ברקע ההסלמה בדרום: הבורסה ננעלה בעליות קלות

מדד ת"א 35 התחזק ב-0.1% לאחר שבמהלך היום רשם עליות של 0.4% ■ מניית אופקו עלתה ב-6% בעוד שמניית לייבפרסון נפלה ב-5%, בעקבות פערי ארביטראז'

עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

יום המסחר ננעל בעליות

ההסלמה בדרום העיבה על המסחר בבורסה. מדד ת"א 35  התחזק ב-0.1% לאחר שבמהלך היום רשם עליות של 0.4%. מדד ת"א 125 הוסיף 0.3% לערכו ות"א 90  עלה ב-0.8%. ביום החמישי הקרוב לא יתקיים מסחר בגלל יום העצמאות.  

מניית אופקו  טיפסה ב-6% בעוד שמניית לייבפרסון נפלה ב-5%, בעקבות פערי ארביטראז'. מדד הבנקים איבד 0.4%. מדד הביטוח עלה ב-2.7%, בהובלת מניית כלל ביטוח שזינקה בכ-10% והשלימה עליות של כ-17% בשני ימי המסחר האחרונים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מלם תים רכשה את חברת הדיגיטל Webit תמורת 5 מיליון שקל

מלם תים רכשת את Webit תמורת 5 מיליון שקל, במטרה להרחיב את פעילותה בתחום הדיגיטל. החברה ממודיעין עילית, שנוסדה על ידי נסים חזן ומנוהלת על ידו, תאפשר למלם תים ליהנות מאחד מהתחומים הצומחים של הקבוצה בשנים האחרונות.

Webit הוקמה ב-2010 ומעסיקה 50 עובדים, רובם מהמגזר החרדי. החברה מפתחת מוצרים דיגיטליים ופתרונות תוכנה מתקדמים עבור עיריות, מוסדות, חברות סטארט-אפ ומגוון חברות עם עסקים מקוונים.

לכתבה המלאה >>

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בעקבות ההסלמה בדרום: העליות בבורסה נחלשו

בעקבות הסלמת המצב הביטחוני בדרום, העליות שהיו בבורסה בתחילת יום המסחר נחלשו מאוד: מדד ת"א 35 יורד ב-0.06%, ת"א 125 עולה ב-0.01%, מדד הבנקים יורד ב-0.37%.

מדד הפיננסים מוסיף 1.04%, בהובלת כלל ביטוח שממשיכה לעלות ב-7.3%, בהמשך לקפיצה של 7% שנרשמה במניית כלל ביום חמישי האחרון. כיום, כלל נסחרת לפי מחיר של 58.3 שקל למניה - מחיר המגלם לאנשי העסקים מורי ארקין ויקיר גבאי רווח של כ-22%, כלומר כל אחד מהם מורווח על ההשקעה בכלל ביטוח בכ-33 מיליון שקל.

זאת, בעיקר בשל אפקט אייל לפידות, המנכ"ל היוצא של הפניקס והמנכ"ל המיועד של שיכון ובינוי , שכן לפידות עשוי להיות גם כן רוכש של 3%-5% מכלל ביטוח לפי מחיר של 50 שקל למניה. ללפידות ניתנה על ידי אי.די.בי פיתוח אופציה לרכוש את המניות הללו תוך 50 יום ולקבל הלוואה בשיעור של 90% מגובה העסקה של כ-150 מיליון שקל.

מניית אופקו עולה ב-6%, וכן מניית חברת הקנאביס קנאשור יורדת ב-1.2% בעקבות הודעה כי סיימה לפתח שיטת אנליזה לזיהוי קנבינואידים. לוזון נדל"ן עולה ב-9% בעקבות ההודעה על כניסתה הצפויה לפעילות הקנאביס.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

המדדים המובילים מתחזקים בעד 0.35%

הבורסה לניירות ערך בתל אביב ממשיכה להיסחר בעליות. מדדי ת"א 35 ות"א 125 מתחזקים בעד 0.35%, ומדד ת"א בנקים עולה קלות ב-0.1%. מדד הפיננסים מוסיף 1.04%, בהובלת כלל ביטוח שמזנקת ב-7.3%. זאת, בהמשך לקפיצה של 7% שנרשמה במניה ביום חמישי האחרון.

כלל נסחרת כיום לפי מחיר של 58.3 שקל למניה, המגלם לאנשי העסקים מורי ארקין ויקיר גבאי רווח של כ-22%. כלומר, כל אחד מהם הרוויח על ההשקעה בכלל ביטוח כ-33 מיליון שקל. זאת, בעיקר בשל אפקט אייל לפידות, המנכ"ל היוצא של הפניקס והמנכ"ל המיועד של חברת שיכון ובינוי - שעשוי לרכוש 3%-5% מכלל ביטוח לפי מחיר של 50 שקל למניה. ללפידות ניתנה אופציה מאי.די.בי פיתוח לרכוש את המניות הללו תוך 50 יום, ולקבל הלוואה בשיעור של 90% מגובה העסקה של כ-150 מיליון שקל.

מניית אופקו עולה ב-6%. מניית חברת הקנאביס קנאשור יורדת ב-1.2%, בעקבות הודעה כי סיימה לפתח שיטת אנליזה לזיהוי קנאבוידים. לוזון נדל"ן קופצת ב-9%, בעקבות ההודעה על כניסתה הצפויה לפעילות בשוק הקנאביס.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

האם פרשת בי קום תוביל את בית המשפט המחוזי לערוך סדר בניגוד האינטרסים?

האם נשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין יחליט לעשות סדר בעולם ההצבעות והפסילות - שחורצות את גורל הסדרי החוב, הנערכים חדשות לבקרים בחברות הציבוריות בישראל? 

ד"ר איתי הס, מנהל מחלקת חדלות פירעון באגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות', הגיש בשם נאמן מחזיקי איגרות החוב מסדרות ב' ו-ג' של בי קום פנייה דחופה לבית המשפט המחוזי. זאת, בבקשה שבית המשפט ייתן הוראות לנאמן כיצד להביא בחשבון, בעת הצבעות על ניהול החוב, את קולותיהם של מחזיקי איגרות החוב מסדרה ב' - שלהם אחזקה גם באיגרות החוב מסדרה ג'.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

אספן ויובלים יקימו שני בניינים בנס ציונה בעלות של כ-215 מיליון שקל

חברת הנדל"ן אספן גרופ וקבוצת יובלים, שבבעלות איציק ברוך, חתמו על הסכמים לרכישת קרקעות בפארק המדע בנס ציונה, המיועדות להקמת שני בנייני משרדים. תמורת הקרקע ישלמו החברות כ-28.8 מיליון שקל, בעוד סכום ההשקעה בפרויקט כולו יהיה כ-215 מיליון שקל. הפרויקט ימומן בחלקו ממקורותיהן העצמיים של אספן גרופ וקבוצת יובלים, ובחלקו ע"י קבלת מימון בנקאי.

הפרויקט המדובר, שבו יהיו שתי החברות שותפות בחלקים שווים (50%-50%), יכלול שני בנייני משרדים להשכרה בני שמונה קומות משרדים וקומת מסחר אחת, בהיקף של כ-23 אלף מ"ר מעל הקרקע, וכן שלוש קומות של מרתפי חניה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

פרישה ברשות שוק ההון: יואב גפני מסיים את תפקידו

יואב גפני, סגן הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, הודיע היום (ראשון) על החלטתו לפרוש מתפקידו לאחר 15 שנים במשרד האוצר וברשות שוק ההון. במהלך השנים כיהן גפני בתפקידי ניהול רבים ועסק בכל תחומי הפעילות של רשות שוק ההון, ובשנים האחרונות מילא תפקידי מפתח בכירים. בתפקידו האחרון היה גפני אחראי על השירותים הפיננסיים המוסדרים, פיקוח על שוק ההון, השקעות ומערך הרישוי.

גפני, 44, החל את דרכו באגף שוק ההון במשרד האוצר ב-2004. לפני תפקידו האחרון כיהן כיועץ בכיר לממונה על שוק ההון, ובנוסף היה דירקטור מטעם שר האוצר בבורסה לניירות ערך בתל אביב ב-2019-2015.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עליות בפתיחת המסחר; ת"א 35 עולה ב-0.55%

הבורסה לניירות ערך בתל אביב לא מתרגשת מהאירועים הביטחוניים בדרום - ופותחת בעליות. מדדי ת"א 35 ות"א 125 עולים ב-0.55%, ומדד הבנקים מתחזק ב-0.3%. מדד הפיננסים קופץ ב-1.85%, בהובלת כלל ביטוח שמזנקת ב-7%. רק מדד הנדל"ן יורד קלות ב-0.06%.

מניית אופקו עולה ב-6%. מניית חברת הקנאביס קנאשור מוסיפה 6%, בעקבות דיווח כי סיימה לפתח שיטת אנליזה לזיהוי קנאבוידים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

סרצ'לייט הגישה הצעה לרכישת השליטה בבזק - אבל מקורבים אומרים: ההצעה לא תאושר

קבוצת סרצ'לייט ממשיכה לנסות לשכנע את מחזיקי האג"ח של בי-קום לתת לה אור ירוק להשתלט על החברה - בזמן שגד זאבי מנסה להשיג גיבוי מבנק מסחרי להצעה שנתן לרכישת בי-קום - בתמורה ל-950 מיליון שקל. מקורבים למשא ומתן גורסים כי ההצעה לא תקבל את ברכתם של מחזיקי האג"ח, המתבקשים לאשר דחייה של חלק מהתשלום בכמה שנים.

עד כה הצליחה סרצ'לייט את מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב , שהחברה חייבת להם 730 מיליון שקל. בחוכמה רבה, מחזיקי האג"ח סינדלו את סרצ'לייט, ולא איפשרו לה לנהל משא ומתן ישירות עם בי-קום אם היא לא סוגרת את העסקה עמם. במסגרת עסקה זו, התחייבה סרצ'לייט לשלם למחזיקי האג"ח 165 מיליון שקל במזומן ו-60 מיליון שקל נוספים במניות בי-קום או במזומן לפי בחירתם.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מוריד לחץ: מה גרם לאלשטיין למכור 10% מכלל ביטוח למורי ארקין ויקיר גבאי

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, סגר ביום חמישי לפנות בוקר כמה עסקות שאם יתממשו — יימכרו 18% ממניות כלל ביטוח ב–550 מיליון שקל. כך, אחזקתה של אי.די.בי פיתוח בכלל ביטוח תרד ל–36%.

בשלב הראשון מכרה אי.די.בי 4.99% למורי ארקין ו–4.99% ליקיר גבאי תמורת 300 מיליון שקל (במחיר של 47.7 שקל למניה). נוסף על כך, אי.די.בי העניקה לאייל לפידות, המנכ"ל היוצא של הפניקס והמיועד לתפקיד מנכ"ל שיכון ובינוי , אופציה למשך 50 יום שמאפשרת לו לרכוש 4.99% מכלל ביטוח תמורת 150 מיליון שקל (במחיר של 50 שקל למניה).

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

טבע נערכת לסבב התייעלות נוסף; שולץ אינו מתחייב לחזור לצמיחה ב-2020

בעבר הלא רחוק היו התוצאות הכספיות שפירסמה טבע לרבעון הראשון של 2019, ושיחת הוועידה עם אנליסטים שהתקיימה לאחר פרסומן — גורמות לירידה חדה במניה. לנוכח ביצועי המניה מתחילת 2019, נראה שציפיות השוק היו נמוכות מלכתחילה. כך, השילוב של החמצת תחזית ההכנסות לרבעון, המפולת במכירות התרופות המקוריות של טבע, וקופקסון בראשן, וחוסר רצונו של מנכ"ל טבע, קור שולץ, להתחייב שטבע תחזור לצמוח ב–2020 כפי שעשה עד פברואר 2019 — גרם לירידה מצטברת של 0.4% בלבד.

טבע הפסידה 105 מיליון דולר ברבעון (10 סנטים למניה) לפי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP) - לעומת רווח של 1.1 מיליארד דולר (1.03 דולרים למניה) ברבעון המקביל ב–2018. זאת, כתוצאה משילוב של ירידה במכירות, קיטון של 20% ברווח הגולמי, רווח הון של 1.3 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2018 (שלא חזר על עצמו), והפרשות של 469 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2019. טבע הרוויחה 654 מיליון דולר (60 סנט למניה) על בסיס Non GAAP (בניכוי הפרשה לירידת ערך של מו"פ ותרופות שאושרו, בעיקר כחלק מרכישת אקטוויס ג'נריקס ב–2016).

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

לאומי, הפועלים ודיסקונט יתחילו בסדרת מצגות לקראת הנפקה ראשונית של שב"א

הבורסה לניירות ערך בתל אביב תפתח את יום המסחר הראשון של השבוע המקוצר בשל חופשת יום העצמאות, ברקע העליות החדות במסחר בבורסות וול סטריט בארה"ב ביום שישי. זאת, בעקבות פרסום דו"ח תעסוקה חזק, שהזניק את מדד נאסד"ק. המדד רשם את הזינוק היומי החד ביותר זה חודש, וסיים שבוע שישי ברציפות בעליות. גם מדדים אחרים כמו דאו ג'ונס ו-S&P 500 רשמו עליות.

יום המסחר האחרון של השבוע השעבר בבורסה בתל אביב הסתיים בירידות: מדד ת"א 35 ירד ב-0.6%, מדד ת"א 90 איבד 0.7% ומדד הבנקים ירד ב- 1.2%. בסיכום שבועי, מדד ת"א 35 איבד כ-1%, ומדד הבנקים קפץ ב-2.46%. העליות בסוף השבוע בארה"ב עשויות לסייע לבורסה בתל אביב לפתוח את השבוע בעליות, כשברקע יש גם מתיחות ביטחונית בדרום.

טבע תיסחר לאחר שפירסמה בסוף השבוע את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2019 החברה הפסידה 105 מיליון דולר ברבעון (10 סנטים למניה), לפי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP) - לעומת רווח של 1.1 מיליארד דולר (1.03 דולרים למניה) ברבעון המקביל ב–2018. זאת, כתוצאה משילוב של ירידה במכירות, קיטון של 20% ברווח הגולמי, רווח הון של 1.3 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2018 (שלא חזר על עצמו), והפרשות של 469 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2019.

כלל ביטוח תיסחר לאחר שבסוף שבוע האחרון התברר כי בעל השליטה באי.די.בי פיתוח מכר למורי ארקין וליקיר גבאי 10% ממניות כלל ביטוח והעניק לאייל לפידות אופציה לרכישה של 5% נוספים מכלל ביטוח ולארקין אופציה לרכישה של 3%. ביום חמישי, בתגובה לפרסומים, מניית כלל ביטוח זינקה ב-7%. חברות נטו אחזקות ואחים נאווי ייסחרו לאחר שביום חמישי האחרון נודע שרשות ניירות ערך פשטה על משרדיהן בעקבות חשד לכאורה של שימוש במידע פנים.

בזק וחברות האם שלה בי-קום ואינטרנט זהב ייסחרו לאחר שביום חמישי קרן השקעות אמריקאית סרצ'לייט שיפרה את הצעתה לרכישת שליטה בבזק באמצעות השקעה בחברות האם שלה, כשתוקף ההצעה הוא עד 10 במאי. בנקי לאומי , הפועלים ודיסקונט מתחילים היום בסדרת מצגות בשוק ההון לקראת הנפקה ראשונית של מניות חברת שב"א (שרותי בנק אוטומטיים) בבורסה, לפי שווי של 350-250 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ