הבורסה ננעלה במגמה חיובית; אייסקיור זינקה ב-30%

ת"א 35 עלה ב-0.35%, ת"א 90 הוסיף 0.39% ומדד הבנקים החסיר 0.3% ■ מניית אל על עלתה ב-9.5%, זאת ללא הודעה כלשהי שפרסמה החברה

עדכונים

הבורסה ננעלה במגמה חיובית; אל על זינקה ב-9.5%

יום המסחר הראשון של השבוע בבורסה בתל אביב הסתיים במגמה חיובית, בהמשך לעליות שנרשמו ביום שישי בבורסת וול סטריט שבארה"ב.

מדד ת"א 35 עלה ב-0.35%, ת"א 90 הוסיף 0.39% ומדד הבנקים החסיר 0.3%. 

מניית אל על עלתה ב-9.5%, זאת ללא הודעה כלשהי שפרסמה החברה. מניית אייסקיור זינקה ב-30%. מניית חברת הנדל"ן אזורים טיפסה ב-6.5%, חלל תקשורת הוסיפה 3.5% וטאואר התחזקה ב-2%. מחזור המסחר הסתכם ב-654 מיליון שקל. ביום ראשון לא מתקיים מסחר בשקל-דולר.

אינטליקנה רוקמת עסקת בעלי עניין בסך 36 מיליון שקל

אינטליקנה

חברת הקנאביס אינטליקנה תספק לבעלת השליטה בה, אלויט פארמה, 6 טונות קנאביס רפואי במחיר של 6 שקלים לגרם וב-36 מיליון שקל בסך הכל.

מכיוון שזו עסקת בעלי עניין, היא תידרש לקבל את אישורם של בעלי המניות באסיפה הכללית. אם ההסכם יאושר, סכום ההסכמים של אינטלירקנה ממכירת תוצרת קנאביס רפואי יעלה ל-100 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

הבורסה נסחרת במגמה חיובית; אזורים מזנקת ב-7%

ת"א 35

הבורסה לניירות ערך בתל אביב ממשיכה להיסחר ביום הראשון של שבוע המסחר החדש במגמה חיובית. זאת בהמשך לעליות שנרשמו בבורסת וול סטריט בסוף שבוע האחרון. מדד ת"א 35 עולה ב-0.5%, ת"א 125 מוסיף 0.45%, מדד הבנקים עולה ב-0.4% uמדד הנדל"ן מתחזק ב-0.25%.

מניית אזורים מזנקת ב-7%, טאואר מתחזקת ביותר מ-6%, טבע מוסיפה  2.5% וחלל תקשורת עולה ב-2.2%.

שותפות נאוויטס פטרוליום דיווחה כי חתמה על הסכם לרכישת 50% מהזכויות בארבעה שדות נפט יבשתיים בטקסס, תמורת 50 מיליון דולר. כמו כן התחייבה השותפות להשקיע עד 30 מיליון דולר נוספים לקידוח בארות הפיתוח.

מניית כיל מרכזת את המחזור הגבוה בבורסה של כ-25 מיליון שקל עם עלייה של 1%. אנרג'יקס מתחזקת ב- 2%, לאחר שדווח כי זכתה במכרז לפרויקט בפולין. מניית טאואר מטפסת ב-2.5%. 

אלביט מערכות זכתה בחוזה המשך בהיקף של 65 מיליון דולר עבור צבא הולנד

אלביט מערכות

חברת אלביט מערכות, שמנוהלת על ידי בצלאל (בוצי) מכליס זכתה בחוזה המשך בהיקף של 65 מיליון דולר ממשרד הביטחון ההולנדי. אלביט מערכות תספק מערכות חייל נוספות לצבא הולנד כחלק מתוכנית VOSS, שהיא התוכנית ההולנדית לאספקת מערכות מתקדמות לחייל.

כחלק מחוזה ההמשך, תספק אלביט מערכות ציוד לביש שמורכב ממערכות אפוד, נשיאה ומיגון.

לכתבה המלאה

אנרג'יקס זכתה במכרז להקמת שתי חוות רוח בפולין

חברת אנרג'יקס ממשיכה להתרחב בשוק האנרגיה המתחדשת בפולין. אנרג'יקס, שבשליטת חברת אלוני חץ (60%), זכתה במכרז של רשות החשמל הפולנית לייצור חשמל באמצעות שתי חוות רוח, בהספק כולל של 120 מגה וואט. כחלק מתנאי המכרז, כל אחת מחוות הרוח תהיה זכאית לתעריף מובטח צמוד למדד המחירים הפולני לתקופה של 15 שנים, זאת ביחס ל-65% מצפי ייצור החשמל. יתרת ייצור החשמל תימכר במחירי השוק.

אנרג'יקס, המנוהלת על ידי אסי לוינגר, מעריכה שעלות ההשקעה הצפויה לשתי חוות הרוח היא 600-500 מיליון שקל. הרווח התפעולי התזרימי (Ebitda) שיניבו שתי חוות הרוח עם הפעלתן המסחרית, במחצית השנייה של 2021, הוא 65-55 מיליון שקל. לוינגר ציין כי מדובר בתשואה לא ממונפת ובהנחה שהחברה תממן 70% מעלות ההקמה בהלוואה בנקאית או מתמורת הנפקת אגרות חוב - התשואה על ההון שאנרג'יקס תשקיע בפרויקט תגיע ל-20%.

לכתבה המלאה

מנכ"ל רוסאריו: אפסייד של 40% למניית בי.קום

אם אתם מאמינים בעתידה של בזק, רכשו את מניית בי קום – זו המסקנה שעולה מסקירתו של ערן יעקובי, מנכ"ל רוסאריו ייעוץ ומחקר, שהעניק למניית בי קום שווי של 8.05 שקלים, המשקף פרמיה של 41% על מחיר המניה בשוק - 5.695 שקלים. כיום שולטים בה בעלי שליטה חזקים שבאו להשביח אותה, לא לחלוב דיווידנדים מבזק, ויכולים להעניק לחברת הבת שקט תעשייתי לבצע מהלכים.

מניית בי.קום

"לא עוד חוק ריכוזיות, לא עוד פירמידה מסואבת וממונפת עם צרכים מנוגדים. בי קום, חברת האם, המחזיקה בגרעין השליטה בבזק, יוצאת לדרך חדשה לאחר הסדר חוב ארוך ומתיש, שנוהל בנחישות ובאחריות כלפי כל הצדדים", הסביר יעקובי. 

לכתבה המלאה

הבורסה משיקה שלושה מדדי נדל"ן חדשים

הבורסה לניירות ערך הודיעה היום על השקת שלושה מדדי נדל"ן חדשים: מדד בנייה, מדד מניב ישראל ומדד מניב חו"ל. לאחר ההשקה תמנה קבוצת מדדי הנדל"ן של הבורסה ארבעה מדדים רציפים, בנוסף למדד הנדל"ן הקיים.

ההשקה של המדדים החדשים נועדה לאפשר למשקיעים המבקשים להתמקד בהשקעתם בחברות נדל"ן מניב או להשקיע ספציפית בחברות נדל"ן מניב בישראל או בחו"ל, וכן לאפשר השקעה בסל של חברות בנייה.

לכתבה המלאה

קנביט גייסה את הסכום הנדרש להשלמת עסקת תיקון עולם

מניית קנביט

חברת הקנאביס קנביט, הנשלטת על ידי קבוצת משקיעים בהובלת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, דיווחה למשקיעים כי השיגה את מלוא הסכום הנדרש, 13.5 מיליון דולר, לסגירת עסקת תיקון עולם ישראל.

החברה העבירה 10 מיליון דולר עבור הרכישה לידיו של צחי כהן, מייסד תיקון עולם - ודיווחה היום (ראשון) שסגרה את המימון באמצעות הקצאה פרטית בהיקף של 26.494 מיליון שקל. בהקצאה זו הוקצו 3.1 מיליון מניות לפי מחיר מניה של 8.5 שקל, המשקף דיסקאונט של 2.6% על מחיר הפתיחה בבורסה.

לכתבה המלאה

השדרה הניהולית של פז בדרכה החוצה: מנכ"ל בית הזיקוק התפטר

מניית פז

התפטרות נוספת בפז על רקע מינוי המנכ"ל החדש: מלאכי אלפר, מנכ"ל חטיבת הזיקוק והלוגיסטיקה בחברת פז, הודיע על עזיבתו.

אלפר התפטר על רקע אי בחירתו למנכ"ל החברה במקומו של יונה פוגל, מנכ"ל פז ב-12 השנים האחרונות, שיסיים את תפקידו בשבוע הבא. 

לכתבה המלאה

איגוד החברות: מוסד הדח"צ אינו רלוונטי בעידן של חברות ללא גרעין שליטה

הטרנד החם כיום בשוק ההון הוא חברות ללא גרעין שליטה, והוא מתחזק והולך. בעוד לפני שלוש שנים היו רק 43 חברות כאלה, בסוף 2019 המספר הזה גדל ל-73. בימים אלה מצטרפות לרשימה המתארכת חברות נוספות. משרד המשפטים מנסה להתאים את החוק למצב החדש של חברות ללא גרעין שליטה, והוא ביקש את התייחסות החברות בשוק לעניין.

איגוד החברות הציבוריות שלח בסוף השבוע החולף את התייחסותו לשינויים הנדרשים בחוק החברות לחברות ללא גרעין שליטה. מנכ"ל האיגוד אילן פלטו, טוען כי החקיקה הקיימת כבר מכבידה על החברות הציבוריות. הוא ציין כי אין צורך בחקיקה נוספת, אלא רק בביצוע התאמות לטיפול בניגודי העניינים בין הנהלת החברה לבעלי המניות, בהיעדר בעל שליטה.

לכתבה המלאה

משלוח מסוכן: המחלות שהפילו את פדקס מתפשטות בשווקים

מניית פדקס

דו"חות כספיים של חברות הם לעתים קרובות נייר לקמוס, שממנו ניתן ללמוד על תופעות כלכליות ועסקיות. ניתן ללמוד מהם על החברה או הענף, אך לעתים גם על תופעות כלכליות גורפות יותר. מה שיותר נדיר למצוא הוא דו"חות שכשאתה לומד אותם לעומק - אתה מגלה שהם נייר לקמוס לא רק לתופעה אחת, אלא לשורת תופעות.

זוהי התחושה שאותה קיבלתי בשבוע שעבר, כשקראתי את דו"חות חברת השילוח פדקס (FedEx), שאיכזבו את המשקיעים וגרמו לנפילה במנייתה. כל כך הרבה תובנות כלכליות ופיננסיות ניתן למצוא בדו"חות החברה הזאת, שנראה נכון לחלוק אותן. זאת, במיוחד לאור העובדה שחלקן הגדול אינו ייחודי לפדקס, והיא אולי רק בבחינת סימן לבאות.

לכתבה המלאה

עושה עליהם סיבוב - שוב: המוסדיים נכנעים להצעה השערורייתית של לבייב

לב לבייב
לב לבייבצילום: עופר וקנין

האיום של לב לבייב למחוק את מניות אפי פיתוח מהמסחר בבורסת לונדון ולהותיר את המשקיעים המוסדיים כבעלי מניות בחברה פרטית - עושה את שלו.

לבייב, בעל השליטה בחברה, מתקרב להשלמתה של אחת מהצעות הרכש השערורייתיות בשנים האחרונות. לבייב פירסם באוקטובר 2019 הצעת רכש למניותיה של חברת אפי פיתוח, שעוסקת בייזום וניהול נדל"ן מסחרי מניב ונדל"ן למגורים ברוסיה. לבייב הציע לרכוש את כל מניות A ו-B שמוחזקות בידי הציבור (35%) במחיר של 30 סנט למניה. מחיר הצעת הרכש שיקף שווי חברה של 314 מיליון דולר ופרמיה של 11% על מחיר השוק של אפי פיתוח.

לכתבה המלאה

מה יקרה כשחברה אחת תנהל טריליון שקל?

המנהלים של בתי ההשקעות רואים כיצד חברות הביטוח, השולטות בחיסכון לטווח הארוך, פולשות באופן אלגנטי אך נחוש לתחום החיסכון לטווח הקצר — שהוא נחלתם, בעיקר באמצעות קרנות הנאמנות.

הדרך של חברות הביטוח לפלוש לתחום זה הוא פוליסות החיסכון — מכשיר שהן פיתחו ונועד להשקעה לטווח הקצר והבינוני. הפוליסות רוכבות על ביטוחי המנהלים, ומאפשרות למי שמשקיע במכשיר זה ליהנות גם מהשקעה בנכסים הלא־סחירים שבהם הן משקיעות, אבל עם נזילות יומית.

לכתבה המלאה

הכריש של תעשיית הפינטק: הבנקאות המסורתית תיעלם בתוך 10–20 שנה

מבלי ששמנו לב, תעשיית הפינטק הישראלית הפכה לקרקע הפוריה ביותר ל"חדי קרן" — סטארט־אפים ששוויים מוערך במיליארד דולר ויותר. "מהפכת הפינטק החלה", קובע איש ההון סיכון דובי פרנסס, בעלים ושותף־מנהל ב–Group11, קרן הון סיכון מתמחה שמנהלת 168 מיליון דולר ומשקיעה רק במיזמי פינטק. והנתונים לצדו.

בדו"ח הסיכום ל–2019 שפירסמה בשבוע שעבר עמותת סטארט־אפ ניישן סנטרל (SNC), המקדמת את ההיי־טק הישראלי, היא מפרטת 15 "מגה־גיוסי הון", גיוסים של יותר מ-100 מיליון דולר. מתוכם, שישה גיוסים הם לחברות פינטק — יותר מסייבר, מתוכנה ארגונית ומכל תחום אחר. בראש הטבלה, מככבים הגיוסים של חברות הביטוח: למונייד שגייסה 300 מיליון דולר, ונקסט אינשורנס עם גיוס של 250 מיליון דולר.

לכתבה המלאה

שבוע המסחר נפתח במגמה חיובית

ת"א 35

הבורסה לניירות ערך בתל אביב פתחה את שבוע המסחר החדש במגמה חיובית, בהמשך לעליות שנרשמו בוול סטריט בארה"ב בסוף שבוע האחרון. מדד ת"א 35 עולה ב-0.5%, ת"א 125 מוסיף 0.55%, מדד הבנקים עולה ב-0.4%, מדד הנדל"ן מוסיף 0.35%.

ביום חמישי הסתיים שבוע המסחר במגמה שלילית. מדד ת"א 35 ירד ב-0.55%, ת"א 90 איבד 0.35% ומדד הבנקים נחלש ב-0.2%.

המניות הדואליות אופקו ואורמת טכנולוגיות עולות בעד 2.7%; מניית איי.אף.אף יורדת ב-2% .

אנרג'יקס עולה ב-2.3% לאחר הדיווח על זכייה במכרז בפרויקט בפולין. מניית טאואר עולה ב-2.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker