מדדי ת"א 35 ות"א 90 סגרו בירידות; חברת ונטייז צנחה ב-8.6%

לאחר העליות הקלות שנרשמו במהלך היום, ת"א 35 איבד 0.1% מערכו בעוד שת"א 90 נחלש ב-0.6% ■ שער הדולר עלה בכ-0.25% והוא נסחר מול השקל לפי שער חליפין של כ-3.7

עדכונים

סגירת מסחר בתל אביב

יום המסחר השני לשבוע בבורסה בתל אביב הסתיים עם ירידות של מדד ת"א 90  , שאיבד 0.6% מערכו, ו ת"א 35  , שנחלש ב-0.1%. מדד ת"א בנקים 5 עלה ב-0.51% ו ת"א נדל"ן ירד ב-0.5%. מחזור המסחר הסתכם בכ- 1 מיליארד שקל. זאת בזמן ששבוע מסחר החדש בארה"ב נפתח בירידות של המדדים המובילים. שער הדולר עלה בכ-0.25% והוא נסחר מול השקל לפי שער חליפין של כ-3.7 שקלים.

מניית טבע סיימה את המסחר ללא שינוי. זאת לאחר שבמהלך המסחר היא רשמה עליות בעקבות המלצה חיובית, שהעניק לה בנק ההשקעות האמריקאי מורגן סטנלי. מניות חברות הקנאביס אינטרקיור ו עמיר שיווק עלו ב- 6.7% ו-6.3% בהתאמה. מניית חברת וונטייז צנחה ב-8.6%. זאת לאחר שדיווחה אתמול בערב כי בוטלה העסקה למכירת מניות השליטה לאולפני דסילו.

סמנכ"ל ילין לפידות, דרור סימסולו, עוזב את תפקידו

סמנכ"ל בית ההשקעות  ילין לפידות , דרור סימסולו, הודיע היום (ב') על עזיבתו את בית ההשקעות. נראה כי סימסולו אינו מתכוון לעזוב את שוק ההון.

לכתבה המלאה

זכויות הבנייה למרכזים המסחריים של חנן מור בחריש הוכפלו

חברת הנדל"ן  חנן מור תוכל להרחיב את שטחי המסחר שלה בחריש. החברה דיווחה היום (ב') כי הוועדה המיוחדת לתכנון ובנייה חריש אישרה לה להגדיל את זכויות הבנייה במרכז המסחרי בעיר הצעירה. לצורך קידום ופיתוח המתחם בחריש, אושרה תוספת זכויות בנייה שיותר ממכפילה את השטחים להשכרה - מ-10.4 אלף מ"ר ל-23.1 אלף מ"ר.

לכתבה המלאה

חצי שנה לאחר הגיוס ממיילן: מאפי פארמה גייסה 10 מיליון דולר מ-Zheijang הסינית

חברת מאפי פארמה, המפתחת תרופות המבוססות על מנגנון של שחרור מושהה של החומר הפעיל, השלימה גיוס של 10 מיליון דולר מחברת התרופות הסינית Zheijang Jingxin. הגיוס, שבוצע לפי שווי חברה של 240 מיליון דולר לפני הגיוס, הוא ההשקעה השנייה של החברה הסינית במאפי פארמה, לאחר השקעה ראשונית של 10 מיליון דולר ב-2016. הגיוס בוצע שישה חודשים לאחר שחברת מיילן השקיעה במאפי פארמה 40 מיליון דולר תמורת מזומן ומניות בחלקים שווים לפי שווי חברה זהה.

לכתבה המלאה

מזרק מוכן להזרקה מוחזק בידיים עוטות כפפות
מזרק מוכן להזרקה

עסקה נוספת לסאפיינס בארה"ב - ב-2.5 מיליון דולר

עסקה שלישית לחברת התוכנה סאפיינס בארה"ב. ספקית התוכנה לחברות הביטוח דיווחה כי חברת הביטוח האמריקאית Preferred Physicians Medical) PPM), הפועלת בתחום הסיכונים הרפואיים, בחרה בפלטפורמה שלה לניהול פוליסות הביטוח הבסיסי שהיא משווקת בצפון אמריקה. סך העסקה מוערך בכ-2.5 מיליון דולר.

לכתבה המלאה

רוני על-דור, מנכ"ל סאפיינס
רוני על-דור, מנכ"ל סאפיינסצילום: אייל טואג

מורגן סטנלי ממליץ על מניית טבע בפרמיה של 20% מעל מחיר הבורסה

מניית טבע (8,449 +2.54%) עולה ב-2.4% בעקבות פרסום המלצת קנייה על ידי בנק מורגן סטנלי. דייוויד רייזינגר, אנליסט במורגן סטנלי, מעלה את המלצת הקנייה ממשקל שוק למשקל יתר ואת מחיר היעד מ-20 ל-27 דולר, כלומר ב-20% מעל מחיר השוק.

רייזינגר מסביר את העלאת המלצת הקנייה ומחיר היעד בציפייה שלו שרווחיה של טבע יהיו גבוהים מממוצע תחזית השוק, בעיקר בשל חיתוך עמוק בהוצאותיה והעובדה שהחברה הציגה רווח תפעולי תזרימי (Ebitda), שהיה גבוה ברבעון השלישי של 2018 ב-25% מממוצע תחזית האנליסטים - חיזקה את הביטחון שלו ביכולתה של החברה לבצע קיצוץ נוסף מעבר ליעד שנקבע . להערכת רייזינגר תקטין את הוצאותיה ב-2019 ב-3.1 מיליארד דולר בהשוואה להוצאותיה ב-2017. זאת גם מעל ליעד של 3.0 מיליארד דולר שנקבע בתוכנית ההתייעלות בדצמבר 2017.

לכתבה המלאה

אי.בי.אי אופטימי בנוגע לבנקים: צפויים להציג תשואה להון של 10.5% ברבעון

בנק לאומי ובנק מזרחי טפחות   יפרסמו ביום שלישי בשבוע הבא את תוצאותיהם הכספיות, ובכך תיפתח עונת הדו"חות של הבנקים לרבעון השלישי של 2018. לקראת פרסום הדו"חות צופה מנהלת מחלקת המחקר ואנליסטית הבנקים של בית השקעות אי.בי.אי, דורין פלאס, כי חמשת הבנקים הגדולים יציגו תוצאות חיוביות עם תשואה להון (היחס בין הרווח הנקי להון עצמי) ממוצעת של 10.5%.

את האופטימיות מבססת פלאס על הערכתה ש הבנקים (2,201.26 +0.26%) נהנו ממדד מחירים לצרכן חיובי של 0.2% ברבעון השלישי בהשוואה למדד שלילי של 0.5% ברבעון המקביל. כמו כן מציינים באי.בי.אי שהתוצאות יכללו סעיפים חד־פעמיים, ובהם מכירת מניות הבנקים בבורסה ומכירת מניות אבגול בלאומי. יצוין שאי.בי.אי לא כלל בתחזית הוצאות אפשריות של הפועלים ומזרחי טפחות בגין חקירת המס בארה"ב.

לכתבה המלאה

סניף של בנק מזרחי טפחות
סניף של בנק מזרחי טפחותצילום: עבדאללה שמא

קרנות הקנאביס איבדו באוקטובר יותר מ–20%, קרנות הלונג דולר זינקו

הבורסות בעולם רשמו באוקטובר ירידות חדות בשל הערכות בשווקים להמשך העלאות הריבית בארה"ב, חששות לגבי המשך הצמיחה בכלכלה העולמית, וסיבות גיאופוליטיות נוספות. כל זה מצא את ביטויו בגיוסים ובפדיונות חריגים בקרנות הנאמנות, ובעיקר בתשואות המשוגעות עם תנודות של 10%–20% למעלה ולמטה.

ההפסדים של הקרנות באוקטובר הובילו לכך שמרביתן מחקו את התשואה החיובית מתחילת השנה. את הפגיעה הגדולה ביותר ספגו קרנות הנישה (קרנות שמתמחות בתחום השקעות ספציפי). כך, למשל, אלטשולר שחם תיירות ופנאי, ירדה באוקטובר ב–9.6% ומתחילת השנה איבדה 6.5%, והקרן העוקבת של מגדל חלל והגנה מגודרת מט"ח, ירדה ב–11%. עקב כך, הקרן רושמת השנה תשואה שלילית של 8.9%.

לכתבה המלאה

גידול קנאביס רפואי בישראל
גידול קנאביס רפואי בישראלצילום: אי־אף־פי

אנליסטים: המפתח להתאוששות טבע - השקת התרופה למיגרנה

לפני שנה בלבד התחרו האנליסטים זה בזה מי יחבוט חזק יותר בחברת טבע. החברה אמנם סיפקה להם סיבות טובות לכך, אבל כשמתבוננים בהיסטוריית מחירי היעד שניתנו למניית טבע — ניתן להתרשם שהיתה הגזמה קלה, למשל מחיר יעד של 8 דולרים שנתן רנדל סטניקי מבנק ההשקעות RBC. ההפתעה החיובית שסיפקה טבע כשפירסמה את הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של 2018 חייבה את קהילת האנליסטים להגיב ולהתאים את מחירי היעד, או לפחות את התזה.

טימותי צ'אנג מבנק ההשקעות BTIG אינו משנה את ההמלצה "נינרלי" למניה, ובשל השתייכות המניה לקטגוריה זאת, גם לא קובע לה מחיר יעד. צ'אנג מציין, עם זאת, כי ניתוח שווייה של החברה לפי תזרים המזומנים המהוון מלמד ששווייה הוא 24 דולר למניה.

לכתבה המלאה

מפעל של טבע בירושלים
מפעל של טבע בירושליםצילום: Bloomberg

לקוח של יוניטרוניקס הקפיא פרויקטים בעלות של כ-7 מיליון דולר

התנופה בעסקי החניונים האוטומטיים של יוניטרוניקס נבלמה זמנית אתמול (א'), לאחר שהחברה הודיעה על הקפאת פרויקט להקמת שני חניונים כאלה בניו יורק בסך 7 מיליון דולר.

יוניטרוניקס, שבשליטת קרן פימי (49.9%) וחיים שני (21.9%), זכתה בפרויקט בפברואר 2018, ומסבירה את הקפאתו בעסקה שעשויה להביא לשינוי בעלות בחברה שיזמה את הפרויקט. על פי בקשתה של יזמית הפרויקט, חתמה איתה יוניטרוניקס על הסכם שעל פיו היא מתחייבת לשלם ליוניטרוניקס תמורה שתעמיד את יוניטרוניקס במצב שבו הקפאת הפרויקט לא תשפיע לרעה על תוצאותיה הכספיות. בתגובה לדיווח, יורדת מניית יוניטרוניקס ב-2.9% במחזור של 774 אלף שקל, שגדול פי 3.5 מהמחזור היומי הממוצע במניה.

לכתבה המלאה

חברת יוניטרוניקס
חברת יוניטרוניקסצילום: ללא קרדיט

שיכון ובינוי משיקה שישה מיזמי אנרגיה מתחדשת - בהשקעה של 220 מיליון שקל

שיכון ובינוי חנכה אתמול (א') שישה מיזמים של אנרגיה מתחדשת, שבהם השקיעה 220 מיליון שקל. הפרויקטים צפוים להניב לחברה הכנסות של יותר מ-20 מיליון שקל במהלך 20 השנים הבאות. 

המיזמים המדוברים הם: "גבעולים", "שחר", "שיבולים", "נבטים", "ברוש" ו"אורים", המצויים בנגב המערבי. החברה עבדה עליהם בשמונת החודשים האחרונים, במטרה לחברם לרשת האנרגיה הארצית. פרויקטים אלו יצטרפו ל"צאלים", פרויקט נוסף של החברה, שהוא המתקן הפוטו וולטאי הגדול בישראל, עם הספק של 120 מגה וואט, ומתוכנן להתחיל לפעול באמצע 2019.

לכתבה המלאה

פרויקט שיכון ובינוי
פרויקט שיכון ובינויצילום: ללא קרדיט

עליות שערים קלות בפתיחת יום המסחר

לקראת פתיחת שבוע מסחר חדש בארה"ב, יום המסחר השני של השבוע מתנהל בעליות קלות של המדדים המובילים. כך מדד ת"א 35 עולה קלות ב-0.15%, מדד ת"א 125 ב-0.05%, ת"א בנקים ב-0.32%.

מחזור המסחר מגיע לכ-270 מיליון שקל. הדולר עולה קלות מול השקל ונסחר לפי שער חליפין של 3.69 שקל. זאת בזמן שבבורסות אסיה המסחר מתנהל בירידות שערים של המדדים המובילים, ובאירופה - פתיחה מעורבת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker