נעילה חיובית בבורסה; טבע ממשיכה לרדת

ת"א 35 עלה ב-1.2% ות"א 125 טיפס ב-1.3% ■ מניות הבנקים בלטו לטובה עם מחזורי מסחר גבוהים יחסית ■ טוגדר זינקה ב-15% לאחר דיווח על עסקה עם הכשרה ביטוח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נעילה חיובית בבורסה; טבע ממשיכה לרדת

יום המסחר הראשון של השבוע הסתיים במגמה חיובית. מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו עליות של עד 1.3%. מדד הבנקים רשם עליות של 1.4%, כשבין הבנקים בלטו בעליות דיסקונט, לאומי והפועלים כשהם רושמים מחזורים יחסית גבוהים.

מניית חברת איי.אף.אף עלתה ב-4.4%, בזק הוסיפה 2.4%, בעוד שטבע איבדה כ-3% לאחר שסוכנות דירוג האשראי הבינלאומית פיץ' הורידה לטבע את הדירוג לרמה של BB מינוס.

מחזור המסחר הסתכם בכ-1.2 מיליארד שקל. מניית חברת הקנאביס טוגדר זינקה בכ-15%. זאת לאחר שדיווחה כי חתמה על הסכם עם הכשרה ביטוח, שבמסגרתו הכשרה תעביר לטוגדר 10 מיליון שקל ותקבל בתמורה 4.76% מהון המניות של טוגדר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

העליות ממשיכות, הירידה של טבע מתמתנת

המסחר בבורסה נמשך במגמת עלייה. מדד ת"א 35 מתחזק ב-0.85%, מדד ת"א 125 מוסיף 0.92%, מדד הבנקים עולה ב-0.62% ומדד ת"א 90 עולה ב-1% .

מניית איי.אפ.אפ קופצת ב-5.3% , אנרג'יאן מטפסת ב-3.2% ולייבפרסון עולה ב-3%. מניית הפועלים מתחזקת בכ-1.4%. מניית טבע, שירדה בתחילת המסחר בכ-5%, רושמת כעת ירידה של כ-3%.

מניית חברת הקנאביס טוגדר מוסיפה כ-10% - לאחר שדיווחה כי חתמה על התקשרות בהסכם עם הכשרה ביטוח. במסגרת ההסכם, הכשרה תעביר לטוגדר 10 מיליון שקל ותקבל בתמורה 4.76% מהון המניות שלה. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה נפתחה בעליות; טבע נופלת ב-5%

הבורסה לניירות ערך בתל אביב פותחת היום את שבוע המסחר המקוצר בסימן עליות. מדד ת"א 35 מתחזק ב-0.93%, מדד ת"א 125 מוסיף 1.07%, מדד הבנקים מטפס ב-0.9%, ומדד ת"א 90 עולה ב-1.26%.

מניית איי.אפ.אפ מוסיפה 5.6%, אנרג'יאן קופצת ב-3.4%, ולייבפרסון עולה ב-3%. מניית הפועלים עולה בכ-1%, בעוד מניית טבע מאבדת כ-5% מערכה.

מניית חברת הקנאביס טוגדר מזנקת בכ-7%, לאחר שדיווחה כי חתמה על התקשרות בהסכם עם הכשרה ביטוח. במסגרת ההסכם, הכשרה תעביר לטוגדר 10 מיליון שקל ותקבל בתמורה 4.76% מהון המניות שלה. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה תיפתח לאחר שבוע של עליות בארה"ב

הבורסה לניירות ערך בתל אביב תפתח את שבוע המסחר המקוצר לאחר שבבורסות וול סטריט נרשמו ביום שישי עליות במדדים המובילים, שהמשיכו ארבעה ימים רצופים של עליות.

מדד הנאסד"ק הוסיף ביום שישי 1.7%, ומדד דאו ג'ונס התחזק ביותר מ-1%. העליות בארה"ב נרשמו בין היתר בעקבות הערכות המשקיעים כי בשל דו"ח תעסוקה החלש יש סיכויים גבוהים יותר שהבנק המרכזי האמריקאי יוריד את הריבית.

בבורסה בתל אביב הסתיים המסחר ביום חמישי בירידות של המדדים המובילים. ת"א 35 ות"א 125 ירדו ב-0.3%, ומדד הבנקים איבד 0.6%.

סוכנות דירוג האשראי פיץ' הורידה בסוף שבוע האחרון את דירוג האשראי של טבע ברמה אחת, מ-BB ל-BB מינוס עם תחזית שלילית. כלומר, תיתכן הורדה נוספת לדירוג החוב העצום של טבע, הנאמד ב-28.7 מיליארד דולר. מניית בנק הפועלים תיסחר על רקע החיפוש אחר המנכ"ל שיחליף את אריק פינטו, שצובר תאוצה. כרגע המועמדים הפנימיים המובילים להחליפו הם ארז יוסף, גולן שרמן וידין ענתבי.

מניית חברת הנדל"ן איי.די.או, הפועלת בשוק הדירות להשכרה בברלין, תיסחר אחרי שנפלה ביום חמישי האחרון בכ-11%. זאת, לאחר שפורסם בתקשורת הבינלאומית שהחל מ-2020 תוגבל העלאת שכר הדירה בגרמניה. בקרוב גם יתברר אם קרן ההשקעות האמריקאית סרצ'לייט תשלים את העסקה לרכישת השליטה בבי-קום, השולטת בקבוצת התקשורת הגדולה במשק, בזק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker