המסחר בבורסה ננעל בעליות; פוקס קפצה ב-7%

מדד ת"א 35 עלה ב-0.08%, ת"א 90 הוסיף 0.06% ומדד הבנקים ירד ב-0.49% ■ אנלייט סיימה את המסחר ביציבות, לאחר שהודיעה על סגירה פיננסית לפרויקט בשוודיה ■ דלק רכב איבדה 3% מערכה

עדכונים

המסחר בבורסה ננעל בעליות; פוקס קפצה ב-7.3%

לאחר שהתנהל רוב היום בירידות, ננעל היום האחרון של שבוע המסחר בבורסה בתל אביב בעליות. הציוץ בטוויטר של נשיא ארה"ב, דונאלד טראמפ, על כך שקרב ההסכם הסחר עם סין, השפיע לחיוב גם על המסחר בישראל. מדד ת"א 35 עלה ב-0.08%, ת"א 90  הוסיף 0.06% ומדד הבנקים ירד ב-0.49%.

מניית חברת הקמעונות פוקס קפצה ב-7.3%, בעקבות המגעים מתקדמים שמנהל בנק לאומי להיכנס כשותף בחברה הבת של פוקס, ריטיילורס, שמפעילה את חנויות נייקי בקנדה ובישראל באמצעות רשת פוט לוקר. את העסקה תבצע לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הריאליות של לאומי, שתרכוש בשלב הראשון 10% מריטיילורס תמורת 70 מיליון שקל. בהמשך עשויה לאומי פרטנרס לרכוש 10% נוספים.

מניית חברת אנלייט אנרגיה סיימה את המסחר ביציבות, לאחר שהודיעה על סגירה פיננסית לפרויקט הרוח Picasso בשוודיה. מדובר במימון בהיקף של כ-80 מיליון יורו מהבנק הגרמני Hamburg Commercial Bank. אגרות חוב ננעלו עם עליות קלות של 0.04%. הדולר נחלש מול השקל ב-0.2% ונסחר סביב 3.47 שקלים.

לאחר שזינקה אתמול ב-15% בעקבות מימוש של קבוצת דלק, היום איבדה דלק רכב כ-3% מערכה. מניית כלל ביטוח שמקיימת היום גיוס הון של כ-500 מיליון שקל עלתה בכ-1.7%.

חבלי לידה קשים לישראכרט בבורסה: תשואה שלילית ויעד מצוין להשתלטות

ישראכרט

ההנפקה של חברת כרטיסי האשראי ישראכרט תיזכר כהנפקת ה-IPO (הנפקה ראשונית) הגדולה של 2019 ואחת הגדולות בעשור האחרון. בהנפקה שבוצעה באפריל, מכר בנק הפועלים 65% ממניות ישראכרט תמורת 1.8 מיליארד שקל, ששיקף לחברה שווי של 2.7 מיליארד שקל.

הפועלים נאלץ למכור את המניות הללו בעקבות חוק שטרום. עבור הפועלים, שבמשך תקופה ארוכה התמהמה בכל מה שקשור להפרדות מישראכרט, וכבר היה קרוב לחלק את מניותיה לבעלי מניות הבנק כדיווידנד בעין לפי הונה העצמי של ישראכרט - ההנפקה היתה מוצלחת. המניות בהנפקה נרכשו, בין השאר, בידי פסגות, הפניקסמגדל וכלל; בידי קרנות הגידור נוקד וברוש; וכן בידי משקיעים פרטיים כמו אבי באום, בעל השליטה בחברת חילן, ונתן חץ, בעל השליטה באלוני חץ.

לכתבה המלאה

תידלק ב-4 מיליארד שקל, ונסע: יצחק תשובה נפרד מגיל אגמון

דלק רכב

יצחק תשובה נפרד משותפות ארוכה ורווחית עם גיל אגמון בחברת דלק רכב, אחרי יותר מ-20 שנה. דלק רכב היא יבואנית של מכוניות מאזדה, פורד ו-ב.מ.וו. היא מחזיקה בבעלותה גם בחברת תשתיות ורידיס, השולטת בשוק הטמנת הפסולת בישראל; ב-50% ממניות מתקן התפלה באשקלון; וב-20% מאו.פי.סי רותם, במישור רותם.

הפרידה הסופית בין הצדדים התרחשה לאחר שקבוצת דלק, שבשליטת תשובה, מכרה שלשום את מלוא יתרת אחזקותיה בדלק רכב (14.99%) לידי גופים מוסדיים, במחיר של 19.27 שקל למניה ובתמורה כוללת של 269 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

המממנים של פרויקט של אנלייט בשוודיה: בנק גרמני ומנורה מבטחים

אנלייט אנרגיה

לאחר שבאוקטובר הודיעה אנלייט על תחילת עבודות ההקמה של פרויקט הרוח Picasso בשוודיה, הבוקר (חמישי) דיווחה החברה על סגירת המימון של הפרויקט.

עלות המיזם מוערכת ב-140 מיליון יורו. 80 מיליון יורו ימומנו על ידי הבנק הגרמני Hamburg Commercial Bank, המתמחה במימון פרויקטים בתחום האנרגיה המתחדשת בצפון אירופה. היתרה תמומן באמצעות השקעה משותפת של אנלייט וקבוצת מנורה מבטחים.

לכתבה המלאה

ירידות קלות בבורסה; פוקס נוסקת ב-7% בעקבות המגעים עם לאומי

מדד ת"א 35

יום המסחר האחרון של השבוע בבורסה לניירות ערך בת"א מתנהל בירידות קלות. מדד ת"א 35 יורד ב-0.3%, מדד ת"א 90 עלה ב-0.3% ומדד ת"א 125 מאבד 0.15%. מדד הבנקים יורד ב-0.35% בהובלת דיסקונט שנחלש ב-0.9%.

מניית חברת הקמעונות פוקס קופצת ב-7%. זאת בעקבות המגעים המתקדמים שמנהל בנק לאומי להיכנס כשותף של חברת בחברה הבת ריטיילורס, המפעילה את חנויות נייקי בקנדה ובישראל באמצעות רשת פוט לוקר. את העסקה תבצע לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הריאליות של לאומי, שתרכוש בשלב הראשון כ-10% מריטיילורס תמורת כ-70 מיליון שקל. בהמשך עשויה לאומי פרטנרס לרכוש 10% נוספים.

מניית אנלייט אנרגיה עולה ב-1.7%. זאת לאחר שאנלייט הודיעה על סגירה פיננסית לפרויקט הרוח Picasso בשוודיה. מדובר במימון של כ-80 מיליון יורו מהבנק הגרמני Hamburg Commercial Bank. איגרות חוב נסחרות במגמות מעורבות עם עליות קלות של 0.04%. הדולר נחלש מול השקל ב-0.2% ונסחר סביב 3.47 שקלים לדולר.

אתמול המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים ביציבות עם נטייה לעליות קלות, בדומה לפתיחה בוול סטריט לקראת פרסום הריבית הערב בארה"ב.

יום המסחר האחרון השבוע נפתח בירידות קלות

הבורסה לניירות ערך בתל אביב פותחת את יום המסחר האחרון של השבוע בירידות קלות. מדד ת"א 35 יורד קלות ב-0.12% , מדד ת"א 125 מאבד 0.04% , מדד הבנקים יורד ב-0.2%.

מניית חברת הקמעונות פוקס קופצת ב-5%, בעקבות מגעים מתקדמים שמנהל בנק לאומי להיכנס כשותף בחברה הבת ריטיילורס, המפעילה את חנויות נייקי בקנדה ובישראל באמצעות רשת פוט לוקר. את העסקה תבצע לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הריאליות של לאומי, שמעוניינת לרכוש בשלב הראשון כ-10% מריטיילורס תמורת כ-70 מיליון שקל. בהמשך עשויה לאומי פרטנרס לרכוש 10% נוספים.

מניית חברת אנלייט אנרגיה עולה ב-3.3%, בעקבות ההודעה על סגירה פיננסית לפרויקט הרוח Picasso בשוודיה. מדובר במימון בהיקף של כ-80 מיליון יורו מהבנק הגרמני Hamburg Commercial Bank.

איגרות חוב נסחרות במגמה מעורבת, עם עליות קלות של 0.04% . הדולר נחלש מול  השקל ב-0.2% ונסחר סביב 3.47 שקלים.

אתמול המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים ביציבות, עם נטייה לעליות קלות, בדומה לפתיחה בוול סטריט לקראת פרסום החלטת הריבית הערב בארה"ב. מדד ת"א 35 עלה ב-0.14%, מדד ת"א 90 עלה ב-0.3% ומדד הבנקים איבד 0.3%. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker