מדד הבנקים סיים את יום המסחר בעלייה של 1%; מניית מבטח שמיר זינקה ב-9.5%

מניית לאומי חזרה לעלות ■ או.פי.סי אנרגיה צנחה ב-11.3% ובעלת השליטה בה, קנון, איבדה 5%

TheMarker
עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המסחר בבורסה נסגר עם עלייה של 9.5% של מבטח שמיר

יום רגוע למדי עבר על הבורסה של תל אביב, עם שינוי מינורי במדדים. מדד ת"א 35 עלה בפחות מ-0.1% ומדד ת"א 125 נותר על כנו. מדד הבנקים  טיפס בכ-1% בהובלת מניית בנק לאומי שזינקה ב-1.7% אחרי שעלתה גם אתמול. לאומי ירדה ביום ראשון כשהתברר שהמנכ"לית, רקפת רוסק-עמינח עוזבת את תפקידה.

מניית מבטח שמיר, שזכתה במכרז לרכישת תחנת הכוח אלון תבור, זינקה ב-9.5%. מבטח שמיר היא מניה שהניבה ביצועים חלשים לבעלי מניותיה במשך שנים על אף עסקת תנובה החלומית.

שתי המניות שנפלו יותר מכולן במדד ת"א 125 שתיהן קשורות למכרז על תחנת הכוח רק מהכיוון השני – הן הפסידו במכרז. או.פי.סי אנרגיה צנחה ב-11.3%, וקנון, בעלת השליטה בה, איבדה 5%.

מניות נוספות שטיפסו הן שטראו,ס עם עלייה של 4.5%, ומנועי בית שמש ,עם עלייה דומה. מניית בית שמש עולה כבר תקופה ארוכה, והיא הגיעה לשווי של כמעט מיליארד שקל בעקבות העסקה שחתמה לאחרונה עם פראט אנד וויטני קנדה למכירת פריטים ב-800 מיליון דולר ב-20 שנה.

בין המניות שנחלשו - בי-קום, שנפלה ב-4%, וישראכרט , שממשיכה לרדת.

גם בשוק המט"ח לא היו דרמות והדולר נסגר של 3.575 שקל לדולר.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בעקבות עסקת אלון תבור: מבטח שמיר מזנקת, או.פי.סי אנרגיה צונחות

יציבות בצהרי יום המסחר בבורסה של תל אביב. מדדי המניות המובילים נסחרים סביב האפס כאשר הבורסות בארה"ב כובשות כל יום שיא חדש. עם זאת, מדד הבנקים מטפס בכמעט 1% בהובלת מניית לאומי שעולה ב-1.3%.

מבטח שמיר מזנקת ביותר מ-7% בעקבות הידיעה על רכישת תחנת הכוח אלון תבור יחד עם חברה סינית ב-1.9 מיליארד שקל. מנגד, או.פי.סי אנרגיה שהפסידה את המכרז על תחנת הכוח נופלת ב-7.5%. קנון, בעלת השליטה באו.פי.סי אנרגיה, מאבדת 4.5%.

מניות נוספות שבולטות מבין ת"א 125 : שטראוס שמזנקת ב-4%, טאואר ובית שמש שעולות ביותר מ-2%.

בין הנחלשות: ויקטורי שיורדת ב-2.7% חברה לישראל עם ירידה של 2.4% וישראכרט שממשיכה את המסע מטה. ישראכרט שהונפקה בבורסה השנה איבדה כבר 12% מאז.

גם בשוק המט"ח יציב,  כאשר הדולר נסחר בשער של 3.57 שקלים והיורו בשער של 4.04 שקל.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בדרך לניו יורק עוצרים בטורונטו: גל הנפקות של חברות ישראליות בקנדה

חברת הקנאביס הרפואי BOL (שאיפה לחיים) הודיעה בשבוע שעבר על דחיית ההנפקה הראשונית שלה (IPO) בקנדה. ההנפקה של BOL אמורה היתה להתבצע לפי שווי גבוה מאוד — מיליארד דולר קנדי — כלומר, ההנפקה הגדולה ביותר של חברה ישראלית בקנדה. למרות התוכניות הגדולות, ב–BOL החליטו לדחות את ההנפקה, לאחר שלא זכתה להיענות לשווי הגבוה המבוקש.

ההנפקה של BOL היא חלק ממגמה גוברת של מנפיקות ישראליות שבוחרות לוותר על הבורסה בתל אביב, ומעדיפות להגר לקנדה, בעיקר לבורסות של טורונטו. לא מדובר רק בחברות מתחום הקנאביס, שקנדה היא מוקד משיכה עבורן בשל הלגליזציה במדינה, אלא גם בחברות טכנולוגיה, פארמה ביו־טכנולוגיה ואד־טק.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בנק הפועלים יוביל הלוואה של 1.1 מיליארד שקל לפרויקט אנרגיית רוח של אנלייט

אנלייט אנרגיה מתחדשת , העוסקת בייזום, הקמה והפעלה של פרויקטים לייצור חשמל מאנרגיה סולארית ואנרגיית רוח, חתמה על הסכמי כוונות למימון הפרויקטים "רוח בראשית" ו"יתיר". המימון יתבסס על קונסורציום מלווים, בהובלת בנק הפועלים , בסכום של כ-1.1 מיליארד שקל.

בהתאם להסכמי הכוונות, יועמד לכל פרויקט בנפרד, מימון פרוייקטלי מסוג נון-ריקורס (Non-recourse) במינוף מוערך של כ-85%-80% מעלות ההשקעה, המוערכת בכ-0.95-1.1 מיליארד שקל לפרויקט בראשית, ובעלות של 170-190 מיליון שקל לפרויקט יתיר.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

חגיגה במגה אור: בונוסים של מאות אלפי שקלים - ל-28 העובדים

חגיגה במגה אור : חברת הנדל"ן, בשליטתו של צחי נחמיאס, מחלקת בונוסים של מאות אלפי שקלים לעובדים, בעקבות עסקת הענק למכירת מרכז מגה אור לעסקים במודיעין ליבואן קיה, רמי אונגר. מגה אור מעסיקה 28 עובדים בלבד. הבונוסים ניתנים על בסיס ותק העבודה – ללא קשר לתפקיד.

בשבוע שעברה חתמה מגה אור על הסכם למכירת מרכז מגה לעסקים במודיעין - המרכז הלוגיסטי החדש של דואר ישראל - בתמורה ל-470 מיליון שקל. העסקה נעשתה במחיר גבוה, כך שתגלם תשואה של 5% בשנה לרוכש - כלומר, לפי מכפיל 20 על שכר הדירה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

יציבות בפתיחת יום המסחר

יציבות בפתיחת יום המסחר: ת"א 35 ות"א 125 נסחרים בעליות קלות. מדד הבנקים עולה ב-0.35%, ומדד הגז והנפט יורד כ-0.1%. מדד ת"א ביומד מתחזק ב-0.15%, ומדד ת"א SME60 עולה ב-0.2%.

בולטת במסחר מניית לאומי , שעולה ב-0.7% לאחר מינוי היו"ר החדש והתפטרות המנכ"לית. רציו פטרוליום נופלת בכ-5% על רקע אנליזה שפורסמה הבוקר למניה, וזאת למרות פוטנציאל ל-900 מיליון חביות ברישיון בסורינאם שעליו דיווחה אתמול.

אייסקיור מדיקל עולה ב-11.2% במחזור גבוה לאחר שקיבלה אישור רגולטורי לפרוצדורת הקפאת גידולים ממאירים בשד.

בשוק המט"ח, הדולר נסחר בעלייה של 0.15%, לפי שער של 3.57 שקלים. היורו נחלש בכ-0.2%, ונסחר לפי שער של 4.04 שקלים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ