הבורסה ננעלה בעליות - פז זינקה ב-4.5%

מדד ת"א 35 עלה ב-0.5%, ת"א 125 עלה באחוז דומה ומדד הבנקים זינק ב-2.3% בהובלת מניות דיסקונט, הפועלים ולאומי ■ מניית פז זינקה ב-4.5% ■ מחזור המסחר הסתכם בכמיליארד שקל

עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אירופה נסגרו במגמה מעורבת לקראת החלטת הריבית הערב בארה"ב. בורסות פרנקפורט ופריז טיפסו ב-0.1%; לונדון נסוגה ב-0.1%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 הוסיף פחות מ-0.1%.

היורו נסוג מול הדולר ב-0.1% לשער של 1.1065 דולר ליורו, והליש"ט נחלש מול המטבע האמריקאי ב-0.2% לרמה של 1.2479 דולר לליש"ט.

באירופה פורסמו היום נתונים שמצביעים על ירידה של 8.4% במכירות רכב. מתחילת השנה נרשמה ירידה של 3.2% במדינות האיחוד האירופי. יצרנית הרכב הגדולה באירופה היא עדיין קבוצת פולקסווגן, אך היא ספגה ירידה של 4.5% במכירות מתחילת השנה. אחריה מדורגות פיז'ו-סיטרואן-אופל, רנו, יונדאי, פיאט-קרייזלר ופורד. יצרניות הרכב היחידות באירופה שנהנו מעלייה במכירות מתחילת השנה הן דיימלר (החברה האם של מרצדס), טויוטה, וולוו ומיצובישי.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המשקיעים בבורסה בתל אביב קיבלו בחיוב את תוצאות הבחירות לכנסת שהתקיימו אתמול. הדבר בא לידי ביטוי בעליות של המדדים המובילים. מדד ת"א 35 עלה ב-0.5%, ת"א 125 עלה באחוז דומה ומדד הבנקים זינק ב-2.3% בהובלת מניות דיסקונט, הפועלים ולאומי. מחזור המסחר היה נמוך והסתכם בכמיליארד שקל.

מניית חברת האנרגיה והקמעונות פז עלתה בכ-4.5%, זאת בעקבות הדיווח של החברה כי המנכ"ל הוותיק של החברה יונה פוגל צפוי לסיים בקרוב את תפקידו בעקבות חילוקי דעות עם הדירקטוריון על אסטרטגיה עתידית של החברה.

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה ירדה בכ-2.5% בעקבות ירידת מחירי הנפט בעולם, כך גם מניית חברת האנרגיה אנרג'יאן שירדה בכ-1.7%.

מניית חברת הנדל"ן איי.די.או, הפועלת בשוק למגורים להשכרה בברלין, זינקה בכ-9.5% בעקבות הדיווח כי היא במגעים למכירת פורטפוליו של כ-5,800 דירות להשכרה לפי שווי של כ-600 מיליון יורו. מניית החברה לישראל עלתה בכ-4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המשקיעים בבורסה בת"א מקבלים בחיוב את תוצאות הבחירות לכנסת שהתקיימו אתמול (שלישי). הדבר בא לידי ביטוי בעליות של המדדים המובילים. כך, מדד ת"א 35 עולה ב-0.6%, ת"א 125 מוסיף 0.55% ומדד הבנקים קופץ ב-2.3% - בהובלת מניות דיסקונט ומזרחי טפחות. מחזור המסחר נמוך ומוערך בקצת יותר מ-700 מיליון שקל.

מניית חברת האנרגיה והקמעונאות פז קופצת ב-4.5%. זאת בעקבות דיווח החברה כי המנכ"ל הוותיק יונה פוגל צפוי לסיים בקרוב את תפקידו בעקבות חילוקי דעות עם הדירקטוריון על אסטרטגיה עתידית של החברה.

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה יורדת ב-2.5% בעקבות ירידת מחירי הנפט בעולם, כך גם מניית חברת האנרגיה אנרג'יאן שיורדת ב-1.5%.

מניית חברת נדל"ן איי.די.או הפועלים בשוק למגורים להשכרה בברלין עולה בכ-6% בעקבות הדיווח כי היא במגעים למכירת פורטפוליו של כ-5,800 דירות להשכרה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מפעל הקנאביס של פנאקסיה בלוד, הבטיח היום את השלמת המיזוג לשלד של הורדיום באמצעות גיוס של 17.5 מיליון שקל. לאחר הגיוס יוותרו בקופתה של החברה הבורסאית 35 מיליון שקל.

קרן מרצי'נסון הקנדית, דנה אביב (בתו של הקבלן משה אביב ז"ל), איש הנדל"ן אלי מישל רואימי, ועמוס לוזון, השקיעו יחדיו כמעט את כל 17.5 מיליון השקלים.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מניית איי.די.או גרופ (5,150 +6.38%) קופצת ב-5%, לאחר שהחברה הבת איי.די.או פרופרטיס (38%) דיווחה שהיא מנהלת משא ומתן למכירת 5,800 דירות בברלין - 26% ממספר הדירות שבבעלות החברה, וכן נכסים מסחריים וחניות. איי.די.או פרופרטיס שנסחרת בבורסה של פרנקפורט בשווי 1.6 מיליארד יורו ומתמחה ברכישה וניהול של נדל"ן מניב למגורים בברלין, חתמה על מזכר הבנות לא מחייב למכירת תיק הנכסים.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אחרי פתיחה יציבה, הבורסה לניירות ערך בת"א מגיבה לתוצאות הבחירות בכנסת במגמה חיובית. מדד ת"א 35 עולה ב-0.95%, ת"א 125 מטפס ב-0.82%, ת"א בנקים קופץ ב-1.7%. השקל מתחזק מול הדולר ב-0.35% והמטבע האמריקאי נסחר לפי שער של 3.54 שקלים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ששה חודשים לאחר מינויו של אברהם ביגר ליו"ר חברת פזעומד המאבק בינו לבין יונה פוגל המנכ"ל הוותיק של החברה לפני הכרעה. פוגל שמכהן ב-12 השנים האחרונות כמנכ"ל, מנהל בימים אלה מו"מ על תנאי פרישתו על רקע הקרע בינו לבין ביגר, התוצאות הכספיות המאכזבות של החברה וביצועי החסר של המניה בשנים האחרונות.

פוגל ניהל יחסי עבודה רעועים עם היו"ר הקודם יצחק עזר, שהביאו לפרישתו של עזר בספטמבר 2018 מתפקידו. עזר ביקר בחריפות את ביצועי החברה תחת פוגל ולחץ לבחון את פיצול או מכירת בית הזיקוק של החברה וכן את הממשל התאגידי של פז.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה לניירות ערך בתל אביב פותחת את יום המסחר הראשון שלאחר הבחירות עם מגמה יציבה. כך, מדדי ת"א 35 ות"א 125 נסחרים ביציבות, ויורדים קלות.

מניית חברת האנרגיה והקמעונות פז עולה בכ-4%, בעקבות הפרסומים כי המנכ"ל הוותיק של החברה, יונה פוגל, צפוי לסיים בקרוב את תפקידו בעקבות חילוקי דעות עם הדירקטוריון על האסטרטגיה העתידית של החברה.

קבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה, מאבדת 2.5% בעקבות ירידת מחירי הנפט בעולם, כך גם מניית חברת האנרגיה אנרג'יאן שיורדת ב-1.5%.

מניית חברת נדל"ן איי.די.או, הפועלת בשוק הנדל"ן למגורים להשכרה בברלין, עולה בכ-6% בעקבות הדיווח כי היא נמצאת במגעים למכירת פורטפוליו של כ-5,800 דירות להשכרה.

המסחר בוול סטריט ננעל אתמול בעליות מתונות. כך, מדד נאסד"ק הוסיף לערכו 0.4%, דאו ג'ונס עלה ב- 0.1%, ומדד S&P 500 עלה ב-0.26%.

לאחר מספר ימים של עליות חדות, מחיר הנפט נפל אתמול בכ-6%. זאת, בעקבות הדיווח כי סעודיה תטפל במכשולים שבהם נתקלה, שנגרמו מהתקיפה שספגה בסוף השבוע האחרון נגד שני מאגרי הנפט הגדולים במדינה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker