חגיגה במניות התקשורת: סלקום זינקה ב-21%; פרטנר ב-10%

סלקום סיימה את יום המסחר עם עלייה של 21.1% ופרטנר עלתה ב-10.6% ■ הדו"חות הכספיים דחפו את מניית בזק למטה במהלך היום, אך היא התאוששה ועלתה ב-1.1% ■ אלטשולר שחם גמל עלתה ב-2.5% - ועברה את השווי של 2 מיליארד שקל

עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת הקנאביס, בטר (better), על סף קריסה. היא הפסיקה לענות ללקוחותיה ואת הנהלתה לא ניתן להשיג. סביב בטר מתנהלת חקירה משטרתית, בגין פריצה וגניבת סחורת קנאביס בסך מיליוני שקלים.

בעלי מניות המיעוט בחברה טוענים כי מייסדה, יוחאי גילד גולן, סיכל את עסקת המיזוג עם השלד של וויטסמוק, מנסה באופן חד צדדי למכור את החברה בתמורה ל-20 מיליון דולר לצדדי ג', ומבריח כספים מקופת החברה החוצה לפעילות באוסטרליה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בירידות קלות, לאחר העליות שנרשמו אתמול שנבעו מהאופטימיות של וול סטריט בשישי, לאחר שגם שם המסחר החל עם ירידות קלות.

מדד ת"א 35 ירד ב-0.5% ות"א 125 ירד ב-0.2%. מדד הבנקים ירד ב-0.3%, כשכל הבנקים ירדו עד 1%, כשהחריג הוא מזרחי טפחות שעלה ב-2.3%, על רקע פרסום דו"חותיו הכספיים. מחזור המסחר הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל.

טבע ירדה ב-0.4% לאחר שאתמול עלתה ב-5.7%. מיטב דש ירדה ב-4.4% לאחר פרסום דו"חותיה הכספיים יחד עם הודעה על תוכנית התייעלות.

מניית אלטשולר שחם גמל עלתה ב-3.1%. החברה, שהונפקה ביולי לפי שווי של 1.1 מיליארד שקל, עברה את השווי של 2 מיליארד שקל.

מניות התקשורת רשמו זינוק היום: סלקום סיימה את יום המסחר עם עלייה של 21.1% ופרטנר עלתה ב-10.6%.

בזק, שפירסמה היום את דו"חותיה הכספיים, רשמה במהלך המסחר ירידה של עד 2.9%, אולם מנייתה התאוששה ורשמה עלייה של 1.1%. החברה האם של בזק, בי-קום, עלתה ב-6.4%.

חלל תקשורת עלתה ב-9% לאחר דיווח על כך שלוויין עמוס 17 השלים בהצלחה בדיקות במסלול והגיע לנקודה לקראת הפעלה מסחרית.

פרוטליקס זינקה ב-38%, לאחר שעלתה קודם לכן ב-70%, בעקבות אישור של ה-FDA שקיבלה להגיש בקשה לאישור תרופתה במסלול מואץ.

שוק האג"ח סיכם את יום המסחר במגמה חיובית. האג"ח הממשלתי הלא צמוד עלה עד 0.61% והאג"ח הממשלתי הצמוד עלה עד 0.6%. תל בונד 20, תל בונד 40 ותל בונד 60 עלו ב-0.18% כל אחד.

שער הדולר היציג נקבע על 3.463 שקלים ושער היורו היציג נקבע על 3.8293. השקל המשיך להתחזק לאחר קביעת השערים היציגים, כאשר הדולר נחלש ב-0.18% והיורו נחלש ב-0.03%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית פרוטליקס מזנקת ב-56% בפתיחת המסחר בנאסד"ק, לאחר שדיווחה על התקדמות משמעותית בדרך לאישור התרופה המרכזית בצנרת הפיתוח. החברה, שמפתחת חלבונים תרופתיים על בסיס הנדסה גנטית של תאי צמח, דיווחה שהגיעה לסיכום עם רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) שלפיו היא תגיש בקשה במסלול מואץ לאישור שיווק של התרופה PRX-102. 

התרופה מיועדת לטיפול במחלת הפברי, על בסיס הנתונים מהניסויים הקליניים שנעשו עד כה בשלבים הראשון והשני ועל בסיס נתוני הביניים מהניסוי BRIDGE בשלב השלישי שנמצא בעיצומו.

לכתבה המלאה >>

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האופטימיות של הבוקר התחלפה בירידות קלות. מדד ת"א 35 יורד ב-0.5% ות"א 125 יורד ב-0.3%. מדד הבנקים יורד ב-0.4%.

טבע עברה לירידה של 0.3%. מיטב דש יורדת ב-4.9% לאחר פרסום דו"חותיה הכספיים יחד עם הודעה על תוכנית התייעלות.

אלטשולר שחם גמל עולה ב-2.5%. החברה, שהונפקה ביולי לפי שווי של 1.1 מיליארד שקל, עברה כעת את השווי של 2 מיליארד שקל.

מניות התקשורת ממשיכות לזנק: סלקום עולה ב-14.4% ופרטנר עולה ב-7.7%. בזק עולה ב-1.1% ביום שבו פירסמה את דו"חותיה הכספיים ובי-קום, חברת האם, עולה ב-5.6%. חלל תקשורת עולה ב-10% לאחר דיווח על כך שלוויין עמוס 17 השלים בהצלחה בדיקות במסלול והגיע לנקודה לקראת הפעלה מסחרית.

פרוטליקס מזנקת ב-58%, לאחר שעלתה קודם לכן ב-70%, בעקבות אישור של ה-FDA שקיבלה להגיש בקשה לאישור תרופתה במסלול מואץ.

הדולר נחלש ב-0.17% לאחר קביעת השער היציג שנקבע על 3.463 שקלים. היורו נחלש ב-0.11% לאחר קביעת היציג שנקבע על 3.8293 שקלים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת האנרגיה המתחדשת אנרג'יקס, שבשליטת אלוני חץ (60%), הרוויחה 20 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2019 , גידול של 416% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2018. הגידול החד ברווח נבע מעלייה חדה בהכנסות כתוצאה מחיבור של תשע מערכות פוטו וולטאיות חדשות בדרום הארץ, שהספקן הכולל 90 מגה-וואט, עלייה במחירי האנרגיה המתחדשת בפולין, והוצאות תפעול גבוהות ברבעון המקביל ב-2018 כתוצאה מהפרשה חד-פעמית לארנונה בפולין.

הכנסותיה של אנרג'יקס, שמנוהלת על ידי אסי לוינגר, גדלו ב-31% ברבעון השלישי של 2019 לעומת המקביל ב-2018, והסתכמו ב-56 מיליון שקל. הכנסותיה של החברה ממכירת חשמל צמחו ב-44% ברבעון השלישי של 2019 לעומת המקביל ב-2018, והגיעו ל-44 מיליון שקל. החיבור של תחנות הכוח הפוטו וולטאיות תרמו 9.7 מיליון שקל להכנסות. הגידול ממקור זה קוזז בירידה של מיליון שקל ממכירת חשמל בפולין, כתוצאה מפיחות של השקל כלפי הזלוטי.

לכתבה המלאה >>

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גרמניה רכשה לראשונה טילים מסוג זה ב-2012, וברפאל מקווים כי העסקה הנוכחית היא רק הראשונה בסדרה. יותר מ-30 אלף טילים ממשפחת הספייק סופקו עד כה למדינות שונות בעולם.

משה אלעזר, סמנכ״ל בכיר וראש חטיבת יבשה וים ברפאל, מסר: "מדובר בחוזה שיבסס את הצבא הגרמני כאחד מצבאות ה-ATGM החזקים ביותר באירופה".

הכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יישום תקן החשבונאות החדש בעניין חוזי שכירות גרם לירידה ברווח הנקי של ויקטורי, למרות גידול במכירות ושיפור ברווחיות התפעולית - גם בניכוי השפעת התקן. ויקטורי, שבשליטת אייל רביד ובניהולו, הרוויחה 9.3 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2019 - ירידה של 3.8% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2018.

הכנסותיה של ויקטורי צמחו ב-4.8% ברבעון החולף בהשוואה למקביל והסתכמו ב-447 מיליון שקל. הגידול בהכנסות נבע מעלייה של 2.4% במכירות של חנויות זהות, כלומר בהכנסה של חנויות שפעלו במתכונת מלאה הן ברבעון השלישי של 2019 והן ברבעון המקביל ב-2018. גורם אחר לגידול בהכנסותיה של ויקטורי היה פתיחת שלוש חנויות נוספות, שהגדילו את מספר החנויות הכולל של הרשת ל-50 ואת שטחי המכירה של החברה ב-3,000 מ"ר ל-55 אלף מ"ר בסוף הרבעון.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר שהמסחר הבוקר נפתח דווקא בהתחזקות היורו מול השקל, כעת נסחר היורו בשער של 3.8249 שקלים. היורו הגיע לערך נמוך מכך בספטמבר השנה, וקודם לכן רק במארס 2017.

גם הדולר נחלש ונסחר בשער של 3.458 שקלים - הרמה הנמוכה מאז מארס 2018. מתחילת החודש התחזק השקל מול הדולר בכ-1.4% ומול היורו בכ-2.2%.  

לפי הניתוח של הכלכלן הראשי של מיטב דש, אלכס זבז'ינסקי, "לאחר שבשנים האחרונות השקל התנהג במתאם גבוה מול שערו של הדולר בעולם, השנה הוא נפרד ממנו לגמרי. מתחילת 2019 הדולר התחזק מול סל המטבעות העיקריים בעולם בכ-2% אך דווקא מול השקל הוא נחלש בכ-7%". לדבריו, המצב שנוצר נובע כנראה מאי התערבות בנק ישראל בשוק המט"ח.

זבז'ינסקי הוסיף כי "מהנתונים שפירסם בנק ישראל בשבוע שעבר עולה כי "הכוחות הכלכליים" תמכו פחות בשקל השנה והתחזקותו נשענה יותר על הכוחות הפיננסיים והספקולטיביים. המשקיעים הזרים והגופים המוסדיים המקומיים, שמשקפים בעיקר את הפעילות הפיננסית והספקולטיבית, מכרו מט"ח וקנו שקלים בשלושת הרבעונים של השנה בסכום של 5.3 מיליארד דולר ו-3.8 מיליארד דולר בהתאמה.

"פעילות הזרים בשוק המט"ח היתה דומה השנה לשנה שעברה, אך אצל המוסדיים היה מהפך מכיוון שבשנה שעברה הם דווקא קנו מט"ח. מנגד, המגזר העסקי שפעילותו בשוק המט"ח אמורה לשקף את העודף בחשבון שוטף של מאזן התשלומים, קנה מט"ח בשווי של 10.9 מיליארד דולר, לעומת רכישות בסך של  1.5 מיליארד דולר ב-2018". 

הוא ציין כי "מאמצע השנה השקל המשיך להתחזק מול הדולר, אף שפערי הריבית הצפויה בין ארה"ב לישראל שירדה מתחילת השנה בעקבות הורדת ריבית ה-FED, דווקא התרחב בשל הנסיבות השונות, כולל שינוי הכיוון של בנק ישראל בעצמו. השקל המשיך להתחזק השנה ואף בעוצמה חריגה ביחס לדולר,אף שהכוחות הכלכליים דווקא פעלו להחלישו, ועל אף שפערי הריביות התהפכו באחרונה נגדו".

לאור התחזקות השקל וירידת קצב האינפלציה בחודשים האחרונים, מעריך זבז'ינסקי כי גדל הסיכוי שבנק ישראל יפעל להורדת הריבית. הוא מוסיף כי "בחודש האחרון הרבה פחות בנקים מרכזיים בעולם הורידו ריבית - עובדה שמשחררת מעט לחץ מבנק ישראל".

לדבריו, ההערכה היא שהריבית החודש תרד ל-0.1%, אבל "אנחנו לא חושבים שיש סיכוי גדול להגעת הריבית במשק מתחת לאפס בהמשך".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המשך הגידול בפעילות, לצד שוק המשכנתאות הגואה - שבו בנק מזרחי טפחות הוא השחקן הבולט במערכת - קיזזו את ההשפעה של האינפלציה השלילית וסייעו לבנק להציג תוצאות פושרות ברבעון השלישי ובתשעת החודשים הראשונים של השנה.

מזרחי טפחות, המנוהל על ידי אלדד פרשר, סיים את הרבעון השלישי של השנה עם רווח נקי של 422 מיליון שקל - ירידה של 7% לעומת הרבעון המקביל. התשואה להון שמזרחי מציג ברבעון השלישי הסתכמה ב-11.1%, לעומת 13.4% ברבעון המקביל ב-2018. בגין התוצאות של הרבעון השלישי יחלק מזרחי לבעלי מניותיו דיווידנד של 169 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תמר פטרוליום ואלון גז מאשרות את הפרסום ב-TheMarker: תמר פטרוליום דיווחה למשקיעים כי הגישה לדירקטוריון אלון גז, שבשליטת קבוצת אלון, הצעה לא מחייבת לניהול משא ומתן לרכישת כלל מניות אלון באמצעות מיזוג משולש הופכי. כחלק מהעסקה המתבשלת, יקבלו כל בעלי המניות של אלון מניות של תמר פטרוליום.

על פי ההצעה של תמר פטרוליום, כנגד כל המניות של אלון יוקצו ממניות תמר פטרוליום, שיהוו כ-26% מהון המניות של תמר פטרוליום. ככל שעסקת המיזוג תושלם, כל מניותיה של אלון יימחקו ממסחר בבורסה, ואלון גז תהפוך לחברה פרטית בבעלות מלאה של תמר פטרוליום.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"רוח גבית מהעולם, בשילוב אופטימיות לגבי עונת הדו"חות בתל אביב, תומכים בשמירה על מרכיב גדול של מניות ישראל" - כך אומרים בהראל פיננסים, וממליצים על חשיפה של 50% מתיק המניות לישראל.

"אנו ממשיכים להמליץ להקצות חלק מרכזי מהחשיפה המנייתית לישראל, לאור העובדה שפוטנציאל התשואה גבוה יותר, הכלכלה נראית טוב והריבית תישאר נמוכה עוד זמן רב עם סיכוי אף לירידה", מוסיפים בהראל.

בנוגע להשקעה במניות ארה"ב, מציינים בהראל פיננסים כי "ניתן לבחון חשיפה לתתי-סקטורים מעניינים, כמו חברות הציוד הרפואי, שתוצאותיהן גם בולטות לחיוב בעונת הדו"חות".

לגבי שוק האג"ח המקומי, ממליצים בהראל פיננסים לשמור על מח"מ בינוני. "אנו ממשיכים לשמור על חשיפה לצמודים לאור הצפי להתמודדות הממשלה החדשה שתהיה עם נושא הגירעון, אך האפיק השקלי עדיין מקבל משקל גדול יותר בתיק".

באשר לאג"ח הקונצרניות, "על רקע התשואות הנמוכות יחסית, אנו ממשיכים להמליץ לחפש הזדמנויות השקעה בדירוגים גבוהים. אחת החלופות המעניינות לבחינה בשוק המקומי בתקופה זו היא אג"ח בנקים COCO, המאפשר ליהנות מהשקעה באותם הבנקים המוכרים בדירוג ממוצע AA-, אך בתשואה גבוהה פי ארבעה במקרים מסויימים מכפי שניתן לקבל בחשיפה דרך מדד תל בונד צמודות בנקים".

"באג"ח הדולרי, התנודתיות החדה של עקום התשואות ובמיוחד בחלק הבינוני והארוך, כפי שאנו רואים בשבועות האחרונים, ממחישים כי אחזקת אג"ח דולרי במח"מ בינוני ומעלה לא מתאימה לרוב הלקוחות הסולידיים. במצב הנוכחי, נכון עבור מרבית המשקיעים להמשיך להתמקד באג"ח קצרצר ושילוב פיקדונות וקרנות כספיות דולריות".

בהראל מציינים כי התנודתיות עולה, וקיימים לא מעט גורמים משמעותיים שאינם ניתנים לחיזוי. לפיכך, "תנודתיות גבוהה במוצרי השקעה גורמת למשקיעים להיכנס ולצאת מהשוק – צעדים שבסופו של דבר פוגעים בתשואה. מכאן, מזעור התנודתיות בתיק ההשקעות באמצעות שילוב אפיקי השקעה תוך ניצול הקורולציה השונה בין האפיקים - מדינה ומניות או דולר ושאר האפיקים - הם המתכון המנצח לתקופה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר שנפתחה בעליות קלות, הבורסה עוברת למגמת ירידה מתונה. מדד ת"א 35 יורד ב-0.1% ומדד ת"א 125 נסחר ביציבות. מדד הבנקים עולה ב-0.2%.

מניית מזרחי טפחות עולה ב-1.6% על רקע דו"חות כספיים שמצביעים על המשך גידול בהיקף הפעילות ותרומה נאה של ענף המשכנתאות. מניות התקשורת מזנקות – פרטנר קופצת ב-9%, סלקום טסה ב-12%, חלל תקשורת נוסקת ב-8.7% ובי קום מתחזקת ב-6.5%. טבע ממשיכה במגמה החיובית ומוסיפה 1.1%.

חלל תקשורת עולה ב-10% לאחר דיווח על כך שלוויין עמוס 17 השלים בהצלחה בדיקות במסלול והתקדם לקראת הפעלה מסחרית.

בשוק האג"ח המגמה חיובית: האג"ח הממשלתיות הלא צמודות עולות ברובן, עד 0.26%, והאג"ח הממשלתיות הצמודות עולות עד 0.35%. מדד תל בונד 20 עולה ב-0.08% ותל בונד 40 ו-60 עולים ב-0.09% כל אחד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בזק ירדה בחדות בכמעט 3% לאחר פרסום דו"חות החברה, אך כעת היא מבצעת תפנית ומתחילה להתאושש לירידה של 0.7% בלבד. מניית החברה האם בי-קום מזנקת בבורסה ב-6%, סלקום עולה ב 6.9% ופרטנר מזנקת ב 7%.

מה מוביל לזינוקים הלא מוסברים במניות התקשורת? נכון לעכשיו, לא יצא כל דיווח מעבר לדו"חות בזק. ייתכן המשקיעים מבינים כי מחירי הרצפה בהם נסחרות המניות מהווים הזדמנות רכישה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קרן הנדל"ן ריט 1 סיימה את הרבעון השלישי של 2019 עם עלייה של 12% ברווח הנקי התזרימי (FFO ריאלי) ל-66 מיליון שקל, לעומת הרבעון המקביל ב-2018. ה-FFO הריאלי למניה עלה ל-39 אגורות למניה, בהשוואה ל-34 אגורות למניה ברבעון המקביל. הגידול ברווח הנקי מוסבר בעיקר בהמשך ההתרחבות של הקרן ורכישת נכסים חדשים, לצד ירידה חדה בהוצאות המימון.

ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) - המגלמות את ההכנסות מהנכסים המניבים בניכוי הוצאות תפעול שוטפות – גדלו ב-16% ל-91 מיליון שקל, בהשוואה ל-78 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-NOI מנכסים זהים – כלומר, כאלה שהיו בבעלות הקרן ברבעונים השלישי של 2019 והשלישי של 2018 – עלה ב-35%, לאחר שבניין המשרדים החדש בהרצליה פיתוח עלה להנבה מלאה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מגוריט יצאה אתמול להנפקת בזק, שתגדיל משמעותית את שווי הקרן ונכסיה. קרן הריט למגורים הנפיקה כ-552 מיליון מניות לגופים מוסדיים, לפי מחיר מניה של 75 אגורות. בסך הכול מגייסת הקרן כ-414 מיליון שקל באחת מהנפקות האקוויטי (הון) הגדולות של השנה. בעקבות הגיוס, הונה העצמי של מגוריט צפוי יותר מלהכפיל את עצמו ולשמש את החברה ברכישות דירות למגורים.

הגיוס כלל כמה גופים מוסדיים משמעותיים – כלל, מנורה והפניקס, שהיו המשקיעים הגדולים, השקיעו כ-200 מיליון שקל, לצד מיטב דש, אלטשולר, פסגות, ילין והראל. במסגרת הגיוס סוכם מול המוסדיים כי לא ייגבו דמי ניהול מההון שגויס, וכן חברת הניהול של הקרן תישא בחלק נוסף מהוצאות הקרן. את הגיוס הובילו דיסקונט חיתום ופועלים אי.בי.אי.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדו"חות הכספיים של מיטב דש, שפורסמו היום (ב'), מצביעים על ירידה של 2% בהכנסות של בית ההשקעות ברבעון השלישי. מיטב דש סיכם את הרבעון החולף עם הכנסות של 227 מיליון שקל, לעומת 231 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

ההכנסות מתחום ההשקעות - לרבות מקופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות נאמנות, תעודות הסל וניהול השקעות - ירדו ב-7% ברבעון השלישי ל-164 מיליון שקל, לעומת 176 מיליון שקל במקביל. הגידול העיקרי בהכנסות החברה נבע מחברת האשראי החוץ בנקאי פנינסולה ומהשקעות אלטרנטיביות.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

למרות הירידה בהכנסות -yes הצליחה לשפר את רווחיותיה התפעולית. הכנסות החברה ברבעון השלישי של 2019 הסתכמו ב-334 מיליון שקל, לעומת 367 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018 ו-337 מיליון שקל ברבעון השני של 2019.

yes הצליחה להציג רווח תפעולי של 20 מיליון שקל, לעומת מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. החברה עברה מהפסד של 2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, לרווח של 15 מיליון שקל ברבעון החולף, אף ששיעור נטישת המנויים המשיך לעלות ל-5.5%, לעומת 5.1% ברבעון המקביל אשתקד. ההצלחה מגיעה גם למרות שיעור נטישה של 4.9% והעובדה שההכנסה החודשים מכל מנוי ירדה ל-198 שקל, לעומת 210 שקל ברבעון השלישי של 2018.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר הבוקר נפתח בעליות קלות. מדד ת"א 35 ומדד ת"א 125 עולים ב-0.1%. מדד הבנקים נסחר ביציבות.

מניית בזק יורדת ב-1%, על רקע פרסום הדו"חות הכספיים של הרבעון,שמציגים ירידה של 18% ברווחים. בי קום, מניית האם, עולה ב-5.5%.  

מניית וואן טכנולוגיות עולה ב-3.4% בעקבות פרסום הדו"ח הכספי, שמציג עלייה של 42% ברווחים.

מגוריט יורדת ב-5.5% על רקע הנפקת המניות. היום דיווחה קרן הריט למגורים כי הנפיקה כ-552 מיליון מניות לגופים מוסדיים לפי מחיר מניה של 75 אגורות[ ובסך כולל של  כ-414 מיליון שקל.

מגמה מעורבת בשוק המט"ח. הדולר נחלש מול השקל ב-0.28% ונסחר בשער של 3.4685. היורו מתחזק מול השקל ב-0.09% ונסחר בשער של 3.8358.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בזק, שהשליטה בה עברה באחרונה לקרן סרצ'לייט ודוד פורר, סיכמה את הרבעון השלישי של 2019 עם רווח של 191 מיליון שקל - 18.4% פחות מברבעון המקביל אשתקד. הפגיעה ברווחיות הקבוצה נבעה בעיקר מהפסד מוניטין בשווי 951 מיליון שקל בפלאפון. רווח ה-EBITDA של החברה (רווח תפעולי לפני פחת, הפחתות והפסדים מתמשכים מירידת ערך רכוש קבוע ונכסים בלתי מוחשיים) התכווץ ב-3.7%, ל-940 מיליון שקל.

ההכנסות של בזק מהפעילות הקווית נותרו כמיליארד שקל, בדומה לרבעון השני של 2019 - אבל 2% פחות מברבעון השלישי של 2018. הרווח התפעולי נחתך ב-50% לעומת הרבעון השני של 2019, אך בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה, חלה ירידה קלה יותר של 2%.הרווח הנקי מפעילות קווית הסתכם ברבעון השלישי ב-175 מיליון שקל, לעומת 562 מיליון שקל ברבעון השני, ו-325 פחות מהרבעון המקביל ב-2018.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שבוע המסחר בתל אביב נפתח אתמול בעליות על רקע השיאים שקבעו מדדי המניות המובילים בארה"ב בשישי האחרון. זאת, בעקבות האופטימיות הגוברת בנוגע להסדר במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין והנזילות שמספק הבנק המרכזי האמריקאי לשוק. גם יום המסחר בתל אביב הסתיים אמש בעליות. מדד ת"א 35 עלה ב-0.6%, מדד ת"א 125 עלה ב-0.84%, ומדד ת"א 90 עלה ב-1.45%.

גם בורסות אסיה הגיבו באופטימיות, על רקע השיאים שנרשמו בוול סטריט. טוקיו עולה הבוקר ב-0.2%; הונג קונג מתחזקת ב-1.1%; שנחאי עולה ב-0.6%; וסינגפור עולה ב-0.3%. לעומתם, סיאול יורדת ב-0.4% וסידני יורדת ב-0.6%.

המניות הדואליות שהובילו את העליות אמש ימשיכו לרכז עניין ובהן מניית טבע, שעלתה אתמול בתל אביב ב-5.7%, מה שמסכם עליה של 66% מהשפל שלה במחצית אוגוסט 2019. 

מניות נוספות שצפויות לרכז עניין על רקע הפרסום הצפוי היום של הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של השנה הן בזק, וואן טכנולוגיות, ויקטורי ובנק מזרחי טפחות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker