הבורסה סגרה בירידות קלילות; ההתקדמות בעסקת בזק הפילה את בי-קום ב-8%

מדד ת"א 35 נחלש ב-0.2% ■ שתי המניות הבולטות בת"א 125 היו בית שמש ומגה אור, שעלו ב-7% ו-5% בהתאמה בתגובה לחתימה על עסקות גדולות ■ הדולר התחזק ל-3.60 שקל

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום המסחר נסגר בירידות קלילות

הבורסה של תל אביב סגרה את יום המסחר השני השבוע בירידות קלילות. מדד ת"א 35 איבד 0.2% מערכו. מניית בי-קום צנחה 8%, בין היתר סביב העסקה שאמורה להיחתם לרכישתה על ידי קרן סרצ'לייט. מניות נוספות שנחלשו: טבע, קרסו והפניקס שאיבדה 3%.

שתי המניות שעלו יותר מכולן מבין מניות מדד ת"א 125 הן בית שמש ומגה אור ב-7% ו-5%, בהתאמה. שת החברות חתמו על עסקות גדולות היום - בית שמש בסך של 800 מיליון דולר ל-20 שנה עם פרט אנד וויטני, ומגה אור מכרה מרכז מסחרי לטייקון הרכב רמי אונגר.

הדולר טיפס ל-3.60 שקל לדולר, והיורו התחזק ל-4.1 שקל ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המדדים העיקריים נסחרים בעליות של 0.1%-0.2%

העליות בבורסה מתפוגגות. מדדי המניות, שכבר הגיעו לעליות של 0.4%-0.7% בתחילת המסחר, הולכים ויורדים וכרגע נסחרים סביב עליות של 0.1%-0.2% בלבד.

מניית מנועי בית שמש היא הטובה מבין מניות ת"א 125, עם עלייה של 7% בעקבות החוזה הגדול שחתמה עם חברת פראט אנד וויטני קנדה. מניה נוספת שמתחזקת היא זו של חברת הנדל"ן מגה אור, שהגיעה לשווי מדהים של 1.8 מיליארד שקל – יותר מנייר חדרה, נורסטאר ודלק רכב.

מניה נוספת שעולה יפה היא זו של חברת האנרגיה אנלייט שהגיעה גם היא לשווי גבוה מ-1.8 מיליארד שקל. בין המניות היורדות ניתן למצוא את יבואנית הרכב קרסו, שנחלשת כבר שנתיים - בין היתר בשל הירידה בנתח השוק של רנו בישראל.

חברה לישראל, בזק, כיל ועזריאלי עולות, ושפיר, פריגו ובזן נחלשות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מנועי בית שמש מרחיבה את החוזה מול PWC

מנועי בית שמש (מב"ש), שבשליטת קרן פימי, מחדשת ומרחיבה חוזה ארוך טווח עבור חברת פראט אנד וויטני קנדה, לייצור חלקים למנועי סילון. החוזה החדש הוא ברובו הארכה והגדלה משמעותית של החוזה הקיים, שמסתיים בסוף 2019, כאשר רוב החלקים אשר נכללים בחוזה החדש כבר מיוצרים כיום עבור PWC. צפי היקף ההכנסות העתידי הצפוי מההסכם עומד על כ-800 מיליון דולר על פני 20 שנות ייצור (2020-2039).

מנועי בית שמש נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-800 מיליון שקל. על רקע ההסכם מזנקת מניית החברה בכ-8% במחזור גבוה – ומשלימה עלייה של כ-20% ב-12 החודשים האחרונים.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות קלות בבורסה; השקל נחלש

הבורסה של תל אביב פותחת את יום המסחר בעליות קלות. מדד ת"א 35 מטפס ב-0.2%, מדד ת"א 90 עולה ב-0.6%, ואילו מדד הביטוח מוסיף 0.7%.

מנועי בית שמש מזנקת ב-8% בעקבות חידוש הסכם המסגרת עם פראט אנד וויטני קנדה, שבמסגרתו תייצר לחברה במשך 20 שנה עשרות פריטים בסכום של 800 מיליון דולר. מרבית הפריטים מיוצרים על ידי מנועי בית שמש כבר כיום ונמכרים לפראט אנד וויטני. זהו ההסכם הגדול בתולדות החברה.

בשוק המט"ח, שמתחיל הבוקר את המסחר השבועי, נחלש השקל מול המטבעות העיקריים. הדולר נסחר בעליה של כ-0.5% ובשער של 3.61 שקלים לדולר, והיורו עולה ב-1% ל-4.1 שקלים ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker