נעילה חיובית בבורסה בת"א; מניית בי-קום זינקה

המגעים למכירת בזק הקפיצו את מניית החברה ב-8%, ואילו מניית קבוצת האם בי-קום זינקה בכ-30% ■ המדדים המובילים בבורסה רשמו עלייה של כ-0.6% ■ הדולר נחלש מול השקל בעקבות האיתות אתמול של הפדרל ריזרב

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נעילה חיובית בבורסה בת"א; מניית בי-קום זינקה

יום המסחר האחרון של השבוע בבורסה הסתיים בעליות, אם כי פחות חדות ממה שהיה נראה באמצע היום. בסיום המסחר עלו המדדים המובילים בכ-0.6%, כאשר ממש בדקות האחרונות של המסחר היתה ירידה קלה מעליות של כמעט 1%.

מי שבלטה היום בעיקר היתה מניית בזק שזינקה ב-8% בשל התקדמות משמעותית בעסקה לרכישת השליטה בה על ידי קבוצת סרצ'לייט-דוד פורר. מניית בי-קום שדרכה מתבצעת העסקה זינקה בלא פחות מ-30%, אחרי ימים ארוכים של ירידות.

המדד שבלט ועלה יותר מכולם היה מדד מניות הביטוח שזינק ביותר מ-2% אחרי עלייה דומה גם אתמול. הסיבה: החלטה של ועדה ממשלתית בנוגע לריבית ההיוון - החלטה שנוחה לרווחיות של החברות. העליות החדות ביותר היו באיי.די.איי (ביטוח ישיר) שזינקה ב-4.3%, הפניקס שעלתה ב-3.9% וכלל ביטוח שהוסיפה 3.7%.

מניות נוספות שבלטו היו אינטקיור, שבה מעורב אהוד ברק, שזינקה ב-16%, וכן נכסים ובניין מקבוצת אי.די.בי שטיפסה ב-7% בעקבות שיפור במחיר של הצעת הרכש למחיקתה מהמסחר בבורסה.

עליות חדות נרשמו בשוק אגרות החוב ובעיקר באג"ח הממשלתיות השקליות הארוכות שזינקו ב-1.2%. זאת בעקבות האיתות אתמול של הבנק המרכזי האמריקאי להורדת ריבית עתידית, דבר שגם חיזק היום את השקל מול הדולר. הדולר נסחר בשער של 3.58 שקל לדולר - ירידה של כ-0.8% לעומת המסחר אתמול.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בזק ובי-קום מזנקות בעקבות התקדמות בעסקת בזק

בזק מזנקת ב-6.5% ומניות בי-קום עולה ב-25% - כל זאת בעקבות התקדמות של ממש בעסקת רכישת השליטה בקבוצה.

מהבוקר מתנהלים בחסות בית המשפט מגעים לפשרה בין חברת הראל, שהתנגדה לעסקה שבמסגרתה רוכשת קבוצה של קרן סרצ'לייט והמשקיע הפרטי דוד פורר את השליטה בבי-קום.

בית המשפט הורה לצדדים להתפשר לאחר שבימים האחרונים היה נראה שהעסקה מתפוצצת.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העליות מתחזקות, טבע יורדת לשפל היסטורי

מתחזקות העליות בבורסה של תל אביב, שרחוקה רק כ-5% מהשיא שלה שנקבע באוגוסט 2018. מדדי המניות המובילים מטפסים בכמעט 1%.

מניית בי-קום מזנקת ב-10% בעקבות התפתחות משפטית בקשר לרכישתה על ידי קרן סרצ'לייט. בזק עולה בשל אותה סיבה ב-3%.

מניית נכסים ובניין מזנקת 8% בעקבות שיפור מחיר הצעת הרכש של בעלת השליטה בה, דיסקונט השקעות, שמעוניינת למחוק את המניה מהמסחר בבורסה.

מניות הביטוח ממשיכות במסע העליות, כאשר איידיאיי (השולטת בביטוח ישיר) מוסיפה 3%, מגדל עולה ב-2.6% ומנורה שלא זינקה אתמול עולה ב-2%. מדד הביטוח עולה ב-1.4% לאחר עלייה של יותר מ-2% אתמול.

מניית טבע מאבדת עוד 2% לשפל היסטורי ולשווי של 33 מיליארד שקל בלבד – פחות משני הבנקים הגדולים לאומי ופועלים, וקצת יותר מנייס שכבר הגיעה לשווי של 31 מיליארד שקל.

נמשכות גם העליות החדות יחסית בשוק האג"ח – ולכל הרוחב. מדדי האג"ח הממשלתיים השקליים מטפסים בכ-0.3%, ואילו הצמודים בכ-0.4%. מדדי התל בונד (האג"ח הקונצרניות) עולים בכ-0.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פתיחה חיובית בת"א; עליות חדות באג"ח הממשלתיות

הבורסה בתל אביב נפתחה הבוקר במגמה חיובית, עם עליות של 0.7% במדדים המובילים. מדד הבנקים מתחזק ב-0.9%, ומדד הנדל"ן מטפס ב-0.4%. מניות הביטוח זינקו אתמול בחדות בעקבות החלטה רגולטורית של ועדה ממשלתית בעניין ריביות ההיוון, והבוקר הן ממשיכות בעליות.

ההשפעה של הורדת הריבית העתידית בארה"ב מחלחלת בעוצמה לא רק לשוק המט"ח, שבו הדולר יורד ב-0.7% - אלא גם לשוק האג"ח, שבו נרשמות הבוקר עליות חדות יחסית, בעיקר באג"ח הממשלתיות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צפי לעליות בפתיחה; הדולר נחלש ב-0.7%

הבנק הפדרלי אותת אתמול על הורדת ריבית עתידית, לראשונה מזה עשור, והמדדים בכל העולם מציגים מגמה חיובית. הבורסות בארה"ב נסגרו אתמול בעליות זה היום השלישי ברציפות, ונמצאים במרחק נגיעה מהשיא שלהם. הבוקר מזנקים המדדים בבורסות אסיה, בעיקר בשנחאי שמתחזקת ב-2.5%. גם הבורסה בתל אביב עלתה אתמול קלות, וצפוייה להיפתח הבוקר בעליות.

הדולר נחלש הבוקר ב-0.7% ונסחר בשער של 3.58 שקלים לדולר. היורו נסחר כמעט ללא שינוי בשער של 4.04 שקלים ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker