ירידות קלות בסיום המסחר בבורסה; אזורים זינקה

יום מסחר רגוע נרשם בבורסה בתל אביב ■ את הירידות הובילו המניות של אנרג'יאן ומליסרון ■ בשוק המט"ח - השקל התחזק ■ הדולר ירד בכ-0.8% לשפל של שנה וחצי ואילו היורו ירד מתחת ל-4 שקל

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות קלות בסיום המסחר בבורסה; אזורים זינקה

יום מסחר רגוע יחסית בבורסה הסתיים בירידות קלות. מדד ת"א 35 איבד 0.4% ומדד ת"א 125 נשאר כמעט ללא שינוי. מדד ת"א 90 לעומת זאת טיפס ב-1%. את הירידות במניות הגדולות הובילו אנרג'יאן שאיבדה 3%, מליסרון - לאחר התפטרות המנכ"ל - עם ירידה של 2.8%, אופקו ואלביט מערכות. מדד הבנקים איבד 0.3%.

מניית אזורים זינקה ב-6.2%, בהמשך לעליות שלה בשבועיים האחרונים. מנגד מניית מעברות צנחה ב-9% על רקע הצעת הרכש של הקיבוץ לחברה בשל הרצון שלו למחוק אותה מהבורסה.

בשוק המט"ח, בשל הציפיות להורדת ריבית בארה"ב, השקל מתחזק. הדולר ירד בכ-0.8% והיציג נקבע על 3.547 שקל לדולר, שפל של שנה וחצי. היורו היציג מתחת ל-4 שקלים - 3.997 שקל ליורו.

בשוק האג"ח עליות קלות במרבית המדדים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת הדירוג S&P מעלות, העלתה את דירוג בנק דיסקונט, לראשונה בתולדותיו, ל-AAA

אופק הדירוג הבינלאומי של דיסקונט הועלה לחיובי. לראשונה בתולדות בנק דיסקונט, חברת דירוג S&P מעלות העלתה את הדירוג המקומי של הבנק ושל חברת הבת שלו, מרכנתיל דיסקונט, ל-AAA, באופק יציב. כמו כן, העלתה החברה את אופק הדירוג הבינלאומי של הבנק ושל חברת הבת שלו IDB ניו יורק, העומד על +BBB, לאופק חיובי.

העלאת הדירוג נתמכת בהערכה של S&P מעלות, כי חל שיפור ברווחיות וביעילות של הבנק, אשר יחד עם התמתנות בקצבי הצמיחה של תיק האשראי, ימשיכו להשפיע לטובה על בסיס ההון של הבנק.

כמו כן, נתמכה העלאת הדירוג בשיפור בסביבה העסקית בה פועלים הבנקים הישראליים, שתומכת בביצועיהם הפיננסיים. לפי S&P מעלות, ניכרת התחזקות כוללת של ענף הבנקאות המאופיין באיכות נכסים גבוהה ותיק אשראי מאוזן.

בדו"ח הדירוג נכתב בין השאר: "העלאת הדירוג של בנק דיסקונט משקפת את הערכתינו לירידה בסיכונים הכלכליים שהבנקים הישראליים עומדים בפניהם ואת השיפור ביעילות וברווחיות הבנק.

"תחזית הדירוג המקומית היציבה של בנק דיסקונט משקפת את ציפיותינו לשיפור הדרגתי ברווחיות הבנק ב-24 החודשים הבאים, הנתמכת בסביבה הכלכלית החיובית. במהלך תקופה זו אנו צופים שהבנק ימשיך לעמוד ביעדים האסטרטגיים שהציב לעצמו".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ת"א 35 יורד ב-0.25%, מדד הנדל"ן קופץ ב-1%

המסחר בבורסה מתנהל ביציבות יחסית. מדד ת"א 35 יורד ב-0.25% ואילו מדדי המניות הקטנות יותר מתחזקים – מדד ת"א 90 מטפס ב-0.8% ומדד הנדל"ן עולה ב-1% לאחר זינוק של 30% בחצי שנה.

מבין המניות העולות בת"א 125 בולטות אשטרום, ישראל קנדה ואזורים שמזנקות ב-5.5%. קליל, או.פי.סי, אינרום ותדיראן קופצות ביותר מ-3%. אזורים מסכמת עלייה של 30% בחודש לשווי של 1.1 מיליארד שקל. אאורה מטפסת ב-7%.

נייר חדרה, אנרג'יאן, איידיאו ביטוח (ביטוח ישיר), גילת ומליסרון (אחרי הודעותו של אבי לוי על עזיבת החברה) נחלשות ביותר מ-2% כל אחת.

בשוק המט"ח נשברים היום שיאים: היורו יורד אל מתחת לרמת ה-4 שקלים ונסחר בשער של 3.99 שקלים ליורו. הדולר צונח ב-0.8% לרמה של 3.54 שקלים לדולר – הרמה הנמוכה מזה שנה וארבעה חודשים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מליסרון יורדת ב-2% בעקבות פרישתו של המנכ"ל אבי לוי

מליסרון יורדת ב-2% בעקבות פרישתו של המנכ"ל אבי לוי. רז מור, אנליסט נדל"ן מיטב דש ברוקראז', מזכיר שלוי מחזיק בכ-4.1% ממניות החברה בשווי 370 מיליון שקל.

מור אמר כי "לוי, שנמצא במליסרון מסוף שנות ה-70, פרט להפסקה של כשמונה שנים, נחשב למנכ"ל דומיננטי מאוד ובעל ניסיון רב בענף, ולעזיבתו תהיה השפעה על החברה.

"קשה יהיה למצוא תחליף ללוי שניהל, את המו"מים הקשוחים מול השוכרים, והיה בקיא ברמת המיקרו והמקרו של החברה. עם זאת, מליסרון היא חברה גדולה ומבוססת עם הנהלה ברמה גבוהה, שכוללת את אופיר שריד, סמנכ"ל הכספים; משה רוזנבלום, מנכ"ל קניוני עופר ומשנה למנכ"ל; ופליקס שולמן, סמנכ"ל פיתוח וייזום עסקי. הנהלה זו תוכל לתפקד עצמאית ולגשר בהצלחה על תקופת הזמן שתחלוף עד מינוי מנכ"ל חדש ותקופת החפיפה הנדרשת.

"באחרונה ראינו פרישת מנכ"לים בחלק מחברות הנדל"ן המניב הגדולות: יובל בורשטיין פרש מכהונתו כמנכ"ל עזריאלי, סגי איתן, מנכ"לית נכסים ובניין, הודיעה על פרישתה - כך שלא מדובר בהודעת הפרישה הראשונה או האחרונה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שובה של המכונית החשמלית: אחים יעקובי תתקין עמדות הטענה במרכזי מגה אור

חזון כלי הרכב החשמליים מתחיל להבשיל, ובשוק כבר מתכוננים להכנת התשתית. חברת מגה אור, שבשליטת צחי נחמיאס, וקבוצת אחים יעקובי (YSB) חתמו על הסכם להקמת עמדות הטענה לטעינת כלי רכב חשמליים ב-14 מרכזים המסחריים של חברת הנדל"ן מגה אור. מדובר בשיתוף פעולה אסטרטגי שבמסגרתו יעקובי תחל בביצוע הקמת עמדות הטענה לאלפי כלי רכב חשמליים.

במסגרת שיתוף הפעולה, חברת וימזור, מקבוצת האחים יעקובי – שבשליטת פיני ואמיר יעקובי - תטפל בכל מערך התפעולי והניהולי של עמדות הטעינה, החל בשלב בניית העמדות ועד לתפעול מול הצרכן הפרטי.

לידיעה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מימוש למיטב דש והרבור גרופ: מכרו תשעה מקבצי דיור בארה"ב - "בתשואה של 180% על ההון"

חברת ההשקעות בנדל"ן האמריקאית-ישראלית הרבור-גרופ ובית ההשקעות מיטב דש, הודיעו על מכירת פורטפוליו של תשעה מקבצי דיור באטלנטה, ג'ורג'יה ובטמפה, אורלנדו וג'קסונוויל, פלורידה תמורת 300 מיליון דולר. לפי החברות, המימוש מגלם תשואה של 177% על ההון העצמי שהושקע בעסקה - בתשואה שנתית של יותר מ-30%. הפורטפוליו, שכולל תשעה מקבצי דיור עם 3,300 יחידות דיור, נרכש ב-2016 תמורת 218 מיליון דולר.

"בזמן רכישת הנכסים, זיהינו פוטנציאל להשקיע הון, לשדרג את הנכסים ולהגדיל את הכנסות הנכסים בזכות צמיחה אורגנית בשווקים שבהם הנכסים ממוקמים. עם מיצוי התוכנית העסקית, הוצאנו למכירה כל נכס בנפרד. אנו ממשיכים לבחון נכסים אטרקטיביים להשקעה במיקומים אסטרטגיים המתפתחים בקצב מהיר ובעלי מאפיינים דמוגרפיים חזקים", אמר ג'ורדן סלון, יו"ר ומנכ"ל הרבור גרופ.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר נפתח בעליות במדדים - וירידות באג"ח

עליות קלות בפתיחת יום המסחר האחרון של השבוע, כשהמדדים המובילים עולים בכ-0.1%. המניות הבולטות בעליות: ישראל קנדה, נפטא, גילת וקנון. הבולטות בירידות: איי.די.איי ביטוח, אודיוקודס, קמטק ואפקון.

בשוק האג"ח ירידות קלות מאוד במדדי התל בונד (האג"ח הקונצרני) ובאג"ח הממשלתיות צמודות המדד. הדולר בשפל של שנה וארבעה חודשים – 3.54 שקלים לדולר, בעקבות התחזיות להורדת ריבית בארה"ב.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר צפוי להיפתח בעליות; הדולר צונח, היורו מתחת ל-4 שקלים

יום המסחר בבורסה בתל אביב ייפתח באווירה חיובית לאחר השיאים שכבשו אתמול מדדי המניות בוול סטריט. העליות בארה"ב נרשמו בעקבות עדותו של יו"ר הבנק הפדרלי בקונגרס, בה רמז כי אנו נמצאים לקראת הורדת ריבית. מדד S&P 500 נעצר ברמה של 2,993 נקודות, רחוק רק ב-7 נקודות (0.2%) מהרמה הפסיכולוגית של 3,000 נקודות - אותה הוא לא עבר מעולם בסוף יום מסחר.

הדולר צונח ב-0.7% לעומת השקל, והוא נסחר בשער של 3.54 שקלים לדולר. היורו נחלש גם הוא ונסחר קצת מתחת ל-4 שקלים ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker