המסחר המקוצר ננעל במגמה מעורבת; ההכרזה על הברקזיט העבירה חלק מהמדדים לעליות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

המסחר המקוצר ננעל במגמה מעורבת; ההכרזה על הברקזיט העבירה חלק מהמדדים לעליות

המסחר המקוצר בבורסה ננעל במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 ירד ב-0.11%, מדד ת"א 125 עלה ב-0.09%, ומדד הבנקים עלה ב-0.3%. מה שהוביל לעליות הייתה ההכרזה הדרמטית כי ראש ממשלת בריטניה בוריס גונסון הצליח להגיע להסכם על הברקזיט.

מניית טבע סגרה את יום המסחר בירידה של 2.8%, לאחר שפורסם כי היא מנהלת משא ומתן להסדר ענק בפרשת האופיואידים, בהיקף של 50 מיליארד דולר. מניית שיכון ובינוי ירדה ב-3.5%, לאחר עיכובים מתמשכים בפרויקט ביוסטון שיגרמו להפסד של 16-12 מיליון דולר.

לאחר שבחודש האחרון ירדה מניית אנלייבקס ב-77%, היא עלתה היום במסחר ב-4%. מניית הבורסה לני"ע, שעלתה בתחילת המסחר ביותר מ-6% סגרה את המסחר בעלייה של 3.6%.

הדולר התחזק ב-0.26% לרמה של 3.545 שקל לדולר. לאחר קביעת השער היציג, נחלש הדולר ב-0.11%. הליש"ט התחזקה ב-0.74% כתוצאה מההסכם על הברקזיט.

מחזור המסחר היה גבוה יחסית ליום המסחר המקוצר, ועמד על 844 מיליון שקל.

שוק האג"ח ננעל בירידות. האג"ח הממשלתי הצמוד למדד ירדו עד 0.38%, והאג"ח הממשלתי הלא צמוד למדד ניסחר בירידות קלות, של עד 0.15%.

עיכוב בפרויקט תשתיות יסב הפסד של 50 מיליון שקל לשיכון ובינוי

העיכובים הנמשכים בהשלמת פרויקט כביש האגרה ביוסטון, טקסס, ימשיכו להעיק על תוצאותיה הכספיות של חברת שיכון ובינוי גם ברבעון השלישי של 2019. בחברה, שמנוהלת על ידי אייל לפידות, מעריכים שהפרויקט יסב להם הפסד של 16-12 מיליון דולר (56-42 מיליון שקל), שיירשם בתוצאות הרבעון השלישי, בהמשך להפסד של 53 מיליון שקל שנרשם במחצית הראשונה של 2019.

מניית שיכון ובינוי יורדת 2.6% בעקבות הירידה. החברה מסבירה כי חל עיכוב נוסף של כמה חודשים במועד המסירה הסופי של הפרויקט, כתוצאה מאירועי מזג אוויר שהשפיעו על התקדמות העבודות. גורם נוסף להפסד שיירשם בתוצאות הרבעון השלישי הוא עדכון של העלויות הישירות והעקיפות בפרויקט.

לכתבה המלאה >>

לאחר סיכום על ברקזיט: הליש"ט מתחזקת

המסחר בבורסה מתנהל בעצלתיים - מדד ת"א 35 עולה ב-0.1%, מדד ת"א 125 עולה ב-0.15%, ומדד הבנקים עולה ב-0.35%. מניית טבע יורדת ב-3.5% לאחר הפרסום כי היא מנהלת משא ומתן להיות חלק מההסדר של פרשת האופיואידים בהיקף של 50 מיליארד דולר. מניית הבורסה עולה בחדות ב-6.45%, ודור אלון עולה ב-4.3%.

הדולר התחזק ב-0.26%, ולאחר קביעת השער היציג, נחלש הדולר ב-0.39%. הליש"ט מתחזקת ב-0.88% לאחר שהושג הסכם על הברקזיט.

בשוק האג"ח נרשמות ירידות שערים. האג"ח שאינו צמוד למדד יורד עד 0.49%, והאג"ח הצמוד למדד יורד עד 0.24%.

מגדל צריכה להתחיל לחשוש: אחרי הראל - גם מנורה בדרך לעקוף אותה

באמצע 2018 התקבע מהפך בצמרת חברות הביטוח: הראל והפניקס נהפכו לחברות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר, והדיחו את כלל ומגדל שהיו חברות הביטוח המובילות בישראל במשך שנים רבות. באותה עת שווי השוק של הראל היה 6 מיליארד שקל ושל הפניקס 5.1 מיליארד שקל. אחריהן דורגו מגדל עם שווי שוק של 3.5 מיליארד שקל, ביטוח ישיר 3.3 מיליארד שקל, כלל ביטוח 3 מיליארד שקל ומנורה מבטחים - 2.6 מיליארד שקל.

יותר משנה עברה, וכיום הטבלה נראית קצת אחרת. בשני המקומות הראשונים לא היתה תזוזה - במקום הראשון עדיין הראל עם שווי של 6.3 מיליארד שקל, ואחריה הפניקס שטיפסה בעוד 105 מיליון שקל לשווי של 5.6 מיליארד. אבל על המקום השלישי יש מאבק רציני. שווי השוק של מגדל הוא 3.7 מיליארד שקל, והיא נמצאת בסכנה לפנות את מקומה למנורה מבטחים, שזינקה מהמקום האחרון לשווי של 3.6 מיליארד שקל. כלל ביטוח ביטוח נשארה במקום הרביעי עם 2.9 מיליארד שקל, וביטוח ישיר צנחה למקום האחרון עם 1.9 מיליארד שקל.

לכתבה המלאה

הדד ליין חלף - והמשקיע של תשובה בעסקת שברון לא חתם

המשקיע הבינלאומי שעליו דיווחה קבוצת דלק בספטמבר לא חתם על הסכם השקעה מחייב באיתקה - לאחר שהמועד הסופי המדווח לחתימה חלף בשבוע שעבר.

ההשקעה באיתקה היא מהלך מקדים ל"עסקת שברון", שבה דלק תרכוש עשרה נכסי נפט בים הצפוני, בעסקה בשווי של כ-2.3 מיליארד דולר. אף שהמועד הסופי לחתימה חלף - דלק לא פירסמה עדכון בעניין למשקיעים.

לכתבה המלאה

פתיחה מהוססת בבורסת תל אביב

היום האחרון של המסחר המקוצר בחול המועד סוכות נפתח בירידות. מדד ת"א 35 יורד ב-0.43%, מדד ת"א 125 יורד ב-0.36% ומדד הבנקים יורד ב-0.07%.

מניית טבע יורדת ב-3.79% לאחר שחזרה עם פער ארביטראז' שלילי מהמסחר אתמול בנאסדק.

מניית אנלייבקס עולה ב-4% ומניית דלק רכב מטפסת ב 2.5%.

בשוק האג"ח, המסחר ניפתח במגמה מעורבת כאשר האג"ח הממשלתי הצמוד למדד נסחר בעליות שערים קלות של עד 0.1%, והאג"ח הממשלתי הלא צמוד למדד, נסחר בירידות שערים קלות של עד 0.1%.

הדולר מתחזק אל מול השקל ב-0.225 ונסחר ברמה של 3.54 שקלים לדולר.

טבע תינצל? "מגעים מתקדמים להסדר ענק בפרשת משככי הכאבים"

שלוש המפיצות הגדולות של תרופות בארה"ב ושתי יצרניות של משככי כאבים נרקוטיים (אופיואידים) מנהלות מגעים מתקדמים לגיבוש הסדר פשרה בהיקף כולל של 50 מיליארד דולר - כך מדווח "ניו יורק טיימס". 

על פי הידיעה, חברות ההפצה שמרכזות את הרכש וההפצה של 90% מהתרופות בארה"ב: אמריקסורסברגן, קרדינל הלת' ומק'קסן וכן שתי יצרניות של אופיואידים - ג'ונסון אנד ג'ונסון וחברת טבע - מנהלות מגעים מואצים לגיבוש הסכם שיפטור אותן מתביעות בתמורה לתשלום כולל של 50 מיליארד דולר. התשלום יורכב מ-25-20 מיליארד דולר במזומן ותרומה של תרופות לטיפול בהתמכרות לאופיואידים, תרופות אחרות ושירותים שונים שיעניקו החברות כולל לוגיסטיקה. 

לכתבה המלאה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker