשיכה להרחיב את השקעותיה בתחום המלונאות ומודיעה היום (ה') כי חתמה על הסכם שכירות ארוך טווח לניהול מלון סוליי באילת. המלון שוכן בחוף הצפוני של העיר, במרחק הליכה קצרה מחוף הים.

העסקה נחתמה מול בני משפחת יעקב, הבעלים הפרטיים של המלון שניהלו אותו עד היום. מדובר בשכירות ל-20 שנה, במחיר המוערך ב-24 מיליון שקלים. ניהול המלון יעבור לזרוע המלונאית של ישראל קנדה, שבראשות ראובן אלקס, החל מפברואר 2020.

לכתבה המלאה

נמשכות הירידות במדדים המובילים בבורסה; בשוק האג"ח עליות קלות

בנקים

המסחר בבורסה ממשיך להתנהל בירידות קלות, אם כי מדדי הבנקים והנדל"ן נסחרים נגד המגמה ומטפסים. מדד הבנקים מתחזק ב-1.1% בהובלת בנק הפועלים ובנק לאומי.

מניות נוספות המציגות עלייה: הכשרת הישוב, סלקום, רבוע נדל"ן ומליסרון. בין המניות שמאבדות מערכן נזכיר את ארפורט סיטי, אנרג'יאן, שטראוס, טבע ותמר פטרוליום.

הדולר מטפס ונסחר ב-3.47 שקלים לדולר. היורו עולה ל-3.83 שקלים ליורו.

עליות קלות בשוק האג"ח ברוב המדדים.

בורסת תל אביב נפתחת בירידות; מליסרון עולה ב-1%

מדד ת"א 35

ירידות קלות בפתיחת יום המסחר האחרון השבוע בבורסה בתל אביב.

מדד ת"א 35 מאבד 0.4% ומדד ת"א 125 יורד ב-0.2%. מדד הבנקים מטפס ב0.7%.

מליסרון מטפסת ביותר מ-1%, לאחר השתלטותה על הבעלות בקניון רמת אביב. טבע, אנרג'יאן ופריגו הן המניות החלשות ביותר במדד ת"א 35.

הדולר מתחזק ביחס לשקל, ונסחר ב-3.47 שקלים לדולר. היורו מטפס ועומד על 3.85 שקלים ליורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker