נעילה מעורבת בבורסה בתל אביב; סלקום ירדה ביותר מ-3%

מדד ת"א 35 עלה ב-0.4%, ת"א 125 הוסיף 0.5%, ואילו מדד הבנקים ירד ב-0.6% ■ גזית גלוב זינקה ביותר מ-6.5% בעקבות פרסום הדו"חות לרבעון השלישי ■ מניית סלקום, שזינקה במהלך היום בכ-6% נעלה את המסחר בירידה של יותר מ-3%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נעילה מעורבת בבורסה בתל אביב; סלקום ירדה ביותר מ-3%

הבורסה לניירות ערך בתל אביב סיימה את יום מסחר השלישי של השבוע במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 עלה ב-0.4%, ת"א 125 הוסיף 0.5%, ואילו מדד הבנקים ירד ב-0.6% בהובלת בנק לאומי שמנייתו נפלה ב-1.7%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.44 מיליארד שקל. שער החליפין של הדולר מול השקל ירד קלות ב-0.2% והשער היציג נקבע על 3.457 שקל.

מניית חברת הביטוח מגדל עלתה ב-0.9%. זאת לאחר שאתמול, בכנס סוכני ביטוח, דיבר שלמה אליהו, בעל השליטה בחברה, על כך שהחברה בוחנת מכירת סוכנויות ביטוח שלה (לא כולל מבטח סימון) - במטרה לחזק את הקשר עם הסוכנים. פורמולה מערכות עלתה ב-3.4% בעקבות רכישת חברת יוניק ב-61 מיליון שקל - עסקה שגרמה לחברת חילן הפועלת בתחום דומה לזה של יוניק, לרדת ב-8%. זאת למרות שחילן פרסמה  דו"חות חיוביים לרבעון השלישי של השנה.

מניית חברת נדל"ן גזית גלוב קפצה ב-6.7%. זאת לאחר פרסום דו"חות לרבעון השלישי שאמנם הצביעו על ירידה בהכנסות וברווח, אך כללו תחזית חיובית לביצועים ב-2020 והעלאת הדיווידנד. גזית גלוב גם הודיעה שהיא מקימה מיזם משותף עם דורי סגל לרכישת נכסים בקנדה, בעיקר בטורונטו.

לאחר זינוק של 21% אתמול מניית סלקום סיימה את המסחר בירידה של 3.3%. מניית או.פי.סי אנרגיה, שבשליטת קנון של עידן עופר, עלתה ב-6% בעקבות המלצה חיובית של בנק הפועלים. מניית חברת התוכנה מלם תים קפצה ב-6.1%, לאחר שפרסמה דו"חות חזקים לרבעון השלישי של 2019.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טבע מרחיבה את הנפקת האג"ח ל-2.1 מיליארד דולר

טבע תרחיב הנפקת איגרות החוב (אג"ח) שלה מ-1.5 מיליארד דולר ל-2.1 מיליארד דולר, נוכח הביקוש הגדול של המשקיעים. הנפקת האג"ח צפויה להיסגר ביממה הקרובה.

על פי הערכות, טבע תנפיק אג"ח בשווי מיליארד יורו שיישאו ריבית של 7.125%-7.25%, וכן איגרות חוב נקובות יורו בשווי מיליארד יורו הנושאות ריבית של 6%-6.125%. מדובר בריביות נמוכות מהערכות קודמות. מניית טבע מגיבה בעלייה של 2.2% במסחר המוקדם בניו יורק.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גזית גלוב העלתה את תחזית הרווח והדיווידנד ל-2019

העלאת תחזית הרווח והדיווידנד ל-2019 ופרסום תוכנית נוספת לרכישה עצמית של מניות שלחו את מניית גזית גלוב לעלייה של 5%. גזית גלוב, שבשליטת חיים כצמן, הרוויחה 474 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2019 בהשוואה למיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018.

הגידול ברווח נובע בעיקר מירידה בהוצאות המימון נטו ברבעון השלישי של 2019. הכנסותיה של גזית גלוב מהשכרת מבנים ברבעון השלישי של 2019 ירדו ב-3.7% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-660 מיליון שקל, כתוצאה ממכירת נכסים ב-12 החודשים האחרונים. הרווח התפעולי מהשכרת נכסים (NOI) של גזית גלוב ירד ב-2.7% ברבעון השלישי של 2019 לעומת הרבעון המקביל ב-2018, והסתכם ב-479 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"בשם המלחמה בביטוחים הישירים - החברות הורגות את סוכני הביטוח"

בפאנל שנערך היום (ג') בכנס לשכת סוכני הביטוח שמתקיים באילת, התרחש דיון ער בנוגע לשינויים שעובר עולם הביטוח, ובעיקרו המעבר למכירה ישירה של הביטוח על ידי חברות הביטוח לצרכנים - מה שבפועל מייתר את עבודתם של הסוכנים.

בפאנל השתתפו מנכ"ל הפניקס אייל בן סימון, מנכ"ל מנורה מבטחים יהודה בן אסייג, מנכ"ל כלל ביטוח יורם נווה, מנכ"ל איילון אריק יוגב, מנכ"ל שלמה חברה לביטוח אורי אומיד ויו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי בלשכת סוכני הביטוח, ישראל גרטי.

לכתבה המלאה >>

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ישראל עשויה ללכת לבחירות - ומלם חוגגת רבעון טוב

מניית מלם תים מזנקת ב-12% לשווי של כ-1.5 מיליארד שקל לאחר פרסום התוצאות לרבעון השלישי. החברה רשמה רווח נקי של 51 מיליון שקל, לעומת רווח של 9.8 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. הכנסות החברה צמחו ב-20% ל-522 מיליון שקל. בנוסף, הרווח הגולמי השתפר ב-31% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, והסתכם ב-75 מיליון שקל. 

הרווח התפעולי של החברה זינק ל-63 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של 16.5 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה. ההכנסות ממגזר תשתיות התוכנה זינק ב-14% ל-230 מיליון שקל. המכירות במגזר התוכנה והפרויקטים זינקו ב-48% ל-133 מיליון שקל, בין היתר כתוצאה מפרויקט הבחירות לכנסת. ההכנסות במגזר מיקור חוץ עלו בכמעט 9% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, והסתכמו ב-108 מיליון שקל.

לכתבה המלאה >>

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדוע מניות התקשורת ממשיכות לזנק?

יום שני של זינוקים במניות התקשורת בישראל: סלקום, שזינקה אתמול ב-21%, מטפסת היום ב-6%; ופרטנר, שסגרה את יום המסחר אתמול בזינוק של 11%, עולה בכ-2.5%. גם בזק, שפירסמה אתמול את דו"חות הרבעון השישי - שהצביעו על התייעלות לצד המשך שחיקה ברווחיות - רושמת עלייה קלה של 0.2%.

חלק מהפעילים בשוק תלו את הזינוק במניות התקשורת בביצועים שהציגו פלאפון וגולן בדו"חות הרבעון השלישי. פלאפון, שהובילה את בזק למחיקה של 950 מיליון שקל משווייה, הצליחה להקטין את שיעור הנטישה של המנויים ל-7.3%, לעומת 9.1% ברבעון המקביל. המשקיעים התעודדו מהעובדה שהצליחה להכניס 65 שקל בממוצע מ-2.31 מיליון מנוייה. באמצעות צמיחה סולידית של 1% בהכנסות, שהסתכמו ב-612 מיליון שקל, הרווח של החברה ברבעון השלישי זינק ל-18 מיליון שקל, לעומת 6 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל בשנה שעברה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המגמה החיובית נמשכת בבורסה

הבורסה לניירות ערך בתל אביב ממשיכה להיסחר ביום השלישי של שבוע המסחר במגמה חיובית עם עליות קלות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.35%, ת"א 125 מוסיף 0.55%, מדד הבנקים מוסיף 0.1%, מדד הנפט עולה ב-0.1%.

מניית חברת הביטוח מגדל עולה ב-1%, לאחר שאתמול בכנס סוכני ביטוח דיבר בעל השליטה בחברה, שלמה אליהו, על כך שהחברה בוחנת מכירת סוכנויות ביטוח שלה (לא כולל מבטח סימון), במטרה לחזק את הקשר עם הסוכנים.

פורמולה מערכות עולה ב- 3% בעקבות רכישת חברת יוניק ב-61 מיליון שקל. בעקבות העסקה, מניית חילן, הפועלת בתחום דומה לזה של יוניק, יורדת ב-5%, על אף שפירסמה  דו"חות חיוביים לרבעון השלישי של השנה.

מניית חברת הנדל"ן גזית גלוב מזנקת ב-5%, לאחר פרסום דו"חות לרבעון השלישי, שאמנם הצביעו על ירידה בהכנסות וברווח - אך כללו תחזית חיובית לביצועים ב-2020 והעלאת הדיווידנד. גזית גלוב גם הודיעה שהיא מקימה מיזם משותף עם דורי סגל לרכישת נכסים בקנדה, בעיקר בטורונטו.

לאחר זינוק של 21% אתמול, מניית סלקום ממשיכה לקפוץ ב-6% גם היום, ומשלימה זינוק של 30% מתחילת השנה.

מניית או.פי.סי אנרגיה, שבשליטת קנון של עידן עופר, מזנקת ב-7% בעקבות המלצה חיובית של בנק הפועלים.

מניית חברת התוכנה מלם תים קופצת ב-12%, לאחר שפירסמה דו"חות חזקים לרבעון השלישי של 2019.

סאני תקשורת עולה ב-1.3%, לאחר שפירסמה דו"חות כספיים פושרים, אך הודיעה כי האריכה בחמש שנים את הזיכיון להפצת מוצרי סמסונג בישראל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נתנאל גרופ גייסה 73 מיליון שקל – ללא שעבודים ובריבית של 4.68%

חברת הנדל"ן נתנאל גרופ, שבשליטת משפחת נתנאל, השלימה את השלב המוסדי בהנפקת סדרה י"א (סדרה חדשה). במכרז התקבלו ביקושים של כ-180 מיליון שקל, כך שנתנאל הגדילה את היקף הגיוס, מ-50 מיליון שקל לכ-73 מיליון שקל.

הריבית בשלב המכר המוסדי נקבעה על 4.68%, ביחס לריבית מקסימלית של 5.7% שהציעה החברה. שלושת הגופים המוסדיים שזכו בחצי מסך ההנפקה היו קרנות הנאמנות של אי.בי.אי, מיטב דש וילין לפידות.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עוד רכישה בענף ה-IT: קבוצת פורמולה תשקיע 61 מיליון שקל ברכישת יוניק

מנסה להתחרות בחילן? עסקה נוספת בענף ה-IT דווחה היום (ג') למשקיעים בישראל. פורמולה תשקיע 61 מיליון שקל כדי שחברת הבת שלה, מיכפל, תחזיק 100% ממניות בית התוכנה יוניק תעשיות. יוניק מספק פתרונות שכר, שירותי תפעול פנסיוני, ניהול קרנות השתלמות ומערכות לניהול נוכחות עובדים. מטרת העסקה היא להרחיב את פעילותה של קבוצת פורמולה, שמנהל גיא ברנשטיין, בתחום ניהול השכר.

על פי החוזה שחתמו הצדדים, 49 מיליון שקל ישולמו בעת השלמת העסקה וסכום נוסף של 12 מיליון שקל ישולם בכפוף לעמידה ביעידים תוך ארבע שנים.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הזיכיון להפצת מוצרי סמסונג הוארך בחמש שנים - אך רווחי סאני נחתכו ב-54% ברבעון

סאני תקשורת, המפיצה הרשמית של מוצרי סמסונג בישראל, הצליחה להאריך בחמש שנים את הסכם ההפצה שעליו חתמה עם סמסונג הקוריאנית. משקיעי החברה היו עדים לפגיעה חדה ברווחיות ברבעון הנוכחי, לאחר שסאני תקשורת הציגה רווח של 7.1 מיליון שקל, כ-54% פחות מהרבעון המקביל. עבורם זו הודעה משמחת, שכן ללא ההסכם - פעילותה של סאני בישראל היתה קורסת.

על פי הדו"חות הכספיים שפירסמה היום סאני, המנוהלת על ידי משה פרי, ההכנסות צמחו ב-4% ל-330 מיליון שקל, כתוצאה מהשקה מוצלחת של סדרות NOTE10 ו-A  של סמסונג, ומהגדלת מגוון המכשירים שמציעה סאני ללקוחותיה הישראלים.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חילן הציגה צמיחה ברווח וההכנסות - אך המניה יורדת בשל עסקת פורמולה מערכות

חילן, הנשלטת על ידי אבי באום, התחילה היום (ג') את המסחר בירידה חדה של 3.4% על אף שסיכמה את הרבעון השלישי של 2019 עם רווח של 24.7 מיליון שקל, שהם כ-10% יותר מהרבעון המקביל אשתקד. ייתכן שהמשקיעים חוששים מעסקת פורמולה מערכות, שהחליטה להשקיע 61 מיליון שקל בשביל לרכוש את חברת יוניק - הפועלת בתחום שירותי השכר - עסקה שמובילה את מניית פורמולה מערכות לזנק ב-2% בפתיחת המסחר.

דו"חות חילן המשיכו להראות צמיחה הן בשורת הרווח והן בשורת ההכנסות. איחוד לראשונה של פעילות חברת ITWAY, הפועלת בתחום הענן והסייבר, ועיתוי חגי תשרי שחלו ב-2019 ברבעון השלישי - הובילו לצמיחה של 13% בהכנסות, שהסתכמו ב-387 מיליון שקל. הרווח התפעולי של החברה השתפר ב-13% ל-35 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות קלות במדדים המובילים

הבורסה בתל אביב פותחת את היום השלישי של שבוע המסחר במגמה חיובית עם עליות קלות, לאחר שאתמול (ב') נרשמו עליות קלות גם בבורסת וול סטריט. מדד ת"א 35 עולה ב-0.2%, ת"א 125 מוסיף 0.15%, מדד הבנקים מוסיף 0.05% ומדד הנפט עולה ב-0.1%.

חברת הביטוח מגדל עולה ב-0.9%, לאחר שבכנס סוכני ביטוח שנערך אתמול דיבר בעל השליטה, שלמה אליהו, על כך שהחברה בוחנת מכירת סוכנויות ביטוח שלה (לא כולל מבטח סימון) במטרה לחזק את הקשר עם הסוכנים.

פורמולה מערכות עולה ב-2% בעקבות רכישת חברת יוניק ב-61 מיליון שקל - עסקה שגורמת לחילן, הפועלת בתחום דומה לזה של יוניק, לרדת ב-3.4%. זאת, אף שהחברה פירסמה דו"חות חיוביים לרבעון שלישי של 2019.

חברת נדל"ן גזית גלוב קופצת ב-4%, לאחר פרסום דו"חות לרבעון השלישי של השנה והודעתה בדבר הקמת מיזם משותף עם דורי סגל לרכישת נכסים.

בענף הסלולר, לאחר זינוק של 21% אתמול במניית סלקום, הבוקר היא מאבדת כ-4%, ופרטנר יורדת ב-1%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker