סקירת מסחר

על רקע התפטרותו של שר הביטחון - הבורסה סגרה בירידות

ת"א 35 החסיר 0.7% ■ ת"א 125 השיל מערכו 0.65% ■ מדד ה-SME60 נסגר בעליה קלה של 0.1% ■ מדד הצמיחה ירד ב-0.3%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבורסה לניירות ערך בתל אביב
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

על רקע התפטרותו של שר הביטחון - הבורסה סגרה בירידות

הבורסה סגרה את יום המסחר הרביעי של השבוע בירידות שערים. ת"א 35 החסיר 0.7%. ת"א 125 השיל מערכו 0.65% מדד ה- SME60 נסגר בעלייה קלה של 0.1%. מדד ה צמיחה ירד ב 0.3%.

בגזרת מדדי התל בונד 20 , 40 , 60 נרשמו ירידות של 0.04%.

מחזור המסחר במניות הסתכם ב 1.39 מיליארד שקל.

אופקו ירדה בחדות ב-6.9%. את המחזור הכי גבוה בבורסה ריכזה מניית לאומי .

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הג'סטה של חברי הליכוד דוחפת את מניית גלוברנדס

המשקיעים במניית  גלוברנדס  , יבואנית הממתקים והסיגריות שהחלה להיסחר בבורסה לפני פחות מחצי שנה, יכולים להודות לחמשת חברי הכנסת מטעם הליכודשמנעו אתמול (שלישי) העברת חוק נגד הצגת סיגריות לראווה בנקודות המכירה. החוק, שהיה עשוי לפגוע במכירות הסיגריות בפיצוציות, מהותי במיוחד עבור גלוברנדס שכ-90% ממכירותיה נובעות ממכירת מוצרי טבק, והסתכמו בשלושת החודשים האחרונים ב-109 מיליון שקל. ייתכן שזו הסיבה שבגינה למרות ירידה של 12.8% ברווח הנקי של החברה ברבעון השלישי - שהסתכם ב-17.6 מיליון שקל – מנייתה עולה כעת בכמעט 3%, לאחר עלייה של 1% אתמול.

לפי הדו"חות, השחיקה ברווחיות נבעה מהתחזקותו של  היורו  מול השקל במהלך הרבעון -  מה שהעלה את מחירי הקנייה של הסיגריות הנמכרות. זאת, למרות ירידה של  הדולר  מול השקל באותה תקופה (רכישות החברה מתבצעות חצי חצי), ולמרות עלייה בהכנסות (בניכוי מסי קניה). אמנם  מדובר בהשפעה חיצונית על עסקיה, אך גלוברנדס מסכמת גם את הדו"ח השני שלה כחברה ציבורית בירידה ברווחיות, בהמשך להצגת שחיקה של 9% ברווחים ברבעון הקודם – ומצטרפת לרצף החברות הטריות בבורסה שמציגות תוצאות כספיות חלשות לאחר הפיכתן לציבוריות.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הנפילה בברוקלנד: הגוף שמימש פוזיציה בעשרות מיליוני שקלים לפני הקריסה

נפילת האג"ח של חברת הנדל"ן ברוקלנד אפריל, שהודיעה השבוע על הליך של הסדר חוב, הסבה הפסדים קשים למחזיקי האג"ח. מי שלא ספג את הירידות, שהגיעו ל-50% בחצי שנה, היה בית ההשקעות אי.בי.אי, שמימש פוזיציה של עשרות מיליוני שקלים בתחילת 2018, לפני הקריסה - כך נודע ל-TheMarker.

אי.בי.אי היה הגוף המוסדי הגדול שהחזיק באג"ח של ברוקלנד באמצעות חברת הקרנות וניהול התיקים. חברת קרנות הנאמנות של אי.בי.אי מחזיקה בנכסים בשווי של כ-17.4 מיליארד שקל, ומנוהלת על ידי אורי בן דב. פעילות הקרנות של בית ההשקעות מהווה 6.8% מכלל תעשיית הקרנות בישראל.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"לפתוח בחקירה נגד פוקס; חשש כי הדיווח לבורסה היה לא מהימן"

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, בניהולה של אורית סוליציאנו, שיגר מכתב ליו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה, ובו דרישה לפתוח בחקירה נגד קבוצת האופנה פוקס . האיגוד מעלה ספקות בנוגע לטיב הדיווח של החברה על תוצאות בדיקתה של השופטת בדימוס, אורנית אגסי, וטוענים כי קיים חשש שהדיווח כלל פרט מטעה ושאינו מהימן למשקיעים - ולכן מחויבת חקירתה של הרשות.

פוקס דיווחה במהלך אוקטובר כי אגסי, הבודקת שמונתה לבדיקת הטענות על הטרדה מינית מצד המנכ"ל הראל ויזל, סיימה את בדיקתה. בדיווח נמסר כי אגסי קבעה ש"לא מצאה כי היו אירועי הטרדה מינית בפוקס על ידי בכירי ומנכ"ל החברה; שהחברה מתנהלת בהתאם להוראות החוק למניעת הטרדה מינית באופן קפדני ויעיל, וכי לא נמצא פגם בהתנהלות החברה ומנהליה".

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבורסה מגיבה באדישות להתפטרות ליברמן

המסחר בבורסה מגיב באדישות להודעתו של שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כי הוא מתפטר מתפקידו - הודעה שעשויה להביא להקדמת הבחירות לראשות הממשלה בישראל. ת"א 35 יורד ב-0.5%, ת"א 125 מחסיר 0.5%.

תגובה מסוימת מתרחשת בשקל, שנחלש אל מול שני המטבעות הדולר והיורו. הדולר מזנק ב-0.3% ונסחר בין הבנקים סביב 3.69 שקלים. היורו מזנק ב 0.45% ושערו נסחר סביב 4.169 שקלים.

באיגרות החוב ממשיכה להירשם מגמה מעורבת: הגלילים יורדים בעד 0.09%. איגרות החוב בריבית משתנה עולות ב-0.01% -0.03%. הממשלתיות הצמודות לטווח ארוך עולות בכ-0.04%-0.18% .

בממשלתיות השקליות נרשמת עלייה של 0.08%-0.14% בטווח הבינוני ועלייה של עד 0.32% בשקליות לטווח ארוך.

מניית אל על ממשיכה לזנק ב-5.5% הפועלים, עולה ב-0.7% ונייס משילה 1.3% מערכה. אלביט מערכות מתממשת ב 1.2% וקבוצת דלק נופלת ב-2.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פנינסולה מזנקת בבורסה ב-7%, על רקע התוצאות ברבעון השלישי

עליה של 7.3% נרשמת במניית פנינסולה על רקע הדו"חות הכספיים אותם פרסמה היום החברה. הקבוצה, מבית ההשקעות מיטב דש, הציגה רווח של 6 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2018 - כ-25% יותר מהתקופה המקבילה אשתקד. תיק האשראי של הקבוצה, העוסקת במתן אשראי לחברות קטנות ובינוניות, צמח ב-12% והסתכם בכ-650 מיליון שקל. הכנסות החברה צמחו ב-10% והסתכמו ב -15.7 מיליון שקל.

מיכה אבני, מנכ"ל קבוצת פנינסולה, מסר: "אנו שמחים לסכם רבעון חזק ולהציג שיפור ניכר בכל הפרמטרים. ברבעון זה, תיק האשראי מציג שיא כל הזמנים של הקבוצה והסתכם לסך של כ-650 מיליון ש"ח, כאשר תוצאות אלו משקפות אסטרטגיה לניהול אחראי ואיכותי. שוק האשראי החוץ בנקאי נמצא בעיצומו של שינוי דרמטי, שמשקף תהליכים שהבשילו בשנים האחרונות, ובכך מראה איתנות ובשלות לקראת קפיצת מדרגה נוספת בעתיד הקרוב. בשיאה, כך אנו מעריכים, שוק האשראי החוץ בנקאי יכפיל את עצמו בשלוש השנים הקרובות. החלת הרגולציה החדשה על השחקנים השונים בשוק הציבה סטנדרט גבוה, כך שבסופו של דבר נוצרת תחרות בריאה וחיובית בין השחקנים המשמעותיים בענף. לאחר תקופת המאזן, אנו ממשיכים לראות את המגמה החיובית בגידול תיק האשראי. אנו נמשיך לפעול במדיניות האחראית בה נקטנו עד כה, תוך חשיבה אסטרטגית על המשך הגדלת תיק אשראי איכותי ורווחי ובדגש על ניהול סיכונים ברמה הגבוהה ביותר".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בלימה קשה בפועלים אי.בי.אי: ההכנסות נפלו ב-97%, הרווח אפסי – והמניה איבדה 35%

פועלים אי.בי.אי יורדת הבוקר (ד') בכ-2.7%, ומסכמת ירידה של כ-35% במהלך חצי שנה. הירידה התלולה משקפת את ההאטה שחווה חברת החיתום וההנפקות בהיקפי הפעילות, כפי שזו באה לידי ביטוי בתוצאותיה הכספיות שפורסמו אמש. לאחר הירידות, החברה נסחרת לפי שווי שוק של כ-200 מיליון שקל, גבוה מהונה העצמי, שעמד בסוף ספטמבר 2018 על 127 מיליון שקל.

תוצאותיה של החברה לרבעון השלישי של 2018 משקפות בלימה קשה בהיקפי הפעילות – בין היתר על רקע העצירה בהנפקות חברות הנדל"ן הזרות והמצב בשווקים, שבלם את שוק הגיוסים. התוצאות הקשות עשויות לשקף מגמות דומות גם בחברות החיתום וההנפקות המתחרות, אם כי נראה שעוצמת הבלימה בפועלים אי.בי.אי היתה חמורה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הירידות בבורסה מעמיקות; באפיק הסולידי נרשמת מגמה מעורבת

הירידות בתל אביב מעמיקות במקצת כשעה לאחר פתיחת המסחר. ת"א 35 יורד ב-0.6%, ת"א 125 מחסיר 0.5%. הדולר מתחזק אל מול השקל ב-0.08% ונסחר בין הבנקים סביב 3.68 שקלים. היורו מזנק ב-0.34% ונסחר בין הבנקים סביב 4.16 שקלים.

מניית לאומי יורדת כעת במסחר ב-0.3%, אל על ממשיכה לזנק ב-6%.

באפיק הסולידי נרשמת מגמה מעורבת. הגלילים מציגים ירידות של עד 0.09%. באגרות החוב הממשלתיות הצמודות לטווח ארוך נרשמות עליות של כ-0.07%-0.11%. מנגד, באגרות החוב הממשלתיות הצמודות לטווח בינוני נרשמות דווקא ירידות שנעות בין  0.09%-0.05%.

באפיק השקלי רושמות אגרות החוב הממשלתיות עליות שנעות בין 0.07-0.03% בטווח הקצר בינוני וכ-0.2%-0.15% בטווח הארוך.

אגרות החוב של חברת ברוקלנד הנמצאת על סף קריסה, ממשיכות להעמיק אל תוך תשואת הזבל. מחיר אגרת חוב מסדרה א' נסחרת יורד ב-0.04% אך האג"ח נסחרת בתשואה תלת ספרתית של 135%. סדרה ב' יורדת ב-1% והתשואה בה כבר 56%.  

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אנליסט בלאומי: "הפיזור של שטראוס מאפשר התמודדות עם חולשה באזורים מסוימים בעולם"

גיל דטנר, אנליסט תקשורת וקמעונאות בלאומי שוקי הון, כתב הבוקר למשקיעים כי "הפיזור של שטראוס מאפשר לה להתמודד עם חולשה באזורים מסוימים בעולם".

לדבריו, "שטראוס דיווחה על רבעון יחסית טוב הבוקר". את המונח "יחסית" הסביר "על רקע הפגיעה המשמעותית ברבעון בשל שינוי מטבעות, בעיקר הריאל, שירד ב-18% בהשוואה לרבעון המקביל (מאז התאושש חלקית). גם הרובל פגע בתוצאות, ולכן המכירות נפלו בשיעור של 2.4% ברבעון. עם זאת, הרווח התפעולי (נתונים ניהוליים) עלה בכ-6.1% ואלמלא השינוי בשערי המטבעות הוא היה משתפר בכמעט 13%. הרווח הנקי לבעלי המניות עלה בכ- 15.1%, כך שמבחינת הרווח התפעולי והנקי הרבעון היה סך הכל טוב", אמר. 

לדברי דטנר, "השוק הישראלי כרגע מהווה עוגן, נוכח התנודתיות של השווקים המתפתחים שהחברה נמצאת בהם בפעילות הקפה".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אלביט מערכות זכתה בחוזה של 167 מיליון דולר באסיה פסיפיק

חברת  אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף של 167 מיליון דולר ממדינה באסיה פסיפיק לאספקת פתרון אווירי מקיף למודיעין, מעקב, זיהוי ואיכון של מטרות. החוזה יבוצע על פני תקופה של 20 חודשים.

בוצי מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות, ציין שיש ביקוש הולך וגדל לפתרונות המודיעין מבוססי המל"ט שהחברה מציעה. אלה מסוגלים לספק תגובה אפקטיבית ויעילה למספר הולך וגדל של צרכים מבצעיים. מכליס אמר שסל המוצרים של החברה בתחום המודיעין והמל"ט של החברה תואם את המגמה, והביע אופטימיות לגבי פוטנציאל הצמיחה של החברה בתחום זה.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות קלות בפתיחת המסחר, אל על מזנקת ב-6.7%

הבורסה פתחה את יום המסחר בירידות שערים קלות. ת"א 35 מחסיר 0.3% מערכו  ות"א 125  יורד בפתיחה ב-0.2%.  הדולר נסחר בין הבנקים בירידה של 0.07% סביב שער של 3.68 שקלים. היורו  לעומתו, מזנק מעלה ב-0.32% ושערו נסחר בין הבנקים סביב 4.16 שקלים. מדד הבנקים עולה גם הוא, ב-0.2%.

מדד הצמיחה מוסיף 0.3% ו מדד הנפט והגז נסחר בירידה של 0.35%.

אל על מזנקת בפתיחה ב-6.7%. כלכלית ירושלים מרכזת את המחזור הכי גבוה ויורדת קלות ב-0.3%. דיסקונט רושמת ירידה של 0.2% במחזור השני הכי גבוה בבורסה. מניית לאומי עולה ב-0.4% ודלק קבוצה מתממשת ב-1.4%.

שטראוס אשר פירסמה היום את דוחותיה הכספיים מזנקת בכ-1%. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

דו"חות שטראוס: החומוס בארה"ב קיזז את חולשת הריאל

שיפור משמעותי ברווחיותן של שטראוס מים ופעילות החומוס בצפון אמריקה סייעו ל שטראוס להציג גידול ברווחים ברבעון השלישי של 2018, למרות הרעה מהותית ברווחיות הפעילות הבינלאומית של שטראוס קפה.

שטראוס, שבשליטת עופרה שטראוס ושמנוהלת על ידי גיורא בר-דעה, הרוויחה 129 מיליון שקל ברבעון השלישי, גידול של 37% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017. הרווח הניהולי של שטראוס גדל ב-15% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, והסתכם ב-144 מיליון שקל.

>>> לידיעה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המניות הדואליות חוזרות עם ארביטרז' שלילי

הארביטראז' השלילי עמו חוזרות המניות הדואליות מהמסחר בארה"ב צפוי להוביל לירידות של כ-0.3% במדד ת"א 35 בפתיחה.

בורסות וול סטריט נסגרו אתמול במגמה שלילית בהובלת מגזר האנרגיה, לאחר שמחיר הנפט רשם את הנפילה היומית החדה ביותר מזה שלוש שנים, והשלים את רצף הירידות הארוך ביותר מעולם. המדדים דווקא פתחו את יום המסחר בעליות על רקע תקוות להתקדמות במגעים ליישוב סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין - שתי הכלכלות הגדולות בעולם. הדולר נסוג משיא של 17 חודשים.

מדד דאו ג'ונס נסגר בירידה של 0.4%  - והשלים יום שלישי ברציפות של ירידות; מדד S&P 500 איבד 0.2%; ומדד נאסד"ק נסגר כמעט ללא שינוי.

המנניות הדואליות חוזרות עם ארביטראז' שלילי: אופקו של 4.4%, אורמת טכנולוגיה של 1.4%, אלביט מערכות של 1.2%, גזית גלוב של 0.4%, כיל של 0.6% ו טבע של 0.4%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker