על אף הקפיצה באמצע היום - הבורסה נסגרה בעליות קלות בלבד

הסיבה - המסחר בוול סטריט נפתח בירידות והעיב על הפעילות בתל אביב ■ מדד ת"א 35 עלה ב-0.45%, ות"א 125 ב-0.6% ■ ת"א 90 בלט בזינוק של 1%, אך מדד הבנקים צינן את האווירה עם ירידה של 0.7%

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר נסגר בעליות קלות, אודיוקודס זינקה

הבורסה בתל אביב סגרה את יום המסחר הרביעי השבוע בעליות קלות. בתחילת היום היו עליות חזקות, ואולם ירידות בוול סטריט בפתיחת המסחר בניו יורק העיבו על המסחר בישראל והוא נחלש. מדד ת"א 35 עלה ב-0.45% ואילו מדד ת"א 125 טיפס ב-0.6%. מדד הבנקים סגר בטריטוריה אדומה - בירידה של 0.7%. מדד ת"א 90 היה הטוב מכולם ועלה ביותר מ-1% - בין השאר בגלל הזינוק החד של אודיוקודס שהוסיפה כ-14%, לאחר עליות חדות במסחר אתמול בוול סטריט.

ה דולר היציג נסגר על 3.68 שקל לדולר, ולאחר קביעת היציג המשיך להתחזק. ה יורו היציג ירד ב-0.5% ונסגר על 4.197 שקל ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צ׳ק פוינט הכתה את התחזיות; רוכשת את Dome9

חברת אבטחת המידע צ'ק פוינט הרוויחה 198 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2018, שהם 1.25 דולרים למניה על פי כללי החשבונאות בארה"ב. תחזית האנליסטים היתה לרווח של 1.22 דולרים למניה.

בנוסף הודיעה צ׳ק פוינט כי היא רוכשת את Dome9 הישראלית. החברה הנרכשת מספקת שירותי אבטחת תשתיות ענן, ולצורך הרכישה תעשה ענקית אבטחת המידע שימוש בקופת מזומנים של 4.4 מיליארד שקל העמודת לרשותה. זו היא הרכישה הראשונה של צק פוינט מאז רכישת חברת Lacoon ב-2015. סכום הרכישה לא נמסר, אך הוגדר בדיווח החברה כלא מהותי.

>>> לידיעה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מתחזקות העליות בבורסה

מדדי המניות המובילים עולים בשעה זו ב-0.5%. המדד היחיד שיורד הוא מדד ה בנקים שמאבד 0.6% בהובלת לאומי שיורדת 1.1% ו פועלים שמאבדת 0.7%.

מעבר ל אודיוקודס שמזנקת, נזכיר את טבע אלביט מערכות ו שפיר הנדסה שמטפסות ב-2.5%.

ה דולר נסחר בשעה זו בשער של כמעט 3.68 שקלים, התחזקות של 0.25% מהשער היציג אתמול. היורו עולה ל-4.21 שקלים ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שותפות חיפושי הנפט הופתעה: שטח הקידוח ליד לוד יפונה לטובת שכונת מגורים

שותפות חיפושי הנפט  גלוב אקספלורישיין הופתעה: שטח קידוח הנפט אופק 2, שליד לוד, יפונה לטובת בניית שכונת מגורים - כך לפי תוכנית הפיתוח החדשה של העיר.

מטרתה של התוכנית היא להסדיר את הבנייה והפיתוח של רובע מגורים חדש. גלוב אקספלורישיין דיווחה הבוקר (ד') למשקיעים על התוכנית, ומסרה כי היא "בוחנת עם יועציה את ההשלכות של פרסום התוכנית".

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות קלות בפתיחת המסחר

לאחר ההתאוששות הדרמטית במהלך המסחר אמש בניו יורק, נפתח המסחר בבורסה של תל אביב בעליות קלות. מדדי המניות המובילים מטפסים בכ-0.3%. מדד הבנקים נחלש בכ-0.1%.

המניה הבולטת הבוקר מבין מניות ת"א 125 היא אודיוקודס , שפירסמה אתמול דו"ח רביעי חיובי ברציפות. אודיוקודס זינקה אתמול במסחר בוול סטריט ב-24%, והבוקר בתל אביב היא סוגרת את הפער בעלייה של 10%.

מנגד, מתייצבת מניית פז שממשיכה להיחלש עם ירידה של 1.3%. בפז מתנהל מאבק שליטה המלווה במשבר ניהול וחקירת רשות ניירות ערך. בין המניות הקטנות בולטת פי.סי.בי , שעולה ב-2% בעקבות רכישה שעליה דיווחה הבוקר.

בשוק האג"ח נרשמות ירידות קלות באג"ח הממשלתיות ועליות קלות בקונצרניות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פי.סי.בי של פימי רוכשת את חברת AMS ב-40 מיליון שקל

חברת פי.סי.בי שבשליטת קרן פימי (51% ) חתמה על הסכם לרכוש את הבעלות המלאה בחברת AMS  שמבצעת הרכבות של מוצרים ורכיבים אלקטרונייים תמורת 40 מיליון שקל.

פי.סי.בי, שמייצרת מעגלים מודפסים ועוסקת בהרכבה של רכיבים ומערכות אלקטרוניות, תשלם לחמשת בעלי AMS סכום של 20 מיליון שקל במזומן, ותקצה 4 מיליון מניות, שהן 5.6% מהונה של פי.סי.בי לאחר ההקצאה. כמו כן תקצה 1.1 מיליון אופציות שניתנות למימוש בתוך שלוש שנים במחיר מימוש של 5.7 שקלים למניה, שמשקף פרמיה של 11.4% על מחירה של מניית פי.סי.בי בבורסה. רכישת החברה כוללת העברת הזכות להלוואת בעלים של 32 מיליון שקל שניתנה ל-AMS.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עליות באסיה; צפי לפתיחה חיובית בת"א

הימים האחרונים קשים למשקיעים בשוק ההון, ואתמול היה יום קשה במיוחד. אחרי ירידות חדות בשווקים בעולם וגם בבורסה של תל אביב, הגיע בערב המסחר בוול סטריט שהמשיך את המגמה ואף החריף אותה.

מדדי המניות האמריקאים המובילים צנחו בחדות ברוב שעות המסחר, מה שהפך לפאניקה של מכירות. ואולם בשלב מסוים התהפכה וככל שחלף הזמן המדדים תיקנו כלפי מעלה. בסיום נסגר המסחר בירידות קלות יחסית של 0.5%, כך שהאווירה בעולם ההשקעות השתנתה במהירות - מחששות למפולת באופק לסתם עוד יום של ירידות.

המסחר במזרח הרחוק הבוקר החל בעליות, וכך יש להניח צפויה להיות גם הפתיחה בבורסה של תל אביב.

הדולר ממשיך את מגמת ההתחזקות שלו מהתקופה האחרונה ונסחר בשער של 3.67 שקל לדולר, והיורו נסחר בשער של 4.2 שקל ליורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker