שבוע המסחר ננעל בעליות של כ-0.5%; בזק קפצה 7.2%

מדד ת"א 35 עלה השבוע ב-3.4%; מדד ת"א 90 התחזק ב-0.5%; מדד ת"א 125 טיפס ב-2.7% ■ לעומת זאת, מדד ת"א נפט וגז ירד השבוע ב-1.2%

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שבוע המסחר ננעל בעליות של כ-0.5%

שבוע המסחר נסגר בעליות של כ-0.5%. מדד ת"א 35 טיפס ב-0.65% בהובלת בזק שזינקה 7.2%, אופקו עם עלייה של 5.7% ופריגו. המניות החלשות בת"א 35 היו אנרג'יאן, שירדה 3.2%, טבע דלק ושטראוס.

בהמשך להחלשות של דלק, מדד הנפט והגז הוא המדד היחידי שירד היום, כשאיבד 1.3%.

עם זאת, בסך הכל התאפיין השבוע בעליות:

מדד ת"אנ35 עלה השבוע ב-3.4%, ומתחילת השנה עלה ב-10.4%.

מדד ת"א 90 עלה השבוע ב-0.5%, ומתחילת השנה עלה ב-24.9%.

מדד ת"א 125 עלה השבוע ב-2.7%, ומתחילת השנה עלה ב-14.1%.

מדד ת"א SME60 ירד השבוע ב-0.6%, ומתחילת השנה עלה ב-6.0%.

מדד ת"א נפט וגז ירד השבוע ב-1.2%, ומתחילת השנה ירד ב-2.6%.

בשוק האג"ח נרשמו היום עליות נאות יחסית בכל המדדים: הממשלתיים הצמודים הממשלתיים השקליים ומדדי האג"ח הקונצרני.

בשוק המט"ח הדולר ירד מעט ל-3.53 שקלים לדולר, והיורו התייצב על 3.9 שקלים ליורו, לאחר שבמהלך המסחר צנח בעקבות צעדי ההרחבה הכמותית של הבנק המרכזי האירופי.

ההנפקות השבוע:

בשוק המניות: בשלוש הנפקות של מניות לציבור גויסו השבוע כ-42 מיליון שקל, רובם על ידי שתי חברות האנרגיה סולגרין וג'י.פי גלובל.

בשוק איגרות החוב: בתשע הנפקות של אג"ח לציבור גויסו השבוע עד כ-2.3 מיליארד שקל. מתוכם, הבנק בינלאומי גייס כ-0.7 מיליארד שקל.

גיוס באיגרות חוב מובנות – השבוע גויסו 700 מיליון שקל בשתי הנפקות של איגרות חוב מובנות לציבור.

בשוק קרנות הסל: השבוע החלו להיסחר בתל-אביב שלוש קרנות חוץ הנסחרות בחו"ל של ענקית הפיננסים הבינלאומית בלאקרוק. קרנות אלה מתווספות ל-19 קרנות חוץ הראשונות בתל-אביב, שנרשמו גם הן על ידי בלאקרוק ונסחרות זה מכבר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היורו והלירה הטורקית צונחים; הדולר עולה קלות

היורו צונח ב-0.5% מול השקל לאחר הודעת נגיד הבנק המרכזי האירופי על צעדים מוניטריים חדשים - ובראשם הורדת הריבית הפקדונות ורכישת נכסים ב-20 מיליארד יורו.

המטבע האירופי נסחר בשער של 3.88 שקל ליורו.

הדולר עולה קלות לשער של 3.54 שקל לדולר.

הליש"ט נסחרת כמעט ללא שינוי סביב שער של 4.36 שקל ללירה.

בעקבות הורדה חדה של הריבית בטורקיה גם הלירה הטורקית צונחת עתה בכ-3.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות של 0.7% בבורסה; בזק מזנקת ב-5.5%

עליות  של 0.7% בבורסה. מדד ת"א 125 מוסיף 0.6% ומדד הבנקים מטפס ב-0.8%. מדד הנפט והגז הוא המדד היחידי שיורד – ב-0.8%.

בזק, המניה המובילה מבין המניות הגדולות של תל אביב – מזנקת ב-5.5%. מניות נוספות שעולות: אופקו, קמטק, פריגו ואודיוקודס. המניות שנחלשות: נייר חדרה, רציו ויקטורי ואנרג'יאן.

בשוק האג"ח עליות נאות לכל הרוחב. הדולר נסחר בירידה קלה ל-3.54 שקלים לדולר, והיורו נסחר מעל 3.9 שקלים ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אנרג'יאן: גידול של 40% ברווח התזרימי התפעולי; עסקת אדיסון תושלם עד סוף השנה

חברת האנרגיה היוונית אנרג'יאן, השותפה במאגרי כריש ותנין בישראל, פירסמה הבוקר (חמישי) את תוצאותיה הכספיות למחצית הראשונה של 2019. החברה סיימה את המחצית הראשונה בהפסד של 4.5 מיליון דולר, שנובע בין היתר, מהשקעות המיוחסות לפיתוח נכסי הגז והנפט של הקבוצה.

הכנסות אנרג'יאן הסתכמו במחצית הראשונה ב-40 מיליון דולר, גידול של 52% ביחס לחציון המקביל ב-2018. הגידול מיוחס לעליה בהפקת הנפט במאגרים ביוון. פעילות החברה הניבה רווח תפעולי של 3.8 מיליון דולר, בהשוואה לרווח תפעולי של 10.2 מיליון דולר במחצית המקבילה ב-2018 – ירידה של כ-62%. הירידה נבעה בעיקר מגידול בהוצאות האקספלורציה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המספרים נחשפים: הפרמיה ששילמו שניידר ולפידות על מניות מישורים

אלכס שניידר
אלכס שניידרצילום: REUTERS

אלכס שניידר ומנכ"ל אי.די.בי לשעבר שולם לפידות שילמו לחברת הקרנות של הראל פרמיה של 40% על מחיר השוק בעסקה לרכישת מניות מישורים, שאמורה לבסס את שליטתו של שניידר בחברה. לפי הדיווח של מישורים הבוקר (ה'), השניים רכשו 2.26 מיליון מניות לפי מחיר של 11.3 שקל למניה, בהשקעה של 25 מיליון שקל; ביחס למחיר של 8.17 שקלים למניית מישורים בבורסה.

אתמול נחשף ב-TheMarker כי שניידר, שרק לפני כשלוש שנים הובא כמשקיע למישורים על ידי מייסד החברה גיל בלוטרייך, סיכם עם הראל על רכישת 7.5% ממניות מישורים – ונהפך לבעל שליטה יחיד. כעת יחזיק שניידר ביחד עם שותפו החדש לפידות 45% ממישורים, כך שהמייסד בלוטרייך נדחק מהשליטה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בורסות אסיה ננעלו בעליות

בורסות אסיה רשמו הבוקר עליות שערים, לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע על דחיה של שבועיים בכניסתם לתוקף של מכסים על סחורות סיניות בשווי 250 מיליארד דולר. טוקיו עלתה ב-0.8%; הונג קונג יורדת ב-0.1%; שנחאי עולה ב-0.8%; סידני עלתה ב-0.2%; בורסת סיאול סגורה לרגל חג. 

טראמפ כתב אתמול בחשבון הטוויטר שלו כי העלאת המכסים, שאמורה היתה להיכנס לתוקף ב-1 באוקטובר, תידחה ל-15 באוקטובר "כמחווה של רצון טוב". מוקדם יותר אתמול אמרה סין כי תפטור מוצרים אמריקאים מסוימים מהמכסים שהיא מתכננת להעלות החל מה-17 בספטמבר. נראה כי צעדים אלה הם מחוות פייסניות על מנת ליצור אווירה טובה לקראת חידוש המגעים בין שתי המדינות בתחילת אוקטובר. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האקזיט השקט של דודי עזרא בנטו

דודי עזרא (מימין) ובנו עדי עזרא
דודי עזרא (מימין) ובנו עדי עזראצילום: אביב חופי ושוקה כהן

בשנים האחרונות נפוצו שמועות על רצונו של דודי עזרא, בעל השליטה בחברת נטו, למכור את השליטה בחברה. הדיווח של החברה הבת, נטו מלינדה, המרכזת את עיקר פעילותה של הקבוצה, מלמד כי דודי עזרא מוביל את קבוצת נטו להתרחבות לתחומי פעילות חדשים, ולצמיחה משמעותית בהיקפי פעילותה.

חברת נטו מלינדה חתמה על הסכם שיווק והפצה עם צד שלישי. על פי ההסכם, היא תפיץ עבור הלקוח עופות כשרים בתמורה לעמלת שיווק. היקף המכירות השנתי של המוצרים שהחברה תפיץ יגיע ל–800 מיליון שקל.

מחזור המכירות של נטו מלינדה הסתכם ב–2.5 מיליארד שקל ב–12 החודשים שהסתיימו ביוני 2019, כך שהסכם ההפצה יגדיל את היקף הפעילות של החברה ב–32%. נטו מלינדה לא ציינה מי יספק לה את העופות הכשרים, אבל לפי הערכות מדובר בטל הל יסכה, שבבעלות משפחת מססה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בזן גייסה 410 מיליון שקל

חברת בתי זיקוק (בזן), שמנוהלת על ידי שלומי בסון, גייסה 410 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת סדרה חדשה של איגרות חוב שקליות לא צמודות מסדרה י'. משך החיים הממוצע (מח"מ) של האגרות הוא 6 שנים והמכרז נסגר בריבית של 2.7% - גבוה ב-0.19% מהתשואה על איגרות החוב הממשלתיות השקליות למח"מ דומה.

איגרות החוב של בזן מסדרה י' מדורגות ב-A על ידי חברת הדירוג מעלות, לאחר שלפני 6 חודשים העלתה מעלות את דירוגן מ-A-.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר נפתח בעליות; אופקו מזנקת ב-6%

היום האחרון של שבוע המסחר נפתח בעליות של כ-0.3%. היה זה שבוע חיובי בתל אביב, כמו גם בשוקי ההון בעולם. גם אתמול עלו מדדי המניות בוול סטריט, כאשר הדאו ג'ונס טיפס ב-0.85%.

הבוקר אופקו מזנקת ב-6% ופריגו עולה ב-3.5%. טבע יורדת בכ-1%. מדד הבנקים נסחר סביב האפס.

בשוק המט"ח, הדולר נסחר בשער של 3.54 שקלים לדולר. היורו עולה ל-3.9 שקלים ליורו. מסחר יציב, כמעט ללא שינויים, בשוק האג"ח.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker