עדכונים

המסחר ננעל במגמה מעורבת

יום המסחר השלישי לשבוע ננעל במגמה מעורבת, בדומה למתרחש במדדי המניות בניו-יורק. מדד ת"א 35 איבד 0.6% בעוד ת"א 90 ומדד הבנקים סיימו בעליות קלות. זאת, כשמחזור המסחר בבורסה הסתכם בפחות ממיליארד שקל.

מניות פועלים ולאומי נסחרו במחזורים הגבוהים בשוק וטיפסו ב-0.6% ו-0.4% בהתאמה, בעוד מזרחי טפחות איבדה 1% מערכה ובינלאומי ירדה ב-1.5%.

מניות הקנאביס בלטו לחיוב, בהן אינטרקיור, הרודיום השקעות ותפן.

אנרג'יקס ומטריקס קפצו לאחר פרסום דו"חות חזקים, ואילו בזק, טבע, גזית גלוב, שופרסל, בזן ודלק קבוצה נצבעו באדום. 

מדדי התל-בונד ירדו בעד 0.03%, אגרות החוב הממשלתיות הארוכות עלו בעד 0.51%  ואילו האג"ח הקצרות רשמו ברובן ירידות קלות. 

המדדים בת"א נחלשים לאור פתיחה הססנית בניו-יורק

המסחר בבורסה מתנהל ביציבות, כחצי שעה לאחר פתיחת המסחר בניו-יורק. מדד ת"א 35 משיל 0.1% בעוד ת"א 90 עולה ב-0.4%. 

פועלים ממשיכה לרכז את המחזור הגבוה בשוק ומטפסת ב-0.5%, נייס מרכזת מחזור גבוה גם כן ונחלשת ב-0.6%, ואילו טבע , בזק , אלביט מערכות ו שופרסל מאבדות גובה.

מניות מטריקס ו אנרג'יקס נסחרות בעליות נאות לאחר פרסום הדו"חות החזקים של השתיים. 

אפסילון על מטריקס: "המכפיל הגבוה בו נסחרת מוצדק לאור הפוטנציאל"

רותם שמר, אנליסטית מחלקת המחקר באפסילון, התייחסה בחיוב לתוצאותיה של מטריקס שפורסמו הבוקר: "מטריקס היא חברה עם ניהול עסקי ופיננסי נכון לאורך זמן, המאופיינת בצמיחה אורגנית וחיצונית. מסוג החברות שאליהן משקיעים היו רוצים להיות חשופים. היא פועלת בענף שנהנה מצמיחה חיובית גבוהה משיעור צמיחת התמ"ג, הנתמך בביקוש לפיתוחים טכנולוגיים ואיתנות המשק הישראלי.

"מבין חברות ה-IT בישראל, מטריקס בולטת עם שיעורי צמיחה דו ספרתיים. היא השכילה מוקדם להבין כי בכדי לעבור מצמיחה של 5% לצמיחה דו-ספרתית של מעל ל-10% היא צריכה לבצע רכישות. חברות שלא הפנימו זאת נותרו מאחור.

"מטריקס היא היחידה בקרב הישראליות בתחום ה-IT שפועלת בארה"ב - ובהסתכלות שנתית רואים כי היא קוצרת את פירות ההשקעה שביצעה שם. הרווחיות התפעולית בארה"ב עדיין גבוהה יותר מבישראל: 14% לעומת 5.2%.

"החברה נסחרת כעת במכפיל 20 על הרווח הנקי של 12 החודשים האחרונים. מדובר במכפיל יחסית גבוה, אך הוא מוצדק לאור פוטנציאל הצמיחה שאנחנו רואים בחברה. לכן, אנחנו רואים לנכון להמשיך להיחשף למטריקס כל עוד המשק הישראלי ותחום ה-IT בפרט מאופיין במגמת צמיחה".

עליות קלות בבורסה; מחזור המסחר דליל

מחזור המסחר בבורסה מסתכם בשעה זו בכ-400 מיליון שקל בלבד, בהמשך למחזור האפסי שנרשם אתמול. מדד ת"א 35 עבר להיסחר בסמוך לרמת הפתיחה, לאחר שרשם עליות קלות מוקדם יותר. מדד ת"א 90 מטפס ב-0.8% - לאחר שרשם עליות של כ-1%. מדד הבנקים מתחזק בכ-0.1% בדחיפת מניית הפועלים , שעולה במחזור הגבוה בשוק.

טבע , אלביט מערכות , שופרסל , שטראוס וגזית גלוב רושמות כולן ירידות קלות. שפיר הנדסה , אלוני חץ (ברקע לדו"חות החברה הבת אנרג'יקס ), אמות , בינלאומי ולאומי מתחזקות קלות.

אנרג'יקס עולה במחזור גבוה לאחר הדו"חות

מניית אנרג'יקס עולה לאחר פרסום דו"חותיה ב-2.8%, במחזור גבוה של 11 מיליון שקל לעומת מיליון שקל בממוצע. חברת האנרגיה המתחדשת, שבשליטת אלוני חץ , הציגה צמיחה משמעותית בכל תחומי פעילותה - ובשורה התחתונה הרווח הנקי לבעלי המניות גדל ביותר מ-180%, והסתכם ב-2018 בכ-31.4 מיליון שקל.

בסיכום הרבעון הרביעי של 2018, הכנסות החברה ממכירת חשמל ותעודות ירוקות הסתכמו בכ-50.3 מיליון שקל לעומת 38.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי ברבעון הסתכם בכ-36.5 מיליון שקל לעומת כ-26.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח לבעלי המניות ברבעון הסתכם בכ-11.7 מיליון שקל לעומת כ-6.4 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מניות הקנאביס נסחרות בעליות

מרבית מניות הקנאביס הרפואי נסחרות בעליות נאות. אינטרקיור עולה ב-6.2% בהמשך לקפיצה של 9% אתמול, הרודיום השקעות קופצת ב-7.3% לאחר עלייה של 4.1% אתמול, ומניות יו ניבו, וויטסמוק, אופקטרא ו-קנביט רושמות עליות חדות גם כן. 

מניית מטריקס קופצת: החברה רשמה שיא בהכנסותיה

מניית מטריקס קופצת ביותר מ-4% לאחר פרסום דו"חותיה הכספיים. החברה רשמה ב-2018 הכנסות של 3.17 מיליארד שקל, שיא מבחינתה, והציגה צמיחה של 13.7% ברבעון הרביעי לכ-871 מיליון שקל. 

הרווח הנקי השנתי של החברה צמח בכ-14% ל- 144.2 מיליון שקל, והרווח הנקי ברבעון הרביעי עלה בכ-9.8% לכ- 44 מיליון שקל לשיא.

החברה ציינה כי השיגה גידול בהכנסות בכל מגזרי הפעילות, כשבולטת במיוחד פעילותה במגזר שירותי טכנולוגיות מידע בארה"ב.

המסחר נפתח בעליות נאות: ת"א 90 קופץ ב-1.1%

המסחר בבורסה נפתח במגמה חיובית בדחיפת העליות בשוקי העולם. ת"א 35 עולה ב-0.6%, ת"א 90 קופץ ב-1.1% ומדד הבנקים מטפס ב-0.3%.

אינטרקיור עולה ב-5.9%, בהמשך לזינוק של 9% אתמול. מטריקס עולה ב-3.6% לאחר דו"חותיה הכספיים. טאואר , חילן , אלוני חץ , פז נפט וריט 1 מתחזקות ביותר מ-1% כל אחת.

צפי לעליות בפתיחת המסחר

המסחר בבורסה צפוי להיפתח הבוקר במגמה חיובית, לאחר עליות חדות אמש בניו יורק וכשהחוזים העתידיים נסחרים בעליות של עד 0.2%.

מבחינת המניות הדואליות, פער הארביטראז' המשוקלל הוא אפסי. טבע חוזרת עם פער שלילי של 0.7%; ואילו טאואר (0.5%,  פריגו (0.4%) ואופקו הלת' (3.6%) צפויות לעלות בפתיחה.

אתמול בת"א: מחזור מסחר דליל

יום מסחר משמים הסתיים אמש בבורסה בתל אביב, וזאת למרות שהיו לו את כל הסיבות להיות סוער: חברת  מלאנוקס  נמכרה תמורת 6.9 מיליארד דולר; ארה"ב עברה לשעון קיץ, מה שהביא לפתיחת המסחר בוול סטריט ב-15:30 שעון ישראל והאריך את המסחר המקביל בין הבורסות; ובנק  דיסקונט  פירסם דו"חות טובים, שבהם זינק הרווח ב-20%. מניית הבנק עלתה בתגובה ב-0.5% בלבד, ובדומה לכך מדד  הבנקים  עלה ב-0.36%.

מחזור המסחר היה נמוך ב-25% מהמחזור הממוצע, והסתכם ב-900 מיליון שקל. גם קרנות הנאמנות לא סיפקו כל דרמה, וכך אמר לנו מנהל בכיר בתחום: "לא היו גיוסים מיוחדים היום, למעשה כסף החליף ידיים בין המנהלים. הציבור עדיין מדיר את רגליו מהבורסה".

אמש בניו יורק: עליות חדות

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל אתמול בעליות, בעקבות עלייה במכירות הקמעוניות בארה"ב ותחזית אופטימית של נגיד הבנק הפדרלי.  דאו ג'ונס עלה ב-0.7%; S&P 500 עלה ב-1.5%;  נאסד"ק 100 זינק ב-2%.

מניית  בואינג נפלה ב-5.4%, לאחר שסין ואתיופיה הודיעו על קרקוע כל המטוסים מדגם 737 מקס - הדגם הנמכר ביותר של החברה. בעקבות בואינג נופלות מניותיהן של חברות התעופה  אמריקן איירליינס סאות'ווסט ויונייטד קונטיננטל .

מניית  אפל עלתה ב-3.5% לאחר שבנק אוף אמריקה שינה את המלצתו למניה מ"נייטרלי" ל"קנייה". החברה הודיעה כי תקיים אירוע השקה ב-25 במארס.

הבית הלבן הציג את הצעת התקציב שלו ל-2020. הנשיא טראמפ דורש מהקונגרס מימון של 8 מיליארד דולר לחומה בגבול ארה"ב-מקסיקו והגדלה בתקציב הביטחון, ובמקביל קיצוצים בתקציבי הרווחה והחינוך ובסוכנויות פדרליות שונות, בהן הסוכנות להגנת הסביבה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker