יום המסחר בת"א ננעל בירידות; המדדים נחלשו עד 1%

ת"א 35 ות"א 125 איבדו כ-0.7% ■ מדד הביטוח נפל ב-0.9% ■ מניית מליסרון התחזקה ב-3% לאחר פרסום הדו"חות הכספיים ■ גם שטראוס עלתה ב-2% בעקבות דו"חות חיוביים

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום המסחר ננעל בירידות; המדדים נחלשו עד 1%

יום המסחר נפתח בעליות של עד 0.5%, אך במהלכו התהפכה המגמה - וככל שנקפו השעות הירידות הלכו והתחזקו. לקראת שעת המסחר האחרונה צנחו המדדים ביותר מ-1%, בין היתר בשל ההחמרה במלחמת הסחר בין סין לארה"ב והירידות החדות יחסית שהסתמנו בוול סטריט בשל כך.

עם סיום המסחר חלה התמתנות, והמדדים המובילים סגרו בירידות של פחות מ-1%. מדד ת"א 35 איבד 0.7%, בדומה למדד ת"א 125. מדד הביטוח רשם את הירידה העמוקה ביותר - 0.9%.

מניית מליסרון התחזקה ב-3% לאחר שפירסמה דו"ח שמראה כי הקניונים שלה לא נפגעו מהמסחר באינטרנט. דו"חות טובים גם לחילן ו-וואן טכנולוגיות, שהעלו את מניותיהן ב-5% ו-3.5% בהתאמה. גם חברת שטראוס פירסמה דו"ח חיובי וטיפסה ב-2%.

נייר חדרה נפלה ב-9.5% בעקבות דו"ח חלש. עוד רשמו ירידות: לייבפרסון, ויקטורי, חברה לישראל וסלקום.

בשוק המט"ח, עד קביעת המטבעות היציגים התחזק השקל לעומת הדולר והיורו - היורו נקבע מתחת ל-4 שקלים ליורו והדולר מתחת ל-3.58 שקלים לדולר. לאחר מכן חזר השקל ונחלש בכ-0.2%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שת"פ חדש של פסגות בתחום ההלוואות - עם קרן גילעד

קרן הפנסיה הוותיקה גילעד ובית ההשקעות פסגות חתמו על הסכם, שבמסגרתו גילעד תקים תיק השקעות בהלוואות מתואמות בסך 300 מיליון שקל - אשר ינוהל על ידי פסגות. סך תיק ההלוואות המותאמות עשוי להשתנות בהתאם להחלטות ועדת ההשקעות של גילעד, המנהלת נכסים בשווי של כ-10 מיליארד שקל עבור הציבור הדתי.

בהתאם להסכם, פסגות וגילעד ישתפו פעולה במתן הלוואות למימון פרויקטים, על מנת לאפשר לשני הגופים להרחיב את היקף המימון לפרויקטים ולחברות. למעשה קרן גילעד תקצה את ההון, ואילו האנליסטים של פסגות יבחרו את ההלוואה עבור הקרן.

>>> לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המניה זינקה ב-300% - והמנכ"ל נהפך לאחד המנהלים עם השכר הגבוה בעולם

ברנדן קנדי ידע בתחילת הדרך כי יידרשו שנים עד שההימור שלו על מריחואנה ישתלם, אם בכלל. "זו התאבדות קרייריסטית או ההחלטה הטובה ביותר שעשינו בחיים – נדע את התשובה רק בעוד שלוש עד חמש שנים", אמר לבלומברג ב-2012.

החדשות הטובות הגיעו שש שנים מאוחר יותר. ביולי 2018 טילריי נהפכה לחברת הקנאביס הציבורית הראשונה, רכבה על גל התלהבות המשקיעים – והמניה עלתה ב-315% עד סוף 2018. קנדי, 47, נהפך למנכ"ל השני בעל חבילת השכר הגבוהה ביותר ב-2018 מבין החברות הציבוריות בארה"ב, לפי נתוני מדד השכר של בלומברג.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בעקבות גידול בהיקף הפעילות: הרווח הנקי של מזרחי טפחות עלה ב-18% ל-404 מיליון שקל

בנק מזרחי טפחות פירסם תוצאות חיוביות לרבעון הראשון של 2019, מהן עולה כי הבנק סיים את הרבעון עם רווח נקי של 404 מיליון שקל - עלייה של כ-18% לעומת הרבעון המקביל ב-2018. השיפור ברווח נבע בעיקר מגידול בהיקף הפעילות. הרווח של מזרחי מגלם תשואה להון (יחס בין רווח נקי להון עצמי) של 11.3% לעומת 10.3% ברבעון המקביל.

על אף שהותיר מאחוריו את חקירת המס בארה"ב שעלתה לבנק כ-800 מיליון שקל, בינתיים מזרחי טפחות לא חזר לחלק דיווידנד לבעלי מניותיו. הדבר יקרה החל מהרבעון השני של 2019.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הירידות בבורסה מתחזקות; נייר חדרה צונחת ב-7.5%

הירידות בבורסה מתחזקות. מדדי המניות המובילים מאבדים 0.8%, כשמדד הביטוח יורד ביותר מ-1%.

חילן, מליסרון ופוקס מתחזקות ואולם מרבית המניות במדד ת"א 100 מאבדות גובה. נייר חדרה מובילה את הירידות עם צניחה של 7.5%. אחריה אינרום חברה לישראל, ויקטורי ורציו. מבין מניות הבנקים - לאומי ודיסקונט מאבדות כל אחת 1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המדדים המובילים עברו לירידות

אחרי שעתיים וחצי של מסחר בבורסה עברו המדדים המובילים לירידות קלות. מדד ת"א 35 יורד ב-0.3 מדד ת"א 90 מאבד 0.25% ואילו מדד הביטוח נחלש ב-0.7%.

מניית מליסרון, שפירסמה הבוקר דו"ח חזק – מטפסת ב-3%. על אף החששות ממשבר בקמעונות בשל התחזקות הרכישות באינטרנט וכניסת אמזון, מליסרון, אחת משתי חברות הקניונים המובילות, קרובה לשיא ושווה כיום 7.5 מיליארד שקל.

מנגד נייר חדרה, שזינקה בשבוע שעבר בשל הסכם עם אמזון בנוגע לאריזות, צונחת 7% בעקבות דו"ח כספי שמשדר חולשה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר בבורסה נפתח בעליות קלות

עליות קלות בבורסה בפתיחת המסחר הבוקר (ב'). המדדים עולים מ-0.1% למדד ת"א 35 ועד 0.6% למדד הטכנולוגיה והתקשורת. מבין מניות ת"א 100 בולטת בי קום שמטפסת 3% בשל התקדמות ההסדר בקבוצה וההשתלטות הצפויה של קרן סרצ'לייט על בזק.

מניות נוספות שבולטות בעליות: חילן, ישראל קנדה, ואלקו ושטראוס לאחר שהחברה פרסמה דו"ח חיובי. מנגד, נייר חדרה צונחת 5% בעקבות דו"ח חלש.

המסחר במט"ח נפתח כשהדולר נסחר ברמה של 3.75 שקל לדולר הרמה הנמוכה מזה כשנה – מאז מאי 2018. היורו יורד ב-0.2% אל מתחת לרמת ה-4 שקלים ליורו, רמת מחיר בה היה היורו לאחרונה לפני שנתיים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker