המסחר בבורסה ננעל בעליות; מניית גי פי גלובל זינקה ב-30%

מדד ת"א 35 שפתח את הבוקר בירידות קלות, עלה בסוף המסחר בכ-0.5%, מדד ת"א 125 עלה בכ-0.4% ואילו מדד הבנקים ירד בכ-0.2% ■ מניית גי פי גלובל זינקה לאחר שהיום התברר כי חברת ריבוע כחול של מוטי בן משה רכשה את השליטה בחברה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אפל TV הפיל את מניות נטפליקס ודיסני בוול סטריט

בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית בעיקרה בהובלת מניות הבלו צ'יפ, לאחר שתשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות טיפסו זה היום החמישי ברציפות לקראת החלטת הריבית באירופה מחרתיים, בה צפוי הבנק המרכזי של אירופה (ECB) להוריד את הריבית בגוש היורו.

מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.3% - יום חיובי חמישי ברציפות. מדד S&P 500 נסגר בעליות קלות. מדד נאסד"ק נסגר בירידות קלות.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בירידות זה היום החמישי ברציפות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים זינקה ב-0.08% לרמה של 1.73%. מדד הדולר של ICE, העוקב אחרי שער הדולר מול המטבעות של שש שותפות סחר גדולות של ארה"ב - בהן היורו, הין והליש"ט - מטפס ב-0.1%.

מניית אפל עלתה ב-1.2% לאחר שהחברה חשפה את דגמי אייפון 11 החדשים. ענקית הטכנולוגיה גם הודיעה כי מחיר מנוי לכל המשפחה לשירות הסטרימינג החדש אפל TV פלוס יהיה 4.99 דולרים לחודש - זול משמעותית מהמתחרות. מניות נטפליקס ווולט דיסני נפלו ביותר מ-2%.

מניית פורד נסוגה ב-1.4% לאחר שחברת דירוג האשראי מודי'ס הורידה אמש את דירוג האג"ח של יצרנית המכוניות לדרגת "זבל". מניית מקדונלדס צנחה ב-3.5% - הנפילה היומית החדה ביותר השנה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

סגירה חיובית באירופה לקראת החלטת הריבית

בורסות אירופה מחקו את הירידות שרשמו בתחילת יום המסחר, ונסגרו במגמה חיובית לקראת החלטת הריבית באירופה השבוע, בה צפוי הבנק המרכזי של אירופה (ECB) להוריד את הריבית בגוש היורו.

המדדים פתחו את יום המסחר במגמה שלילית לאחר שהמחוקקים בבריטניה הנחילו אמש מפלה לראש הממשלה המכהן בוריס ג'ונסון, זו הפעם השישית בתוך שבוע, כשדחו שוב את ההצעה להקדים את הבחירות, בטרם הושבת הפרלמנט עד אמצע אוקטובר.

בורסות לונדון ופרנקפורט נסגרו בעליות של 0.4%; פריז הוסיפה 0.1%. מדד מניות הכלל אירופי סטוקס 600 טיפס ב-0.1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורה ננעל בצורה מעורבת; מניית גי פי גלובל זינקה ב-30%

יום מסחר תנודתי הסתיים באחוזת בית. מדד ת"א 35 שפתח את הבוקר בירידות קלות, עלה בסוף המסחר ב-0.55%, מדד ת"א 125 עלה ב-0.37% ואילו מדד הבנקים ירד ב-0.18%.

בין המניות המעניינות היום, ניתן למנות את מניית גי פי גלובל שסגרה את יום המסחר בעלייה של 30%, לאחר שביומיים האחרונים נסובו שמועות סביב ניסיונות השתלטות על החברה והיום התברר כי חברת ריבוע כחול של מוטי בן משה רכשה את השליטה בחברה.

חברת כן פייט עלתה ב-19% לאחר שחתמה על הסכם פיתוח תרופת קנאביס. ומניית טבע עלתה ב-8% עם פתיחת המסחר בארה"ב. מניית דלק קבוצה סגרה את המסחר בירידה של 0.48% למרות הודעת בעל השליטה כי מימש אחזקות במיליארד דולר.

מחזור המסחר היה ממוצע ועמד על כ-1.2 מיליארד שקל.

בשוק המט"ח התחזק היום הדולר אל מול השקל ב-0.3% והשער היציג נקבע על 3.53 שקל לדולר. לאחר קביעת השער היציג, המשיך הדולר והתחזק. גם האירו התחזק היום אל מול השקל ב-0.3% לרמה של 3.9 שקל לאירו.

התנודתיות אפיינה גם את שוק האג"ח. אפיק האג"ח הממשלתית הצמודה למדד סגר את יום המסחר בצורה מעורבת. האג"ח הקצרות עלו עד 0.09% ואילו הארכות ירדו עד 0.3%. מגמה זו אפיינה גם את האפיק הממשלתי הלא צמוד כאשר האג"ח הממשלתית הלא צמודה הקצרות ירדו עד 0.04% ואילו הארוכות עלו עד 0.22%. מגמה זו נימשכה גם לאג"ח הקונצרני כאשר בלטו לרעה האג"ח של סלקום מסידרה י"ב, שירדו ב-2.5% ותשואת האג"ח עומדת על 8.1%. מדד התל בונד 20 עלה ב-0.06% ומדד התל בונד 60 עלה ב-0.05%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אנרג'יקס קיבלה אישור לפרויקט אנרגיית רוח בהשקעה של 600 מיליון שקל

חברת אנרג'יקס, שבשליטת נתן חץ, עשתה צעד חשוב לקראת קידום ענק של אנרגיית רוח, לאחר שהוועדה הארצית לתכנון ובנייה של תשתיות לאומיות אישרה אתמול (ב') את פרויקט אר"ן להקמת חוות רוח ברמת הגולן.

ביצוע הפרויקט כפוף לאישורה הסופי של הממשלה, ובעיקר להסדרת הפתרון הטכנולוגי ומימונו מול משרד הביטחון. פרויקט אר"ן נמצא בבעלות חברה ייעודית, שאנרג'יקס מחזיקה ב-100% ממניות השליטה בה. אנרג'יקס מחזיקה גם ב-73% מהזכות לדיווידנד לאחר החזר ההשקעה בהון העצמי של הפרויקט, בתוספת ריבית. מניות המיעוט מוחזקות על ידי משפחת מלמד.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מדדי המניות בבורסה ממשיכים לדשדש

מדדי המניות בבורסה ממשיכים לדשדש. מדד ת"א 35 עולה ב-0.06%, מדד ת"א 125 יורד ב-0.02%, ומדד הבנקים יורד ב-0.4%.

מניית טבע עולה ב-2.1% וכעת היא נסחרת בדומה למחירה בארה"ב.

מניית קבוצת דלק עולה ב-2.3%. מניית הבורסה יורדת ב 0.9%, ומוחקת את כל רווחי ההנפקה.

מניית ג'י.פי. גלובל עולה ב-34.5%.

מניית נטו נסחרת בעלייה של 0.3%, לאחר שהתברר כי החברה המוחזקת על ידה, ביכורי השדה, מתכננת לשוב לבורסה.

המגמה המעורבת בשוק האג"ח התחלפה במגמת עליות שערים. האפיק הממשלתי הלא צמוד עולה עד 0.4%, והאפיק הממשלתי הצמוד עולה עד 0.18%. מחזור המסחר נמוך ומסתכם ב-373 מיליון שקל.

הדולר מתחזק אל מול השקל ב-0.22%, ונסחר ב-3.53 שקלים, והיורו מתחזק ב-0.26% ויסחר ב 3.9 שקלים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בעיית ההולכה בצנרת בישראל: "היצוא למצרים יעמוד בתחילה על 2 BCM בשנה"

"התוכנית ליצוא גז מישראל למצרים מתקדמת כמתוכנן, אך עדיין נדרשים צעדים נוספים כדי שההזרמה תתחיל בפועל. הכל מוסכם, והמדינות המעורבות כבר נתנו את ברכותיהן. זו עסקה מורכבת, שכוללת גם הסדרת השימוש בתשתיות, וזו הסיבה שהתהליך אורך זמן", כך אמר שר הנפט המצרי טארק אל מולא, בוועידת אנרגיה באבו דאבי, כפי שצוטט ב"רויטרס".

אל מולא חשף בנאומו כי מצרים מתכוונת לייבא גז טבעי מישראל בכמות נמוכה ביחס לכמויות המדווחות בחוזים של מאגרי לווייתן ותמר – 3.5 מיליארד מ"ק (BCM) בשנה מלווייתן בחוזה מחייב, ועוד 3.5 BCM בשנה מתמר בחוזה מזדמן.

אל מולא ציין שמצרים תקבל בתחילה כמות של 2 BCM בשנה, ובהמשך הכמות תעלה לכ-5 BCM, כך לפי הדיווח ב"בלומברג". הפחתת הכמויות נובעת בין היתר מבעיית קיבולת ההולכה בצינור הגז הישראלי בשנים הקרובות, כפי שדווח בעבר ב-TheMarker. 

לכתבה המלאה>>>

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הרבור-גרופ גייסה 180 מיליון דולר מקרן פנסיה קנדית

חברת ההשקעות בנדל"ן האמריקאית-ישראלית הרבור-גרופ הודיעה היום כי קרן הפנסיה הקנדית CPPIB תשקיע כ-180 מיליון דולר בתכנית השקעות משותפת בתיקי הלוואות מאוג"חות.

שתי החברות ישקיעו בניירות ערך מסוג CDS של הבנק האמריקאי פרדי מק, שקרס במשבר ב-2008 ונמצא כעת בבעלות ממשלתית.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ברם תעשיות תקים עם תאגיד ספרדי חברה משותפת למכירות באירופה

ברם תעשיות, שבשליטת משפחת ברמלי, חתמה על מזכר הבנות לא מחייב להקמת חברה חדשה למכירות באירופה ביחד עם חברה ספרדית, הפועלת בתחום מוצרי הצריכה מפלסטיק ולה מפעלים בספרד ובסין. החברה החדשה תעסוק בפיתוח, שיווק והפצה באירופה של מוצרי הפלסטיק של ברם תעשיות, והיא תוחזק בחלקים שווים בין ברם תעשיות לתאגיד הספרדי, ששמו לא נמסר.

את העסקה מבצעת ברם תעשיות באמצעות החברה הבת לייף פלסטיק, המאוגדת בצרפת. לפי מזכר ההבנות, לייף פלסטיק תמכור לחברה המשותפת תבניות הזרקה בתחום המוצרים לבית ששימשו את הייצור בצרפת, בתמורה ל-1.4 מיליון יורו. בברם תעשיות ציינו כי הפעילות החדשה צפויה להגדיל את סל המוצרים ואת כמות הלקוחות של הקבוצה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אור בקצה המנהרה? הסיבה לעלייה במניית טבע

חברת טבע עומדת להיות שותפה, שלא בטובתה, לאחד המשפטים האזרחיים הגדולים בתולדות ארה"ב. טבע היא אחת הנתבעות במשפט הרב־אזורי שיחל ב–21 באוקטובר בקליוולנד, אוהיו, שמאחד 2,400 תביעות שהוגשו בידי מדינות, מחוזות, ערים ורשויות מקומיות נגד היצרניות והמפיצות של משככי כאבים נרקוטיים (אופיואידים) — בטענה שהמדיניות השיווקית שלהן גרמה למגפת האופיואידים. מגפה זו גרמה למותם של 400 אלף אמריקאים בין 1996 ל–2017.

בשבועות האחרונים חתמו היצרניות הגנריות של אופיואידים — מלינקרודט, אנדו ואלרגן — על הסכמים עם שני מחוזות באוהיו, שלפיהם ישלמו 30, 10 ו–5 מיליון דולר בהתאמה כדי להסדיר את התביעות שהגישו נגדן. מניית טבע עולה היום בכ-6% במהלך המסחר בארה"ב.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אף שבעל השליטה בחקירות: ביכורי השדה תנסה שוב את מזלה בבורסה

הנפקת ביכורי השדה אחזקות מתעוררת שוב. החברה החליטה להניע מחדש את הליך ההנפקה שלה לפי שווי של 600 מיליון שקל, באמצעות קונסורציום חתמים הכולל את חברת אוריון, ברק קפיטל ואקטיב חיתום. המטרה היא להנפיק  25%-20% ממניות החברה, כשהכסף ישמש אותה לטובת התרחבותה.

ביכורי השדה - שבשליטת האחים אילן וששון שבע - מחזיקה ב-50% מחברת ביכורי השדה דרום, וב-50% הנוספים מחזיקה נטו של עדי עזרא. החברה נמחקה מהמסחר לפני כשבע שנים, ומאז, אחת לפרק זמן היא בוחנת את חזרתה לבורסה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסה נפתח בירידות קלות

המסחר בבורסה נפתח בירידות שערים קלות. מדד ת"א 35 יורד ב 0.09%, מדד ת"א 125 יורד ב-0.06% ומדד הבנקים יורד ב-0.5%.

מניית טבע עולה ב 2%, לאחר שחזרה עם פער ארביטראז' קל.

מניית קבוצת דלק עולה ב-1.2%, לאחר שהתברר כאתמול כי בעל השליטה, יצחק תשובה, מימש נכסים בשווי של כ-1.8 מיליארד דולר.

מניית ג'י.פי. גלובל עולה ב-34%, בהמשך לעליות השערים מאתמול.

שוק האג"ח נפתח הבוקר במגמה מעורבת. איגרות החוב הקצרות באפיק הממשלתי הצמוד למדד יורדות עד 0.08%, ואילו האג"ח הארוכות עולות ב-0.31%. לעומת זאת, באפיק הממשלתי הלא צמוד למדד יש ירידות שערים לאורך כל טווחי הזמן, ירידות שערים של עד 0.19%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker