נעילה חיובית בבורסה בת"א; טבע זינקה

מדד ת"א 35 עלה ב-0.3%, מדד ת"א 125 הוסיף פחות מ-0.1% לערכו ומדד הבנקים עלה בכ-0.2% ■ מניית טבע שרשמה ירידות ברוב שעות המסחר, זינקה ב-5.7% עם סיום המסחר לאחר פרסום הדו"חות הכספיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נעילה חיובית בבורסה בת"א; טבע זינקה

הבורסה סגרה את יום המסחר האחרון של השבוע באופטימיות. מדד ת"א 35 עלה ב-0.3%, מדד ת"א 125 הוסיף פחות מ-0.1% לערכו ומדד הבנקים, שזינק מתחילת השנה ב-27%, הוסיף היום כ-0.2% לערכו. מדד הביומד סגר את שבוע המסחר עם ירידה של 0.4% ומדד ת"א 90 החסיר 0.6% מערכו.

טבע, שפירסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי והעלתה את התחזית ל-2019, תוך שהיא מפרישה רק 468 מיליון דולר לתביעות בגין פרשת האופיואידים, סגרה את המסחר בזינוק של 5.7% לאחר שבמרבית היום נסחרה בטירטוריה השלילית.

בזק זינקה אף היא ב-5.9%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות שערים קלות בבורסה

ירידות שערים קלות נרשמות בכמה מדדים, בשעה שת"א 35 עולה קלות ב-0.2% ות"א 125 נסחר ללא שינוי מהפתיחה. מדד ת"א 90 רושם ירידה של 0.6%; ת"א בנקים נסחר בירידה של פחות מ-0.05%; מדד הנדל"ן מחסיר 0.7%; ומדד הנפט והגז גורע מערכו 0.9%. מחזור המסחר בבורסה כעת עומד על כ-1.13 מיליארד שקל, נכון ל-16:15.

טבע, שנסחרה במרבית היום בירידות, עברה לעלייה של 0.5%; בזק מזנקת ב-4%; לאומי מוסיפה לערכה 0.4%; וכיל מטפסת במסחר ב-1.2% אחרי הדו"חות.

הראל השקעות ממשיכה את המגמה החיובית של היום, ועולה ב-2.35%. פועלים מוסיפה 0.2%, מנגד דיסקונט משילה מערכה 0.8%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כשהתחזית לריבית שלילית, שווה לקנות גם אג"ח יקרות

אחת הדילמות הקשות של כל מנהל השקעות היא מתי לקום מהשולחן. כלומר, מתי למכור את תיק הנכסים כשהערכה היא שהשוק גמר את העליחות והוא בדרך למטה. שאלה זו מתחדדת עוד יותר כשמדדי המניות בשיא ואיגרות החוב רשמו עליות דו־ספרתיות מתחילת השנה.

כך, למשל, האג"ח הממשלתית השקלית מסדרה 347 לפדיון ב-2047 עלתה מתחילת השנה ביותר מ-31%. הסיבה לרווח העצום באיגרת הזאת היא שבתחילת השנה רבים העריכו כי תוואי הפחתות הריבית הסתיים, וכי הריבית תתחיל לעלות — ולכן יש למכור את כל האג"ח הארוכות. ואולם במהלך השנה התברר כי דווקא תוואי העלאת הריבית הסתיים ומוקדם מהצפוי, וחזרנו לתוואי של הפחתות ריבית.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליית תשואות וירידות שערים חדות באפיק הממשלתי הסולידי

ירידות שערים חדות נרשמות היום באפיק הממשלתי הצמוד: איגרת חוב ממשלתית צמודה שמועד פדיונה 2029 יורדת ב-0.1%, והתשואה עליה שלילית - מינוס 0.53%. איגרת חוב  צמודה שמועד פדיונה 2045 יורדת ב-0.37% והתשואה עליה עולה ל-0.71%.

גם באפיק הממשלתי השקלי נרשמות ירידות שערים. כך למשך, איגרת חוב שקלית שמועד פדיונה מארס 2030 יורדת ב-0.34%, והתשואה עליה 1.03% איגרת חוב שקלית שמועד פדיונה 2047 יורדת ב-0.22%, והתשואה עליה 2.09%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פיתוח אפרודיטה עדיין בסימן שאלה: החלטה תתקבל עוד כמה שנים

השותפות במאגר אפרודיטה הקפריסאי, הכוללות את דלק קידוחים, נובל אנרג'י ו-Shell, חתמו על תיקון להסכם הזיכיון מול ממשלת קפריסין, המקנה זכויות לביצוע פעולות חיפושים, הערכה, פיתוח, והפקה של נפט וגז בשטח בלוק 12 - שבשטחו נמצא מאגר אפרודיטה. חרף התגלית לפני כ-8 שנים - עדיין לא בטוח כי המאגר יגיע לידי פיתוח.

במסגרת הסכם הזיכיון המעודכן, התחייבו השותפות באפרודיטה לבצע קידוח הערכה (Appraisal) בתוך שנתיים, ועל בסיסו הכנת תכנון הנדסי מפורט (FEED). כמו כן השותפות התחייבו לקבל החלטת השקעה (FID) באם לפתח את המאגר בתוך 4 שנים (ניתן להאריך בשנתיים בכפוף לעמידה באבני הדרך של תוכנית העבודה). לשותפות הוענק רישיון הפקה לתקופה של 25 שנה, עם אפשרות הארכה בעד 10 שנים נוספות.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

טבע מעלה את התחזית ל-2019

חברת טבע הפסידה 314 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2019, שהם 29 סנט למניה על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב, בהשוואה להפסד של 273 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018. מניית טבע יורדת כעת בבורסה בת"א ב-1.2% - ומזנקת ב-4% בטרום המסחר בוול סטריט.

טבע הרוויחה 637 מיליון דולר על בסיס GAAP, כלומר בניכוי הפרשות להוצאות משפט, ורה-ארגון ברבעון השלישי של 2019, שהם 58 סנט למניה, בהשוואה לרווח של 694 מיליון דולר על בסיס Non GAAP ברבעון המקביל ב-2018, שהם 68 סנט למניה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מסחר יציב בבורסה; בזק מזנקת וטבע יורדת

זינוק של 5% נרשם במניית בזק לאחר ההמלצה החיובית אתמול בווליו בייס. את המחזור הכי גבוה בבורסה מרכזת כעת מניית בראק אן וי שיורדת ב-0.5% במחזור של 40.7 מיליון שקל. הראל השקעות עולה במחזור השני הכי גבוה בבורסה ב-1.8%. בגזרת מניות הבנקים נרשמת מגמה מעורבת. מניות פועלים ולאומי עולות בכ-0.3% ו-0.2% בהתאמה, מניית דיסקונט משילה פחות מ-0.1%

טבע ממשיכה לרדת לאחר פרסום הדו"חות ב-1.2% ופריגו יורדת ב-1.6%.

במדדים לא נרשמת דרמה. ת"א 35 עולה קלות ב-0.1% ות"א 125 נסחר ביציבות סביב רמת הפתיחה.

הדולר נסחר בין הבנקים סביב 3.48 שקל, בעקבות ירידה של 0.2% מול השקל. היורו יורד מול השקל 0.05% ושערו נסחר בין הבנקים סביב 3.86 שקל.

דלק קבוצה מזנקת היום בעוד 1.4%  דלק קידוחים יורדת ב-1.1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קנביט: העסקה לרכישת תיקון עולם ב-60 מיליון דולר תסתיים עד סוף 2019

קנביט, שנשלטת בעקיפין על ידי ברק רוזן, הודיעה כי היא מתכוונת להשלים את עסקת הרכישה של חברת תיקון עולם עד 31 בדצמבר.

הצדדים הבהירו שכבר חתמו על מזכר הבנות. על פי המזכר - שפורסם בכפוף לקבלת אישור היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, היק"ר - קנביט תרכוש את תיקון עולם תמורת 60 מיליון דולר במזומן ו-4.99% ממניות קנביט, שימסרו לכהן. כמו כן, קנביט התחייבה להעביר תמלוגים בשיעור של 5% מכל המכירות ומוצרי תיקון עולם לצדדים שלישיים.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית אביליטי מזנקת ב-22%; בזק עולה ב-3.2% על רקע פיטורי עובדים

מניית אביליטי - החברה החשודה בעבירות על חוק פיקוח היצוא הביטחוני, מרמה, הברחה והלבנת הון - מזנקת היום ב-22% ללא דיווח.

הראל השקעות מרכזת את מחזור המסחר הגבוה ביותר בבורסה, ועולה ב-2.3%. זאת, לאחר הירידה החדה בה נסחרה בימים האחרונים אחרי שהודיעה כי ירידת עקום הריבית תפגע ברווח הנקי שלה, שיסתכם בהפסד של 260-200 מיליון שקל - במקום רווח של 400 מיליון שקל אותו צפתה. ההערכה לרווח התבססה לפני שהראל הבינה שתצטרך להגדיל את העתודות בתחום הסיעוד ואת העתודות המשמשות כנגד התחייבויותה הביטוחיות ביותר מ–600 מיליון שקל.

בזק מזנקת ב-3.2% על רקע פיטורים של כ-200 עובדים. טבע נופלת ב-3.3% לפני פרסום דו"חותיה הכספיים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפרת חובת אמונים? בי-קום מאותתת לדוד אמסלם על תביעה עתידית כנגדו

אם האישור לא יינתן השבוע, קרן סרצ'לייט - שמנסה לרכוש את השליטה בבזק יחד עם דוד פורר - הודיעה כי ב-24 לחודש תיסוג מההסדר ולא תבצע את העסקה. המכתב הנוכחי אמור להציג בפני שר התקשורת את עיקר הטענות שאותן ביקום מתכננת להגיש בתביעה כנגדו, אם לגרסתה, "יפר את חובת האמונים שהיא חלק בלתי נפרד מתפקידו".

"מכתבנו האחרון נשלח בכאב רב, ומתוך דאגה כנה למיליארדי שקלים של כספי ציבור קופות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות של אלפי אזרחים וציבור מודאג במדינת ישראל", כתב ברלב. "אנו מקבלים מאות פנים מצד משקיעים מודאגים אשר נותרו ללא מענה. הסיכון העצום לציבור ולשוק התקשורת במידה ותהליך היתר השליטה לא יושלם - ברור מובהק וממשי... אנו מלאי דאגה, אך מקווים כי התהליך יושלם במהלך היום. זו חובת האמונים של כולם, של חברתנו ושל כל המכותבים, חובת אמונים לציבור עבורו אנו פועלים". 

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

השיפור ברווחיות אורמת נמשך ברבעון השלישי; העלתה תחזית הרווח ל-2019

חברת אורמת טכנולוגיות, שהציגה ביצועים עודפים על מדד הנאסד"ק מתחילת 2019, פירסמה תוצאות כספיות שהיו מעט מתחת לתחזיות. זאת, בשל ההשפעה השלילית המתמשכת של השבתת תחנת הכוח של החברה באתר פונה שבהוואי, בשל התפרצות הר הגעש Kilauea הסמוך.

אורמת מתמחה בייזום, הקמה והפעלה של תחנות כוח גיאותרמיות, ייצור טורבינות ואספקת שירותי תכנון, רכש והקמה של תחנות כוח גיאותרמיות עבור חברות אחרות. בנוסף, היא עוסקת באספקת שירותי אגירת אנרגיה וניהול ביקושים לחשמל עבור חברות עסקיות ורשויות חשמל בארה"ב.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קרן אלטו תרכוש מרכז מסחרי בוושינגטון DC, ארה"ב, תמורת כ-40 מיליון דולר

קרן הנדל"ן אלטו (ALTO), המנוהלת על ידי מודי כידון ויניב מלמוד, תרכוש נכס מסחרי בוושינגטון DC, ארה"ב, בעסקה בשווי מוערך של כ-40 מיליון דולר. מחיר הרכישה מגלם תשואה של כ-7.5% על ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) מהמתחם – כך מסרה הקרן. מדובר בנכס התשיעי שתרכוש קרן אלטו 3, שרכישותיה מסתכמות בכ-330 מיליון דולר.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כיל שמרה על רווח יציב של 130 מיליון דולר למרות ירידה במכירות האשלג

הירידה הנמשכת בכושר התחרות של יצרנים סיניים בשוק הברום, תופעה נדירה בכלכלה העולמית, התייעלות במכרות של החברה באנגליה ובסין והתרומה הנמשכת של הפעלת תחנת כוח חדשה בסדום - איפשרו לחברת כימיקלים לישראל להציג גידול קטן ברווח התפעולי. זאת למרות ירידה במכירות כתוצאה מקיטון כמותי במכירות האשלג והמשך החולשה בשוק הפוספט.

כיל הרוויחה 130 מיליון דולר, שהם 10 סנט למניה ברבעון השלישי של 2019, גידול של 0.8% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2018. הכנסותיה של כיל, שמנוהלת על ידי רביב צולר, ירדו ב-3.5% ברבעון בהשוואה לרבעון המקביל והסתכמו בכ-1.33 מיליארד דולר.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פחד גבהים: אחרי 11 שנה של עליות - האם הגיע הזמן למכור הכל?

בספטמבר האחרון מלאו 11 שנה למשבר הפיננסי הגדול של 2008, שהכניס את הכלכלה העולמית לסחרור - שלא נראה מאז קריסת הבורסות בתחילת שנות ה-30 במאה הקודמת. ספק אם מישהו מהמשקיעים חזה, גם בהערכות האופטימיות ביותר, כי המשבר העמוק יתחלף בשנים של גאות פיננסית יוצאת דופן כמעט בכל אפיקי השקעה האפשריים - מניות, אג"ח ונדל"ן.

בימים האחרונים שבר מדד S&P 500 את השיא כמה פעמים, והשלים בכך זינוק של 230% מתחילת 2009. גם מדד נאסד"ק משייט ברמות שיא, לאחר שזינק מתחילת 2019 ב-25%. ענקיות טכנולוגיה, כמו מיקרוסופט ואפל, נסחרות בשווי פנטסטי של יותר מטריליון דולר. למעשה, רצף העליות בארה"ב לא פסק מאז 2009, למעט "גיהוק" בתחילת 2016 ומפולת ארעית בסוף 2018.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה נפתחת בירידות; בזק מזנקת

הבורסה פתחה את יום המסחר האחרון לשבוע בעליות קלות. ת"א 35 עולה ב-0.2%, ת"א 125 מוסיף 0.1% לערכו ומדד הבנקים רושם עלייה קלה של 0.3%. מדד הביומד יורד ב-0.9%.

בזק מזנקת בפתיחה ב 3.5%, לאחר שהודיע על פרישה של 140 עובדים קבועים ו-60 עובדים נוספים בסטטוס גמיש שכבר אושרה – בגינם תבצע הפרשה של 143 מיליון שקל בזמן הקרוב. החברה הבהירה כי הפרישה הינה חלק נוסף בתוכנית הפרישה של העובדים שפורסמה בעבר. טבע, שאמורה לפרסם היום את תוצאותיה לרבעון השלישי, יורדת בחדות ב-3.4%. מניית החברה לישראל מזנקת ב-2.2% - וכיל, שפרסמה את תוצאותיה הכספיות, מוסיפה 1.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה תיפתח הבוקר לאחר יום של ירידות בארה"ב ובישראל

הבורסה תפתח את יום המסחר האחרון של השבוע לאחר הסגירה המעורבת בבורסות בוול סטריט. הדיווחים לפיהם חתימת ההסכם בין ארה"ב לסין עשויה להידחות לדצמבר הוביל את מדד הנאסד"ק לירידה ראשונה זה ארבעה ימים, והוא נסגר אתמול בנסיגה של 0.3%, לאחר שיא שהגיע אליו שלשום. מדד דאו ג'ונס, שהגיע אף הוא לשיא שלשום, נסגר כמעט ללא שינוי; מדד S&P 500, ששלשום נסוג משיא בו נסגר ביום שני, טיפס אתמול בפחות מ-0.1%.

בישראל תמשיך עונת הדו"חות. טבע, כיל, לייבפרסון, נובה ופרוטליקס צפויות לפרסם את התוצאות הכספיות שלהן.

אתמול נסגרה הבורסה בירידות קלות. מדד ת"א 35 ומדד ת"א 125 ירדו ב-0.5% כל אחד. מדד הבנקים עלה קלות ב-0.1%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.3 מיליארד שקל, מעט גבוה מהממוצע. המניה שריכזה את מחזור המסחר הגבוה ביותר היתה פתאל החזקות, שירדה ב-0.6%. ההסבר למחזור המסחר הגבוה ביותר מפי 10 מהממוצע שלה, הוא מכירת האחזקות בה על ידי מגדל.

מגדל עצמה ירדה ב-3.9%, הירידה הגדולה ביותר היום מכל חברות הביטוח, שירדו גם הן על רקע ההודעה של הראל אתמול על הפרשה של כמעט מיליארד שקל ברבעון השלישי לאור הריבית הנמוכה. הפניקס ירדה ב-2.5% ומנורה ירדה ב-2%. הראל וכלל ירדו ב-1.8%. איילון ירדה ב-1.6%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker