בניגוד למגמה בוול סטריט: הבורסה סגרה בירוק בהובלת מניות הקנאביס

מדד ת"א 35 סיים את יום המסחר בעלייה של 0.23%, ת"א 125 עלה ב-0.18% ומדד הבנקים התחזק ב-0.19% ■ מניית אינטרקיור שבראשות אהוד ברק זינקה ב-20% ■ מנהלי קרנות הנאמנות גייסו 150-100 מיליון שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר ננעל בעליות בהובלת מניות הקנאביס

הירידות במדדי המניות המובילים בארה"ב לא ממש השפיעו על מדדי המניות בתל אביב. בעוד שה נאסד"ק יורד ב-1.3% ו- S&P 500 יורד ב-1.22%, בתל אביב סיים מדד ת"א 35 את יום המסחר בעלייה של 0.23%, ת"א 125 עלה ב-0.18% ומדד הבנקים התחזק ב-0.19%.

את העליות הובילו מניות הקנאביס, כאשר מניית אינטרקיור שבראשות אהוד ברק זינקה ב-20%, יו ניבו קפצה ב-10% ורק מניית טוגדר עלתה ב-0.72% בלבד. מחזור המסחר הסתכם ב-1.6 מיליארד שקל, מעט גבוה מהממוצע. נציין כי המסחר במניות הקנאביס היה אחראי לכ-7% ממחזור המסחר הכולל.

מי שעוד חזרו לחייך היום הם מנהלי קרנות הנאמנות, שרשמו היום גיוסים שנעו על פי הערכות בשוק בין 100 ל-150 מיליון שקל. השער היציג במסחר של השקל-דולר נסגר על רמה של 3.68 שקל ל דולר כלומר השקל התחזק אל מול הדולר ב-0.14%. לאחר קביעת השער היציג, המשיך השקל והתחזק בעוד 0.15%.

שוק האג"ח ריכז עניין רב היום לאחר שאלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות מיטב דש, כתב: "הנתונים הכלכליים בעולם ממשיכים להצביע על האטה בפעילות, כולל בארה"ב. אנו מעריכים שהרעה במגמה תיבלם, בעיקר בזכות המאמצים של הרשויות בסין ושיפור בתנאים הפיננסיים, אך הצמיחה בעולם צפויה להיות נמוכה יחסית השנה. בסוף השבוע פירסם WSJ שה-FED צפוי לפרסם בישיבתו השבוע החלטה שתוביל להפסקת צמצום המאזן בזמן קצר יותר ממה שהעריכו השווקים. ההחלטה לא תתבסס על השיקולים הקשורים לשווקים הפיננסיים, אלא על רצון ה-FED לשמור על מאזן גדול יחסית משיקולי המדיניות המוניטארית והיציבות הפיננסית. להחלטה צפויה השפעה חיובית, לפחות בטווח הקצר, על שוק האג"ח והמניות".

את יום המסחר סיכם שוק האג"ח במגמה מעורבת באפיק האג"ח הממשלתי הצמוד, כאשר האג"ח הצמודות הארוכות רשמו עליות של עד 0.11%, ואילו האג"ח הצמודות הקצרות ירדו בעד 0.05%. באפיק האג"ח הלא צמוד נרשמו ירידות: האג"ח הארוכות ירדו בעד 0.16%, והאג"ח הקצרות ירדו בעד 0.02%.

בשוק האג"ח הקונצרני נרמה גם כן מגמה מעורבת, כאשר האג"ח הקונצרני האמריקאי עלה בעד 7%, ומנגד רשמו האג"ח של חלל ירידות של 1.6%, ואלה של פטרוכימיים ירדו ב-2%. המגמה המעורבת לא השפיעה על מדדי התל בונד. מדד ה תל בונד 20 עלה ב-0.1%, ו תל בונד 60 עלה ב-0.06%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות בת"א; השקל מתחזק מול הדולר

צפי לירידות שערים של 0.6%-0.8% במדדי המניות המובילים בארה"ב לא מטרידים את הבורסה המקומית. מדד ת"א 35 עולה ב-0.3%, מדד תא 125 עולה ב-0.38% ו מדד הבנקים עולה ב-0.26%. את העליות מובילות מניות הקנאביס שמזנקות בחדות. את העלייה הגבוה ביותר רושמת מניית אינטרקיור של אהוד ברק שעולה ב-12%. עוד מניה שרושמת עליה חדה היא מניית מטומי שעולה ב-35%. מחזור המסחר עומד על מיליארד שקל - ברף התחתון של ממוצע מחזורי המסחר בבורסה.

מי שעוד חזרו לחייך היום הם מנהלי קרנות הנאמנות, שרושמים היום גיוסים שנעים על פי הערכות בשוק בין 150-100 מיליון שקל.

בשוק האג"ח התמתנו העליות באפיק הממשלתי הצמוד. האג"ח הצמודות לטווח ארוך עולות בעד 0.15%, ואילו האג"ח הצמודות לטווח קצר עברו לירידות של עד 0.03%. באפיק האג"ח הלא צמודות המגמה המעורבת נשמרת, כאשר הא"גח לטווח קצר עולות בעד 0.05% ואילו האג"ח לטטוח ארוך יורדות בעד 0.22%.

השער היציג במסחר ה שקל-דולר נסגר על רמה של 3.68 שקל לדולר, כלומר השקל התחזק מול הדולר ב-0.14%. לאחר קביעת השער היציג המשיך השקל והתחזק עוד קצת, ב-0.07%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שיכון בינוי: נמכור 30% מאיי.די.או גרופ תמורת 720 מיליון שקל

חברת שיכון ובינוי שבשליטת נתי סיידוף (47.8%) עושה את המהלך המשמעותי ביותר עד כה להקטנת חוב פיננסי של 4.8 מיליארד שקל. שיכון ובינוי, שמחזיקה ב-37.5% ממניותיה של חברת איי.די.או גרופ , חתמה על הסכם למכירת 2.75 מיליון מניות, כלומר 10% מהונה של איי.די.או, לחברת Go Capital - במחיר של 86 שקל למניה, ובתמורה כוללת של 236 מיליון שקל. מחיר זה משקף פרמיה של 14% על מחיר המניה בפתיחת המסחר היום בבורסה.

השלמת העסקה מותנית במספר תנאים, שהעיקרי שבהם הוא ששיכון ובינוי תמכור עוד 20% מאיי.די.או גרופ בתוך 4 חודשים, אם כי שיכון ובינוי רשאית לוותר על קיום תנאי זה באופן מלא או חלקי. ההסכם כולל מנגנון שמסדיר מכירה של עוד 10% לקונה שזהותו תיקבע על ידי Go, כולל רכישה על ידי Go עצמה במחיר שלא יהיה נמוך מ-87 שקל למניה.

>>> לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות קלות במדדים המובילים

מדדי המניות העיקריים בבורסה שומרים על עליות קלות: מדד ת"א 35 עולה ב-0.2%, מדד ת"א 125 מתחזק ב-0.3%, מדד הבנקים שנסחר בירידות קלות עבר לעליות קלות של 0.13%.

מחזור המסחר בבורסה ממשיך להיות נמוך יחסית, ומסתכם בשעה זו בכ-586 מיליון שקל. 11% ממחזור המסחר מרוכז במניות הקנאביס שמזנקות. את העליות בסקטור מובילה אינטרקיור בראשותו של אהוד ברק, שעולה ב-13.6%.

ה דולר נחלש אל מול השקל ב-0.13%, ונסחר ברמה של 3.67 שקל לדולר.

בשוק איגרות החוב, נמשכות העליות באפיק האג"ח הממשלתי הצמוד. האג"ח הצמודות הארוכות עולות בעד 0.3%, ואילו האג"ח הצמודות הקצרות עולות בעד 0.03%. באפיק האג"ח הלא צמוד המגמה המעורבת נשמרת, כאשר האג"ח הלא צמודות הקצרות עולות בעד 0.05%, ואילו הארוכות יורדות בעד 0.27%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אריסון ממשיכה לממש נכסים בישראל: מכרה את חברת המים מיה ב-260 מיליון דולר

שרי אריסון ממשיכה לחסל את עסקיה בישראל: אריסון השקעות מכרה תמורת 260 מיליון דולר את חברת תשתיות המים מיה לקרן ההשקעות הפרטיות הבינלאומית ברידג'פוינט (Bridgepoint), המתמחה בהשקעות בחברות בסדר גודל בינוני. החברה נמכרת ברווח של יותר מ-100 מיליון דולר.

מיה, שהוקמה ב-2008, מתמחה בייעול מערכות מים אורבניות ומעניקה פתרונות מתקדמים לתאגידי מים עירוניים ברחבי העולם. החברה פעילה בין השאר באיי בהאמה באמצעות חוזה ארוך טווח לטיוב מערכת המים המקומית, בג'מייקה ובפיליפינים. החברה מחזיקה גם בחברת המים הפורטוגלית אינדאקוואה (Indaqua), המספקת מים ליותר מ-600 אלף תושבים.

>>> לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היפוך מגמה: המדדים מתחילים לטפס

מגמת הירידות בבורסה התחלפה במגמת עליות קלות: מדד ת"א 35 עולה ב-0.14%, מדד ת"א 125 עולה ב-0.25%, ואילו מדד ה בנקים יורד ב-0.15%.

מניות הקנאביס נסחרות במגמות שונות: אינטרקיור של אהוד ברק מזנקת ב-5.8%, טוגדר יורדת ב-2.7%, ויו ניבי עולה ב-2.5%.

בשוק האג"ח נמשכות עליות באפיק האג"ח הממשלתיות הצמודות. האג"ח הצמודות הארוכות עולות ב-0.52%, ואילו האג"ח הצמודות הקצרות עולות בעד 0.03%. באפיק האג"ח הלא צמודות, המגמה המעורבת נשמרת: אג"ח לא צמודות קצרות עולות בעד 0.05%, ואילו הארוכות יורדות בעד 0.13%.

בשוק המט"ח, הדולר ממשיך להיחלש אל מול השקל ב-0.43% ונסחר ב-3.669 שקלים לדולר.

מחזור המסחר יחסית נמוך לשעות הצהריים. הוא מסתכם ב-336 מיליון שקל בלבד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אודיוקודס הכתה את התחזיות: הרוויחה 4.5 מיליון דולר ברבעון האחרון של 2018

אודיוקודס עקפה ברבעון האחרון של 2018, בפעם הרביעית ברציפות, את תחזיות ההכנסות והרווח. החברה מפתחת פתרונות תקשורת קולית, המאפשרים לעסקים ולספקי שירותי תקשורת לעבור לרשתות תקשורת מבוססות אינטרנט. אודיוקודס מפתחת גם מוצרים לרשתות טלפונייה ואפליקציות לשירותים מתקדמים לספקי שירותי תקשורת ולחברות.

אודיוקודס, בשליטתו וניהולו של שבתאי שבתאי אדלרסברג ,הרוויחה 4.5 מיליון דולר ברבעון האחרון של השנה שעברה על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP), שהם 15 סנט למניה, בהשוואה לרווח של 672 אלף דולר ברבעון המקביל ב-2017.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שיכון ובינוי על סף מכירת אחזקתה באיי.די.או בפרמיה של 14% על מחיר הבורסה

שיכון ובינוי , שבשליטת נתי סיידוף (47.8%), צפויה לדווח היום (ב') או בימים הקרובים על מכירת אחזקתה בחברת איי.די.או גרופ (37.5%) לקבוצה שתכלול את קרן אפולו, חברת דיון שבבעלות משה דיין וחברת גו קפיטל (Go Capital) שבסיסה בלונדון.

על פי מתווה העסקה המתגבש, תקבל שיכון ובינוי אופציה לארבעה חודשים למכור 20% ממניותיה של איי.די.או גרופ תמורת 480 מיליון שקל - כלומר, לפי מחיר של 87 שקל למניית איי.די.או גרופ. זוהי פרמיה של 14% ביחס למחירה של איי.די.או בבורסה. במסגרת העסקה תקבל שיכון ובינוי מאוחר יותר גם אופציה למכור את יתרת אחזקתה באיי.די.או גרופ (17.5%).

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

במוקד המסחר: מניות הקנאביס והאג"ח

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח הבוקר בירידות קלות. מדד ת"א 35 נחלש ב-0.16%, מדד ת"א 125 מאבד 0.07% ומדד הבנקים יורד ב-0.06%. במרכז המסחר יעמדו היום מניות הקנאביס, לאחר שהגיבו אתמול בירידות לאישור הממשלה ליצוא קנאביס. הבוקר הן פותחות את המסחר עם עליות של עד 4%.

גם איגרות החוב צפויות לרכז עניין. אלכס זבזינסקי, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות מיטב דש, כתב בסקירתו כי "הנתונים הכלכליים בעולם ממשיכים להצביע על האטה בפעילות, כולל בארה"ב. אנו מעריכים שההרעה במגמה תיבלם, בעיקר בזכות המאמצים של הרשויות בסין ושיפור בתנאים הפיננסיים, אך הצמיחה בעולם צפויה להיות נמוכה יחסית השנה.

"בסוף השבוע פרסם WSJ שהפד צפוי לפרסם בישיבתו השבוע החלטה שתוביל להפסקת צמצום המאזן בזמן קצר יותר ממה שהעריכו השווקים. ההחלטה לא תתבסס על השיקולים הקשורים לשווקים הפיננסיים, אלא על רצון הפד לשמור על מאזן גדול יחסית משיקולי המדיניות המוניטרית והיציבות הפיננסית .להחלטה צפויה השפעה חיובית, לפחות בטווח הקצר, על שוק האג"ח והמניות".

האג"ח הממשלתי הצמוד החלו את היום בעליות של עד 0.5%, והאג"ח הממשלתי הלא צמוד רשמו ירידות קלות של עד 0.02%. גם האג"ח הקונצרני יורדות הבוקר קלות עד 0.1%.

בשוק המט"ח השקל מתחזק אל מול הדולר ב-0.33% ונסחר כרגע ברמה של 3.673 שקלים לדולר.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker