הבורסה ננעלה בירידות; אביליטי זינקה ב-70%

ת"א 35 ירד ב-0.8%, ת"א 125 איבד 1% מערכו ומדד הבנקים נחלש ב-0.5% ■ טבע ירדה ב-1.5% ■ לאומי נחלש ב-1.1%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה ננעל בירידות

הבורסה ננעלה בירידות, כאשר ההתרחקות מחתימה על הסכם סחר בין ארצות הברית לסין השפיעה על השוק המקומי. ת"א 35 ירד ב-0.8%, ת"א 125 נחלש ב-1.1% ומדד הבנקים איבד0.4%. מדד SME60 ירד ב -1.8%, מדד הנדל"ן נסוג ב-1.6% ומדד הביומד איבד מערכו 1.8%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.76 מיליארד שקל.

מניית אביליטי זינקה ב-72%, לאחר דיווח על עסקה בהיקף של 9 מיליון שקל. כן פייט טיפסה בעוד 28.5%, לאחר שעלתה אתמול 37% בעקבות פרסומים הנוגעים לניסוי של החברה. חברת הנדל"ן פרשקובסקי טיפסה ב-5.5%.

פתאל, שרשמה את המחזור הגבוה בבורסה, 198 מיליון שקל, רשמה ירידה של 1.4%. טבע נחלשה ב-1.6%, ולאומי איבדה 1.1%.דיסקונט התחזקה ב-0.5%.

באפיק הסולידי הממשלתי נרשמו עליות נאות. הגלילים טיפסו בעד 0.17%, ואג"ח ממשלתיות צמודות שמועד פדיונן 2029 זינקו ב-0.3% והתשואה עליהן ירדה למינוס 0.51%. אג"ח שקליות שמועד פדיונן 2030 זינקו ב-0.46% והתשואה עליהן ירדה ל-0.95%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הירידות בבורסה מתחזקות; אביליטי מזנקת ב-80%

הירידות בבורסה התחזקו במעט. ת"א 35 יורד ב-0.5%, ת"א 125 מחסיר 0.7%, מדד הבנקים נסחר בירידה של 0.1% ומדד הנדל"ן עם ירידה של 0.8%.

לאחר הפצת מניות בהיקף של 270 מיליון שקל, פתאל החזקות מובילה את הירידות בבורסה ונסחרת בירידה של 1.6%. לאומי משיל מערכו 1%, פועלים נסחר כמעט ללא שינוי מהפתיחה. מניית דיסקונט עולה ב-1%. 

מניית טבע רושמת ירידה של 0.8%. רימוני צונחת ב-10% ומשלימה ירידה של 32% בארבעה ימים לאחר דו"חות כספיים בהם הציגה ירידה חדה בהכנסות.

מניית אביליטי מזנקת ב-80% לאחר שהחברה הודיעה כי תספק שירותי יירוט סלולאריים תמורת 9 מיליון דולר.

ראדא דיווחה על פתיחת מטה החברה האמריקאי ומתן ייצוא בג'רמנטאון, מרילנד.

פלוריסטם הודיע כי השלימה גיוס של 50% מהחולים לניסוי קליני שלב 3 הבוחן שיקום שריר לאחר ניתוח בשל שבר בירך. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דוד פתאל מכר מניות ב-270 מיליון שקל

דוד פתאל, בעל השליטה בקבוצת המלונאות פתאל, מנצל את מחירי השיא במניה ומנזיל חלק מאחזקותיו. פתאל מכר אמש (ב') 3.6% ממניות פתאל החזקות לגופים מוסדיים בתמורה ל-270 מיליון שקל. המכירה נעשתה בהנחה של 2% על מחיר הסגירה של המניה אתמול, 528.6 שקל. מתחילת 2019 קפצה מניית פתאל ב-30%.

קודם למכירת המניות, פתאל החזיק 59.7% ממניות פתאל החזקות, בשווי של כ-4.6 מיליארד שקל. זאת, לאחר שבמארס 2018 מכר פתאל מניות בשווי של 280 מיליון שקל, לפי מחיר של 400 שקל למניה. לצד פתאל, גם גרושתו, הדסה פתאל, מחזיקה ב-7.6% ממניות החברה, בשווי כולל של 600 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ג'יי.פי מורגן יהיה אחד מעושי השוק הראשיים באג"ח של ממשלת ישראל

הבנק האמריקאי ג'יי.פי מורגן מצטרף לשורת בנקים ישראליים וזרים המשמשים עושי שוק ראשיים באג"ח הממשלתיות של ישראל. משרד האוצר הודיע היום (ג') כי החשב הכללי, רוני חזקיהו, חתם עם הבנק על הסכם הצטרפות לתוכנית עושי השוק, המופעלת לפי חוק מלווה המדינה.

עד כה שימשו 12 בנקים כעושי שוק ראשיים - שישה מהם זרים ושישה ישראליים. עושי שוק הם גופים מתמחים במסחר בניירות ערך בשוק הראשוני (בשלב ההנפקה של הניירות) ובשוק המשני (במסחר שלאחר ההנפקה), ותפקידם להבטיח סחירות ונזילות של הניירות בשוק המשני. עושי השוק הראשיים באג"ח הממשלתיות מחויבים להשתתף בהנפקות האג"ח של הממשלה ולבצע בהן מסחר בשוק המשני. בתמורה לחובה זו, הם זוכים, בין השאר, לשריון של השתתפותם בהנפקות, להקצאה עודפת של אג"ח במחיר מיוחד ולגישה למאגר ההשאלות שהקים משרד האוצר.

לכתבה המלאה>>>

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המדדים עוברים לירידות; פתאל החזקות יורדת ב-2.2%

המדדים בת"א עברו להיסחר בירידות קלות. ת"א 35יורד בפחות מ-0.1% ות"א 125משיל 0.2% מערכו.

כן פייט מזנקת ב-31% לשווי של 60 מיליון שקל לאחר זינוק דומה אותו רשמה המניה אתמול (ב'). פתאל החזקות יורדת בחדות ב-2.2% לאחר הפצת מניות בהיקף של 270 מיליון שקל מחוץ לבורסה. מחזור המסחר במניה כעת מסתכם ב-186 מיליון שקל.

לאומי מרכזת את המחזור השני הכי גבוה בבורסה - כ-23 מיליון שקל - ויורדת קלות ב-0.2%. פועלים עולה ב-0.6% ושטראוס מוסיפה לערכה 0.7%.

בעלי המניות בסלקום לא מתרגשים לחיוב מההודעה של החברה על הנפקת מניות ואופציות שמטרתה לחזק את קופת החברה ב-400 מיליון שקל נוספים. מטריקס יורדת היום ב-1.3%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עו"ד אמיר הלמר מונה למנהל מחלקת הביקורת ברשות ני"ע

יושבת ראש רשות ניירות ערך (ני"ע), ענת גואטה, החליטה באחרונה לבצע שינוי ארגוני. כחלק מאותו שינוי מונה אתמול (ב') עו"ד אמיר הלמר לתפקיד מנהל מחלקת הביקורת שהוקמה.

מחלקה זו תאגד בתוכה את יחידות הביקורת הקיימות במחלקות הפיקוח השונות: תאגידים, פיקוח על הבורסה וזירות הסחר. המטרה היא לבצע את הביקורת בהתאם ליעדים והאסטרטגיה שגובשה ברשות.

הלמר, 50, הצטרף למחלקת תאגידים ברשות ב-2005 ומילא מגוון תפקידים בשבע השנים האחרונות: כיהן כמשנה למנהלת מחלקת תאגידים ברשות ני"ע ובמקביל כיהן כיועמ"ש המחלקה ומנהל המערך המשפטי שלה. מערך זה מטפל במכלול ההיבטים המשפטיים הכרוכים בעבודת המחלקה לרבות טיפול בפניות מקדמיות, גיבוש ופרסום של עמדות סגל בנושאים משפטיים, הגשת עמדות לבית המשפט וטיפול בתהליכי חקיקה רבים לרבות תיקוני חוק ניירות ערך וחוק החברות.

לכתבה המלאה>>>

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אפקון תבנה את הקמפוס החדש של מובילאיי בעלות של כ-950 מיליון שקל

מניית אפקון

אפקון החזקות, הנמנית על קבוצת שלמה של משפחת שמלצר, דיווחה כי החברה הבת אפקון בנייה חתמה על הסכם עם מובילאיי להשלמת תכנון ולהקמת הקמפוס העולמי החדש בהר החוצבים בירושלים. סכום הפרויקט הוא כ-950 מיליון שקל, ובנוסף לעלות תכנון והקמת המבנה.

הקמפוס, שאותו תיכנן האדריכל פרופ' משה צור, כולל את משרדי מובילאיי, מעבדות המו"פ, ואת כלל השירותים הנדרשים לתמיכה במנהלי, מהנדסי ועובדי החברה. שטח המבנים יהיה כ-135 אלף מ"ר, ומועד האכלוס הסופי צפוי ברבעון האחרון של 2022.

לכתבה המלאה>>>

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה נפתחה ביציבות; כן פייט ביופרמה מזנקת

מניית ת"א 35

הבורסה בתל אביב פתחה את יום המסחר השלישי של השבוע ביציבות, ובאדישות לחדשות מארה"ב שגוררות את בורסות העולם מטה. מדד ת"א 35 נסחר ללא שינוי ניכר מהפתיחה, ת"א 125 נסחר בעלייה קלה של פחות מ-0.05% ומדד הבנקים עולה בפתיחה ב-0.2%.

מניית לאומי יורדת בפתיחה ב-0.1% הפועלים מוסיף לערכו 0.4%, טבע נסחרת בירידה של 0.2% ונייס יורדת בכמעט 1%. מניית כן פייט ביופרמה רושמת זינוק של כמעט 30% בפתיחה, על רקע הדיווח על הניסוי הקליני אותו פרסמה אתמול. אתמול סגרה המניה את המסחר בזינוק של 37%.

המסחר בבורסות וול סטריט נסגר אתמול בירידות חדות, לאחר שמזכיר הסחר האמריקאי, וילבור רוס, אמר כי אם לא ייחתם הסכם סחר בין סין לארה"ב בקרוב, וכי הנשיא דונלד טראמפ יטיל מכסים על סחורות סיניות נוספות. סיבה נוספת לירידה היתה ההתכווצות בפעילות הייצור בארה"ב, כפי שהיא משתקפת במדד מנהלי הרכש (PMI) שפורסם אתמול.

טראמפ הודיע בחשבון הטוויטר שלו על השבת מכסי היבוא על אלומיניום ופלדה המיוצאים לארה"ב מארגנטינה וברזיל. הוא האשים את שתי המדינות הגדולות בדרום אמריקה כי הן מבצעות פיחות במטבע ופוגעות בחקלאים האמריקאים. טראמפ גם חידש את המתקפה שלו על הבנק הפדרלי, וקרא לראשי הבנק להוריד את הריבית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker