יום המסחר הראשון של השבוע נסגר בעליות של המדדים המובילים

מדד ת"א 35 עלה ב-0.35% ■ מדד ת"א 125 עלה ב-0.31% ■ מדד הבנקים ירד קלות ב-0.06% ■ מדד נדל"ן עלה ב-0.16%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום המסחר הראשון של השבוע נסגר בעליות של המדדים המובילים

יום המסחר הראשון של השבוע נסגר בעליות של המדדים המובילים. לקראת סיום המסחר העליות התמתנו בעקבות פרסום הנתונים על האינדיקטורים הכלכליים שהיו נמוכים מהמצופה.

מדד ת"א 35 עלה ב-0.35% , מדד ת"א 125 עלה ב-0.31%, מדד ה בנקים ירד קלות ב-0.06%, מדד נדל"ן עלה ב-0.16% .

מחזור המסחר היה דליל והסתכם בכ-440 מיליון שקל בלבד.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פרויקט של חצי מיליארד שקל: הכשרת הישוב תקים שישה בנייני מגורים בנס ציונה

קבוצת הכשרת הישוב , שבשליטת משפחת נמרודי, ממשיכה להרחיב את פעילותה בתחום ההתחדשות העירונית. היום (א') דיווחה הקבוצה, שפועלת בתחום ההתחדשות העירונית באמצעות חברת הישוב החדש, שהינה חברה בת של הכשרת הישוב אלפא הציבורית, על פרויקט חדש בנס ציונה. עלות הפרויקט מוערכת בחצי מיליארד שקל, עם הכנסות בהיקף של 650 מיליון שקל.

הכשרת הישוב אלפא דיווחה כי הישוב החדש נבחרה על ידי הדיירים כיזמית, שתקדם פרויקט "פינוי-בינוי" במתחם הטייסים בנס ציונה. במסגרת הפרויקט ייהרסו שבעה בניינים, הכוללים כיום 120 יחידות דיור, ובמקומם תקים הישוב החדש שישה בניינים, שיכילו 450 יחידות דיור חדשות. הכשרת הישוב ציינה, כי נמסר לה שבכנס דיירים שהתקיים בשבוע שעבר, חתמו מעל 30% מבעלי הזכויות בדירות הקיימות על הסכמי פינוי-בינוי מחייבים.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

איי.די.או. גרופ גייסה 150 מיליון שקל בהרחבת סדרת אג"ח

איי.די.או גרופ , שמוחזקת על ידי שיכון ובינוי (37.5%), קרן אפולו (22%) ומשה דיין (19.7%), גייסה 150 מיליון שקל בשלב הגיוס המוסדי, בהרחבה של סדרת איגרות החוב ח' למשקיעים מוסדיים.

ההנפקה זכתה לביקושים של 400 מיליון שקל, והחברה נענתה לביקושים בהיקף של 150 מיליון שקל במחיר שמשקף תשואה של 1.89%, לאיגרות שמשך החיים הממוצע שלהן הוא 5.2 שנים. תמורת ההנפקה תשמש את החברה בין היתר למימון. בחברה ציינו כי הם בוחנים את מקורות המימון שלה לצורך השתתפות בה.

תמורת ההנפקה תשמש את איי.די.או גרופ למימון השקעה של 63 מיליון יורו (266 מיליון שקל) בהנפקה של אגרות חוב להמרה למשקיעים מוסדיים, שביצעה החברה הבת איי.די.או פרופרטיס (38%) בהיקף של 165 מיליון יורו.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חשש מקניבליזציה בין החתמים בהנפקת רבוע כחול הוביל להודעה חריגה מלידר

חשש מלחץ על המחיר, כתוצאה מקניבליזציה בין החתמים אשר השתתפו בהנפקת אלון רבוע כחול, הוביל את המפיצה בהנפקה, לידר השקעות, לצאת בהודעה חריגה למשקיעים. בלידר ציינו כי במהלך שלושת החודשים הקרובים, לא ימכרו איגרות חוב מסדרה ה' במחיר נמוך מ-100 אגורות.

לידר הובילה את הנפקת אג"ח סדרה ה' של רבוע כחול, שבה התקבלו מהמוסדיים ביקושים של כ-700 מיליון שקל. הריבית נסגרה ברמה של 4.02%, מתחת לריבית המקסימום שהיתה 5.1%.

41% מסכום הגיוס הגיע מחתמים המעורבים בהנפקה, סוחרים אשר ברוב הפעמים נוהגים להיפטר מהסחורה מהר - פעולה אשר דוחקת את מחיר האיגרת מטה. עובדה זו הובילה, כפי שנחשף ב-TheMarker, לדיון על המנגנון המתואם אשר יאפשר לחתמים שרכשו את הסחורה במחיר של 99.6 אגורות להרוויח, מבלי לפגוע במחיר האיגרת בשוק בתקופה הקרובה - ולמנוע מהם למשוך את ההזמנות שבוצעו על ידם.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לקראת תביעה נגזרת נגד אל על: בקשה לגילוי מסמכים בפרשת פיני גינזבורג

הסתבכותו של פיני גינזבורג, בעל 8% ממניות אל על ובעל סוכנות התיירות הלל, בפרשת החשד לסחר מבוסס מידע פנים במניית חברת התעופה - מייצרת הליכים ראשונים לקראת הגשת תביעה נגזרת נגד אל על.

אמוץ חורב, בעל 247 מניות בחברה, הגיש לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד בקשה לחייב את אל על למסור לו מסמכים. הבקשה לגילוי מסמכים נעשתה על פי סעיף 198 (א) לחוק החברות, והיא שלב מקדים להגשת תביעה נגזרת נגד החברה.

חורב, באמצעות עורכי הדין שלומי מושקוביץ ונתי פולינגר, מבקש לקבל את כל הפרוטוקולים של ישיבות הדירקטוריון, וכן את כל הפרוטוקולים של ועדות הדירקטוריון, וועדות המאזן, הכספים והתקציב, וכל ועדה אחרת שבה חבר גינזבורג.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נמשכות העליות בבורסה, המדדים המובילים עולים בכ-0.5%

המסחר בבורסה בתל אביב ממשיך להתנהל בעליות שערים במדדים המובילים. כך מדד ת"א 35 עולה ב-0.5%, ת"א 125 מוסיף 0.5% לערכו, ת"א בנקים עולה ב-0.1% ות"א 90 מתחזק ב-0.46%. מחזור המסחר דליל, ומסתכם בכ-280 מיליון שקל. מדד התל-בונד עולה ב-0.15%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פתיחה חיובית בבורסה

בעקבות העליות בוול סטריט ביום שישי האחרון, גם המסחר בבורסה בת"א נפתח בעליות  שערים של המדדים המובילים. כך מדד ת"א 35 עולה ב-0.77%, ת"א 125 עולה ב-0.66%, ות"א נדל"ן עולה ב-0.22%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קצב פרסום הדו"חות יגבר השבוע, מניית אל על תרכז עניין

הבורסה לניירות ערך בתל אביב תפתח הבוקר (א') את שבוע המסחר החדש, שבו יגבר זרם פרסום הדו"חות הכספיים של החברות לרבעון השלישי של 2018 - תוצאות שהן חייבות לפרסם עד סוף החודש. כך, לאחר שבשבוע שעבר פרסמו את תוצאותיהם הבנקים הפועלים , לאומי , מזרחי טפחות ודיסקונט , ביום רביעי הקרוב ידווח גם הבנק הבינלאומי על תוצאותיו. גם חברות הביטוח יחלו לפרסם את תוצאותיהן השבוע.

מניית חברת התעופה אל על תרכז עניין אחרי שנודע כי פיני גינזבורג, דירקטור ומבעלי המניות הגדולים בחברה, נעצר בשבוע שעבר בחשד כי מכר מניות החברה בעת שהיה בידיו מידע פנים, וכך נמנע מהפסד של כ-7 מיליון שקל.

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל ביום חמישי בירידות שערים במדדים המובילים. מדד ת"א 35 ירד ב-0.1% ומדד ת"א 125 איבד 0.2% מערכו, בעוד שמדד הבנקים עלה ב-0.3%. מחזור המסחר הסתכם ביום חמישי בכ-1.1 מיליארד שקל.

בסיכום שבועי, ירד מדד ת"א 35 ב-1.4%, ומתחילת השנה עלה המדד ב-8.3%. מדד ת"א 125 ירד השבוע ב-1.4%, והשלים עלייה של 7.9% מתחילת השנה.

המסחר בבורסות וול סטריט בארה"ב נסגר ביום שישי במגמה חיובית בעיקרה, על רקע תקוות ליישוב סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין, לאחר שהנשיא טראמפ העריך כי ייתכן שלא יהיה צורך להטיל מכסים נוספים על סין. עם זאת, בסיכום שבועי ירדו המדדים המרכזיים. מניות השבבים נפלו בעקבות תחזית מכירות מאכזבת של אנבידיה . הדולר ותשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגו.

מדד דאו ג'ונס עלה ביום שישי ב-0.5%, אך נפל בסיכום שבועי ב-2.2%. מדד S&P 500 הוסיף 0.2%, אך נסוג בסיכום שבועי ב-1.6%. מדד הנאסד"ק ירד ב-0.2% והשלים ירידה של 2.2% בשבוע.

בורסות אירופה השלימו את השבוע הגרוע ביותר מזה שלושה שבועות, על רקע חוסר ודאות סביב גורל ההסכם על פרישה מוסדרת של בריטניה מהאיחוד האירופי. בורסת לונדון נסגרה בירידה של 0.3%, בדרכה לנפילה שבועית של 1.3%. פרנקפורט נסוגה ב-0.1%; פריז איבדה 0.2% וירדה בסיכום שבועי ב-1.6%. מדד המניות הכלל אירופי סטוקס 600 נסוג ב-0.2% לשפל של שבועיים. המדד הכלל אירופי נפל בסיכום שבועי ב-2.2% - השבוע הגרוע ביותר מזה שלושה שבועות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker