המסחר ננעל בירידות קלות בת"א 35 והבנקים - ובעליות בכל המדדים האחרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

המסחר ננעל בעליות במרבית המדדים

לאחר יום של עליות בבורסה בתל אביב מדד ת"א 35 סוגר את יום המסחר בירידה מתונה של 0.05%. גם מדד הבנקים , שהיה בעלייה במשך היום, ננעל בירידה של 0.01%.

לעומת זאת, מדד ת"א 125 סוגר את יום המסחר בעלייה של 0.3%. ת"א טכנולוגיה עלה ב- 1.1%, ת"א ביטוח פלוס עלה ב-0.7%, ת"א פיננסים עלה ב-0.2%, ת"א נדל"ן עלה ב-1% ות"א ביומד עלה ב-1.2%.

מחזור המסחר הסתכם היום ב-1.4 מיליארד שקל.

תל אביב מתאוששת?

אחרי פתיחת מסחר חיובית בוול סטריט וההתאוששות מהנפילה, גם המדדים המובילים בארץ במגמת עליה: ת"א 35 עולה ב-0.8%, ת"א 125 עולה ב-1.1%, ומדד ה בנקים עולה ב-1.25%. מחזור המסחר עומד כעת על סכום של 1.2 מיליארד שקל.

שנפ סוגרת מפעל ומפטרת עובדים

שנפ שבשליטת קרן סקיי (29%) ואורי רוזנשטיין (12%) תסגור את מפעל המצברים בנתניה ותפטר 30 מ-50 עובדיו. סגירת המפעל, שצפויה לצאת לפועל בשבועות הקרובים, נעשית בשל החרפת התחרות ביבוא ועליית מחירי העופרת, ובהמשך להסטה ההדרגתית של פעילות החברה בתחום המצברים מייצור בישראל לייבוא.

בחברה הסבירו שההחלטה לבצע ארגון מחדש במגזר המצברים התקבלה בהתחשב בכמה סיבות. ראשית, עלויות הייצור הגבוהות בהשוואה לעלויות הרכש. שנית, התמורות הטכנולוגיות בתחום משנות אותו, כמו הגידול בשיעור הרכבים ההיברידיים שתדירות החלפת המצברים בהם נמוכה יחסית לרכב קונבנציונלי. שלישית, לתמורות הרגולטוריות שמסתמנות בשוק המצברים יש להן השלכות על תהליכי הייצור, על העלויות ועל היבטים של יתרון לגודל שמקשים על החברה להתמודד עם מצברים מיובאים. סיבה רביעית לקבלת ההחלטה היא הירידה המתמשכת ברווחיות הייצור כתוצאה מהחרפת התחרות.

לכתבה המלאה

אלון גונן מפלוס500 רוכש מניות של חמת

אלון גונן, המולטי-מיליונר שמכר באחרונה מניות Plus500 בשווי של חצי מיליארד שקל, מרענן את תיק ההשקעות שלו. גונן הפך אתמול (ג') לבעל עניין בחברת הברזים חמת , לאחר שרכש 415 אלף ממניות החברה, בהשקעה של 4 מיליון שקל. לאחר הרכישה, גונן מחזיק בכ-1.8 מיליון מניות של חמת, 5.2% מהון המניות המונפק, בשווי כולל של כ-18 מיליון שקל.

קבוצת חמת, שבשליטת יואב גולן, עוסקת בייצור ושיווק של כלים סניטריים, ברזים ומוצרי אינסטלציה מפלסטיק. לאחר שמנייתה ירדה בכ-24% ב-12 החודשים האחרונים, החברה נסחרת לפי שווי של 350 מיליון שקל. בעקבות הרכישות שביצע גונן, מניית חמת ריכזה אתמול מחזור מסחר חריג של כ-4.3 מיליון שקל, לעומת מחזור יומי ממוצע של 210 אלף שקל בשלושת החושים האחרונים.

לכתבה המלאה >>>

ברשות ני"ע פירסמו דגשים לפני השקעה בחברות קנאביס

רשות לניירות ערך (ני"ע) פירסמה לציבור המשקיעים דגשים בנוגע לחברות ציבוריות הפועלות בתחום הקנאביס הרפואי. במהלך שמזכיר צעד דומה מתקופת "שיגעון הביטקוין" בשנה שעברה, בחרו ברשות לפנות באופן ישיר למשקיעים בבורסה בטרם יחליטו אם להשקיע בחברות הקנאביס הרפואי. זאת, אף על פי שכבר לפני חודשים רבים התחילו מניות הקנאביס לרכז מחזורי מסחר גבוהים במיוחד, וחוו זינוקים של מאות אחוזים לצד ירידות חדות. 

ברשות מדגישים כי רק חלק מאותן החברות השלימו עסקות שתכליתן יציקת פעילות עסקית ריאלית בתחום הקנאביס הרפואי. זאת, היות ש"מניות קנאביס" רבות מייצגות מניות שעדיין לא נוצקה אליהן חברה בעלת פעילות ממשית. "עד כה, רק חלק מאותן החברות השלימו עסקאות שתכליתן יציקת פעילות עסקית ריאלית בתחום הקנאביס הרפואי", נמסר מהרשות.

בפנייה גם הודגש כי "עוד לא התקבלה החלטה רשמית של הממשלה בנוגע לאישור יצוא קנאביס רפואי".

לכתבה המלאה>>>

המסחר בבורסה בת"א ממשיך להתנהל בעליות; ת"א 35 עולה ב-0.5%

המסחר בבורסה בתל אביב ממשיך להתנהל בעליות במדדים המובילים. ת"א 35 עולה ב-0.5%, ת"א 125 עולה ב-0.6%. מחזור המסחר עומד כעת על 705 מיליון שקל.

מדד הבנקים עולה ב-0.8% בהובלת הבנק הבינלאומי שנוסק ב-1.6%, מזרחי טפחות מוסיף עוד 0.8%, דיסקונט עולה ב-0.6% ו הפועלים עולה ב-0.5%.

עליות בתל אביב

אחרי הירידות הקלות בפתיחה, הבורסה בת"א נסחרת בעליות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.8%, כמו גם ת"א 125. 

ברקע לעליות, דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב, הביע אתמול אמון בסטיבן מנוצ'ין, שר האוצר של ארה"ב, בבנק הפדרלי ובכלכלה האמריקאית - זאת לאחר חודשים של התקפות על מדיניות העלאות הריבית של הבנק, שהגיעו לשיאן ביום שני, ערב חג המולד, אז צייץ טראמפ בטוויטר כי "הבעיה היחידה עם הכלכלה שלנו היא הבנק הפדרלי" – ציוץ שהפיל את הבורסות בוול סטריט.

הבורסה בתל אביב נפתחת בירידות קלות

יום המסחר נפתח הבוקר בבורסה בתל אביב בירידות קלות במדדים המובילים. ת"א 35 יורד ב-0.2%, ת"א 125 יורד ב-0.1%. מדד הבנקים יורד ב-0.4%.

אתמול בערב ננעלה הבורסה בעליות שערים, לאחר הנפילות בשעות הבוקר. מדד ת"א 35 עלה ב-2.1%, לאחר שבתחילת היום נפל בכ-2.5%. מדד ת"א 125 עלה ב-1.9%. מדד הבנקים התחזק ב-3.4%, לאחר שצנח ביותר מ-3.5%. מדד ת"א ביטוח פלוס עלה ב-0.5%. מחזור המסחר במניות הסתכם בכ-1.6 מיליארד שקל.

מניות שבלטו במסחר: ביקום עלתה ב-6%, אל על עלתה ב-4.8%, והחברה לישראל קפצה ב-4%. מנגד, טיב טעם ירדה ב-5.2%, דלק רכב ירדה 4.4%, וחלל תקשורת נפלה 3.4%.

הבוקר: ירידות קלות בבורסות אסיה; טוקיו ננעלה בעליות של 0.9%

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בירידות שערים קלות לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, מיתן את התקפותיו על הבנק הפדרלי ובכיריו. טוקיו ננעלה בעליות של 0.9%; שנגחאי נסחרת בירידות קלות של 0.1%; סינגפור מאבדת 1.2% מערכה וסיאול יורדת ב-1.8%.

בורסת הונג קונג ובורסות אירופה סגורות לרגל חופשת חג המולד. בורסות לונדון וסידני סגורות לרגל בוקסינג דיי.

טראמפ אמר אתמול כי יש לו אמון מלא בשר האוצר, סטיבן מנוצ'ין, ובבכירי הבנק הפדרלי. "הם מעלים ריבית מהר מדי, אך אני בטוח שהם (בכירי הבנק) יבינו את זה בהקדם". נשיא ארה"ב אף אמר כי הירידות בשווקים הן הזדמנות לקנות מניות, מפני שכלכלת ארה"ב מצליחה כל כך.

וול סטריט נעלה את המסחר בערב חג המולד בירידות חדות

אתמול לא התקיים מסחר בבורסות וול סטריט לרגל חג המולד. בערב החג ננעל המסחר בוול סטריט במגמה שלילית.

מדד  דאו ג'ונס  ירד ב-2.8%, S&P 500 נחלש ב-2.7% והנאסד"ק איבד 2.2% מערכו. זאת הפעם הראשונה אי פעם שמדד S&P 500 איבד יותר מ-1% במסחר בערב חג המולד. המדד גם הצליח להתחמק משקיעה לתוך שוק דובי - ירד ב-19.7% מאז השיא שנרשם ב-10 בספטמבר. הדאו איבד 18.8% מאז השיא שנרשם ב-3 באוקטובר.

איומיו של טראמפ כי יפטר את נגיד הבנק הפדרלי, ג'רום פאואל, היו אחראים בחלקם למגמה השלילית, למרות הניסיונות של הבית הלבן להרגיע את המשקיעים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker