הבורסה ננעלה ביציבות; טבע ירדה ב-2%, מדיגוס זינקה ב-15%

מדד ת"א 35 ננעל כמעט ללא שינוי ומדד ת"א 125 עלה ב-0.15% ■ מניית דיסקונט איבדה 1% מערכה

TheMarker
עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המסחר ננעל ביציבות

יום המסחר ננעל ביציבות. מדד ת"א 35  ננעל כמעט ללא שינוי ומדד ת"א 125 התחזק ב-0.13%. מדד הבנקים ירד ב-0.35%, בהובלת מניית דיסקונט  שאיבדה 1% מערכה. מחזור המסחר הסתכם כ-430 מיליון שקל. 

מניית טבע , שריכזה מחזור של כ-20 מיליון שקל - הגבוה בבורסה - נחלשה ב-1.8%. מדיגוס זינקה ב-15.2%. מניית קבוצת דלק  התחזקה ב-3.7% ושיכון ובינוי הוסיפה 4.8% לערכה. כלל ביטוח עלתה ב-2.5%. בי קום ירדה ב-5.3%.

האג"ח הממשלתי הלא צמוד עלו בעד 0.5%. בנוסף, האג"ח הממשלתי הצמוד לטווח הארוך עלו בעד 0.23%  והאג"ח הממשלתי לטווח הקצר ירדו בעד 0.06%. תל בונד 20 , תל בונד 40 ותל בונד 60 ירדו ב-0.09%, 0.12% ו-0.1% בהתאמה.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

התיאבון של הזלקינדים: מו"מ על סופרגז ב-770 מיליון שקל

קבוצת אלקו הנזילה ממשיכה לחפש השקעות חדשות, בתחומים שאינם נמנים עם פעילותה המסורתית. אלקו דיווחה היום (א') על מו"מ עם עזריאלי לרכישת חברת גרנית הכרמל, המחזיקה בבעלות מלאה על מפיצת הגז סופרגז. המו"מ נערך לפי מחיר של כ-770 מיליון שקל לגרנית הכרמל (נטו, לאחר חוב פיננסי), ושליש מסכום העסקה צפוי להיות משולם כתמורה נדחית. העסקה אינה כוללת את GES - החברה האחות של סופרגז, העוסקת בטיפול במים, שפכים, אוויר, פסולת וכימיקלים לתעשייה, ומוחזקת על ידי גרנית הכרמל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עידן עופר ניצח את יצחק תשובה במחלוקת של 25 מיליון דולר

המחלוקת הממושכת בין קבוצת תמר שבשליטת ישראמקו , נובל אנרג'י ותמר פטרוליום ודלק קידוחים שבשליטת קבוצת דלק של יצחק תשובה, לבין חברת או.פי.סי רותם שבשליטתו העקיפה של עידן עופר (34%) - הסתיימה בניצחון חד משמעי של או.פי.סי .

בית משפט לבוררות (טריבונל) בלונדון פסק לטובתה של או.פי.סי רותם וקיבל את עמדתה בנוגע לתעריף שהיה עליה לשלם לקבוצת תמר עבור אספקת הגז בתקופה שבין יולי 2013 לבין ינואר 2015. בעקבות פסיקתו של טריבונל הבוררות, תקבל או.פי.סי סכום של 21.75 מיליון דולר בתוספת ריבית, שאותו הפקידה בנאמנות במאי 2017 עד לפסיקת הבורר. תמר תשלם לאו.פי.סי רותם סכום נוסף של 4.16 מיליון דולר בגין הוצאות הניהול הבוררות.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המסחר בבורסה עבר לעליות

אחרי בוקר של ירידות של עד 1%, שינו המדדים כיוון ובשעות הצהריים חלה התייצבות בבורסה: מדדי המניות נסחרים סביב האפס. מדד הבנקים יורד ב-0.5% ומדדי הנפט והגז והביטוח עולים בכ-0.5%.

פריגו , לייברסון ואנרג'יאן מוסיפות יותר מ-2%, בעוד שטראוס, טאואר וטבע מאבדות כ-2%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אלטשולר שחם גמל ופנסיה תחל להיסחר מחר בבורסה

אלטשולר שחם גמל ופנסיה תחל להיסחר מחר בבורסה, אחרי שגייסה 288 מיליון שקל לפי שווי של 1.153 מיליארד שקל. מחיר המניה עמד 6.02 שקלים - גבוה ב-28% ממחיר המינימום.

אלטשולר שחם גמל ופנסיה היא חברת הגמל וההשתלמות הגדולה בישראל.  היא הנפיקה 47,887,000 מניות, המהוות 25% מהחברה. החברה צפויה להיכנס מחר למדדי הבורסה המובילים ת"א 90, ת"א 125 ות"א פיננסים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ארז יוסף נעלב כי לא מונה למנכ"ל - ועזב את בנק הפועלים

פחות משבוע אחרי שהפסיד בהתמודדות על תפקיד מנכ"ל בנק הפועלים לדב קוטלר, ואפילו לא הגיע לישורת האחרונה בקרב המתמודדים על התפקיד, הודיע המשנה למנכ"ל, ארז יוסף, על פרישתו מהבנק. 

יוסף, 51, שעשה את מרבית הקריירה המקצועית שלו בבנק הפועלים , שבו עבד יותר מ-30 שנה, שימש בתפקידו האחרון משנה למנכ"ל בנק הפועלים ו-COO, הממונה על חטיבת האסטרטגיה, המשאבים והתפעול.

לידיעה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הבורסה פותחת את שבוע המסחר בירידות

הבורסה של תל אביב פותחת את שבוע המסחר בירידות. מדד ת"א 35 מאבד 0.45% בהובלת אופקו, טאואר וטבע, שיורדות ביותר מ-2%, ואלוני חץ ארפורט סיטי, פתאל ועזריאלי, שמאבדות 1.5%.

מנגד, פריגו לייבפרסון, דלק ואנרג'יאן מתחזקות ביותר מ-1%.

כלל ביטוח מזנקת ב-2.6% בעקבות הידיעה שבעל השליטה באי.די.בי, אדוארדו אלשטיין החליט למשוך את בקשתו להיתר שליטה בחברה – כלומר ימכור אותה בבורסה.

מדד הבנקים מאבד 0.7%, כשחמשת הבנקים יורדים בפתיחת המסחר - הבינלאומי מאבד יותר מ-1% והאחרים בין 0.5% ל-1%.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אדוארדו אלשטיין מוותר על כלל ביטוח

אי.די.בי, שבשליטת אדוארדו אלשטיין, דיווחה הבוקר (ראשון) כי היא מושכת את הבקשה לקבלת היתר שליטה בכלל ביטוח מרשות שוק ההון. המשמעות: אלשטיין ייאלץ למכור את המניות בשוק ההון.

לכתבה המלאה>>>

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המסחר ייפתח על רקע הירידות בוול סטריט

רק לפני עשרה ימים המדדים בארה"ב הגיעו לשיאים חדשים – דאו ג'ונס חצה לראשונה את רמת ה-27 אלף נקודות ו-S&P500 שבר את מחסום ה-3,000 - ואז החלו לרדת ואיתם העולם הפיננסי כולו.

ביום חמישי ירדו המדדים בבורסה ב-0.5%-1%, ובוול סטריט המשיכו המדדים לרדת גם בשישי. מה שלא תורם לאווירה זאת המתיחות המתחדשת במפרץ הפרסי מול איראן.

ניירות ערך שכדאי לשים אליהם לב הבוקר (א'): האג"ח והמניות בקבוצת דלק , שצונחים בימים האחרונים בעקבות עסקת שברון הממונפת והסיכונים שהיא מטילה על הקבוצה כולה; טבע , שנמצאת באחרונה בזעזוע, ירדה בשבוע שעבר ב-13% נוספים. בימים האחרונים פורסמו בעיתונות עוד עדויות מתוך המסמכים שהוגשו לבית המשפט על האופן שבו מכרו יצרני התרופות את משככי הכאבים שאליהם התמכרו האמריקאים.

היום אין מסחר בשוק המט"ח. השקל בשיא: הדולר נחלש ביום שישי לרמה של מתחת ל-3.54 שקלים לדולר והיורו נסחר מתחת ל-4 שקלים בשער של 3.98 שקלים ליורו. הליש"ט , שנסחרת בשפל של 25 שנה, התחזקה מעט ל-4.42 שקלים לליש"ט.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ