המסחר בבורסה ננעל בעליות; שופרסל נפלה ב-2.7% לאחר פרסום הדו"חות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

הבורסה ננעלה בעליות

יום המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב ננעל בעליות. מחזור המסחר היה נמוך יחסית והסתכם ב-474 מיליון שקל. מדד  ת"א 35 עלה ב-0.66%, מדד  ת"א 90 הוסיף 0.9% ומדד הבנקים עלה ב-0.4%.

מניית  אינטרקיור  שפועלת במגזר הקנאביס, קפצה ב-5.7%. מניית פתאל החזקות עלתה ב-1.4% בעקבות הרחבת הפעילות בלונדון. מניית שופרסל ירדה ב-2.7% אחרי שפירסמה דו"חות פושרים לרבעון הרביעי ול-2018 כולה. מניית אנרג'יאן זינקה ב-5.9%, בית שמש עלתה 4.3% לאחר דו"חות טובים ל-2018, ו טאואר איבדה 1.5%. מניית קנאשור זינקה ב-7.9%.

עליות במדדים המובילים בבורסה בתל אביב

יום המסחר הראשון של השבוע המקוצר מתנהל בעליות של המדדים המובילים. מדד ת"א 35 עולה ב-0.44%, ת"א 125 מוסיף 0.5%, ת"א בנקים עולה קלות ב-0.1%, ת"א נדל"ן עולה ב-0.7%.

מחזור המסחר מסתכם בכ-200 מיליון שקל. מניות מגזר הקנאביס בולטות בעלייה. מניית פתאל החזקות עולה ב-1.4%, אנרג'יאן מוסיפה 6%. עדיקה סטייל ו צים מרכזי קניות פירסמו תוצאות חיוביות ל-2018. היום לא יתקיים מסחר בשקל מול הדולר.

יו ניבו תייצר מחסניות למשאף קנאביס עבור טבע ופיליפס

חברת יו ניבו הנשלטת על ידי המנכ"ל גולן ביטון (34.5%) הודיעה על האסטרטגיה החדשה שלה לפיתוח פורמולות קנאביס שיתאימו לשימוש באמצעות משאף. המטרה היא כי המשאף יאפשר לחולה צריכה מדודה ומדויקת של קנאביס רפואי, ללא צורך בחימום, אידוי או שריפה. כך הרופא יוכל למדוד את כמות החומרים הפעילים המגיעים למשתמש ולהנגיש את התרופה לילדים ולמבוגרים.

את המשאף תייצר חברת ויאולי הנמצאת בשרשור בבעלות חברות הפארמה טבע ופיליפס. את המחסניות עם החומר הפעיל של הקנאביס אמורה לספק חברת יו ניבו. שוויה של יו ניבו בבורסה: כ-82 מיליון שקל ומניית החברה הגיבה להודעה בעלייה של 1% במחזור של 816 אלף שקל.

לכתבה המלאה

מנועי בית שמש ממשיכה לצמוח: הכנסותיה עלו ב-16.4% ברבעון הרביעי

חברת מנועי בית שמש שבשליטת פימי (45%) ממשיכה ליהנות מהגידול בשוק התעופה העולמי. החברה פירסמה היום (א') את דו"חותיה לרבעון האחרון של 2018 ולשנה כולה, מהם עולה כי היקף פעילותה צומח. החברה אף הצליחה לשפר את הרווחיות שלה, אך השיפור לא התבטא ברווח הנקי בשל תשלומי מס.

מנועי בית שמש, המנוהלת על ידי רם דרורי, פועלת בשני מגזרים -  ייצור חלקים למנועי סילון ופעילות מנועים. הכנסותיה ברבעון הרביעי של 2018 גדלו ב-16.4% לעומת התקופה המקבילה ל-28.38 מיליון דולר, כשהרווח התפעולי גדל ב-16.9% ל-3.04 מיליון דולר. ה-EBITDA הרבעוני גדל ל-4 מיליון דולר לעומת כ-3.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. למרות השיפור ברווחיות, הרווח הנקי ירד בכ-22.5% ל-2.2 מיליון דולר.

לכתבה המלאה

קפיצה של 30% בהכנסות עדיקה

חברת האופנה המקוונת הישראלית עדיקה , שבשליטת קבוצת גולף , ממשיכה ליהנות מצמיחה, והציגה רבעון רביעי חזק עם קפיצה של 30% בהכנסות המיוחסות לפעילות האונליין. במקביל, החברה ממשיכה להיערך להרחבת פעילות השיווק גם בארה"ב; החברה רכשה את הדומיין ADIKA.COM שמיועד לשיווק מוצריה בחו"ל, והקימה חברה בת חדשה בדלאוור.

עדיקה, שהוקמה ב-2011 על ידי דדי שוורצברג ועדי רונן, מנהלת אתר מסחר מקוון שבו משווקים פרטי אופנה, בהם הלבשה, מוצרי הנעלה ומוצרי אופנת בית, תחת המותג Adika וכן מותגים משלימים בינלאומיים. החברה, שהקדימה להשתלב במהפכת האינטרנט בעולם הקמעונות, מחזיקה גם בשש חנויות פיזיות בדיזנגוף סנטר, בקיריון, בראשון לציון, אשדוד, באר-שבע וחנות פופ-אפ בקניון הגדול שבפתח תקווה.

עדיקה ביצעה הנפקה ראשונית לפני כשנה לפי שווי של 210 מילון שקל "לאחר הכסף". לאחר ההנפקה, סבלה עדיקה מלחץ מוכרים וירדה ב-35% בשיא (ספטמבר 2018), כך ששוויה התכווץ ל-120 מיליון שקל. הירידה במניה נרשמה חרף שיפור בתוצאותיה, צמיחה בשיעור דו-ספרתי ועמידה בתחזיות שלפני הגיוס. מאז השפל כבר זינקה מניית עדיקה בכ-40%, כך שהמשקיעים בהנפקה מופסדים כיום רק כ-10%. שווי החברה מסתכם בכ-150 מיליון שקל.

לכתבה המלאה>>>

רני צים: הרחבת שטחי המסחר הקפיצה את ההכנסות ל-40 מיליון שקל

רני צים מרכזי קניות, בשליטתו של רני צים, מציגה שיפור בתוצאותיה הכספיות ל-2018 וממשיכה להעמיק את פעילותה במגזר הערבי. אכלוס ההרחבות של המרכזים המסחריים במעלות ובבית שאן, ועלייה בדמי השכירות במרכז המסחרי בבית שאן, סייעו לחברה להגדיל את הכנסותיה ב-2018 ב-11% לעומת 2017, ל-39.7 מיליון שקל.

הכנסות התפעוליות נטו (NOI), המגלמות את ההכנסות בניכוי הוצאות תפעול שוטפות, עלו ב-2018 ב-13% ל-36.1 מיליון שקל, לעומת 31.8 מיליון שקל ב-2017. ה-Same Property NOI – כלומר, ההכנסות התפעוליות נטו במרכזים מסחריים שפעלו במתכונת מלאה ב-2018 וב-2017 – גדלו ב-6% ל-33.7 מיליון שקל, לעומת 31.8 מיליון שקל ב-2017.

חרף הצמיחה, רני צים ספגה ירידה של 20% ברווח התפעולי ב-2018 ל-20.8 מיליון שקל, לעומת התקופה המקבילה ב-2017. הקיטון נבע מירידת ערך נדל"ן להשקעה בהקמה ומהשקעות במרכז המסחרי בערד, בעוד בתקופה המקבילה אשתקד נרשמה עליית ערך למרכז המסחרי במעלות, לפרויקט בהקמה בכפר סבא ולקרקע באגם מונפורט, בסך כולל של כ-9 מיליון שקל.

לכתבה המלאה>>>

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בעליות קלות

מדד ת"א 35 עולה ב-0.35%, מדד ת"א 125 עולה ב-0.28 ואילו מדד הבנקים יורד ב-0.15%. במרכז המסחר הבוקר יעמדו מניות פועלים ו עזריאלי , שצפויים לפרסם את הדו"ח הכספי שלהם מחר.

מדד המחירים לצרכן שפורסם ביום שישי הפתיע את המשקיעים. מה שככל הנראה לא ישפיע על המסחר, הם צמד הטילים שנורו ביום חמישי בערב לכיוון תל אביב. נזכיר כי השבוע הוא שבוע מסחר מקוצר שכן ביום רביעי לא יתקיים מסחר בגלל חג פורים.

המסחר בשוק האג"ח נפתח במגמה מעורבת. אפיק האג"ח הממשלתי הצמוד הגיב לפרסום המדד ביום שישי בעליות שערים של עד 0.45% ואילו האפיק הלא צמוד הגיב במגמה מעורבת של עד 0.1%.

היום לא מתקיים מסחר בדולר, אבל החוזים העתידיים בשקל-דולר מצביעים על התחזקות קלה בדולר לעומת קביעת השער היציג ביום שישי.

יונתן כץ, הכלכלן הראשי בלידר שוקי הון, ציין הבוקר כי "מדד המחירים לצרכן בפברואר עלה ב-0.1% (מעל הציפיות), עקב האצה במחירי השכירות. מסתמנת התרחבות ביצוא התעשייתי בפברואר עקב זינוק ביצוא תרופות וכימיה. התרחבות בכל מרכיבי היבוא תומכת בהשערה שהמשק ממשיך לצמוח בקצב נאה. מדד האמון הצרכני (למ"ס) התייצב בפברואר כאשר הרמה עדיין נמוכה מזאת של חודש נובמבר. ב-2018 העודף בחשבון השוטף נותר יציב על 2.9% תוצר, בדומה ל-2017, ומספר הדירות החדשות שנמכרו ירד ב-15.5% בינואר, כנראה בהשפעת החורף הקשה".

צפי לעליות בתל אביב בעקבות סגירה חיובית של השבוע בוול סטריט

יום המסחר הראשון של השבוע המקוצר (בשל חופשת חג פורים לא יהיה מסחר ביום חמישי) ייפתח לאחר שהמסחר בבורסה בתל אביב הסתיים בירידות בסוף השבוע, בעוד שבבורסות ארה"ב הוא הסתיים ביום שישי האחרון בעליות.

כך, בבורסות ניו יורק המדדים המובילים הציגו עליות - מדד הדאו ג'ונס עלה ביותר מ-100 נקודות, מדד הנאסד"ק סיים את השבוע המוצלח ביותר מאז נובמבר 2018 ועלה ב-0.7%, מדד S&P 500 הוסיף 0.5% ונסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז 9 באוקטובר.

בבורסה בתל אביב המדדים ת"א  35  ו- 125  ירדו ב-0.4% ומדד  הבנקים  איבד כ-1%. מניות של חברות  אנרג'יאן  טבע  ו פז נפט  רשמו עליות נאות, בעוד שמניות של  אופקו  בזק  ו גזית גלוב  בלטו לשלילה.

מניית  חלל תקשורת  צנחה בכ-10% בעקבות ההודעה של חברת הכבלים יס כי היא תחל לשדר דרך האינטרנט ולא דרך הלוויין. על רקע ההודעה, גם מניות של בזק וחברות האם שלה  אינטרנט זהב  ו בי-קום  רשמו ירידות שערים. מבין מניות הבנקים, מניית הבינלאומי  איבדה 1.4%,  דיסקונט  נחלש ב-1.3%,  לאומי  ב-0.9%.

השבוע ייגבר זרם הדיווחים של החברות לגבי תוצאותיהן הכספיות לרבעון הרביעי ול-2018 כולה. בין המדווחים הבולטים השבוע יהיו  בנק הפועלים  סלקום  , פז,  קבוצת עזריאלי  וגזית גלוב.

כמו כן, עניין המשקיעים יתרכז בהתפתחויות סביב הנכסים הנותרים של אפריקה ישראל להשקעות - חברת דניה סיבוס הפרטית והחברה הבת שלה אפריקה מגורים, החזקות במפעיל של כביש 6 וקרקעות בישראל. על הנכסים הללו מתמודדים קבוצת שיכון ובינוי-מבטח שמיר מול לפידות קפיטל. היום לא יתקיים מסחר בשקל מול הדולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker