לאור הרגיעה במצב הביטחוני: הבורסה נסגרה בעליות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

לאור הרגיעה הביטחונית: הבורסה נסגרה בעליות קלות

יום המסחר האחרון השבוע בבורסה של תל אביב נסגר בעליות של 0.3%-0.8%. במשך כל היום שררה אווירה חיובית בבורסה, כפועל יוצא של הרגיעה הביטחונית והפסקת האש שנכנסה לתוקפה בבוקר - אחרי יומיים סוערים.

רוב היום העליות היו משמעותיות קצת יותר, והמדדים נחלשו מעט בשעת המסחר האחרונה. בסיכום, עלה מדד ת"א 35 ב-0.33%, ומדד ת"א 125 טיפס ב-0.5%.

המדד הכי טוב בבורסה היום היה מדד התקשורת, שהוסיף לערכו 1.6% - בעיקר בשל העליות במניית פרטנר (6.3%), וואן טכנולוגיות (4.7%) סלקום וחילן. מניות נוספות שעלו: דלתא (5.6%), קנון, קמדע וטאואר. מי שמשכו למטה היו מניות נייר חדרה עם צניחה של 3.8%, חברה לישראל ישראל קנדה וכיל.

השקט בדרום השפיע גם על שוק המט"ח, שבו היתה התחזקות בשקל לעומת כל המטבעות. הדולר היציג נסגר על 3.488 שקלים לדולר והיורו היציג ירד ל-3.83 שקלים ליורו. גם אחרי קביעת השערים היציגים המשיך השקל להתחזק. בשוק האג"ח היו עליות קלות ברוב המדדים – של אד"ח הממשלתיות והקונצרניות.

עוד אקזיט ענק למיליארדר שאול שני: מוכר את ECI

חברת הטלקום הישראלית ECI מתמזגת עם ריבון (Ribbon) קומיוניקיישן. ריבון, שנסחרת בנאסד"ק לפי שווי של כ-450 מיליון דולר, תרכוש את ECI בעסקה של מזומן ומניות. רובין תקצה לבעלי המניות ב-ECI כ-32.5 מיליון מניות ריבון בשווי כולל של כ-130 מיליון דולר, וכן תשלם כ-324 מיליון דולר במזומן. בעלי המניות ב-ECI יקבלו גם כ-31 מיליון דולר ממכירת הנדל"ן של ECI.

הנהנה הגדול מהעסקה הוא שאול שני שרכש את השליטה ב-ECI לפני כ-12 שנים. שני מחזיק כ-80% ממניות ECI – והוא צפוי לקבל בעסקה מזומן ומניות בשווי כולל של כ-385 מיליון דולר – 1.4 מיליארד שקל.

לכתבה המלאה

בעקבות הפסקת האש: השקל מתחזק לעומת כל המטבעות

עם הפסקת האש והרגיעה הביטחונית השקל מתחזק היום במסחר לעומת כל המטבעות הזרים: היורו יותר ב-0.6% ונסחר ב-3.82 שקלים ליורו; הדולר נסחר במתחת לרמה של 3.48 שקלים לדולר.

בשיא המשבר הביטחוני השבוע זינק הדולר ליותר מ-3.52 שקלים לדולר. כלומר, המטבע האמריקאי ירד ביותר מ-1% ביומיים.

אפריקה מגורים מכרה יותר דירות מחיר למשתכן - אך עלויות הבנייה פגעו ברווח

אפריקה מגורים, היוזמת פרויקטי בנייה בישראל, סיכמה את הרבעון השלישי של 2019 עם רווח של 19 מיליון שקל - ירידה של 14% לעומת הרווח ברבעון המקביל אשתקד, שהסתכם ב-22 מיליון שקל.

אף שהכנסותיה של החברה צמחו ברבעון הנוכחי בכ-45%, עלויות החברה בעסקות בנייה ומקרקעין - שזינקו ביותר מ-100 מיליון שקל - נגסו ברווחיות והובילו את החברה להציג רווח גולמי נמוך יותר מהרבעון המקביל ב-2018.

לכתבה המלאה

נייס הרוויחה 84 מיליון דולר ברבעון השלישי ועקפה את תחזיות האנליסטים

חברת נייס הרוויחה 45 מיליון דולר, שהם 69 סנט למניה על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP) ברבעון השלישי של 2019, גידול של 15% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2018.

החברה הרוויחה 84 מיליון דולר - שהם 1.30 דולר למניה ברבעון השלישי של 2019 על בסיס Non GAAP, כלומר בניכוי הוצאות הקשורות להקצאת אופציות למנהלים ולעובדים, הפחתת נכסים לא מוחשיים, מדובר בגידול של 10.6% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2018. נייס עקפה בכך את ממוצע תחזיות האנליסטים לרווח של 1.25 דולר למניה ברבעון החולף.

לכתבה המלאה

פרטנר, דלתא ודלק קידוחים מובילות את המסחר

פרטנר, דלתא ודלק קידוחים הן המניות שמובילות את המסחר בשעות הצהריים בבורסה. פרטנר שעליה משתלטת חברת ההשקעות הבינלאומית האצ'יסון מזנקת ב-7.5%, וכך גם דלתא שפרסמה דו"ח כספי חיובי הבוקר. דלק קידוחים שהשלימה השבוע את רכישת נכסי שברון בים הצפוני בעסקת ענק מטפסת ב-5.5%.

מניות נוספות שעולות: קבוצת דלק שהיא בעלת השליטה בדלק קידוחים, קמהדע וסלקום.

הבורסה מתנהלת ביום המסחר האחרון השבוע ואחרי שני ימי הקרב באווירה חיובית, אם כי העליות נחלשו. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.4% ומדד ת"א 125 עולה ב-0.5%.

בשוק המט"ח, הדולר נסחר בשעה זו בירידה קלה ובשער של 3.49 שקל לדולר והיורו נסחר סביב 3.84 שקל ליורו.

הרווח הנקי של בזן נפל ב-60% בעקבות ירידה חדה במרווחי הזיקוק

ירידת מרווחים בכל מגזרי הפעילות גרמה לירידה חדה ברווחיה של חברת בתי זיקוק (בזן) ברבעון השלישי של 2019. זאת, למרות בסיס השוואה נוח במיוחד לרבעון המקביל ב-2018, שבו הושבתו מתקני הזיקוק של החברה לתקופה ממושכת לרגל שיפוצים.

בזן, שבשליטת החברה לישראל, הרוויחה 7 מיליון דולר ברבעון, ירידה של 62% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2018 - אף שברבעון השלישי של 2019 הגיעה הנצילות של מתקני הזיקוק ל-90%, בעוד ברבעון המקביל ב-2018 הנצילות היתה 75% בלבד.

לכתבה המלאה

וויקס ממשיכה לצמוח - למרות הפגיעה משערי החליפין

הכנסות של וויקס גדלו ב-26% ברבעון השלישי של 2019 - כך עולה מהדו"חות הכספיים שפירסמה החברה הבוקר.

החברה הישראלית שמפתחת פלטפורמה לבניית אתרי אינטרנט ונסחרת בנאסד"ק, בשווי של 6.9 מיליארד דולר, הציגה הכנסות של 196.8 מיליון דולר לעומת הכנסות של 155.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד - גידול של 26%. החברה צפתה הכנסות של 196-198 מיליון דולר ברבעון זה, כלומר עמדה ברף התחתון של התחזית. וויקס ציינה כי ההכנסות ברבעון השלישי הושפעו משינויים בשערי החליפין (FX), כמו גם שינוי קל בתמהיל ההכנסות ברבעון.

סך הגבייה ברבעון השלישי הסתכם ב 205.8 מיליון דולר, לעומת 162.7 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד - עלייה של 26%. ללא שינוי בשערי החליפין, היתה הגבייה מסתכמת ב-207 מיליון דולרף עלייה של 27% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

לכתבה המלאה>>>

גאון עברה לרווח של 9.3 מיליון שקל ברבעון; "מתקדמים בהעתקת המפעל לרמת חובב"

קבוצת גאון, שבשליטת קרן ויולה, דיווחה הבוקר (ה') על התוצאות הכספיות לרבעון השלישי של 2019. החברה רשמה ברבעון השלישי רווח נקי של 9.3 מיליון שקל, לעומת הפסד של 1.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות טיפס בינואר-ספטמבר בכ-62% ל-18.5 מיליון שקל, לעומת רווח של 11.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

גאון אחזקות, שנוסדה ב-1998, נמצאת בשליטת קרן ויולה צמיחה, ואחזקתה העיקרית היא 68.3% ממניות קבוצת גאון (לשעבר צינורות המזה"ת). גאון פעילה בתחום תשתיות הזורמים (הולכה וניהול מים, שפכים דלק וגז). על לקוחות החברה נמנים גופים ממשלתיים, חברות ממשלתיות ותאגידי מים. ההון העצמי של גאון, המיוחס לבעלי המניות, הסתכם בסוף ספטמבר בכ-395 מיליון שקל.

ההכנסות של קבוצת גאון ברבעון השלישי צמחו בכ-32% לסך של 147.7 מיליון שקל, בהשוואה ל-112 מיליון שקל. העלייה בהכנסות ברבעון נובעת בעיקר מגידול בשיעור של כ-35% בהכנסות מגזר תשתיות ותעשייה ל-117.6 מיליון שקל.

לכתבה המלאה>>>

דלתא: ירידה ברווחיות בארה"ב והפסד במותגי הפרימיום שחקו את הרווח המתואם ב-13%

יצרנית האופנה דלתא גליל, בשליטתו של אייזיק דבח, דיווחה על תוצאות הרבעון השלישי ל-2019. הרווח הנקי של החברה, בנטרול סעיפים חד פעמיים, ירד ברבעון השלישי ב-13% והסתכם ב-14.5 מיליון דולר לעומת הרבעון מקביל אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים הרווח הנקי המתואם קטן ב-24% והסתכם ב-25.4 מיליון דולר לעומת התקופה מקבילה אשתקד.

הירידה ברווח המתואם ברבעון השלישי נבעה משחיקה ברווחיות בארה"ב, הפסד ברשתות מותגי הפרימיום ועלייה בהוצאות המימון בשל יישום התקן החשבונאי IFRS 16. הירידה ברווחיות בארה"ב נבעה בעיקר משחיקה בשיעור הרווח הגולמי עקב שינוי בתמהיל מוצרים ומכירת מלאים ישנים בשיעור רווח נמוך יחסית. ההפסד ברשתות הפרימיום נבע מירידה במכירות ומעלייה בהוצאות מכירה ושיווק עקב התרחבות רשת החנויות בארה"ב, וכן מגידול בהוצאות פרסום והוצאות הקשורות להעברת חלק מהפעילות מלוס אנג'לס לניו יורק.

המכירות של דלתא ברבעון השלישי של 2019 הסתכמו ב-446.1 מיליון דולר, גידול של 20% לעומת 370.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בנטרול מכירות Bogart, שנרכשה ברבעון השלישי, עלו המכירות במטבע מקור ב-6% לעומת הרבעון המקביל של 2018.

לכתבה המלאה>>>

נוימן השאיר חובות: WeWork הפסידה 1.25 מיליארד דולר ברבעון השלישי

We Company, החברה האם של WeWork, דיווחה אמש (ד') על הפסד נקי של 1.25 מיליארד דולר ברבעון השלישי, לאחר שחברת שיתוף חללי העבודה לא הצליחה לשלוט בהוצאותיה.

בשבוע שעבר פרסמה WeWork מצגת לבעלי האג"ח, בה הוצגה תוכנית בת 90 יום להחייאת החברה ומכירת נכסים שאינם קשורים לעסקי הליבה. מהמצגת עולה, כי למרות ההפסד ברבעון שהסתיים ב-30 בספטמבר, WeWork פתחה במהלכו 97 חללי עבודה חדשים - ההתרחבות הגדולה ביותר של החברה אי פעם. מספר חללי העבודה של החברה עלה מ-528 ל-625. החברה גם הרחיבה את פעילותה ל-16 ערים חדשות בעולם, בכך עלה מספר הערים בהן פעילה WeWork ל-127, ומספר המדינות עלה ב-4 ל-33.

לכתבה המלאה

אי.די.בי מדווחת על עוד הפסד גדול

לערן סער, שצפוי להיכנס בעוד כמה שבועות לתפקידים מנכ"ל אי.די.בי פיתוח ומנכ"ל דסק"ש (החברה הבת), לא יהיו ימי חסד. אי.די.בי פיתוח, שבשליטת אדוארדו אלשטיין, פירסמה היום (ד') דו"חות מקדימים לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של 2019, שלא כללו בשורות חיוביות כלשהם.

פרסום הדו"חות המקדימים נבע מכך שהחברה משלימה בימים אלה מהלך של החלפה נוספת של 5% מכלל ביטוח תמורת צמצום החוב (שהיקפו מסתכם ב-2 מיליארד שקל) ב-150 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

מגוריט: עלייה של 20% ברווח הנקי

קרן הריט למגורים מגוריט, המתמחה בהשכרת דירות לטווח ארוך, הרוויחה 13.4 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2019 - עלייה של 19% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם הרווח הנקי - 23.8 מיליון שקל, לעומת כ-20 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2018.

עיקר הרווח ברבעון נובע מהשלמת עסקה לרכישת מתחם דירות בפתח תקוה, שבה רכשה הקרן 55 יחידות דיור ב-4 בניינים מאוכלסים בשכונת כפר גנים ג', בתמורה לכ-130 מיליון שקל. 15 מיליון שקל שולמו בעסקה באמצעות הנפקת מניות הקרן למוכר

לכתבה המלאה

אחרי הפסקת האש: עליות בבורסה, הדולר והיורו נחלשים

יום המסחר האחרון של השבוע - שעות ספורות אחרי הכרזת הפסקת האש וביטול המצב הבטחוני המוזר שהיה כאן ביומיים האחרונים - נפתח בעליות נאות. מדדי המניות המובילים שירדו ביומיים האחרונים, עולים ב-0.8%-0.5%. וכיאה לרגיעה בטחונית, גם הדולר והיורו נחלשים אל מול השקל. כמו כן, איגרות החוב הממשלתיות עולות.

את העליות בת"א 125 מובילה טאואר שפירסמה אתמול דו"ח כספי חיובי. טאואר מזנקת  ב-5%. מניות נוספות שעולות יפה: פרטנר שעליה השתלטה השבוע האצ'יסון הבינלאומית אחרי שחיים סבן החליט שלא לפרוע את ההלוואה שקיבל לרכישתה, דלתא, קמהדע ומנורה.

בין המניות שיורדות: החברה לישראל, אלוט, באטמ אודיוקודס ולאומי. עם זאת, הירידות חלשות בהרבה ביחס לעליות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker