הבורסה ננעלה בירידות; טבע נפלה ב-13%, קבוצת דלק נחלשה ב-6%

מדד ת"א 35 ירד ב-1.1% ות"א 125 איבד 0.8% ■ מדד ת"א נדל"ן התחזק ב-0.9% ■ מחזור המסחר הסתכם ב-1.5 מיליארד שקל

עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

וול סטריט: הקאמבק הדרמטי ביותר השנה

בורסות וול סטריט מחקו נפילות של 2% ונסו במגמה חיובית בעיקרה לאחר שהשלימו את הקאמבק היומי הדרמטי ביותר השנה. זאת לאחר שהתשואה על האג"ח הממשלתיות האמריקאיות התאוששה משפל של כמעט שלוש שנים אליו נפלה מוקדם יותר היום, לאחר שהורדות ריבית שביצעו היום בנקים מרכזיים בהודו, ניו זילנד ותאילנד, הגבירו את החששות מפני האטה בצמיחת הכלכלה העולמית.

מדד S&P 500 נסגר בעלייה של 0.1% לאחר שכבר צנח ב-2% מוקדם יותר היום - הקאמבק הדרמטי ביותר בשנת 2019. המדד רשם אתמול את היום הטוב ביותר מזה שמונה שבועות, זאת לאחר שביום שני צנח בשיעור החד ביותר השנה בצל חששות מהסלמת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. מדד נאסד"ק נסגר היום בעלייה של 0.4% לאחר שנפל ב-1.7% במהלך יום המסחר. מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.1% לאחר שכבר צלל ב-2.3% במהלך המסחר - הקאמבק התוך-יומי הגדול ביותר מאז ה-27 בדצמבר 2018.

שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר ביציבות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים נותרה כמעט ללא שינוי ברמה של 1.71%, לאחר שבמהלך יום המסחר צנחה מתחת ל-1.6%, בפעם הראשונה מאז סתיו 2016.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שב ותקף היום את הבנק הפדרלי, בסדרת ציוצים בחשבונו בטוויטר. הבנק מרכזי "חייב להוריד את הריביות בחדות ובמהירות רבה יותר, ולעצור את תוכנית הצמצום הכמותי המגוחכת מיד", כתב טראמפ.

מניית יצרנית התרופות הישראלית טבע התאוששה ביותר מ-3% בוול סטריט לאחר נפילה של כ-10% אתמול.

מניית וולט דיסני צנחה בכ-5% לאחר שענקית המדיה דיווחה אמש על רווח והכנסות רבעוניים שהיו נמוכים מתחזיות האנליסטים, ובמקביל הודיעה על השקת שירותי הסטרימינג החדשים שלה, אשר יתחרו בנטפליקס. כתוצאה מנפילת מניית דיסני היום נחתך שווי השוק של החברה בקרוב ל-13 מיליארד דולר.

מניית ניו יורק טיימס צללה ב-12% לאחר שמו"לית העיתונות דיווחה על רווח והכנסות רבעוניים שהיו נמוכים מתחזיות האנליסטים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נעילה שלילת בתל אביב

המסחר בבורסה של תל אביב נחתם בירידות חדות, אף על פי שבשעות הבוקר עוד נרשמו עליות. היפוך המגמה בחוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט, ירידות בבורסות אירופה, ודו"ח חלש של טבע תרמו לאווירה השלילית בבורסה המקומית.

מדד ת"א 35 נחלש ב-1.1% ל-1,585 נקודות, ומדד ת"א 125 איבד 0.8% ל-1,479 נקודות. בלט לחיוב מדד ת"א נדל"ן, שהתחזק ב-0.9%.

טבע נפלה ב-13%; קבוצת דלק נחלשה ב-6%; ואי.אפ.אפ איבדה 6%, אחרי שאתמול נפלה ב-10%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.5 מיליארד שקל.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

התחדשו הנפילות בקבוצת דלק

התחדשו הנפילות בקבוצת דלק: מניית הקבוצה, בשליטתו של יצחק תשובה, יורדת בכ-5% ברקע לצניחה במחיר הנפט. דלק חשופה לנפט בעיקר דרך החברה הבת (100%) איתקה, וכן דרך עסקת שברון המתגבשת, לרכישת 10 שדות נפט מפיקים בים הצפוני בכ-2 מיליארד דולר. מאחר שדלק היא קבוצה ממונפת, היא רגישה מאוד לתנודות במחיר הנפט.

בשלושת החודשים האחרונים איבדה מניית דלק כ-25% - ושווי הקבוצה ירד ל-6 מיליארד שקל. על רקע הירידות, דלק ביצעה בשבועות האחרונים רכישות נרחבות של מניותיה בשוק (BUYBACK), במסגרת תוכנית רכישה עצמית בהיקף של 100 מיליון שקל, שאושרה בסוף 2018. הרכישות ספגו חלק מההיצעים בשוק, ומשכך פעלו כגורם ממתן לירידות במניה. דלק רכשה גם איגרות חוב שלה.

לכתבה המלאה >>

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רוח חדשה בפריון? הכנסות החברה זינקו ב-43%

האם רוח חדשה מרחפת מעל פריון שמנהל דורון גרסטל? לאחר כמה שנים קשות, המשקיעים רוו נחת מההשקעה במניית החברה שזינקה בשנה האחרונה ב-70%. התוצאות הכספיות של החברה הציגו שיפור קל של 1% בשורת ההכנסות. אלה הסתכמו ב-63.6 מיליון דולר, ונוסף להן שיפור בשורת הרווח שעלה ב-1.9 מיליון דולר בהשוואה לרבעון המקביל, כך שהרווח הסתכם ברבעון השני של 2019 ב-2.9 מיליון דולר.

פריון, המספקת פתרונות פרסום דיגיטליים המסנכרנים בין פלטפורמות חיפוש, רשתות חברתיות ואתרי תוכן, עקפה את התחזיות של האנליסטים שצפו כי החברה תסיים את הרבעון השני עם רווח של 5-3 סנטים למניה, והציגה רווח מדולל למניה של 11 סנט, הרבה מעבר ל-3 סנטים שאותם הציגה החברה ברבעון המקביל ב-2018. 

לכתבה המלאה >>

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

למכירה ב-45 מיליון שקל: שגרירות גרמניה בישראל

קרן ריט 1 מנהלת מגעים לרכישת השטח שבו פועלת שגרירות גרמניה בישראל, ברחוב דניאל פריש בתל אביב. השגרירות מאכלסת ארבע קומות בשטח של כ-2,850 מ"ר, ויש לה מערכת מעליות נפרדת משאר המשרדים במבנה. שווי משרדי השגרירות מוערך ב-45-40 מיליון שקל. 

ריט 1, קרן נדל"ן הנסחרת בבורסת תל אביב, רכשה בשנים האחרונות שטחים רבים בבניין. הקרן מחזיקה בחניון התת קרקעי שלו ובכמחצית משטחי המשרדים. גורמים בענף הנדל"ן מעריכים שבכוונתה להשתלט על הבניין כולו, על מנת לשלוט במחירי השכירות ורמת התחזוקה שלו.

לכתבה המלאה >>

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האג"ח של דיסקונט נסחרות בירידות

סדרות האג"ח של דיסקונט השקעות מושפעות מההחלשות של מניות כלל וסלקום, והן נסחרות בירידות. אג"ח סדרה ו' יורדות ב-2.7%, והתשואה עליהן מטפסת ל-7.9% - תשואה שתקשה מאוד על מחזור חובות. אג"ח סדרה י' נופלות ב-2.9% והתשואה עליהן עולה ל-9.4%.

דסקונט השקעות יורדת קלות, ב-0.4%; כלל ביטוח נחלשת ב-5.1% בהשפעת הריבית הנמוכה; וסלקום נופלת ב-7.1%, על רקע הזעזועים בענף התקשורת - והצפי למחיקות ענק בשווי של החברות בענף. שופרסל מתחזקת ב-1.2%; נכסים ובניין נחלשת ב-0.4%; וגב ים נסחרת ביציבות - ועולה קלות ב-0.05%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ירידות בתל אביב

המסחר בבורסה בתל אביב עבר לירידות, לאחר שהנשיא האמריקאי, דונלד טראמפ, תקף את הבנק הפדרלי. החוזים העתידיים על בורסות וול סטריט נסחרים גם הם בירידות. ת"א 35 מאבד 0.8% מערכו, ות"א 125 נחלש ב-0.6%.

מדד הביטוח יורד ב-1.7%; מדד הבנקים נסחר כמעט ללא שינוי; מדד הביומד נסוג ב-0.4%; ומדד הנדל"ן עולה ב-0.8%, בהשפעת הריבית הנמוכה שתדחוף יותר משקיעים לעסקות נדל"ן. 

טבע נופלת ב-6%, לאחר פרסום הדו"חות הכספים והעזיבה של סמנכ"ל הכספים. בפתחית המסחר בניו יורק, מניית החברה נופלת ב-9%. מניית לאומי נחלשת ב-0.9%; דלק קבוצה מאבדת 5%; חלל תקשורת נופלת ב-8.1%. מניית IFF  יורדת ב-6.6%; ומניית נייר חדרה נסוגה ב-5.7%.  

הדולר יורד לעומת השקל ב-0.23% לשער של 3.479 שקלים. היורו יורד קלות ב-0.02% ושערו נע סביב 3.89 שקלים. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ירידות שערים חדות באג"ח סלקום

בעקבות הניתוח של מעלות על החוב של סלקום, שהוריד את הדירוג של החברה ל-A- עם תחזית שלילית - בשל שחיקה בביצועים התפעולים ועליה במינוף - נרשמות היום ירידות שערים ועליית תשואות בחוב של החברה.

סדרה ח' יורדת ב-3.1% והתשואה בה עולה ל-3.3% הסדרה בעלת מח"מ של 2.9 שנים ונסחרת במרווח של 4.17% מעל האגח המקביל הממשלתי.

סדרה ט' של סלקום נופלת ב-2.2% והתשואה עליה עולה לאזור ה-4.5% . סדרה י"א של החברה נופלת ב-3.3% והתשואה עליה ברוטו מזנקת לאזור ה-5.5%, סדרה י"ב כבר נסחרת בירידה של 4.1% והתשואה עליה עולה ל-6%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אבוג'ן מצרפת את קורטבה כשותפה לחברה הבת - לפי שווי של 90 מיליון דולר

חברת אבוג'ן, שמפתחת מערכות תוכנה לחיזוי ביולוגי וזיהוי גנים שישביחו זני זרעים, זוכה לאישור לטכנולוגיה שפיתחה מאחת מחברות האגרוכימיה הגדולות בעולם. חברת קורטבה (Corteva Agrosceince), שנסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי של 24 מיליארד דולר' תשקיע בחברת לביא ביו' שהיא חברה בת בבעלותה המלאה של אבוג'ן.

כחלק מהעסקה תשקיע קורטבה 10 מיליון דולר במניותיה של לביא ביו, ותעביר לבעלות לביא ביו את כל מניותיה של חברת טקסון (Taxon Biosciences), בתמורה להקצאת 30% ממניותיה של לביא. טקסון - שמפתחת מוצרים ביולוגיים לטיפול בזרעים, חיטוי קרקע בגידולי שורה, ירקות ופירות - נרכשה על ידי דופונט באפריל 2015 תמורת סכום שלא פורט, אבל על פי הערכות שוויה לצורך העסקה מוערך ב-20-15 מיליון דולר, כך שהעסקה משקפת ללביא ביו שווי של 90 מיליון דולר.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

טבע עברה לתזרים מזומנים שלילי ברבעון השני, סמנכ"ל הכספים עוזב

טלטלה בחברת טבע: סמנכ"ל הכספים של החברה מייקל מקללן התפטר מתפקידו על רקע הספקות הגוברים בדבר יכולתה של טבע לפרוע את החוב הפיננסי העצום שלה שהסתכם ב-28.7 מיליארד דולר נכון לסוף הרבעון השני של 2019.

התפטרותו של מקללן הוכרזה במקביל לפרסום הדוחות הכספיים לרבעון השני של 2019 שבו הפסידה טבע 794 מיליון דולר על פי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP) בהשוואה להפסד של 241 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018. טבע עברה לתזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת  של 227 מיליון דולר בהשוואה לתזרים מזומנים חיובי של 162 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

"השווקים נכנסו לתהליך של בריחה לנכסים בטוחים"

"לאחר הפחתת הריבית בארה"ב והחרפת מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין נראה שהשווקים נכנסו לתהליך של בריחה לנכסים בטוחים ומימוש באפיקים המנייתיים", כך טוען היום (ד') אייל שני, סמנכ"ל השקעות בבית ההשקעות אפסילון.

"להערכתנו, בשלב זה מדובר בתיקון בריא לשוק - ולא בשינוי מגמה. הנתונים הכלכליים בעולם ממשיכים להצביע על האטה בצמיחה, אך חשוב לזכור כי זו עדיין מגמת צמיחה", מוסיף שני.

לדבריו, "בשורה התחתונה, להערכתנו, כל עוד הצרכן האמריקאי ושוק העבודה נותרים יציבים ובריאים - לא נראה מיתון בקרוב. שיעור האבטלה בארה"ב ממשיך לרדת וגם באירופה, והשכר עולה בקצב גבוה מהאינפלציה".

וול סטריט
וול סטריטצילום: Richard Drew/אי־פי

"בשבוע האחרון נפתחו פערי תמחור בין האג"חים למניות כך ששני השווקים מדברים בשפה שונה", אומר שני ומוסיף כי "שוק האג"ח מתמחר 4-3 הפחתות ריבית ב-12 החודשים הקרובים כאשר החשש הוא מהמשך האטה והשפעות שליליות של מלחמת הסחר.

"זאת, בעוד ששוקי המניות עדיין סביב השיא והמכפילים לא זולים, כאשר המכפיל הממוצע של S&P 500 עומד על כ-17.5. בתקופה הקרובה נמשיך לראות תנודתיות בשני השווקים (האג"ח והמניות) עד למציאת שיווי משקל חדש".

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

החגיגה בחלל תקשורת הסתיימה - והמניה יורדת ב-7.1%

הבורסה בתל אביב נסחרת בעליות בשעה זאת: ת"א 35 עולה ב-0.6% ות"א 125 מוסיף 0.6%. מחזור המסחר במניות מסתכם בשעה זו ב-576 מיליון שקל.

הדולר יורד ב-0.3% מול השקל, ונסחר סביב 3.48 שקלים. היורו נופל גם הןא ב-0.3% ונסחר סביב 3.89 שקלים.

אחרי השמחה של שיגור הלוויין עמוס 17, וזינוק של 136% במניה בשנה האחרונה, מניית חלל תקשורת נופלת ב-7.1%.

בזק יורדת קלות ב-0.2%; עזריאלי מרכזת את מחזור המסחר הגבוה בבורסה, ועולה ב-1.5%; פועלים עולה ב-1.2%. 

IFF, שאיבדה מתחילת השנה 15%, יורדת היום ב-5.1%, על רקע החשדות החמורים בפרוטרום.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

"זה היה סיפור מתח": חלל חוגגת את השיגור המוצלח של הלוויין עמוס 17

הלילה, בשעה 2:20 שעון ישראל, שוגר בהצלחה הלוויין עמוס 17 מפלורידה לחלל. חלל תקשורת צופים כי הלוויין יניב לחברה הכנסות של 70 מיליון דולר בחמש השנים הקרובות.

דוד פולק מנכ"ל חלל סיפר ל-TheMarker על רגעי המתח שעברו על החברה בטרם השיגור: "זה היה סיפור מתח. שלושה ימים לפני השיגור בדקו את הטיל וגילו תקלה, היה צריך להחליף איזה שסתום וזה לקח עוד יום. עניין לא פשוט כשאתה מחכה לשיגור שפתאום נדחה. אחר כך, ביום האחרון השידור נדחה בשביל לתת לאיזה סערה שהיתה בפלורידה, שחווה הרבה פעמים סופות וסערות, זמן לחלוף. אחרי חצי שעה השמיים התבהרו והשיגור היה נהדר. זאת היתה שמחה גדולה גם לנו וגם לאנשי ספייס אקס (SpaceX).

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המסחר נפתח בירידות קלות; טבע צונחת

הבורסה בתל אביב פתחה את יום המסחר בירידות קלות. מדד ת"א 35 יורד בפתיחה ב-0.1% ות"א 125 מחסיר 0.2%. השקל ממשיך להתחזק: היורו יורד ב-0.05% מול השקל ושערו נסחר בין הבנקים סביב 3.9 שקלים. הדולר נסחר בירידה של 0.2% ושערו נסחר סביב 3.48 שקלים.

מניית טבע יורדת ב-5.2% אך לא סוגרת את כל פער הארביטראז' שעמו חזרה מהמסחר בחו"ל. חלל תקשורת מזנקת ב-8.5% על רקע השיגור המוצלח של עמוס 17, ומרכזת היום את מחזור המסחר השני הכי גבוה בבורסה. מניית IFF ממשיכה את מגמת הירידות מאתמול ונופלת ב-5%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

"היכונו לגל שני של ירידות - שיזכיר את קריסת ליהמן ברדרס"

גל הנפילות הבא בשוק המניות עלול להיות דומה למפולת שנרשמה בשווקים בעקבות קריסת בנק ההשקעות ליהמן ברדרס - לפני יותר מעשור.

אסטרטג המקרו מסנארי טקאדה, מבנק נומורה, הזהיר בדו"ח למשקיעים כי "ברגע שגל התנודתיות הראשון יחלוף, שוקי המניות העולמיים ירשמו כנראה התאוששות ספונטנית. בין הגורמים שיתרמו לראלי הזה עשויים להיות ציפיות להורדת ריבית משמעותית בספטמבר, ורכישות מניות שיבצעו משקיעים לעומתיים (contrarian) לטווח קצר. עם זאת, אנו צופים כי כל ראלי בטווח הקצר יהיה מטעה, ויש לראות בו הזדמנות מכירה לקראת גל שני של תנודתיות שצפוי להגיע בשלהי אוגוסט או בתחילת ספטמבר".

>> לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הקריסה של טבע עשויה לגרור את הבורסה ל"פתיחה אנגלית"

למרות הנעילה החיובית אמש בניו יורק, הבורסה הישראלית עשויה להיפתח הבוקר (רביעי) ב"פתיחה אנגלית" לאחר הקריסה של מניית טבע, שחוזרת לישראל עם ארביטראז' שלילי של 7.1%. משקלן בפועל של כלל המניות הדואליות שחזרו מארה"ב מצביע על ירידה של כ-0.37% במדדים המובילים בפתיחה.

מניית כיל חוזרת עם ארביטראז' שלילי של 0.5%, ומנגד אופקו חוזרת עם ארביטראז' חיובי של 0.9%. חלל תקשורת צפויה להיסחר בעליות לאחר השיגור המוצלח של עמוס 17 לחלל.

לאחר יום של נפילות חדות, סגרו אתמול הבורסות בוול סטריט את יום המסחר בעליות. מדד S&P 500 נסגר בעלייה של 1.3% - היום הטוב ביותר שלו זה שמונה שבועות. מדד נאסד"ק הוסיף 1.4%; ומדד דאו ג'ונס טיפס ב-1.2% ונסגר מעל לרמה של 26 אלף נקודות - בראשונה מאז ה-18 ביוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker