נעילה שלילית בבורסה בתל אביב; הזינוק במניית טאואר התמתן

מדד ת"א 35 ירד ב-0.5% ומדד ת"א 125 איבד 0.4% ■ מניית טאואר, שזינקה במהלך המסחר בכ-10% נעלה את המסחר בעלייה של 4% ■ טבע איבדה כ-4.5%

TheMarker
עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נעילה שלילית בבורסה בתל אביב; הזינוק במניית טאואר התמתן

דקות המסחר האחרונות היום בבורסה התאפיינו בהתחזקות הירידות בשל פתיחת מסחר שלילית בניו יורק. בסיכום, ירד מדד ת"א 35 ב-0.5% ומדד ת"א 125 איבד 0.4%. מדד הנפט והגז ירד ב-0.8% ומדד הבנקים שמר על יציבות וסגר סביב האפס.

טאואר שזינקה מייד אחרי פרסום הדו"ח הרבעוני שלה ב-10%, נחלשה וסגרה את יום המסחר עם עלייה של פחות מ-4%. מניות נוספות שהתחזקו: כלל ביטוח וגילת שדיווחה על הסכם גדול בפרו. מליסרון טיפסה ב-2.5% בעקבות ידיעות על מו"מ מחודש עם המנכ"ל הפורש אבי לוי.

בצד של היורדות נמצאות טבע שאיבדה 4.3% ואופקו שירדה 3.8%

בשוק האג"ח נרשמו עליות, בעיקר באג"ח השקליות הממשלתיות. גם באג"ח הקונצרני היו עליות קלות כאשר מדד תל בונד 20 טיפס ב-0.1%.

בשוק המט"ח נסחרו המטבעות העיקריים ללא שינוי כמעט, כאשר השקל באחת התקופות החזקות שלו אי פעם. הדולר נסחר בשער של 3.52 שקל לדולר והיורו סביב 3.92 שקל ליורו. הליש"ט שנחלשת בעולם בעקבות ענייני הברקזיט איבדה 0.9% והיא נסחרת בשפל של 4.34 שקל ללירה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ירידות בבורסה בת"א

המסחר בבורסה בתל אביב ממשיך להתנהל בירידות. המדדים העיקריים מאבדים 0.15%, ומדד הבנקים נחלש ב-0.5%. טבע  יורדת ב-3%, בעוד שטאואר מזנקת ב-10%, בעקבות דו"ח רבעוני חיובי שהראה גידול במכירות בגלל מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין. 

במקביל למגמה בעולם, הליש"ט יורדת לרמה של 4.32 שקלים - השער הנמוך ביותר זה כ-25 שנים. הדולר נסחר ברמה של 3.52 שקלים לדולר והיורו נסחר סביב 3.92 שקלים ליורו.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

שלוש רשתות תקשורת חדשות בפרו יגדילו את הכנסות גילת ב-12 מיליון דולר לשנה

לאחר עיכוב של כמעט שנה, השיגה חברת גילת אבן דרך משמעותית בפרויקט ענק בפרו. גילת - שמפתחת, מייצרת ומשווקת מוצרים ושירותים לרשתות תקשורת מבוססות לוויין - קיבלה אישור ממשרד התקשורת של פרו להתחיל בהפעלה של שלוש רשתות תקשורת אזוריות במדינה.

החברה, שמנוהלת על ידי יונה עובדיה, זכתה ב-2015 בפרויקט להקמת רשתות תקשורת במחוזות Apurimac ,Huancavelica ו-Ayacucho תמורת 285 מיליון דולר, אולם עיכוב בביקורת שביצע משרד התקשורת הפרואני עיכב את ההכרה בהכנסות מהם וגרם לגילת להקטין ב-25 מיליון דולר את תחזית ההכנסות ל-2018.

בעקבות האישור שקיבלה כעת להפעיל את שלוש הרשתות, תוכל גילת לספק אינטרנט בפס רחב ל-500 אלף תושבי מחוזות כפריים ומבודדים אלה, ולזקוף הכנסות של 12 מיליון דולר לשנה עבור תפעול הרשתות לתקופה של 10 שנים. לאחר מכן יועברו הרשתות לבעלות ממשלת פרו.

לכתבה המלאה>>>

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עסקת ענק נחתמה: חטיבת התרופות הגנריות של פייזר מוזגה עם מיילן

חברת פייזר חתמה היום (שני) עסקה שבמסגרתה תמזג את חטיבת התרופות הגנריות שלה עם חברת התרופות מיילן . מניית פייזר יורדת במסחר לפני הפתיחה ב-0.6%. מיילן מזנקת ב-22.4%.

שתי החברות דנו בהשלמת עסקת חילופי מניות שתעניק לבעלי המניות של מיילן 43% מהחברה החדשה שתוקם, ומשקיעי פייזר יקבלו את היתר. החברה החדשה צפויה לרשום הכנסות ב-2020 של 20-19 מיליארד דולר.

לכתבה המלאה>>>

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בנק הפועלים הקדים את כניסתו של המנכ"ל החדש לתפקיד

בנק הפועלים הודיע כי הוא מקדים את כניסתו של מנכ"ל בנק הפועלים הבא, דב קוטלר, לתפקידו.  המהלך אמור היה להתבצע רק בתחילת 2020.

לדברי הבנק, בכפוף לאישור המפקחת על הבנקים, קוטלר צפוי להיכנס לתפקידו בתחילת אוקטובר, כלומר בתחילת הרבעון הרביעי של 2019.

מניית פועלים יורדת עתה בבורסה ב-2%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

טאואר הכתה את תחזיות האנליסטים; המניה מזנקת

חברת טאואר הכתה את תחזיות האנליסטים לרווחיה ולהכנסותיה ברבעון השני של 2019, וכך הסבירה עלייה של 25% במניית החברה בחודש האחרון. מניית החברה מגיבה לתוצאות בעלייה של 9%.

טאואר, שמייצרת שבבים אנלוגיים, הרוויחה 21 מיליון דולר, שהם 20 סנט למניה על פי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP) - ירידה של 20% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2018. הרווח הנקי על בסיס Non GAAP, שמנטרל הוצאות הקשורות להקצאת אופציות למנהלים ולעובדים והפחתת נכסים לא מוחשיים, הסתכם ב-25 מיליון דולר, שהם 24 סנט למניה - גבוה ב-2 סנט מממוצע תחזיות האנליסטים לרווחיה של החברה ברבעון החולף.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

נמשכות הירידות הקלות: מדדי המניות המובילים יורדים בכ-0.15%

נמשכות הירידות הקלות בבורסה. מדדי המניות המובילים יורדים בכ-0.15%. מדד הבנקים מאבד 0.7%.

מניית טאואר מזנקת ב-8% לאחר פרסום הדו"חות הרבעוניים. מניות נוספות שמתחזקות: כלל ביטוח, נובה טבע ועזריאלי שהודיעה אתמול על מכירת סופרגז לאלקו.

בין הנחלשות: ארד שמאבדת 2%, קרסו ושיכון ובינוי שזינקה כבר כ-100%, מאז שהחברה הודיעה על מינויו של אייל לפידות למנכ"ל.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ירידות קלות בפתיחה; ביקום צונחת ב-3.5%

ירידות קלילות בבורסה בפתיחת יום המסחר השני השבוע. מדדי המניות המובילים יורדים בפחות מ-0.1%. המניות המובילות בעליות הן: כלל ביטוח שאיבדה אתמול 3% בעקבות המו"מ המסתבך של אי.די.בי מול אייל לפידות, תדיראן , אלוט ואלקו .

בין היורדות נזכיר את ביקום - בעלת השליטה (עדיין) בבזק - שצונחת ב-3.5%, טאואר לקראת פרסום הדו"ח הרבעוני שלה, מיטב דש וספאנטק .

בשוק האג"ח ירידות קלות באיגרות החוב הצמודות והדולריות, ועליות קלות באג"ח השקליות. בשוק המט"ח נרשמת יציבות, כאשר השקל נמצא באחת התקופות החזקות ביותר שלו.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

לקראת פתיחה: האם יימשכו העליות בתל אביב?

המסחר אמנם אתמול נסגר בעליות, אבל המבחן של הבורסה בתל אביב יהיה הבוקר לקראת פתיחת המסחר בבורסות העולם - יומיים לפני החלטת הריבית של הבנק הפדרלי, כאשר השווקים בארה"ב ובישראל שוברים שיאים. פתיחת השבוע בבורסות המזרח היתה שלילית, כך שיש להניח שזה יקרין גם לשאר העולם.

מניות לשים לב אליהן: אידיבי שמצויה במשבר פיננסי, טבע שזינקה אתמול ביותר מ-4% באחד הימים הטובים שידעה לאחרונה - והבורסה עצמה, שהבוקר ייערך בה התמחור - שלב חשוב לקראת הנפקתה.

גם בשוק המט"ח ההתרחשויות די דרמטיות בימים האחרונים, בעיקר לנוכח הפחתת הריבית הצפויה בארה"ב - דבר שמייצר מעבר לשקל. הבוקר נמצאים היורו, הדולר והליש"ט בשפל חדש: הדולר נסחר סביב 3.52 שקל לדולר, היורו נסחר סביב 3.92 שקל ליורו והליש"ט צונחת עוד ל-4.35 שקל לליש"ט,  שפל של יותר מ-25 שנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ