סגירה חיובית בבורסה; סלקום זינקה ב-14.3%, טבע נפלה ב-3.1%

ת"א 35 טיפס ב-0.1% ות"א 125 התחזק ב-0.3% ■ פרטנר הוסיפה לערכה כמעט 6% ■ קנביט, שבדרך להשלים את עסקת תיקון עולם, זינקה ב-8%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית בבורסה; סלקום זינקה ב-14.3%

הבורסה בתל אביב סגרה את יום המסחר השלישי של השבוע בעליות קלות. ת"א 35 טיפס ב-0.1% ות"א 125 הוסיף 0.3% לערכו.

מניות התקשורת ריכזו עניין: סלקום זינקה ב-14.3% לאחר ההודעה על תוכנית ההתייעלות, שכוללת פיטורים של כ-1,000 מעובדי החברה והרצון להציג רווח למשקיעים ב-2020. פרטנר הוסיפה לערכה כמעט 6% לאחר שאתמול הובהר שחיים סבן, בעל השליטה, בדרך לזנוח את החברה ולהחזירה למלווה.

מניית חילן רשמה עלייה נאה של 2.8%. חלל תקשורת טיפסה מעלה ב-2.4%. בין מניות הקנאביס בלטה קנביט. מניית החברה, שבדרך להשלים את עסקת תיקון עולם, זינקה ב-8% - לאחר שתיקון עולם הודיעה ל-12 אלף המטופלים כי היא חוזרת לשווק מוצרים בשוק.

טבע נפלה לקראת הסגירה ב-3.1% ומציגה הפסד של 71% למשקיעים ב-12 החודשים האחרונים. מניית דיסקונט קפצה ב-1.5%, לאומי טיפסה ב-0.8% והפועלים נותרה ללא שינוי מהפתיחה - על אף הבנק הווירטואלי של מריוס נכט, שעומד להיפתח בעוד כשנתיים באישור בנק ישראל.

באפיק הממשלתי נרשמו בעיקר עליות. כך למשל איגרת חוב לטווח ארוך צמודה שמועד פדיונה ב-2029 התחזקה ב-0.38% והתשואה בה ירדה לתשואה שלילית של 0.469%. הגלילים טיפסו עד 0.15%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פרוטליקס השלימה את גיוס החולים לשלב הסופי בניסוי בתרופת הדגל

פרוטליקס ושותפתה קייזי האיטלקית, המפתחות חלבונים תרופתיים בטכנולוגיית הנדסה גנטית של תאי צומח, השלימו את גיוס החולים לניסוי בשלב השלישי בתרופה PRX-102 שמיועדת לטיפול במחלת פברי.

הניסוי BALANCE משווה את הבטיחות והיעילות של PRX-102 ביחס לתרופה המובילה בשוק, פברזיים (Fabrazyme) של חברת ג'נזיים מקבוצת סנופי. מכירותיה של פברזיים הסתכמו ב-349 מיליון יורו במחצית הראשונה של 2019, גידול של 9.1% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2018. המכירות בארה"ב הסתכמו בתקופה זו ב-199 מיליון יורו, גידול של 3.9% בהשוואה למחצית הראשונה ב-2018.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסה עבר לירידות; מניות התקשורת חוגגות

המסחר בבורסה בתל אביב עבר לירידות קלות, אך סלקום עדיין ממשיכה לזנק ב-12% במחזור גבוה של 21 מיליון שקל.

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום, שוחח עם אנליסטים בכנס שוק ההון בבורסה ואמר: "אני נחוש לבצע את תוכנית ההבראה במלואה. אנחנו רוצים חברה יעילה ואיכותית. יש לי דד-ליין מאוד ברור: להעביר את סלקום לרווחיות עד סוף 2020 לכל המאוחר. אנחנו צריכים לבנות חברה חדשה. אני לא בונה על התערבות של פוליטיקאים לתיקון המצב בשוק". איגרות החוב של סלקום ממשיכות גם הן להיסחר בזינוק חד - התשואות עליהן יורדות לאזור 6%.

מניית אי.די.או מזנקת ב-4.6% לאחר שאתמול דווח כי אדלר רילסטייט סגרה עסקה לרכישת כלל מניות החברה.

מניית לאומי מרכזת את מחזור המסחר השני הכי גבוה בבורסה ויורדת ב-0.4%. מניית הפועלים יורדת ב-0.8% ונראה שהמשקיעים לא מתרגשים מהבנק הדיגיטלי החדש אותו עומד להקים מריוס נכט.

מניית קבוצת דלק יורדת ב-3.4% כשההשלכות של עסקת שברון עדיין משפיעות על המשקיעים. בזק עולה ב-0.9% ופרטנר מוסיפה לערכה עוד 4.7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קנביט מזנקת לאחר הודעה של תיקון עולם

חברת תיקון עולם הודיעה ל-12 אלף מטופלים שהם יכולים לרכוש את מוצריה. כתוצאה מכך מניית קנביט מזנקת ב-7%.

מניית קנביט מזנקת ב 7% לאחר שחברת תיקון עולם, אותה היא עומדת לרכוש, שלחה אתמול מייל ל-12 אלף המטופלים שלה בעבר ובהווה, בו היא מודיעה להם שהם יכולים לרכוש את מוצריה דרך בתי המרקחת. במייל הוסבר ללקוחות שהם יכולים בשלב הראשון להזמין משלוח עד הבית של שמן אבידקל, תפרחות מיכאל גרוסות וגליליות אלסקה. 

העסקה לרכישת תיקון עולם הוגשה לאנשי היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות לאישור. קנביט טרם פרסמה האם היק"ר אישרה את העסקה. שווי החברה כיום בבורסה 247 מיליון שקל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עסקת ענק לחברת גב-ים: תקים פארק היי-טק בהשקעה של 1.4 מיליארד שקל

חברת גב-ים שבשליטת נכסים ובנין (35%) מקבוצת דיסקונט השקעות זכתה במכרז ענק להקמה והפעלה של פארק היי-טק (פרויקט הוג'יטק) עבור האוניברסיטה העברית. גב-ים תקים את פארק ההיי-טק בשטחי קמפוס קרית ספרא של האוניברסיטה בגבעת רם, בעסקת קומבינציה שבמסגרתה תקבל האוניברסיטה 34% מהזכויות בפרויקט וגב ים תקבל 66% מהן - תמורת שירותי הבנייה שתעמיד לפרויקט.

גב-ים תנהל את השטחים וחוזי השכירות בכל שטחי הפרויקט, כולל חלקה של האוניברסיטה. החברה מעריכה שעלות ההקמה של הפרויקט היא 1.4 מיליארד שקל, שתתפרס על פני 10 שנים וחלקה בהכנסות מחוזי השכירות של פארק ההיי-טק יגיע ל-113 מיליון שקל בשנה לאחר השלמת הפרויקט כולו ואכלוסו המלא.

לפי תנאי המכרז הפרויקט יורכב משני שלבים: הראשון כולל הקמת שלושה בניינים בהיקף בנייה של 127 אלף מ"ר, מתוכם 64 אלף מ"ר שטחים עיקריים. גב-ים התחייבה להשלים את שלבו הראשון של הפרויקט בתוך 36 חודשים ממועד קבלת היתר הבנייה; השלב השני מבוסס על מימוש זכויות בנייה בהתאם לתוכנית בניין עיר (תב"ע) שתיזום גב-ים. אם תאושר התב"ע שמתכננת גב-ים היא תאפשר בניית מגדל בן 30 קומות בשטח כולל של 140 אלף מ"ר (עיקרי ושירות) לתעסוקה, מסחר ושימושים נוספים.

לכתבה המלאה>>>

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הראל ביטוח תממן הלוואה למנכ"ל לרכישת 10% מחברת אשראי חוץ בנקאי

חברת הביטוח הראל הודיעה כי מנכ"ל החברה, מישל סיבוני, ירכוש 10% מחברת המצפן ב-4 מיליון שקל. הראל מחזיקה ב-80% מהחברה, שעוסקת במתן פתרונות אשראי לעסקים בינוניים וקטנים. את המימון לרכישה מקבל סיבוני מהראל כהלוואת נון ריקורס, כלומר הלוואה שבה הבטוחה היא המניות ובמידה שהלווה לא עומד בהחזרים, החברה תקבל את המניות המשועבדות.

הראל הקימה את מצפן יחד עם אלון ניסן (שמחזיק ב-20% הנותרים) בסוף פברואר השנה. ההלוואה של סיבוני, בסך 2.7 מיליון שקל, נושאת ריבית של 3.8%. היתרה - 1.3 מיליון שקל - תגיע מהונו הפרטי. כל המניות שרוכש סיבוני, משמשות בטוחה להלוואה. ההלוואה תיפרע מתוך דיווידנדים ותשלומים נוספים להם יהיה זכאי סיבוני מהמצפן או מתמורת מכירת מניות המצפן לשם הבטחת החזר ההלוואות.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

איגרות החוב של סלקום מזנקות

מניות התקשורת ממשיכות במגמה החיובית, לאחר הודעת סלקום על תוכנית חירום להצלת החברה. סלקום מזנקת ב-13%, בזק עולה ב-2.5% ופרטנר, שהודיעה אתמול (ב') על שינויים בשליטה, מוסיפה 6.8%.

עיקר הדרמה נרשמת באיגרות החוב של סלקום - שעד לפני כמה ימים התשואות בהן הגיעו ל-10%. אג"ח ט' מזנקות ב-6% והתשואה עליהן יורדת ל-5.8%. אג"ח י"א מזנקות ב-6.5% והתשואה עליהן יורדת ל-6.6%. אג"ח י"ב מזנקות ב-7.1% והתשואה עליהן יורדת ל-6%.

בגזרת הבנקים, ההודעה על כך שמריוס נכט קיבל מבנק ישראל אישור להקים בנק דיגיטלי אינה מזעזעת את השוק. לאומי יורד ב-0.7%, פועלים יורד ב-0.6%, מזרחי טפחות מגיב בעלייה של 0.2% ודיסקונט יורד ב-0.7%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רימוני רוכשת יצרנית מוצרי פלסטיק בהזרקה תמורת עד 6.5 מיליון שקל

חברת רימוני, העוסקת בתכנון, פיתוח, ייצור והרכבה של רכיבי פלסטיק בהזרקה ובייצור תבניות להזרקה, חתמה על הסכם לרכישת פעילותה ונכסיה של חברת RPM תמורת עד 6.5 מיליון שקל. מניית רימוני מגיבה לדיווח בעלייה של 3.5% במחזור של 158 אלף שקל, שגבוה ב-35% מהמחזור היומי הממוצע במניה.

RPM היא חברה פרטית שהוקמה ב-1994 ועוסקת כקבלן משנה בייצור של מוצרי פלסטיק בטכנולוגיית הזרקה. הכנסותיה של RPM הסתכמו ב-10 מיליון שקל ב-2018 וב-4 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2019, כאשר 95% מהכנסותיה של RPM נובעים מלקוח אחד. לקוח זה התחייב כלפי רימוני להמשיך לייצר אצלה לתקופה של חמש שנים לאחר השלמת העסקה, בכפוף לשמירה על אותם תנאים מסחריים שהיו נהוגים בינו לבין חברת  RPM, וכן תוך התחייבות שרימוני תשמור על איכות המוצרים.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הרעב לתשואה הביא את המוסדיים להזרים ביקוש כפול להנפקת האג"ח של כלל ביטוח

חברת הביטוח כלל ביטוח  צריכה השלמות הון כדי לעמוד בדרישות ההון של סולבנסי 2. לפיכך, החברה יצאה בגיוס חוב, כאשר יעד הגיוס שנקבע היה 500 מיליון שקל.

אתמול (ב') נסגר המכרז הן לציבור והן למוסדיים, והתברר כי הביקושים לאג"ח של החברה מסתכמים במיליארד שקל. בשלב המוסדי, הגיעו הביקושים ל-904 מיליון שקל. בעקבות הביקושים הגבוהים, נקבע שיעור הריבית על האג"ח ל-2.64% לתשע שנים. זאת, בזמן שהאג"ח הממשלתיות המקבילות נסחרות בתשואה של 0.9%.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חג'ג' גייסה 100 מיליון שקל בריבית של 3% - הנמוכה ביותר שגייסה הקבוצה עד כה

קבוצת חג'ג', בשליטת האחים צחי ועידו חג'ג', מתחמשת במזומנים. החברה גייסה כ-100 מיליון שקל בשלב המכרז למשקיעים מוסדיים בהנפקת אג"ח מסדרה ט'. בהנפקה נרשמו ביקושים של כ-200 מיליון שקל, והריבית נקבעה על 3% בלבד - הנמוכה ביותר שגייסה הקבוצה עד כה. הריבית הנמוכה נובעת מהשפל בתשואות שבהן נסחרות האג"ח בשווקים, על רקע הורדות הריבית בעולם, וכן מהשעבוד שניתן למשקיעים.

חג'ג' הנפיקה אג"ח מסדרה ט' - סדרה חדשה הצמודה לממד המחירים לצרכן. האג"ח, למשך חיים ממוצע (מח"מ) של שנתיים, מדורגות ברמה בינונית של BBB פלוס באופק "יציב" ממעלות. האג"ח מגובות בשעבוד על זכויות החברה בהלוואת בעלים שתועמד על חג'ג' לחברת הבת הפועלת בפרויקט MOMA בתל אביב. בהנפקה, אותה הובילה דיסקונט חיתום, השתתפו גופים מוסדיים מרכזיים.

פרויקט MOMA כולל ארבעה בניינים – שני מגדלים בני 18 קומות ושני בניינים בני שבע קומות. התוכנית תכלול גם פארק אורבני, שישתרע על פני שלושה דונמים, וכן קומת קרקע מסחרית. באחרונה פורסם כי החברה מכרה 57 דירות וכן מבנה שלם בהיקף של כ-6,000 מ"ר לרשת המלונות בראון תמורת 100 מיליון שקל, שתקים בו מלון בן 190 חדרים. בניית הפרויקט מתחילה בימים אלה והוא יושלם בעוד פחות מארבע שנים.

לכתבה המלאה>>>

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סלקום מזנקת ב-10%

מניית סלקום מזנקת ב-12%, לאחר דבריו של מנכ"ל החברה, ניר שטרן. "אני פונה אליכם באופן ישיר כדי לעדכן אתכם על תוכנית ההבראה אליה יוצאת סלקום", אמר שטרן לעובדים, "זוהי תוכנית קשה וכואבת שמטרתה היא להשיב את סלקום לחוף מבטחים.

עוד הוסיף שטרן כי "אני פועל על מנת להבטיח לרובכם מקום עבודה יציב, בטוח וחזק לעוד שנים ארוכות. כפי שאתם יודעים היטב, סלקום פועלת בסביבה תחרותית ובתנאי רגולציה כבדים מאוד. לצד הרגולציה הכבדה והסביבה התחרותית, סלקום סוחבת על גבה חוב גדול מאוד - כל אלה הובילו אותנו להפסד ב-2018 שהעמיק במחצית הראשונה של 2019". 

בתוך כך, מניית פרטנר מטפסת ב-6%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות חדות באג"ח של סלקום

תוכנית ההתייעלות שעליה הכריז מנכ"ל סלקום, ניר שטרן, גורמת לעליות חדות באג"ח של החברה, וירידה בתשואות - לאחר שלפני מספר שבועות התשואות עליהן התקרבו למספר דו ספרתי.

אג"ח ו' עולות ב-0.7% והתשואה עליהן יורדת ל-3.7%; אג"ח ח' מטפסות ב-5% והתשואה עליהן יורדת ל-5%; אג"ח ט' מזנקות ב-5.4% והתשואה עליהן יורדת ל-6%; ואג"ח י"א מזנקות ב-6.3% והתשואה עליהן יורדות ל-6.7%. אג"ח י"ב מזנקות ב-6.7% והתשואה עליהן יורדת ל-6.1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר נפתח בעליות קלות; סלקום יורדת

המסחר בתל אביב נפתח בעליות קלות. ת"א 35 מתחזקת ב-0.18% ונסחרת סביב 1607 נקודות; ת"א 125 מוסיף פחות מ-0.1% לערכו; מדד הגלובל בלוטק עולה ב-0.5%; ומדד הבנקים יורד ב-0.04%. מדד הנפט והגז עולה ב-0.3%. 

סלקום יורדת ב-2% לאחר ההודעה של המנכ"ל על הצורך בצעדי התייעלות חריפים, צעדים שבהם נקטה פרטנר לפני שלוש שנים. המסחר במניה מראה כי כנראה שהשוק לא מאמין כי ועד העובדים יאפשר לו לפטר עובדים.

בזק עולה ב-1.1% על רקע מצב שבו המתחרות שלה, פרטנר וסלקום, מועמדות למכירה. נכון לעכשיו אין קונים ממשיים לשתי החברות. טבע יורדת ב-1.4% ודלק קבוצה מתחזקת בפחות מ-1%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המניות הדואליות חזרו למסחר בתל אביב עם ארביטראז' חיובי של 0.05%

לאחר שהמסחר ננעל אתמול (שני) ביציבות, המניות הדואליות חזרו למסחר בתל אביב עם ארביטראז' שולי חיובי של 0.05%.

טבע חוזרת עם ארביטראז' שלילי של 0.9%. סלקום עם ארביטראז' שלילי של 4.5%; המניה תיסחר בהשפעת ההודעה הרשמית שפורסמה אתמול בנאסד"ק, וגרמה לעצירת מסחר בשל תוכנית הבראה מקיפה - שכוללת פיטורי עובדים, חיסכון בהוצאות גיוס הון ויעד של מעבר לרווחיות. גם יתרת חברות התקשורת ירכזו עניין בקרב המשקיעים, לאחר שפורסם כי שתי חברות נמצאות על המדף למכירה: סלקום ופרטנר - אותה מעוניין בעל השליטה, חיים סבן, לזנוח.

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות. טוקיו פותחת את שבוע המסחר בעליות של 0.1%; הונג קונג עולה ב-0.3%; שנחאי מתחזקת ב-0.7%; סינגפור עולה ב-0.5%; סיאול מוסיפה 0.2% לערכה וסידני נסחרת ללא שינוי ניכר.

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל ביציבות, לאחר שנתונים שפורסמו היום הראו כי פעילות הייצור בארה"ב הגיעה לשיא של חמש שנים בספטמבר, אך נתונים בגוש היורו הגבירו את החשש מהאטה עולמית. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.1%; S&P 500 נסגר ללא שינוי; נאסד"ק ירד ב-0.1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker