הבורסה ננעלה בירידות; מדד הבנקים נחלש ב-1.35%

מדד ת"א 35 איבד 0.5% ות"א 90 ירד ב-1.2% ■ הבינלאומי נחלש ב-2.2%, לאומי ירד ב-1.5% והפועלים איבד 1.5% מערכו

עדכונים

שיערוכים חיוביים סידרו לתנופורט קפיצה ברווח הנקי ל-25 מיליון שקל

חברת הנדל"ן תנופורט פירסמה בסוף השבוע האחרון תוצאות חיוביות לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של השנה. תנופורט, הנמצאת בשליטתם של כידן דהרי וירון אדיב, סיימה את תשעת החודשים הראשונים של השנה עם הכנסות של 47 מיליון שקל, עלייה של 6.1% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. הכנסות החברה ברבעון השלישי עלו קלות לעומת הרבעון המקביל, מ-15.2 מיליון שקל ל-16.3 מיליון שקל.

הגידול בהכנסות נבע בעיקר מעלייה בדמי השכירות לשוכרים קיימים, כניסה של שוכרים חדשים לנכסי החברה והכנסות משכירות בגין תקופות קודמות לגביהן צפי ההכנסה לא היה ודאי. הרווח הגולמי של תנופורט בינואר-ספטמבר 2019 עלה קלות ל-29.4 מיליון שקל, לעומת 28 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה. הרווח מפעולות רגילות באותה תקופה עלה בכ-45% לעומת אשתקד - ל-55.3 מיליון שקל. הגידול מיוחס בעיקר לעליית הערך של הנדל"ן להשקעה, שהסתכמה ב-32.7 מיליון שקל, לעומת 17.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

לכתבה המלאה

נעילה שלילית בבורסה

יום המסחר הסתיים במגמה שלילית. מדד ת"א 35 איבד 0.5%, ת"א 90 ירד ב-1.2% ומדד הבנקים נחלש ב-1.34%. הבינלאומי ירד ב-2.2%, לאומי איבד 1.5% מערכו, הפועלים איבד ב-1.4%, מזרחי טפחות נחלש ב-1.1% ודיסקונט ירד ב-0.9%.

סלקום, שמחר צפויה לבצע גיוס הון גדול, נפלה ב-4.2% לאחר שהודיעה על גיוס הון. טבע, שריכזה את המחזור הגבוה בבורסה, עלתה ב-1%.

מניית בזק איבדה 1.5%, לאחר שהיום נסגרה העסקה להעברת השליטה בחברה לידי קרן סרצ'לייט ודוד פורר. פנינה רוזנבלום מתעניינת ברכישת השלד הבורסאי של אינטרנט זהב ששלטה בבזק, כדי ליצוק אליו פעילות קנאביס. קבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה, ירדה ב-3%.

המסחר עבר לירידות

מדד ת"א 125

יום השני של שבוע המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב עבר למגמה שלילית. מדד ת"א 35 יורד ב-.0.4% , ת"א 125 מאבד 0.6%, מדד הבנקים נופל ב-1.2% מבין הבנקים, מניית הבינלאומי מאבדת 3.2%, לאומי יורד ב- 1.4% .

היום נסגרת העסקה להעברת השליטה בבזק לידי קרן סרצ'לייט ודוד פורר. פנינה רוזנבלום מתעניינת ברכישת השלד הבורסאי של אינטרנט זהב ששלטה בבזק, כדי ליצוק אליו פעילות קנאביס

מניית דנאל יורדת ב-2.7% , סלקום, שמחר צפויה להיות הנפקה גדולה של מניותיה מאבדת 5% . טבע עולה ב-1.2% .

קמהדע הודיעה היום על חתימת הסכם לשיווק בישראל של 6 מוצרים חדשים. מניית החברה מאבדת 1% .

כמה אתם מרוצים מהבנק שלכם? פועלים ולאומי מדורגים אחרונים גם השנה

סניף של לאומי דיגיטל
סניף של לאומי דיגיטלצילום: עופר וקנין

בנק ישראל פירסם היום סקר שני של שביעות רצון מהשירות הניתן ללקוחות הבנקים. מהסקר השנתי השני עולה כי חל שיפור בשביעות הרצון של הלקוחות משירותי הבנקאות ככלל, בדגש על שיפור בשביעות הרצון מהשירות של המוקדים הטלפוניים.

מהסקר עולה כי קיימת שביעות רצון בינונית מהשירות בסניפים, ושביעות רצון גבוהה מאוד מהשירותים בדיגיטל (אתר האינטרנט והאפליקציה). עוד עולה מהסקר כי חלה ירידה בשביעות הרצון של הלקוחות בנוגע לזמן ההמתנה בסניף.

לכתבה המלאה

המסחר בבורסת תל אביב מתנהל במגמה חיובית

המסחר בבורסת תל אביב מתנהל במגמה חיובית, לאחר שהחוזים העתידיים על המדדים המובילים בארה"ב הצביעו על עליות. 

מדד ת"א 35 עולה ב-0.2%, ת"א 125 מוסיף 0.01%, מדד הבנקים עולה ב-0.3%.

מניית קרסו מוטורס יורדת ב-1.1%, אמות השקעות יורדת ב-0.1%.

מניית דנאל יורדת ב-2.7%. סלקום, שמחר צפויה להיות הנפקה גדולה של מניותיה, יורדת ב-4%. טבע עולה ב-0.8%. איגרות חוב ממשלתיות מאבדות 0.4% ואג"ח קונצרניות יורדות ב-0.25%.

אתמול המסחר בבורסה בת"א הסתיים בירידות. מדד ת"א 35 איבד 0.45%, ת"א 90 איבד 0.6% ומדד הבנקים ירד ב-1.1%.

אסיה ננעלה בעליות

STOCKS CHINA - בורסת שנחאי - ירידות - מניות - אסיה
בורסת שנחאיצילום: BLOOMBERG NEWS

המסחר בבורסות אסיה ננעל בעליות, בעקבות סימנים להתאוששות הכלכלה הסינית. טוקיו עלתה ב-1%; הונג קונג עלתה ב-0.4%; שנחאי ננעלה ללא שינוי ניכר; סינגפור ירדה ב-0.2%; סיאול עלתה ב-0.2% וסידני עלתה ב-0.2%

הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים. הין יורד ב-0.1% ל-109.63 ין לדולר. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עולה ל-1.85% והתשואה על אג"ח ממשלת יפן ל-10 שנים עולה ל-0.048%, ומתקרבת לרמה חיובית.

מדד מנהלי הרכש למגזר הייצור בסין לחודש נובמבר הגיע ל-50.2 נקודות, מעבר לתחזיות הכלכלנים שחזו 49.5 נקודות. כל תוצאה מעל 50 נקודות מעידה על התרחבות הכלכלה. בנוסף למדד הרשמי של הממשל הסיני, גם מדד מנהלי הרכש של קאישין למגזר הייצור בסין הניב תוצאה של 51.8 נקודות, לעומת 51.7 נקודות באוקטובר.

הנפט נסחר בעליות חדות לאחר שעיראק אותתה כי היא שוקלת קיצוץ חד יותר בתקופת הנפט לקראת ועידת אופ"ק +, ארגון יצואניות הנפט והיצרניות שאינן חברות בארגון. נפט מסוג טקסס מתוק עולה ב-2.5% ל-56.5 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט עולה ב-2.3% ל-61.9 דולר לחבית.

כאבי הראש של אורי לוין בדיסקונט

מניית דיסקונט

לאחר פרידה טראנס־אטלנטית מהמנכ"לית, לילך אשר טופילסקי, מתחיל היום אורי לוין רשמית לכהן כמנכ"ל בנק דיסקונט. בפני לוין, שנכנס לנעליים הגדולות של אשר טופילסקי, ניצבים אתגרים לא מבוטלים, ובראשם התחרות על המקום השלישי במערכת הבנקאות לאחר מיזוג בנק אגוד לתוך מזרחי טפחות. ככל הנראה, מזרחי צפוי לפתוח פער גדול מול דיסקונט בכל הקשור למאזן, לתיק האשראי, להון העצמי ולמספר הסניפים.

יש להניח שהמיזוג ישמש את דיסקונט לטעון כלפי הרגולטורים נגד הפרדתה של חברת כרטיסי האשראי כאל (72%) מהבנק. אולם טענה זו אינה מדויקת: בעוד את המיזוג של אגוד עם מזרחי — מהבנקים היקרים עבור משקי הבית כיום — הצרכנים לא ממש ירגישו, הפרדת כאל מדיסקונט עשויה לגרום לדיסקונט להפוך לתחרותי יותר.

לכתבה המלאה

הבורסה נפתחה בעליות; קרסו מוטורס עולה ב-2.9%

מדד ת"א 35

לאחר שאתמול ננעלה בירידות, הבורסה בתל אביב פותחת את היום השני של שבוע המסחר במגמה חיובית. זאת, לאחר שהחוזים העתידיים על המדדים המובילים בארה"ב מצביעים על עליות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.25%, ת"א 125 מוסיף 0.18% ומדד הבנקים מתחזק ב-0.2%.

קרסו מוטורס עולה ב-2.9%, אמות השקעות מוסיפה 1.6% ומניית דנאל יורדת ב-2.7%. סלקום שמחר צפויה הנפקה גדולה של מניותיה, יורדת ב-2.2%. טבע עולה ב-0.6%.

אגרות חוב ממשלתיות מאבדות 0.4% ואג"ח קונצרניות יורדות ב-0.25%. השקל נחלש ב-0.03% מול הדולר ונסחר לפי שער חליפין של 3.477. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker